Покупка на първо BMW

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.03.2019

Покупка на първо BMW

Мнение от vmiroslav » 06 Мар 2019, 9:32

Здравейте , колеги, предстои ми смяна на автомобила и събрах смелост и финанси за да си купя и аз BMW :) . Oт няколко месеца , чета теми във форумаите , гледам обяви , но имам въпрос за решението на който имам нужда от вашето компетентно мнение .
Та на въпроса. не мога да взема решение кое е по-правилното и практично решение добре запазена ( до колкото е възможно ) Е39-ка която да бъде обслъжена както трябва след покупката може би 530I M 231 коня или Е90 325 I. Знам че двата автомобила са мноого различни и сравнението е трудно и страно може би ? :) Автомобила ще се ползва главно за извън градско пътуване , семеен човек съм с 2 деца и по-скоро търся комфорта отколкото спорта в автомобила , но е хубаво когато се наложи и натисна педала да има движение :) Бюджета ми е до 15К .Благодаря предварително за съветите и мнението .

П.С. Забравих да каже , ориентирал съм се към бензинов двигател и най вероятно ръчна скоростна кутия , но и автомат не е проблем предполагам , както казах главно ще се ползва извън града , градско мноого рядко ще се ползва :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от alx » 06 Мар 2019, 20:55

с две деца и предимно извънградско си за 530и... динамиката на това е39 мисля, че е най- добрия баланс в гамата на е39.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.03.2019

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от vmiroslav » 06 Мар 2019, 21:06

Да колега и аз си мисля че Е39 (седан) е по-добрия вариянт, може би не зададох правилно въпроса си . По-скоро се чудех по-добър вариянт ли е да си взема по-евтина и стара кола каквато е Е39 и без да пестя пари да сменя всичко необходими + ревизия на мотор ако се налага , окачване , абе всчико за да бъде една сигурна кола или да взема едно горе доло запазено Е90 / Е60 което ще трябва също обслужване и замяна на части (подружка)? Но май интериора и екстериора на Е39 ме привличат повече знам ли :). Ако има колеги които са правили подобни проекти или притежават такива модели ( Да знам за Е39 секцията на форума но нарочно не писах там) , нека споделята. Мисля че модела за годините си вече е сравнително евтин за подружка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от (bubsa) » 06 Мар 2019, 22:11

Пишеш,че колата ще се използва предимно за извън градско пътуване,а при това положение е39 ще ти е по-удобно.И лично аз не бих взел бензиново 530,а дизелово.М57 според мен е в пъти по-успешен двигател от М54 по ред причини(има много инфо по въпроса)
С парите със които разполагаш ще си вземеш доста запазена е39-ка и ще ти останат за глезотии и евентуални ремонти за доста време напред.
Ако търсиш внимателно и имаш време можеш и добро е60 да си купиш.
Успех.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.03.2019

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от vmiroslav » 06 Мар 2019, 22:19

Благодаря за мнението колега , не бях се замислял за дизел ( в момента карам дизел ) понеже ми се струва по-рискова покупка за стара кола , а може би и това се дължи на митовете които се носят за качеството на горивото ни и за проблемите на дизела втора употреба. Но ще проверя информацията за дизеловия агрегат на модела. Е60 мога да намеря предполагам , ноо няма да е със толква екстри според мен.А отностно скоростите до колкото съм чел ако се подържа правилно автомата не е от проблемните предполагам ? Или по-добре да се придържвам към ръчните скорости ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от 3186 » 06 Мар 2019, 22:25

В момента хубавите 39-ки са кът в обявите, а ръчни 530 бензин още повече. Откъм надеждност и поддръжка(разбирай цени и сложност на ремонтите) 39 е по-приятна от е60, откъм комфорт на дълъг път обаче 60ката е по-ненатоварваща за мен. Ако не ти е приоритет да караш по-нова кола, почакай за хубава 39 с много екстри и с останалите кинти отидете на някоя екзотична почивка :mihihi
Последна промяна 3186 на 07 Мар 2019, 10:28, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.03.2019

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от vmiroslav » 06 Мар 2019, 23:00

Благодаря за съвета / мнението колега , Е60 може да е по-нова и може би по-комфортна за дълъг път , но точно прекаленото добавяне на сензори и електроника , което е освен че помага , прави нещата по-сложни и скъпи за подръжка / замяна е една от причините да се насоча към Е39. Предполагам че с избрано правилно / хубаво окачване може да се постигне не лош резултат с Е39. Благодаря отново за мнението на всички до момента , ще продължавам търсенето на правилната Е39 и ще се похваля / споделя ако харесам нещо за обсъждане или ако намеря и закупя нещо подходящо :)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от c04 » 07 Мар 2019, 0:16

За 15к съвсем спокойно можеш да си вземеш хубаво Е60 , ако искаш такова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от peshehodetz » 07 Мар 2019, 1:18

Колега, като ти чета постинга все едно това аз съм го писал преди години. Та ако трябва да ти дам съвет - естествено Е39 е колата, лично мен много ме кефи заедно със Е38 и Е32. Но бих те посъветвал такава кола да отидеш да си я търсиш в Германия. Макар и трудно, нo може да се намерят доста запазени екземпляри на 530i независимо ръчка или автоматик на около та дори и под 100к км, по трудното ще е да е и с М пакет, както си споменал че искаш да е. Проблема при такива коли е, че обикновено тъй като колите им са перфектни, собствениците или въобще не мислят да ги продават или пък цените им съвсем не са ниски, обикновено почват от около 7-8к евро.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от The_Ancient » 07 Мар 2019, 7:17

Моят опит с м54 е, че е масларка и не върви. За по-новите бензинови също не чувам ласкави отзиви. Дизел не е рентабилно да се кара. Мислил ли си за W211 E500?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Exclusive89 » 07 Мар 2019, 9:48

А колегата дали видя форумната Е60тка viewtopic.php?f=46&t=433198 изглежда доста добре и ако отговаря на описанието си е оферта :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от streetz » 07 Мар 2019, 10:05

vmiroslav написа:Здравейте , колеги, предстои ми смяна на автомобила и събрах смелост и финанси за да си купя и аз BMW .......


На твое място бих взел Е39-ка. Хвърлих едно око в мобилето и не е като да няма бензинови 530-ски ... е, не са 10 страници като печките, но има няколко хващащи окото.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.03.2019

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от vmiroslav » 07 Мар 2019, 10:27

Колеги , знам че за бюджета мога да си взема Е60 , знам че Е39-ките имат проблеми , но едва ли има кола втора ръка на много хиляди км която да няма , но според мен една правилно ревизирана / реставрирана от към двигател и ходова част 39-ка с всички екстри и подходящо окачване + размер гуми , може да предостави много приятни моменти , както казах , не съм състезател , търся комфорта и приятното усещане от пътуването и возенето

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2019

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Unlim » 07 Мар 2019, 10:28

Купи си Е38 фейс, много повече кола е от Е39 за дадените цели. Повече комфорт, повече сигурност, повече екстри базово.

Можеш да я намериш с 10 еърбега, масаж, парктроници, стъклопакет, щори на вратите, ксенон, падащо огледало при заден ход и прибиране на огледалата с бутон, лумбални опори, подгрев, навигация, която за нормални пари може да обновиш с нещо на Андроид и да е съвсем съвременно итн.

Търсиш 740, сменяш вериги, успокоители, обтегачи, боцваш газ и ставаш капитан на асфалтов кораб.

Е39 се купува заради комбито, особено при сегашните цени. За този бюджет ако не робуваш на година на производство Е38 ти е най-добрия вариант. Не забравяй, че като купиш толкова стара кола, ако смяташ да я задържиш 4-5 години бързо ще дадеш още 50% от покупната цена за привеждане в надеждно състояние - окачване, гуми и втори комплект джанти, акумулатор, обслужване мотор и ето ти ги 5000 лв. Препоръчвам да си харесаш 16-ки, да се придържаш към стоковите размери и изведнъж БГ пътищата ще ти се сторят нормални, а дупките нещо от новините и форумите.

Още малко по темата година на производство - технологиите вложени в тези години са изпреварили останалата част от автомобилостроенето с около 10-15 години. Това не е майтап - иди в шоурума на Мазда, Фолксваген и виж колко от нещата изброени горе се предлагат от тях. Почни с 8-10 еърбега и бързо ще разбереш разликата. Виж и голямата им навигация колко е трагична и колко пари струва. Виж им спирачките какви размери са, седни вътре и виж ергономиката на интериора, не лъскавите пластмасови лайснички.

Иначе един пасат 201Х-та на 250000 извънградски км няма да познаеш, че е на повече от 50хиляди, но за повече пари не предлага повече от каквото и да е било - комфорт, сигурност, динамика.

Е39 530i е с М54 мотора, който е известен като маслояд - читави 530-ки в мобиле в момента няма, повярвай ми, гледал съм ги на живо всичките. Мотора се лекува със сегменти и гумички плюс малко тръбички и прочее, предлага добра еластичност, но Е39 седан като платформа отстъпва от Е38.

В момента има една Е38 740, която може би си струва - 12900 мисля е на обява. Не съм я гледал, но може и да е читава. Сигурно с нея ще надхвърлиш бюджета обаче.
Е38 частите в момента са относително евтини - фарове ксенон 200 лева комплект, стопове 200, огледала 200, ламарините са 100-150 на брой и има предлагане. Като цяло е подходяща за всекидневен автомобил и при евентуални щети е възстановима.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от vicho » 07 Мар 2019, 12:30

ако 15к = е39
то на колко е равно е60 ... 40к? а ф10?

:mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook