Някой ми драска колата - съвет ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от D.Stanev » 05 Мар 2019, 12:11

Колега, да не е заради външния ти вид?
Случайно да изглеждаш така: ниско остриган с небрежна брада, обичка, или две, татуировки, анорак или суитшър с качулка, потури, слънчеви очила на главата и пр.?!
Питам съвсем сериозно, понеже един комшия с БМВ (с приблизително същото описание), друг комшия (пенсионер) го беше нарочил и му режеше гумите, щото този спирал на тротоара пред входа му (има си нещо като портиерно помещение), бил келеш и гледал лошо.
Освен това си помисли, дали не си правил на някого забележка за нещо, например на някой който разхожда куче, за това, че сере в градинката и препикава колите, за това, че някой ти спира на мястото, или че те е затворил... или каквото и да било.
BMW Crash master

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от MartinP » 05 Мар 2019, 14:33

D.Stanev написа:Колега, да не е заради външния ти вид?
Случайно да изглеждаш така: ниско остриган с небрежна брада, обичка, или две, татуировки, анорак или суитшър с качулка, потури, слънчеви очила на главата и пр.?!
Питам съвсем сериозно, понеже един комшия с БМВ (с приблизително същото описание), друг комшия (пенсионер) го беше нарочил и му режеше гумите, щото този спирал на тротоара пред входа му (има си нещо като портиерно помещение), бил келеш и гледал лошо.
Освен това си помисли, дали не си правил на някого забележка за нещо, например на някой който разхожда куче, за това, че сере в градинката и препикава колите, за това, че някой ти спира на мястото, или че те е затворил... или каквото и да било.

Не колега,това не съм аз ,аз си спирам пред нашата къща винаги като паркирам ,вярно лятото съм правил забележки за дето са паркирали пред нас а аз няма къде да паркирам моята,но само толкова.А съседа който предполагах че може да ми я драска ,сега забелязах и нейната е одраскана в същото положение като моята,та аз си мисля че са някакви келеши дето дерат колите така безцелно.Не карам и кола за 100к че да тръгна да бия когото и да било (а и тогава щеше да е в гараж сигурно)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от steeN » 05 Мар 2019, 22:41

И аз съм се чудил, ама всички варианти после дългосрочно негативите пак ще са за теб.
Щото я ще имаш криминално досие, я ще си изядеш боя щото винаги има по-голяма риба.
Виж, ако вече имаш досие... може би не е проблем :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от MartinP » 05 Мар 2019, 22:46

[quote="steeN"]И аз съм се чудил, ама всички варианти после дългосрочно негативите пак ще са за теб.
Може ли да поясниш малко тука че не ми стана ясно ,досие нямам ама при примерно самозащита пак ли съм виновен ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от steeN » 05 Мар 2019, 22:47

Като отидеш да биеш някой, как ще твърдиш, че е самозащита... такива саморазправи не са проблем, за хора, които са редовни клиенти на полицията... но като си изряден имаш да губиш доста... това искам да кажа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от Dextuar » 05 Мар 2019, 23:01

Като гледам, горните колеги си бият и нЕма грижи, лудия макс преди няколко години също имаше тема за един как беше му хвърлил кафе в колата и после тоя си го отнесе, така че като цяло май проблем няма да раздаваш тупаници :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2019, 23:05

Мен онзи ден някаква цивилна нинджа (показа си картата и някаква значка в опит да ме респектира :mhihi: ) оръжие ми вади задето го освирих, че ми отне предимство и без малко да го направя на пастет, 112 не бяха много впечатлени (ама разбирам ги - Медведев беше тук, няма ресурс да има и дежурни полицаи из града :dunno: ). Вие за едни тупаници и шамари се притеснявате :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от steeN » 05 Мар 2019, 23:18

Нека историите почнат сега :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от Mollov » 06 Мар 2019, 0:57

Сложи една камера, така че да го заснеме добре... пусни жалба в полицията И дай клипа на застрахователя... даже ако разбереш кой е, още по-добре... застрахователите обичат подобни елементи... които ги вадят с пари... нито има сми да се биеш, нито нищо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от Maxmadness » 06 Мар 2019, 1:17

dextuar написа:Като гледам, горните колеги си бият и нЕма грижи, лудия макс преди няколко години също имаше тема за един как беше му хвърлил кафе в колата и после тоя си го отнесе, така че като цяло май проблем няма да раздаваш тупаници :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Бях го забравил това...как ги помниш тия неща :shock: :mhihi: Виж сега,аз съм възпитан и спокоен човек...просто трябва да разберете,че има хора които НЕ СЕ разбират от дума,с такива хора НЕ МОЖЕШ да говориш нормално...единственото от което разбират е да бъдат бити физически,това за съжаление е моят опит ! Колкото и пъти съм се опитвал културно да решавам конфликтите на пътя толкова пъти не ми се е получавало за съжаление.Аз никога,подчертавам НИКОГА не съм посягал на някой БЕЗ причина ! Спокоен човек съм,не съм конфликтна личност,и ако съм дигнал АЗ ръка на някого значи със сигурност одавна е подминал всякакви граници..
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от Don_Diego » 08 Мар 2019, 10:31

steeN написа:Нека историите почнат сега :ok:


Мислиш, че си измислям ли? :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от terorero » 08 Мар 2019, 14:06

Mollov написа:Сложи една камера, така че да го заснеме добре... пусни жалба в полицията И дай клипа на застрахователя... даже ако разбереш кой е, още по-добре... застрахователите обичат подобни елементи... които ги вадят с пари... нито има сми да се биеш, нито нищо...


Точно така е правилно да се процедира. Дебнене ако се повтаря и така. Обикновено тея дето драскат и пукат са някакви комплексирани мишоци, с които няма никакъв смисъл да се занимаваш лично щом имаш каско.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Някой ми драска колата - съвет ?

Мнение от BMW_POWER » 08 Мар 2019, 14:14

Maxmadness написа:
dextuar написа:Като гледам, горните колеги си бият и нЕма грижи, лудия макс преди няколко години също имаше тема за един как беше му хвърлил кафе в колата и после тоя си го отнесе, така че като цяло май проблем няма да раздаваш тупаници :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Бях го забравил това...как ги помниш тия неща :shock: :mhihi: Виж сега,аз съм възпитан и спокоен човек...просто трябва да разберете,че има хора които НЕ СЕ разбират от дума,с такива хора НЕ МОЖЕШ да говориш нормално...единственото от което разбират е да бъдат бити физически,това за съжаление е моят опит ! Колкото и пъти съм се опитвал културно да решавам конфликтите на пътя толкова пъти не ми се е получавало за съжаление.Аз никога,подчертавам НИКОГА не съм посягал на някой БЕЗ причина ! Спокоен човек съм,не съм конфликтна личност,и ако съм дигнал АЗ ръка на някого значи със сигурност одавна е подминал всякакви граници..


Такива елементи се снимат, докладват (на полиция и застрахователи), бият и е.ат Видеото с това после се качва в българската и гей секцията на
www.tubegalore.com
Toва е скромният ми опит от срещи с другия вид на пътя. В бг-то друга оправия няма. Тук имам камери и в личната, и в служебната кола. Действат отрезвяващо. Естеството на работата ми изнервя понякога околните и камерата върши чудеса. Инвестицията във видеонаблюдение определено не са пари на вятъра :yes:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook