Какво бихте развивали в един град/област и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от alekangg » 04 Мар 2019, 11:22

Не оспорвам нито знам колко процента са аграри и колко в белите страни, не знам и колко процента са аграри само на книга и пробират пари.
Обаче всеки може да види как земите в голямата си част са необработваеми у нас и как по света е точно на обратно. Също може да види какво има в магазина и колко процента е наше и не на последно място да види и цените.
Иначе сега графики, статистики и проценти всеки може да да изкара каквито са му удобни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Jordana » 04 Мар 2019, 12:25

Да така е , факт . Аз затова казвам че се превръщаме в изостанала аграрна икономика . Ниско ефективно земеделие не се лекува с повече шерпи на тръстиката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от barty » 04 Мар 2019, 12:33

Пътувам из цяла България и мога смело да кажа че много малка част от земите не се обработват! Масово се вижда че се обработват в Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Силистра, Русе, Монтана, Плевен...
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от alekangg » 04 Мар 2019, 12:38

Най-лесно се виждат от самолет и не знам и 50% дали се обработва, пак казвам последното доказателство е като се влезе в магазина у нас и се види какво има.
Я сега идете в Гърция, Италия, Франция, Испания и т.н., където има условия за аграрна икономика и вижте колко % е тяхно и сравнете с това у нас.
Същото е и с животните, сега се качвам от София до Варна и ако видя на 1 или 2 места някакви животни по пътя ще е добре, за сметка на това наскоро в Португалия за няма и 200км, видях стотици животни, да стотици, буквално стада през 1-2км по баирите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от hell's angel » 04 Мар 2019, 12:50

Има и друго - доста голям процент от произведената у нас селско-стопанска продукция се изнася, а ядем евтин европейски фураж ...
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от alekangg » 04 Мар 2019, 13:21

hell's angel написа:Има и друго - доста голям процент от произведената у нас селско-стопанска продукция се изнася, а ядем евтин европейски фураж ...

Това от градските легенди ли е?
Къде се изнася? Не говоря за зърното, дай да видим къде изнасят домати и пр плодове и зеленчуци??
Аз поне не съм срещал в цяла Европа български плод или зеленчук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от hell's angel » 04 Мар 2019, 13:59

Що мислиш, че ме интересува къде и какво си виждал ? Адреса с картинките е друг :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от alekangg » 04 Мар 2019, 18:30

hell's angel написа:Що мислиш, че ме интересува къде и какво си виждал ? Адреса с картинките е друг :mrgreen:

:bowdown: :bowdown: що изобщо пишеш тогава?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Borymeckata » 04 Мар 2019, 20:05

K_Ilkov написа:... Жалко, че не е в национален мащаб и не го пише в работническо дело, но е факт, и все пак никога няма да е хубаво като по соца :mhihi:


Твърдиш... че нещо, което не го пише в Работническо дело... съществува? :shock: :shock: :shock:

Ето конкретна идея за равитие на бизнес - малък портративен ядрен енергоблок, контейнерен тип. Докарваш го и захранваш едно село, например Мокреш. По някое време даваш на селяните сметката за ток, те грават факли и вили и ти попиляват блока, при което цялата местност в радиус от 50 километра получавеа такова радиоактовно замърсяване, че се налага да бъде евакуирана и поне 200 години там не живее никой и не се произвежда нищо...
Е, не съм казал, че бизнесът ще бъде успешен... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Jordana » 04 Мар 2019, 21:09

Хипотетично ако са богати селяни капиталисти в Мокреш , нема им пука колко е тока . Изобщо не моеш ги събори със сметка за ток такива . Но са скъсани царвули вероятно и все нещо им пречи да се замогнат завалийките :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Borymeckata » 04 Мар 2019, 21:13

Откак пусти фашисти съсипа'а ТКЗС-то - нищо не е като 'ората, връ му го... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от hell's angel » 04 Мар 2019, 22:13

alekangg написа::bowdown: :bowdown: що изобщо пишеш тогава?

Е с'а да взема да не пиша, 'щото нЕкой е гледал от самолета ли ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Venelin1111 » 04 Мар 2019, 22:45

Искаше ми се да Ви разкажа една история от миналото.. Действието се развива край гр София сегашния кв Курило един младеж сирак на 26 г създава и развива първия в България завод за преработка на каучук и производство на калчукови изделия “Зебра” годината е 1938 г момчето е Стефан тогава държавата е помогнала на предприемача да създаде и развие мечтата си. Бях 14 г , човека тогава 75 г ми е разказвал тези неща. Жалко , че помня само малкото му име за мен беше бай Стефан, съсед ни беше по вила (в соца беше престижно да имаш) В днешно време освен кафене какво може да направи човек без протекции от високо място?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от steeN » 05 Мар 2019, 0:06

Borymeckata написа:Откак пусти фашисти съсипа'а ТКЗС-то - нищо не е като 'ората, връ му го... :banghead: :banghead:


може ли да те поправя... *национал социалисти, не фашисти :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво бихте развивали в един град/област и защо?

Мнение от Borymeckata » 05 Мар 2019, 7:36

Тези тънки нюанси в политическата терминология по принцип трудно се долавят и съвсем се размиват след няколко ракии... В народното съзнание "фашистът" е антагонист на "комуниста", съответно - систематично разрушава всичко, създадено през градивния соц. В този смисъл ликвидационната комисия опредлено е "фашистка".

И аз често съм се чудил защо Хитлер и неговата партия са обявявани за "фашисти" - той самият, изглежда, не се смята за такъв. Виж, нашият хан Кубрат и синовете му (сред които и Аспарух), с техния легендарен сноп клечки (фаша), определено са подозрителни... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook