Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Superexstatic » 30 Юни 2020, 21:08

И аз това щях да кажа. Малее ми екрана. Тия Curved не стават ли за тая работа? Има прилични 50-55 UHD HDR до тия пари
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 01 Юли 2020, 11:00

Пичове аз играя на 25" сигурно ще ме затриете :mhihi: . Момчето каза, че има бюджет и лека полека. Много повече ще се изкефи на волан и педали от Fanatec, спрямо по-голям екран (не очаквай да си по-бърз обаче, това съм го гледал на сравнения доста и хора със setup за 5к+ дават същите времена като твоят волан и педали сега).

След време ако иска може и Samsung 49 inches curved Monitor C49J890 (забравих, че е конзола, то пак ще стане сигурно, но може да му е по-евтино телевизор в такъв случай)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 01 Юли 2020, 15:20

Rainbow написа:Пичове аз играя на 25" сигурно ще ме затриете :mhihi: . Момчето каза, че има бюджет и лека полека. Много повече ще се изкефи на волан и педали от Fanatec, спрямо по-голям екран (не очаквай да си по-бърз обаче, това съм го гледал на сравнения доста и хора със setup за 5к+ дават същите времена като твоят волан и педали сега).

След време ако иска може и Samsung 49 inches curved Monitor C49J890 (забравих, че е конзола, то пак ще стане сигурно, но може да му е по-евтино телевизор в такъв случай)


И моето очакване е, че няма да стана по бърз като време за 1 обиколка.
По скоро търся ехект основно в консистентността и по-малко непредизвикани грешки.
Спирачката в момента не ми дава никаква обратна връзка като гумите се поизносят. Ориентирам се само визуално или по звука, което често е твърде късно. С волана много бързи корекции също не са възможно и се получава едно чукане все едно зъбни колела забиват едно в друго и трябва да върнеш и газта за да я хванеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 01 Юли 2020, 15:38

Rainbow написа:Пичове аз играя на 25" сигурно ще ме затриете :mhihi: . Момчето каза, че има бюджет и лека полека. Много повече ще се изкефи на волан и педали от Fanatec, спрямо по-голям екран (не очаквай да си по-бърз обаче, това съм го гледал на сравнения доста и хора със setup за 5к+ дават същите времена като твоят волан и педали сега).

След време ако иска може и Samsung 49 inches curved Monitor C49J890 (забравих, че е конзола, то пак ще стане сигурно, но може да му е по-евтино телевизор в такъв случай)


Аз лично бих се изкефил повече на екран. При едно се чувствам че все едно карам с бинокъл. Проблема при него е конзолата, не знам какви резолюции подържа.

ПС: Тоз екран е супер, само да има къде да го сложиш.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от mart1nn » 02 Юли 2020, 10:52

glozev написа:
Rainbow написа:Пичове аз играя на 25" сигурно ще ме затриете :mhihi: . Момчето каза, че има бюджет и лека полека. Много повече ще се изкефи на волан и педали от Fanatec, спрямо по-голям екран (не очаквай да си по-бърз обаче, това съм го гледал на сравнения доста и хора със setup за 5к+ дават същите времена като твоят волан и педали сега).

След време ако иска може и Samsung 49 inches curved Monitor C49J890 (забравих, че е конзола, то пак ще стане сигурно, но може да му е по-евтино телевизор в такъв случай)


И моето очакване е, че няма да стана по бърз като време за 1 обиколка.
По скоро търся ехект основно в консистентността и по-малко непредизвикани грешки.
Спирачката в момента не ми дава никаква обратна връзка като гумите се поизносят. Ориентирам се само визуално или по звука, което често е твърде късно. С волана много бързи корекции също не са възможно и се получава едно чукане все едно зъбни колела забиват едно в друго и трябва да върнеш и газта за да я хванеш.


Правилно си се ориентирал и по това което пишеш мисля че наистина ти е време за ъпгрейд. Реално по-бърз няма да станеш, но наистина ще имаш по-добър контрол над нещата. Да - може да си разцъкаш настройките на волана и малко от малко да изчистиш проблемите, но пак няма да смениш начина му на работа. Реално имам XBox версията на волана ти и нещата които ме дразнят най-много:
- FF не винаги успява да предаде правилните сигнали или поне аз не ги усещам правилни
- мъртва зона
- щракането на зъбните колела, за което говориш и ти
- педала на спирачката

Имам приятел с волан с ремъци и усещането е доста различно. Аз лично просто не карам (толкова) много и съм решил, че евентуално с новия XBox бих се ъпгрейднал та за момента чакам :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 02 Юли 2020, 13:45

И аз съм със същият - спирачката и махнах гумата, която я правеше много твърда - за мен беше нереално твърда, все пак си карам и истинската кола на писта :mhihi:

Много от симулаторите и игри това ме дразни, че малко се оливат и накрая става много нереално от желание да е близо до истината... Не съм видял спирачка на кола до сега, която иска да я натискаш със 100kg force... Също бъговете, където колите завиват повече на по-ниска предавка спрямо по-висока с една и съща скорост :mhihi:

За това говоря:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 04 Юли 2020, 9:25

Едното ми мнение нещо се загуби...

Съгласен съм че при мониторите важи с пълна сила правилото колкото повече, толкова повече.
В момента съм с 32” https://www.benq.com/en-us/monitor/gaming/ex3203r.html, като мисля че ми служи добре.
По скоро бих се замислил над VR set, отколкото в момента да сменям с по-голям.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 20 Авг 2020, 18:47

840ADB42-0FC5-44A3-985C-22F4BF5C27A7.jpeg


Да се похваля и аз с последните придобивки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nero_ » 29 Сеп 2020, 14:57

колега, дай подробости. Като гледам P1 волан и v3 педали. Базата каква е? Доволен ли си от педалите?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от glozev » 02 Окт 2020, 17:33

nero_ написа:колега, дай подробости. Като гледам P1 волан и v3 педали. Базата каква е? Доволен ли си от педалите?


CSL Elite и v3 с brake performance kit-a

Волана няма нищо общо с G29. Много повече обратна връзка, по лесни корекции и мн повече контрол. Преди ми трябваха поне 15 обиколки да намеря читаво темпо, а сега за 5-10 съм горе-долу намерил границата си.

Педалите са друга вселена спрямо предните. Определено отнемат повече време за да свикнеш, даже все още не мога да кажа, че съм се адаптирал напълно за месец и половина. Качеството на изработката е супер. Бих препоръчал на всеки, който се е запалил. Мисля че тази стандартната версия, а не обърнатите, е по-добрия избор цена-качество.

Общо взето ми оправда очакванията ъпгрейда. По-консистентен с по-малко грешки в състезанията. Удоволствието определено е друго като си с по-качествена техника, съответно и резултатите се подобряват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от M-coupe » 15 Окт 2020, 14:10

Да не отварям нова тема ще питам тук. Мога ли да запиша някоя средно тежка игра на външен хард и да я играя от него през usb-то ? :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 15 Окт 2020, 15:30

M-coupe написа:Да не отварям нова тема ще питам тук. Мога ли да запиша някоя средно тежка игра на външен хард и да я играя от него през usb-то ? :bchug:

Много зависи от играта, ако чете много от диска, сигурно няма да върви много добре, ама има игри дето не им пречи слабия диск.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от M-coupe » 15 Окт 2020, 16:47

За WoW става на въпрос, но от това което прочетох май няма да стане на външен хард... За тази игра е по-добре да заложа на сигурно и да си взема просто по-голямо ссд... :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BaDxBoY » 17 Окт 2020, 11:59

M-coupe написа:За WoW става на въпрос, но от това което прочетох май няма да стане на външен хард... За тази игра е по-добре да заложа на сигурно и да си взема просто по-голямо ссд... :mhihi:

От около година ме е ударила страшна носталгия по тази игра. Като се сетя само, колко години съм я играл ми става лошо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nxn » 17 Окт 2020, 21:25

M-coupe написа:За WoW става на въпрос, но от това което прочетох май няма да стане на външен хард... За тази игра е по-добре да заложа на сигурно и да си взема просто по-голямо ссд... :mhihi:

Не знам какъв ти е компютъра, но най вероятно има още сата портове, тоест може да вземеш едно ссд за 60-70 лева, да го вържеш него и да го оставиш само за уоу примерно и ще се родиш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook