Леко птп чужбина

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E92 M3

Леко птп чужбина

Мнение от SKR-BMW » 05 Мар 2019, 16:22

Здравейте колеги да сте имали птп извън страната да споделите какво се е случило? Преди седмица ме удари мотор в бронята надра е и проби стопа. Изкарах документ, че е избягал и сега ми казват ,че за моя сметка трябва да е оправя и с фактурата от сервиза ще ми върнат парите ако от българския застраховател до 6 месеца им преведат пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Леко птп чужбина

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2019, 23:02

Ако ще правиш колата в чужбина - плащаш си и чакаш застрахователя да ти възстанови сумата срещу документ за извършения ремонт. Аз за смяна на челно стъкло на кола с немски номера си платих като поп, въпреки че каското казаха, че ще покрият всичко и сами ме насочиха към Порше Запад. После беше по-голяма разправия да си взема парите от застрахователя :mhihi:
Това да си платиш на сервиза и да стискаш палци да ти върнат парите ако застрахователя също плати...малко афиф изглежда работата :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: sandanski

Re: Леко птп чужбина

Мнение от ilkata » 06 Мар 2019, 9:38

На мен ми е много интересно щом няма виновен на коя застраховка ще ти покрие щетите. Според мен ако нямаш каско ще си ги ремонтираш за своя сметка

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Леко птп чужбина

Мнение от SKR-BMW » 07 Мар 2019, 4:27

ilkata написа:На мен ми е много интересно щом няма виновен на коя застраховка ще ти покрие щетите. Според мен ако нямаш каско ще си ги ремонтираш за своя сметка

В полицията като разбраха,че е избягал автоматично той е виновен. Иначе ще ги вдигнат застраховките много ясно с тия наши глупости като си правят оглушки с парите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Леко птп чужбина

Мнение от Don_Diego » 07 Мар 2019, 23:18

Ясно, че той ще е виновен ама данни за неговата застраховка? От кой застраховател да си търсиш парите? Принципно застраховател плаща подобни щети (за избягал от ПТП) само след влязло в сила наказание за виновния водач, което значи Пътна полиция да му прати призовка, на теб също и на място при тях да изясните ситуацията и той да си отнесе наказанието, а ти да получиш документ, който да представиш пред застрахователя (аз вече 2 пъти пия студена вода заради невръчени актове за напускане на птп :ranting: )
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Леко птп чужбина

Мнение от Dextuar » 08 Мар 2019, 6:58

Don_Diego написа:Ако ще правиш колата в чужбина - плащаш си и чакаш застрахователя да ти възстанови сумата срещу документ за извършения ремонт. Аз за смяна на челно стъкло на кола с немски номера си платих като поп, въпреки че каското казаха, че ще покрият всичко и сами ме насочиха към Порше Запад. После беше по-голяма разправия да си взема парите от застрахователя :mhihi:
Това да си платиш на сервиза и да стискаш палци да ти върнат парите ако застрахователя също плати...малко афиф изглежда работата :mhihi:
Тоест искаш да кажеш, че после фирмата ти е удържала смяната на стъклото от твоята заплата, въпреки че си направил всичко, както са ти казали от застрахователя :kuku:

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Леко птп чужбина

Мнение от Don_Diego » 08 Мар 2019, 10:29

[quote="dextuar"][/quote]

Не, фирмата плати ремонта, взе фактура и се започна ходене по мъките докато я приемат застрахователите в Германия и да я платят. Проблема беше, че в Германия не знаят български, та я връщаха за превод, после пък счетоводството платило от сметката на друга фирма дето има съща кола ама с друг номер :mhihi: В крайна сметка след около 2 месеца забавяне всичко беше изчистено.

ПП: Нямаше как да ги удържат от мойта заплата, че не е толкова голяма :mhihi:
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook