платен фиш излиза неплатен

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

платен фиш излиза неплатен

Мнение от ylaine » 03 Мар 2019, 21:01

накратко - днес ме спряха за проверка и ми казаха, че имам неплатен фиш от декември. Тоя съм го ял вече и си пазя платежните - показах, че е платен и всичко точно. Обаче, някой знае ли къде трябва да отида, за да се отбележи в шибаната им система, че фиша е платен? Молба ли трябва да пускам или?
не ми е проблем да си нося платежното, обаче ще минат години, ще избледнее, ще го загубя, ще се падне някой ден някой заядлив.. катаджия.. и така
доколкото разбрах аз далеч не съм единичен случай, така че ако някой се е сблъсквал с тази простотия, моля да сподели какво се прави

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от b00st » 03 Мар 2019, 22:15

Не съществува такава друга държава. Принципно не си длъжен нищо да носиш, ама това е Булгаристан. Сигурно в КАТ трябва да отидеш... няма къде другаде.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 26.12.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 2.0d
Мечтае да кара: e30 m3

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от T.Dumanov » 04 Мар 2019, 0:12

Същата ситуация ми се случи и на мен. Ходих с платежното до районното, там ме прехвърляха от стая в стая, преснимаха го и казаха, че до няколко дни ще оправят проблема. Свършиха си работата и 2 дни по-късно фиша излизаше като платен.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari брат, ///M-power е тя !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от dankata » 04 Мар 2019, 0:35

В кат, предоставяш копие от платежното и попълваш един формуляр. Те ти дават хвърчащо листче с печат и входящ номер, за да не ти правят проблем ако те спрат и направят проверка. Срокът за изтриване на задължението ти от системата им е поне месец :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от c04 » 04 Мар 2019, 0:43

И аз имам едно платено фишче :mhihi: от лятото и си ходя с платежното, понеже в системата естесвено не е платено :banghead:. Питах и ми казаха, да си го нося, тя системата им била бъгава, щяло да се изтрие по някое време :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Stoqnov_1979 » 04 Мар 2019, 0:48

Баси ужаса. Тия наистина системата им е някаква слънчева... Аз днес се мъчех да докажа,че имам електронна винетка,защото при тях не отчитало. Хубаво че я взех от пощата и ролцето касова бележка с ток,вода,телефон,телевизия и т.н,около 10 метра беше в мен и им го дадох да си дирят платеното :dunno:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от c04 » 04 Мар 2019, 0:55

Stoqnov_1979 написа:Баси ужаса. Тия наистина системата им е някаква слънчева... Аз днес се мъчех да докажа,че имам електронна винетка,защото при тях не отчитало. Хубаво че я взех от пощата и ролцето касова бележка с ток,вода,телефон,телевизия и т.н,около 10 метра беше в мен и им го дадох да си дирят платеното :dunno:

Я, уж оправиха нещата с винегките. Това ще да е изключение, при нас ппц проблеми няма :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аз не съм купувал още винетка, че съм с хартиена до май,но после се чуда как да я купя, че да не стане гаф :dummy:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Stoqnov_1979 » 04 Мар 2019, 1:01

c04 написа:
Stoqnov_1979 написа:Баси ужаса. Тия наистина системата им е някаква слънчева... Аз днес се мъчех да докажа,че имам електронна винетка,защото при тях не отчитало. Хубаво че я взех от пощата и ролцето касова бележка с ток,вода,телефон,телевизия и т.н,около 10 метра беше в мен и им го дадох да си дирят платеното :dunno:

Я, уж оправиха нещата с винегките. Това ще да е изключение, при нас ппц проблеми няма :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аз не съм купувал още винетка, че съм с хартиена до май,но после се чуда как да я купя, че да не стане гаф :dummy:


Не ги знам. Мислех да си я купувам онлайн,нали уж сме в 21 век,но последния момент реших да е по старомодния начин и в пощата миналия месец. След това проверих в сайта с номера на колата да не би да е станало някакво объркване,но си излезе че имам винетка. Днес тези ми викат,няма :kuku:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Мар 2019, 9:29

Пък тука някои се чудеха защо хората си носят хартийките, нали затова сме се борели. :mhihi: Купих си от М тел, че ми бе наблизо, хартийката си я пуснах при документите, че не иска храна и вода, така ще правя и 10 години да минат. Просто като си помисля, че може да ми пишат акт, а да имам винетка и после да обикалям като глух петел по институции, които ще си прехвърлят топката...айде няма нужда, спокойствието ми е по-важно от това да хвърля хартийка в коша вместо да я пусна в торба. Даже си мисля като изтече догодина да си стои защото знае ли се дали няма да излезе някоя снимка, че през 2019 си минал някъде без винетка.
Баща ми неговите си ги взе от Лукойл, хартийките при документите. Купих и на колега, той също я бутна вътре.
Пазя си всякакви стари платежни за фишове и актове защото преди години ми се е случвало системата им да не го е отчела, макар на гишето тогава да не се заяждаше човека, но просто ми каза, че така излиза и пира дали съм го платил като спомена, че ще се отчете след време и да си пазя платежното, което дори не погледна. С новите изисквания за вземане на книжка на пътя обаче при неплатено, но връщано НП абсурд да хвърля нещо. Кофти, но географската ширина те учи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от maxpower » 04 Мар 2019, 11:02

Същия случай,
отивам да си взема талона от КАТ заради акт за не сложен колан. На гишето ми казват "ама тука имате един неплатен фиш за 10лв от преди няколко месеца". Аз предвидливо си нося платежното, което вече е станало на баница. Лелката се стъписа, преснима си го и казва да продължа да си го нося с мен още поне месец да не стане проблем докато им се актуализирала информацията.
Година по късно отивам в НОИ да си вадя документ, че не съм длъжник на държавата и хоп- фиш за 10лв неплатен! Ха-ха :mrgreen: обаче аз предвидливо си нося пак същото платежно, което вече прилича на ползвана тоалетна хартия.
Даже не искаха да го видят, прехврълиха ме на друго гише, там "някак си" го намериха в системата, че е платено и щели да го "оправят". Няколко месеца по късно гледам в сайта, където се проверятват задълженията към КАТ- все още вися с 10лв :banghead: .
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от c04 » 04 Мар 2019, 18:10

maxpower написа:Същия случай,
отивам да си взема талона от КАТ заради акт за не сложен колан. На гишето ми казват "ама тука имате един неплатен фиш за 10лв от преди няколко месеца". Аз предвидливо си нося платежното, което вече е станало на баница. Лелката се стъписа, преснима си го и казва да продължа да си го нося с мен още поне месец да не стане проблем докато им се актуализирала информацията.
Година по късно отивам в НОИ да си вадя документ, че не съм длъжник на държавата и хоп- фиш за 10лв неплатен! Ха-ха :mrgreen: обаче аз предвидливо си нося пак същото платежно, което вече прилича на ползвана тоалетна хартия.
Даже не искаха да го видят, прехврълиха ме на друго гише, там "някак си" го намериха в системата, че е платено и щели да го "оправят". Няколко месеца по късно гледам в сайта, където се проверятват задълженията към КАТ- все още вися с 10лв :banghead: .

Абсолютна класика :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Superexstatic » 04 Мар 2019, 18:30

Top Gun Maverick написа:Пък тука някои се чудеха защо хората си носят хартийките, нали затова сме се борели. :mhihi: Купих си от М тел, че ми бе наблизо, хартийката си я пуснах при документите, че не иска храна и вода, така ще правя и 10 години да минат. Просто като си помисля, че може да ми пишат акт, а да имам винетка и после да обикалям като глух петел по институции, които ще си прехвърлят топката...айде няма нужда, спокойствието ми е по-важно от това да хвърля хартийка в коша вместо да я пусна в торба. Даже си мисля като изтече догодина да си стои защото знае ли се дали няма да излезе някоя снимка, че през 2019 си минал някъде без винетка.
Баща ми неговите си ги взе от Лукойл, хартийките при документите. Купих и на колега, той също я бутна вътре.
Пазя си всякакви стари платежни за фишове и актове защото преди години ми се е случвало системата им да не го е отчела, макар на гишето тогава да не се заяждаше човека, но просто ми каза, че така излиза и пира дали съм го платил като спомена, че ще се отчете след време и да си пазя платежното, което дори не погледна. С новите изисквания за вземане на книжка на пътя обаче при неплатено, но връщано НП абсурд да хвърля нещо. Кофти, но географската ширина те учи.


Имай предвид, че тая бележчица след някой друг месец ше избелее. Аз моята съм си я снимал и на телефона
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Powerslide » 04 Мар 2019, 18:32

Аз съм същия , фиш за 20 лева за преминаване през велоалея :mhihi: платих го на същия ден и това е проблема, плащайте го на другия ден и няма да има проблеми.
Карам си с платежното над 3 години и пак излизаше тоз фиш (още ми е в портфейла)
Имах ходене до НАП и там питах как да го оправим и направих копие на платежното , пуснах молба ала бала и уж ще го оправят.
То мина бая време поне 1 година от тогава , сега проверявам пак :mhihi: вече не излиза

БЪЛГАРИЯ :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Kurtov » 04 Мар 2019, 20:15

Top Gun Maverick написа: С новите изисквания за вземане на книжка на пътя обаче при неплатено, но връщано НП абсурд да хвърля нещо. Кофти, но географската ширина те учи.


Ако ме спрат и имам не платен фиш ще ми вземат книжката ли ? :shock:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: платен фиш излиза неплатен

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Мар 2019, 20:27

Ако е от тия електорнните за скорост и ти е връчен вече като е минал срока за плащане, тогава да. За неправилно паркиране и други дребни няма. Те отиват в НАП направо и като идеш да вадиш някакъв документ, който изисква да нямаш задължения, тогава няма.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook