Етажна собственост, скандали и спорове!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от dan-dam » 01 Мар 2019, 11:43

Вуйчо написа:
Borymeckata написа:Абе чисто статистически - не може всички в тоя вход да са идиоти


:OT: Напротив, чисто статистически МОЖЕ всички да са идиоти. Как така? От това къде се намира този апартамент, в какъв вход, в какъв блок, в кой квартал. Следиш ли ми мисълта или да си го напиша направо, че когато това е панелка в краен квартал, всички до един са изтрещяли орки слушащи чалга, най-възвишената им цел е да се напият и да гледат мача, няма как да те очаква мирно и градивно бъдеще. Освен да станеш като тях, може да вървиш срещу тях и да си тровиш нервите.

Битието определя съзнанието. Като се родиш и отраснеш в гетото сред идиоти - вероятността е огромна и ти да станеш такъв и дори да не го осъзнаеш, че си се превърнал като "тях". Гледайте "Момчетата от квартала" с Айс Кюб, Куба Гудин Младши и Лорънс Фишбърн - филмът е ужасно истински и описва точно това за което пиша.

Абе, то е така. Ама аз пък съм в Банишора и там има друго много страшно нещо-онези със сините коси, чАрвеното червило и цигарата... С тях каква греда е в отношенията, еле па за етажна собственост, ремонти и даване на пари няма да ти казвам направо :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Вуйчо » 01 Мар 2019, 12:03

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:34, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от preki » 01 Мар 2019, 12:05

И аз съм така в Банишора, но с цял вход бивши военни и обезщетени собственици на земята
Блокът ми е построен 1998 г. Аз купих апартамента там 1999 г.
Е докато ги науча, че вече не са собственици, а аз съм равен с тях - направо ми се ..... майката
А, и виждали ли сте военен да дава пари за нещо -в случая за ремонт на асансьор, стълбище нещо - нееее
Няма и да видите, само са свикнали да вземат. (Извинявам се на нормалните военни и полицаи, все има и от тях)
Всеки път са едни скандали на събранията за някакви мижави 2-3 лева, първите 2 едтажа не искат за нищо да дават. Абе веселба е с тия съседски взаимоотношения

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Venelin1111 » 01 Мар 2019, 14:17

Вуйчо написа:
mangini написа:В конкретния случай автора на темата си струва да пробва номера с жеста към входа, след това ако продължават циганиите, може и да обърне палачинката, но поне да е с чиста съвест, че е опитал с добро.



Не с "номера с жеста", а направо да им даде тия 300лв дето му ги искат и да приключи. Няма значение кой крив и кой прав .


Как ще им дава 300 лв. после понеже човека е точен ще му се качат на главата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2019, 14:21

Значи само аз си мислех, че попадам на такива входове с поне по едно извънземно, ама..
Това ме насочва само към една мисъл - при първа възможност - къща..
Пак имаш съседи, но са по-малко и леко по-встрани :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от alx » 01 Мар 2019, 15:25

Bogat-Beden написа:Значи само аз си мислех, че попадам на такива входове с поне по едно извънземно, ама..
Това ме насочва само към една мисъл - при първа възможност - къща..
Пак имаш съседи, но са по-малко и леко по-встрани :paranoid:


никога апартамент.. освен ако не съм много зле физически и не мога да стопанисвам къща. който не е живял в къща- на него не може да му се обясни.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Вуйчо » 01 Мар 2019, 15:57

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:34, променена общо 1 път
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от alx » 01 Мар 2019, 16:37

Вуйчо написа:
alx написа:...никога апартамент.. освен ако не съм много зле физически и не мога да стопанисвам къща...


Aaa, ние в България (поне 90-ина процента от нас) живеем в апартаменти ей така за кеф :yes: :mhihi: :| :(


ми... мога съвсем отговорно да ти кажа, че живеете в апартаменти защото такъв ви (ни) е манталитета- гражданите живееме в апартаменти, селяните в къщи. и понеже "селянин" е обидна дума се завираме по разни душегубки по жилищните комплекси.... но ако ако не те мързи, не си с две леви ръце и не си възрастен и немощен- живота в къща е далече по-качествен от живот в апартамент и въобще не е задължително да е по-скъп. просто е... друг начин на живот. малко по-труден откъм усилие, но много много по-благ за битието ти.
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2019, 17:16

Аз затова очаквам следващата вълна от преселението на народите у нас - от София в околието от 20-30 км и после може би по-нататък села..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от cod-cdbp » 01 Мар 2019, 18:47

alx написа:
Вуйчо написа:
alx написа:...никога апартамент.. освен ако не съм много зле физически и не мога да стопанисвам къща...


Aaa, ние в България (поне 90-ина процента от нас) живеем в апартаменти ей така за кеф :yes: :mhihi: :| :(


ми... мога съвсем отговорно да ти кажа, че живеете в апартаменти защото такъв ви (ни) е манталитета- гражданите живееме в апартаменти, селяните в къщи. и понеже "селянин" е обидна дума се завираме по разни душегубки по жилищните комплекси.... но ако ако не те мързи, не си с две леви ръце и не си възрастен и немощен- живота в къща е далече по-качествен от живот в апартамент и въобще не е задължително да е по-скъп. просто е... друг начин на живот. малко по-труден откъм усилие, но много много по-благ за битието ти.



Майтапа настрана, но жена ми имаше такава колежка, която си беше продала къщата в София, за да живее в апартамент под наем, защото не била селянка :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2019, 19:31

Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от m.dimitrov1992 » 08 Мар 2019, 20:10

Вуйчо написа:
mangini написа:В конкретния случай автора на темата си струва да пробва номера с жеста към входа, след това ако продължават циганиите, може и да обърне палачинката, но поне да е с чиста съвест, че е опитал с добро.



Не с "номера с жеста", а направо да им даде тия 300лв дето му ги искат и да приключи. Няма значение кой крив и кой прав (ясно е, че по закон той не ги дължи тия пари, ама очевидно в тоя блок важи "закона на джунглата"). Ако се успокоят нещата, то значи си е заслужавало - купил си е спокойствието срещу 300лв. Ако ли не и след това даване на тия пари пак има ядове... той да си преценява - ще се кара ли, ще се бие ли, зъби ли ще стиска... но поне да значе, че първоначално е опитал с добро.


Никакви жестове няма да правя на някакви дьрти вампири. Като пуснах темата бях малко шашнат. Но след по обстойно четене на закона, осьзнах че сьм в правото си :mrgreen: Казах им че няма да им дам тези пари. Да си ги тьрсят от този който ги е натрупал ако наистина ги дьлжи. Платих си за цяла година таксата за да не им гледам физиономиите и мисля вьпроса за приключен. Кой както иска да ме гледа в блока!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Venelin1111 » 08 Мар 2019, 20:18

Абсолютно си прав. Така е правилно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от maxpower » 08 Мар 2019, 22:08

Bogat-Beden написа:Аз затова очаквам следващата вълна от преселението на народите у нас - от София в околието от 20-30 км и после може би по-нататък села..

То вече се почна. Но има баланс, тия които пък продават къщи около София, искат да си купят апартамант в София :mrgreen:
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от BMW_POWER » 09 Мар 2019, 1:43

Bogat-Beden написа:Аз затова очаквам следващата вълна от преселението на народите у нас - от София в околието от 20-30 км и после може би по-нататък села..


Това отдавна започна. Имам познат, който още преди седем години продаде апартамента в София и се премести близо до Ихтиман. По магистралата с дизела си е направо без пари. Друга позната бачка като преводачка. Живее в Тетевенския Балкан и само по и-мейл получава и праща.

Но,
това е за дърти хора. Млад човек на село ....

Да не пускам нова тема за съседските войни. Имам проблем с котката на комшията. Имам едни влечки (от тия пласмасовите китайски за $1) пред вратата. Стоят цяла зима. Та гадта мръсна се научи да пикае в тях. Махнах ги, тя подкара черджето. Смърди малко, ама като се стопли и ще стане страшно. Започнах да и слагам малко храна в една чинийка, с надеждата да спре да гади до манджата. Яде, това е факт. Какъв е начина, да я откажа? Ще я хвана и ще иде при останалата част на местната фауна, която отиде във вечните ловни полета. Ама искам първо с добро, за да ми е мирна главата. Двамата ми съседи са готини и не искам да си слагам грях на душата без нужда. Но потрябва ли, няма да се поколебая да я пратя да лови мишки в друго измерение.
Въпросът ми е към собствениците на котки. Мачката е женска и е кастрирана. Благодаря за всяки акъл :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook