Покупка на първо BMW

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Gqbriel » 09 Мар 2019, 22:58

Nickelback написа:
:mhihi:

Мене ли ме гледаш, бре?! :mhihi: Къде ме видЕ па ти, бре?! :mhihi:

Габчо, неШо си се превъзбудил, мамин, преплиташ пръстенца, страшна работа :winky: Я ходи зАсили в ливадата още нЕкоя Е92, че скоро не си косил трева, явно и те не те кефят :mhihi:
Ей аман от покемони като тебе :ok:

:mhihi: ич ми нее...ако мислиш,че ще ме засегнеш - ни позна :) Всеки греши рано или късно,а и аз никога не съм го крил :smoke:

Загубил съм тренинг у форума,те прав си - коментара бе по-скоро към масовия покемон,не към теб...ама на :D ...айде са - сериозно ли мислиш,че това е реална цена за масова Е39?
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Grozdanoff » 09 Мар 2019, 23:09

Gqbriel написа:

то гроздето е леко кисело бате бате



Да бе Е90 ме комплексира направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Само ако не возеше като каруца и беше достатъчно широка вътре щеше да ми е колата мечта...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Nickelback » 09 Мар 2019, 23:12

Gqbriel написа:
Nickelback написа:
:mhihi:

Мене ли ме гледаш, бре?! :mhihi: Къде ме видЕ па ти, бре?! :mhihi:

Габчо, неШо си се превъзбудил, мамин, преплиташ пръстенца, страшна работа :winky: Я ходи зАсили в ливадата още нЕкоя Е92, че скоро не си косил трева, явно и те не те кефят :mhihi:
Ей аман от покемони като тебе :ok:

:mhihi: ич ми нее...ако мислиш,че ще ме засегнеш - ни позна :) Всеки греши рано или късно,а и аз никога не съм го крил :smoke:

Загубил съм тренинг у форума,те прав си - коментара бе по-скоро към масовия покемон,не към теб...ама на :D ...айде са - сериозно ли мислиш,че това е реална цена за масова Е39?


Ако е така съм склонен да се извиня на свой ред :dunno:
Не, не мисля, че 15к е реална цена за БГ асортимента Е39-ки към момента. А и не съм го писал аз лично никъде в тая тема :roll: Аз през живота си до момента съм купувал две коли почти на двойна над средната пазарна цена за модела и да ти кажа хич не съжалявам. Едната, от който беше и първото ми БМВ, което ми стана и еталон за нещо наистина запазено. Аз възраст и пари у една кола не гледам. Ако ми харесва и ме устройва като бюджет просто я взимам ;) Но съжалявам за евтините дето съм взимал... :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Gqbriel » 09 Мар 2019, 23:18

Grozdanoff написа:
Gqbriel написа:

то гроздето е леко кисело бате бате



Да бе Е90 ме комплексира направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Само ако не возеше като каруца и беше достатъчно широка вътре щеше да ми е колата мечта...


Зависи с какво окачване си...от 2 уж еднакви коли с уж еднакво окачване - нямат нищо общо...едната беше стегнато и то много (не е лагерница) другата е мека и спокойна...
Широка за какво - не всички са по 1.90 и 120кила ,някои сме си лев и двайсе и е достатъчна..ама не разбрах,къде отидохме в коментари за Е9х серия..тук е за Е39 за десетки иляди..
Аз си харесвам 3та серия ,а втора ръка са и по-скъпи от 5та - да кажем масовите на неколко стотин иляди км..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от host » 09 Мар 2019, 23:32

Тая цена е39... Защо постоянно пишете сякаш колегата ще даде 15к само за колата.

Може примерно 5к да даде за някоя с проблеми (без ръжда) и за 1 месец да я вкара в ред с бюджет 10к лв и само да си кара?

Примерно. Все пак и това го има като вариант.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от don_gori » 09 Мар 2019, 23:34

Не разбирам защо се хващате буквално за тези 15к пари :dunno: :dunno:
Някой изобщо прави ли си труда да изчита до край коментарите или като види отгоре отгоре 15к, Е39 и Е90 се почва с простащината ..
Още повече че човека търси семеен автомобил .. еми както и да го гледам Е90то по никакъв параграф не се вписва в тая графа .. ама иначе се разпъват локуми кой можело да седне на шофьорската седалка :mhihi: тъжна картинка просто ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Grozdanoff » 09 Мар 2019, 23:38

Gqbriel написа:
Grozdanoff написа:
Gqbriel написа:

то гроздето е леко кисело бате бате



Да бе Е90 ме комплексира направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Само ако не возеше като каруца и беше достатъчно широка вътре щеше да ми е колата мечта...


Зависи с какво окачване си...от 2 уж еднакви коли с уж еднакво окачване - нямат нищо общо...едната беше стегнато и то много (не е лагерница) другата е мека и спокойна...
Широка за какво - не всички са по 1.90 и 120кила ,някои сме си лев и двайсе и е достатъчна..ама не разбрах,къде отидохме в коментари за Е9х серия..тук е за Е39 за десетки иляди..
Аз си харесвам 3та серия ,а втора ръка са и по-скъпи от 5та - да кажем масовите на неколко стотин иляди км..


Тука дойдохме, защото ти и други колеги или не четете какво се пише, или имате IQ по-малко от 100! Автора на темата каза, че има бюджет 15к, а не че смята да си купи Е39 за 15К :kuku: При, което ти нарече Е39 "каруци" ще ме извиняваш ама това че има Е39, които в са се превърнали в каруци, не означава, че всички са Е39 такива, тука ме засегна! Аз пък искам да ти кажа, че имам колега с Е90 320d, което е пълен кенеф, волана буквално е съдран от каране, кожения салон е протрин и нацепен и определено е поне 3 пъти повече километри от моята Е39, така че курници винаги има и 8 годишни коли съм виждал курници! Абе аре не си занимава повече, говори си там каквото си знаеш... :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Gqbriel » 09 Мар 2019, 23:52

Grozdanoff написа:
Gqbriel написа:
Grozdanoff написа:
Gqbriel написа:

то гроздето е леко кисело бате бате



Да бе Е90 ме комплексира направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Само ако не возеше като каруца и беше достатъчно широка вътре щеше да ми е колата мечта...


Зависи с какво окачване си...от 2 уж еднакви коли с уж еднакво окачване - нямат нищо общо...едната беше стегнато и то много (не е лагерница) другата е мека и спокойна...
Широка за какво - не всички са по 1.90 и 120кила ,някои сме си лев и двайсе и е достатъчна..ама не разбрах,къде отидохме в коментари за Е9х серия..тук е за Е39 за десетки иляди..
Аз си харесвам 3та серия ,а втора ръка са и по-скъпи от 5та - да кажем масовите на неколко стотин иляди км..


Тука дойдохме, защото ти и други колеги или не четете какво се пише, или имате IQ по-малко от 100! Автора на темата каза, че има бюджет 15к, а не че смята да си купи Е39 за 15К :kuku: При, което ти нарече Е39 "каруци" ще ме извиняваш ама това че има Е39, които в са се превърнали в каруци, не означава, че всички са Е39 такива, тука ме засегна! Аз пък искам да ти кажа, че имам колега с Е90 320d, което е пълен кенеф, волана буквално е съдран от каране, кожения салон е протрин и нацепен и определено е поне 3 пъти повече километри от моята Е39, така че курници винаги има и 8 годишни коли съм виждал курници! Абе аре не си занимава повече, говори си там каквото си знаеш... :mhihi:


Много бързо се отметнахте...
а бюджет от 15 000 аз бих са насочил към Е39 със сигурност, или към Е38. Вече има и сносни Е60-ки за подобни пари, но там поддръжката е малко скъпичка. Е9х серията според мен за извънградско отстъпва на 39 и 38ците, въпреки, че е по-нова.

- > това не съм го писал аз

Да цитирам и теб?
За теа пари Е-шеесе :mhihi: Извинявам се, не можах да се въздържа... Между Е39 и Е90 бих избрал някое лачено Е39, возията и комфорта на 5цата са си по-добри. Към Е60 лично аз имам малко смесени чувства, по-стабилна е от Е39 и с повече базови екстри, но за мен интериора е на Е39 е на светлинни години пред Е60, което за мен е решаващ фактор, но всеки си има приоритери...


Та с бюджет 15 000 му се предлага Е39,което е на половина като цена,отделно че и той незнае какво иска....а интериора не Е39 светлинни години напред в интериора :) кое,точно е напред,че не мога да разбера само.

Айде без примерите с колеги с е90 320д гробник - пак повтавям от Е9х до Е9х разлика до небето...

А самия автор на темата,няма никаква представа явно м/у двете коли...ако поставиш въпроса обаче е39 530и срещу е91(щото с тея 2 деца си е за комбайн) 325и - тука за тези пари -> Е39 + да си има още 5-6-7 иляди настрани да си арчи,защото пък здрав 2.5и е рядкост...но темата се обърна в Е39 за 15к..тя и 115 може да отиде ама е друг въпрос.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от K_Ilkov » 10 Мар 2019, 0:15

15к е порядъчен бюджет за е30 в днешни дни :lol:

Та за кво е темата?

Математика неква ама наобратно :mhihi:

акитаметам
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от c04 » 10 Мар 2019, 0:53

Ае момчета някой що не се обади, че са пуснали спам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от (bubsa) » 10 Мар 2019, 8:52

Айде да поясня малко,че темата стана голям кенеф.
Купуваш си е39 нов внос за окло 7К(даже бензиновите са по повече),без ръжди и външни забележки.Регистрация и каско стават +1000лв.Едно обслужване от-до си боцни около 1000лв за масла(мотор и скорости)Катрерна вентилация,ремъци и термостати...Айде оттам не те кефи с гадните 16-ки и си купуваш едни джанти за 700-800лв,но за тях стябват и гуми +800лв,да ама идва зима и трябва и 4бр 225/55/16 та и там избегаха още около 600лв.
Някое непредвидено ремонтче и някоя глезотия ииии който може да смята да действа :mhihi:

Лично на мен това ми беше идеята да предложа е39.Човека иска да си купи кола и да може да я докара в идеално състояние за да може да разчите на нея.
На всички е ясно,че всеки форумен играч би си взел е90 за всичките пари и после да няма пари за нищо :mrgreen:

Ето прилична кола по критерия на автора на темата:
https://www.mobile.bg/11544135684910710
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Exclusive89 » 10 Мар 2019, 9:05

(bubsa) написа:Айде да поясня малко...

Точно и ясно :yes: , но сега ще се появи някой и ще ти обяснява в кой век живеем :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от K_Ilkov » 10 Мар 2019, 10:00

Читаво БМВ със сериозен мотор и прилични екстри в адекватно техническо и визуално състояние под 10к лева няма как да има ... опити се правят, но няма ... виждал съм, но няма ...

Дали ще вземеш 18г е39 или 13г е90 е въпрос на вкус възможност за ремонти и разни други собствени разбирания и неразбирания :mhihi:

Дали ще вземеш е39 с идеята да си го правиш или е90 с идеята, че е от тоя век ... все тая ... важното е коя кола те кефи, щото и двете ще се чупят и създават ядове ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Bogat-Beden » 10 Мар 2019, 11:16

За тея пари има чисто нови е34 ве :lol:

С'я сериозно-гласувам за е60-то на форумния колега :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Покупка на първо BMW

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Мар 2019, 11:46

K_Ilkov написа:15к е порядъчен бюджет за е30 в днешни дни :lol:

Та за кво е темата?

Математика неква ама наобратно :mhihi:

Чудех се кога ще се появи подобно мнение. Но...в тая тема Е34 е доста по-удачен вариант, все пак човека извън града ще пътува, плюс други хора. :mhihi:

c04 написа:Ае момчета някой що не се обади, че са пуснали спам :mhihi:

За намеса Е34 и Е30 в която и да е тема не може да съществува спам в БМВ форум. :mhihi:
Иначе и аз съм си за Е60-то. За напъване за F10(понеже някой го препоръча по-горе)още е рано ако не мислиш за суми от 30 бона поне с разни обслужвания.
Това Е39 по-горе Швецарското...вижте сега, като е толкова хубаво и изгодно защо някой от вас не иде да го купи? 10 000 за кола нов Фнос(тоест нищо не е ясно, но ще караме по БГ плюса - не е карана по нашите пътища :mhihi: )и то дори не е в края на производство на модела??? :help: :shock: :clap: Сега като се окаже, че е карано из Швейцарските зими и е поръждясало...мале, мале. Но и в музей да е стояло, пак ще е зле. За тия пари вярно Е60 вече в което ще трябва да се вложи някой лев, но някой. За малко повече пари взема идеално Е60.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook