Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 14 Мар 2019, 14:13

Малко Офтопик, ама е36-цата като цена е само началото, сметнете колко реално струва един уикенд каране (гуми, бензин, такси, спане и тн.)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 14 Мар 2019, 22:12

Rainbow написа:Тези дни и аз се бях позарибил покрай други неща и сега чакам един Logitech G920 (G29).

Игрите в момента май са главно Project Cars 2 & Assetto Corsa.

По повод добрият setup, според мен ще мине Е36 :mhihi:

Това е топ волана + някаква седалка стил r seat.

Писти не съм си правил, помня само някога си бях намерил Серес, което ме устройваше :)

С VR очила на добър симулатор карах на Overdrive lap battle-a, мен лично не ме кефи и ми стана чак лошо след 15-тина минути. Липсата на кристална картина също ме дразни. За сравнение като си карам истинската кола там, не ми е ставало никога :mhihi:


Къде го беше намерил тоя Серес?
П.с Дайте някой наистина да направи едно Калояново на цифров носител :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 15 Мар 2019, 10:53

https://www.rfactorcentral.com/detail.c ... %20Circuit

https://acdriftingpro.com/files/file/42 ... g-circuit/

Да се направи писта не е много лесно, ако ще е точна, но ще е яко, спор няма. Assetto Corsa са сканирали лазерно пистите в играта :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 24 Мар 2019, 10:05

Rainbow написа:https://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=Serres%20Racing%20Circuit

https://acdriftingpro.com/files/file/42 ... g-circuit/

Да се направи писта не е много лесно, ако ще е точна, но ще е яко, спор няма. Assetto Corsa са сканирали лазерно пистите в играта :)


Охо.. довечера ще карам на Серес :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от r3s1s74nc3 » 24 Мар 2019, 10:24

Играта е една , ако говорим за реални симулатори , LFS , всичко друго е опит да се доближат до нея . Да вярно с топли гуми , лъзга повече отколкото трябва , но по-добър симулатор все още няма . За съжаление хората се водят по стадото и се преместват да цъкат където е актуално за момента . Та горе долу останаха само бонус фрагове в сърварите и е трудно да намериш с кой да караш там . 5-6 човека останаха където знаят как се кара , всичко на всичко .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 24 Мар 2019, 19:06

r3s1s74nc3 написа:Играта е една , ако говорим за реални симулатори , LFS , всичко друго е опит да се доближат до нея . Да вярно с топли гуми , лъзга повече отколкото трябва , но по-добър симулатор все още няма . За съжаление хората се водят по стадото и се преместват да цъкат където е актуално за момента . Та горе долу останаха само бонус фрагове в сърварите и е трудно да намериш с кой да караш там . 5-6 човека останаха където знаят как се кара , всичко на всичко .


Най-близо да реалноста е iRacing (реални коли, най-добрите и реални писти).
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 28 Мар 2019, 15:47

iRacing и AC са може би най-популярни в момента. Аз лично най-много карам на PC2 и F1 2018. Хубав сетъп с VR илиза доста скъпо. Аз съм с бюджетен вариант и карам на PS4pro, понеже нямам геймърски компютър, с Fanatec база, волан и педали, монтирани на Playseat. Преди карах с G27 и разликата с Fanatec-а е огромна. За дисплей ползвам домашното кино - 120" екран с 4к/60 прожектор.

Преди да карам на Серес за първи път на живо я разучих на AC и имаше доста голяма полза. Не само се научава пистата, но и можеш да експериментираш с линии. Естествено, особености като чисти и мръсни части на асфалта, неравности, преасфалтирани участъци и т.н. не са симулирани и си остават изненада за карането на живо :)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от alozavar » 08 Апр 2019, 0:37

Някой играе ли F1 2018 на PS4? Засега нямам волан и съм само с джойстика, гледам много видеа как да подобря карането, но до момента не блестя особено :mhihi: Може да споделите опит и полезни насоки за новаци :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 08 Апр 2019, 9:13

alozavar написа:Някой играе ли F1 2018 на PS4? Засега нямам волан и съм само с джойстика, гледам много видеа как да подобря карането, но до момента не блестя особено :mhihi: Може да споделите опит и полезни насоки за новаци :lol:

Ако искаш да можеш да караш без асистенции, задължително волан и силно препоръчително е спирачка с load cell. Понеже болидите нямат ABS, използвайки спирачка с потенциометър нямаш почти никакви шансове да спираш ефективно. Винаги ще блокираш колелата, защото с потенциометъра нямаш усещане за спирачното усилие. Иначе като съвет - много каране и плавни движения на всички контроли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 08 Апр 2019, 9:37

nero_ написа:iRacing и AC са може би най-популярни в момента. Аз лично най-много карам на PC2 и F1 2018. Хубав сетъп с VR илиза доста скъпо. Аз съм с бюджетен вариант и карам на PS4pro, понеже нямам геймърски компютър, с Fanatec база, волан и педали, монтирани на Playseat. Преди карах с G27 и разликата с Fanatec-а е огромна. За дисплей ползвам домашното кино - 120" екран с 4к/60 прожектор.

Преди да карам на Серес за първи път на живо я разучих на AC и имаше доста голяма полза. Не само се научава пистата, но и можеш да експериментираш с линии. Естествено, особености като чисти и мръсни части на асфалта, неравности, преасфалтирани участъци и т.н. не са симулирани и си остават изненада за карането на живо :)


Добър сетъп си си направил :yes: Сереса на Assetto Corsa, този моят ли е (дрифт версията) или друг? Че обмислях тези дни дали да си я купя или новата AC Competizione :)

Иначе аз главно се кефя на Project Cars 2.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 08 Апр 2019, 10:17

Rainbow написа: Сереса на Assetto Corsa, този моят ли е (дрифт версията) или друг? Че обмислях тези дни дали да си я купя или новата AC Competizione :)

Иначе аз главно се кефя на Project Cars 2.


Не мога да ти отговоря за Серес. Карах го при познат на PC и не знам произхода на пистата. Аз играя на PS4 и там не могат да се импортват къстъм писти.
PC2 и на мен ми е любимо занимание. Карам основно GT3 коли (дори единият волан ми е McLaren GT3 реплика на Fanatec). Но се опитвам да мигрирам на AC. Графиката не е толкова приятна, но физичният модел е по-добър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 09 Апр 2019, 10:48

Ей това е Сереса за AC -> https://dox.abv.bg/download?id=cd9df69815#

Но с latest версията от Steam не работеше. Отделно играта ми се стори адски дървена, та я refund-нах на 20-тата минута... Явно ще си остана на Project Cars 2 :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от alozavar » 09 Апр 2019, 10:58

nero_ написа:
alozavar написа:Някой играе ли F1 2018 на PS4? Засега нямам волан и съм само с джойстика, гледам много видеа как да подобря карането, но до момента не блестя особено :mhihi: Може да споделите опит и полезни насоки за новаци :lol:

Ако искаш да можеш да караш без асистенции, задължително волан и силно препоръчително е спирачка с load cell. Понеже болидите нямат ABS, използвайки спирачка с потенциометър нямаш почти никакви шансове да спираш ефективно. Винаги ще блокираш колелата, защото с потенциометъра нямаш усещане за спирачното усилие. Иначе като съвет - много каране и плавни движения на всички контроли.


Ясно ми е, че без волан ще е трудна работа, но и с джойстика има много какво да се направи, макар и да играя от 3 дни реално. Най-вече това "плавно" движение с левия стик ми убягва, ако спра навреме за завой имам чувството, че ще го изпусна, ако не завия "рязко", за "плавно" спирам пък рано и то все тая :mhihi: Може би и не съм настроил самия джойстик по най-добрия начин... Още се боря и с настройките на колата и въртя обиколки в Австралия, докарах го до 1.25.6 на сухо в Grand Prix mode, в Тime Trial 1.23.4, четох че там е нормално да са много по-добри времената, защото пистата е в перфектно състояние и т.н. Абе голяма мъка ще е като цяло, но играта поне е супер добре направена, ще се помъча още малко на тренировки и пускам кариера, пък каквото ще да става :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 09 Апр 2019, 12:44

alozavar написа:
nero_ написа:
alozavar написа:Някой играе ли F1 2018 на PS4? Засега нямам волан и съм само с джойстика, гледам много видеа как да подобря карането, но до момента не блестя особено :mhihi: Може да споделите опит и полезни насоки за новаци :lol:

Ако искаш да можеш да караш без асистенции, задължително волан и силно препоръчително е спирачка с load cell. Понеже болидите нямат ABS, използвайки спирачка с потенциометър нямаш почти никакви шансове да спираш ефективно. Винаги ще блокираш колелата, защото с потенциометъра нямаш усещане за спирачното усилие. Иначе като съвет - много каране и плавни движения на всички контроли.


Ясно ми е, че без волан ще е трудна работа, но и с джойстика има много какво да се направи, макар и да играя от 3 дни реално. Най-вече това "плавно" движение с левия стик ми убягва, ако спра навреме за завой имам чувството, че ще го изпусна, ако не завия "рязко", за "плавно" спирам пък рано и то все тая :mhihi: Може би и не съм настроил самия джойстик по най-добрия начин... Още се боря и с настройките на колата и въртя обиколки в Австралия, докарах го до 1.25.6 на сухо в Grand Prix mode, в Тime Trial 1.23.4, четох че там е нормално да са много по-добри времената, защото пистата е в перфектно състояние и т.н. Абе голяма мъка ще е като цяло, но играта поне е супер добре направена, ще се помъча още малко на тренировки и пускам кариера, пък каквото ще да става :bang:


С джойстик, за да е възможно изобщо да играеш, командите се адаптират динамично към ситуацията. На практика, пълен ляв на аналоговия стик в даден завой, не е пълен ляв на рейката на болида. Адаптира се спрямо конкретния завой. Тоест при игра с контролер дори да са спряни всички асистенти, играта пак те подпомога. Иначе би било невъзможно и един завой да вземеш.

В Time Trial гумите и спирачките винаги са в оптимална температура, износването е спряно, батерията на ERS е напълно заредена и не се изтощава. Та да - нормално е да са по-добри времената. Кола с много даунфорс се кара по-различно, е с контролер няма как да го усетиш. Например при спирания от висока скорост, се започва агресивно и с максимално налягане, като със спадането на скоростта и притискането натиска плавно се намалява и после се прелива в turn-in-а. В бързи завои също може да се завива доста агресивно, но когато нямаш FFB няма как да усетиш кога претоварваш гумите и неизбежно ще ги прегрееш или износиш.

Има много бързи хора с контролер, с много тренировки има как да докараш времена.

Но нещото което съм установил с годините и един съвет към всеки, който иска да се занимава с това хоби е, че всеки един компонент допринася за цялостното удоволствие. Не мога да кажа, че има нещо, което е по-важно от другите. Играл съм с лош волан, с лошо аудио, с малък дисплей. Единствено, когато всички компоненти са на едно ниво, се получава инстинското удоволствие и потъване в симулацията. Колкото значение има дисплея, толкова и звука. Колкото е важен волана, толкова и педалите, и седалката. Както и един автомобил - не става само с мотор... трябват и спирачки, трябва и окачване и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 09 Апр 2019, 12:55

Ето го моят сетъп: Fanatec CSL Elite base, CSL McLaren GT3 QR wheel, CSL LC Pedals, 4k/60 HDR проектор, 120" екран, Dolby Atmos 5.1.2 аудио.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook