Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от m.dimitrov1992 » 12 Апр 2020, 18:26

Колеги дайте съвет за волан, харесал съм Тръстмастер т300 но с 3 педала и скоростен лост идва към 1000лв и някакси не мога да се прежаля психически :mhihi: :mhihi: А стандартната комплектовка с 2 педала без скоростен лост е 650лв. Лоджитек ж29 заводски си е с 3 педала за около 500лв и скоростен лост е още 100лв което ми е по поносимо. Но заслужава ли си като усещане. На живо ми е някакъв прекалено пластмасов, но реално не съм имал възможност да карам с никой от 2та

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 13 Апр 2020, 10:27

Игрите са Project Cars 2, Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione, Dirt Rally 2, F1 2019, rFactor 2, iRacing, RaceRoom, Automobilista 2. Аз за малко дете препоръчвам Project Cars 2 (за single player), и Assetto Corsa Competizione от личен опит. Automobilista 2 е нова и май я хвалят. F1 & Dirt Rally 2 ще му харесат. Но имай предвид, че там ако се блъска в хората ще го кикват/банват и няма да е много щастлив, трябва да кара много чисто :) Отделно тези игри с ботове на висока трудност въобще не са лесни, та и да не Multiplayer не е драма.

За воланите колега ти си казал кои са смислените. Аз съм с G920 (G29) и е доста ок. Сигурен ли си ,че ти трябва лост? Аз карам само с лопатките (shifters), реално на модерните коли и 3-тият педал само пречи. Т300 е по-висок клас, та ако имаш парите си ти. Другото е Fanatec (но там най-бюджетното ще е към 1100 лева - https://fanatec.com/eu-en/bundles/csl-e ... tarter-kit) и още нагоре. Мен единствено ме дразни, че ми е малко малък за ръцете G29/920 :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 13 Апр 2020, 10:49

Карал съм с G27 (доста сходен с G29), T300 и от няколко години Fanatec. Няма тайни и далавери - усещането и качеството расте с цената. За първи волан G29 е отличен. Ако не смятате да се занимавате сериозно с това хоби, полупката на Fanatec може би не е оправдана. Подкрепям горното мнение, че скоростният лост и съединителят стават малко по малко стават позабравени аксесоари. Зависи, какво се търси като игри и ниво на симулация. Ако ще се карат Е46-ци, Мегани и Сивици, да - скоростния лост добавя реализъм и удоволствие да редиш предавките. Но ако ще се карат болиди, ГТ3 автомобили, WRC т.н. напълно излишно. Отделно скоростния лост на Лоджитек има усещането по-скоро на детска играчка. Този на Fanatec доста се доближава до истината, но само той струва, колкото G29 волан с педали.

Последно един съвет, в страни от волана - колкото е важен той, толкова са важни и всички останали компоненти - екран, озвучение, място където е монтиран, мястото където се сяда... всеки компонент е важен ако се търси поне подобие на реализъм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от m.dimitrov1992 » 13 Апр 2020, 17:56

3те педала и лоста ги искам за да давам междинна газ :ok: По забавно ще ми е. Но в крайна сметка може и да взема с 2 педала и в последствие да надграждам

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BMW_POWER » 14 Апр 2020, 1:59

Понеже не давате акъл за конзола, ето така се кара:

Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Ant0n » 14 Апр 2020, 11:31

Едно време на ЛФС-то имаше опция за 2 педала + още 2 от друг волан, като на вторите ползваш само единия педал за съединител... не знам модерните симулатори как са с конфигурациите :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от m.dimitrov1992 » 21 Апр 2020, 20:45

Колеги помагайте взех си т300рс с 2 педала и го вързах към копютъра да играя дирт рали 2. Но волана е адски чувствителен и не може да се кара така. При 45градуса завиване с волана колата завива на максимум.Как да го оправя гледах клипове в интернет за комбинацията с моде и стрелките и броя примигвания. Примигва но никаква разлика :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 24 Апр 2020, 7:57

Предполагам до сега си се оправил, но все пак: на каква платформа играеш? В общия случай не трябва да пипаш настройките на самия волан - трябва да промениш чувствителността от настройките в играта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от bioz » 27 Апр 2020, 21:16

Да питам. На етс2 волана трябва ли да трака като работи камьона? Предполагам, че емулират вибрациите на дизела, но докато играе детето бая потраква.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Zubcho » 27 Апр 2020, 23:18

bioz написа:Да питам. На етс2 волана трябва ли да трака като работи камьона? Предполагам, че емулират вибрациите на дизела, но докато играе детето бая потраква.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Вибрации от двигателя. Тази глупост я спрях на третата секунда.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 29 Юни 2020, 18:29

Да се похваля и аз до къде я докарах след малко повече от година от както се запалих.
IMG_1948.jpg


Сега се оглеждам за по-добри педали и волан, като съм се насочил към Fanatec CSL Elite + Load Cell kit-a.
Идеята е да е надграждане на текущия сетъп, като евентуално да мина на PC в бъдеще, тъй като в момента играя само на PS 4 Pro.
Бюджета както може да се предположи не е неограничен, около 1500 лв, така че ако някой има идеи как може най-оптимално да се оползотвори ще съм благодарен.
Код за отсъптки също е добре дошъл, ако някой вече има изградена връзка с някой от доставчиците.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 30 Юни 2020, 13:45

Много добре, супер :) Вече има и за конзоли Assetto Corsa Competizione - та силно ти я препоръчвам ;) :driving:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 30 Юни 2020, 14:59

glozev написа:Да се похваля и аз до къде я докарах след малко повече от година от както се запалих.
IMG_1948.jpg


Сега се оглеждам за по-добри педали и волан, като съм се насочил към Fanatec CSL Elite + Load Cell kit-a.
Идеята е да е надграждане на текущия сетъп, като евентуално да мина на PC в бъдеще, тъй като в момента играя само на PS 4 Pro.
Бюджета както може да се предположи не е неограничен, около 1500 лв, така че ако някой има идеи как може най-оптимално да се оползотвори ще съм благодарен.
Код за отсъптки също е добре дошъл, ако някой вече има изградена връзка с някой от доставчиците.


Аз бих сменил монитора/телевизора нещо Ultrawide поне 34 инча.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от chefoto » 30 Юни 2020, 15:14

glozev написа:Да се похваля и аз до къде я докарах след малко повече от година от както се запалих.
IMG_1948.jpg


Сега се оглеждам за по-добри педали и волан, като съм се насочил към Fanatec CSL Elite + Load Cell kit-a.
Идеята е да е надграждане на текущия сетъп, като евентуално да мина на PC в бъдеще, тъй като в момента играя само на PS 4 Pro.
Бюджета както може да се предположи не е неограничен, около 1500 лв, така че ако някой има идеи как може най-оптимално да се оползотвори ще съм благодарен.
Код за отсъптки също е добре дошъл, ако някой вече има изградена връзка с някой от доставчиците.


Седалката изглежда супер, аз все още се чудя дали да си купя статична такава, понеже за момента съм с G29 и Playseat Challenge, което върши повече от добра работа, но въпреки всичко не е толкова стабилно, колкото би ми се искало. За около 1500 лева Фанатек определено е най-добрият избор, който може да се направи, както и правилно си се насочил към loadcell за спирачката, понеже потенциометрите нямат нищо общо като усещане за спирачка, а и който е отделил достатъчно време по разни симулатори знае, че спирачката и начина и на предаване на сигнала към играта, както и модулацията, е в пъти по важна от газта, та в този ред на мисли при ъпгрейд от G29 към друг волан Loadcell kit-a е абсолютен must have. Ако си твърдо решен да минаваш на PC - замисли се за ClubSport 2.5 wheel base-a на Фанатек, вярно, по-скъп е, но по разни ревюта определено го предпочитат пред CSL Elite (на който най-големият + е, че може да играеш и на конзола и на комп).

Иначе Assetto Corsa Competizione за ПС4 определено си заслужава, от 3-4 дена я играя и усещането и физиката на автомобилите определено е класи над всичко друго - графиката може да не е като на Гран Туризмо, но пък аз определено предпочитам по-реална симулация отколкото перфектна графика. Единственото тъпо е "локването" на 30 ФПС, но като се има предвид колко остарял е вече хардуера на ПС4, играта направо си върви впечатляващо.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 30 Юни 2020, 17:59

///M Power написа:
Аз бих сменил монитора/телевизора нещо Ultrawide поне 34 инча.


Благодаря за съвета.

Може би снимката е леко подвеждаща, но монитора е 32 инча https://www.benq.com/en-us/monitor/gaming/ex3203r.html който към момента ми върши работа. Закона на Мечо Пух важи с пълна сила при мониторите, но по-скоро там мисля да се насочка към VR set като следваща стъпка.

Rainbow написа:Много добре, супер :) Вече има и за конзоли Assetto Corsa Competizione - та силно ти я препоръчвам ;) :driving:


Имам я в списъка, като очакванията ми са че физиката ще е по-реалистична. Летните месеци малко съм занемарил, че има какво да се прави навън, но със сигурност ще я пробвам.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook