Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двигател

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

320i
320i
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 10.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: Мковица
Детайли за колата: BMW E39 525d Touring 02"titanium silver metallic 354 / BMW E36 318i Touring 98"cosmosschwarz metallic 303.

Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двигател

Мнение от B1ZzY_BMW » 15 Фев 2019, 14:54

Здравейте, април месец 2018г ми отказаха регистрация на БМВ Е36 в КАТ София заради заличени последни две цифри на номера на двигателя. Колата е закупена от Пловдив, където е била регистрирана 9години и в талона й последните две числа са "00". Взеха ми талоните на колата и ми я оставиха да я прибера с мен. Започна се следствие, викаха ме в СДВР София за оглед на номера на двигателя и рамата(където няма проблем). След дълго време чакане установих, че делото се води в Пловдив, откъдето закупих колата. Вчера отидох да си взема решението по делото, но дойде прокурора, който води делото и ми обясни че решение няма, а делото е спряно. Обясни ми че от СДВР са писали заключение, че номера на двигателя не се чете и трябва да се свали двигателя за скенер, за да се установи реалния номер на този двигател и от каква кола е бил (крадена или др.). Това като стане, трябва да чакам установяването на двигателя и чак тогава да слагам нов двигател с документи и да отида в КАТ или ако не установят заличения номер да си го върна в колата и да се регистрира по някакъв начин.
Тъй като вече си мисля че това е прекалено и всичко много се проточва, бих искал да ви попитам за съвет или контакт с адвокат, добър в областта с КАТ и т.н. Ако някой се е сблъсквал с такъв случай, ще съм благодарен да съдейства с информация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от kiko » 15 Фев 2019, 15:24

:shock: и всичко това за Е36?!?
Струва ли си всичко това,ами не я разпродадеш тази и да си намериш по "редовна"Е36ца ?
или пък ако толкова ти харесва тази един нов двигател с документи и направо нова регистрация?

320i
320i
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 10.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: Мковица
Детайли за колата: BMW E39 525d Touring 02"titanium silver metallic 354 / BMW E36 318i Touring 98"cosmosschwarz metallic 303.

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от B1ZzY_BMW » 15 Фев 2019, 15:39

Колега колата съм я взел за не малко пари за Е36 кабрио . Сбъднах си мечтата но уви ! Колкото за двигателя трябва да изчакам цялата простотия да я изкарат на яве за да мога да сложа нов двигател .... :censored:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от b00st » 15 Фев 2019, 15:39

Ако си сигурен, че двигателя е заводския и не е бутан и част от цифрите се виждат, взимаш от Дару Кар една служебна бележка там ще ти напишат с какъв номер е оригинално, заверено и подпечатано и с нея си чист. Ако обаче двигателя не е този и има интервенции надали може нещо да направиш освен да си чакаш каналната процедура.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от DLVasilev » 15 Фев 2019, 17:06

И само в наща малоумна държавица сериен номер на консуматив се гледа под лупа... :censored:
Ааа ма тоя носач е с друг номер сваляме носача за скенер, а и накладките са сменяни без технотест...
Изображение
ATR-42/72

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от alx » 15 Фев 2019, 17:29

DLVasilev написа:И само в наща малоумна държавица сериен номер на консуматив се гледа под лупа... :censored:
Ааа ма тоя носач е с друг номер сваляме носача за скенер, а и накладките са сменяни без технотест...


това са особености на територията.. иначе нали знаеш какво ще стане каквото крадливо племе сме?

в щатите може да погледнат вин-а (дето се вижда през предното стъкло) ама толкова... това номер на мотора, трансмисията, еку-то... това са неща които не се проверяват на практика никога и никой и не пита за тях.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от c04 » 15 Фев 2019, 19:07

DLVasilev написа:И само в наща малоумна държавица сериен номер на консуматив се гледа под лупа... :censored:
Ааа ма тоя носач е с друг номер сваляме носача за скенер, а и накладките са сменяни без технотест...

Колко се прав само...
Колегата си е купил колата, от къде на къде заради тия от КАТ да я хвърля на части.Пробвай това с Дару, ако стане...ако не търси нещо по 2-рия начин, иначе не го виждам. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от ildivvy » 15 Фев 2019, 19:42

Докато е следствена нищо не може да я прави.Сега има да чака...доста време!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от (bubsa) » 15 Фев 2019, 21:25

Аз за малко да мина по този път.Номера на мотора си отговаряше,но цървула се заяде,че според него е манипулиран :censored:
Благодарение на това,че стана голяма патардия след 3ч престой на канала и посещение от половината КАТ ме изпратиха до авто къщата за да ми издадът декларация,че те не са правили нищо по номера.И от моя страна същата декларация и двете нотариално заверени :shock:
Изгубих си два дена в разправии,но поне отървах твоята случка.Единственото което успя да ме нареди тоя сопол е,че не ми вписа еко нормата на колата.Даже си ми го каза,че няма да я впише,но аз вече нямах нерви да се разправям с него :censored:
В твоя случай си чакаш да мине всичко по реда,но ще отнеме доста време.Хубавото е,че колата поне си е в теб.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от dokie » 16 Фев 2019, 9:47

За регистрацията на една е34 преди 10 години ми събираха криминална полиция, защото "номерът на двигателя е същия като в талона, но е НЕСТАНДАРТЕН", а тази думичка не е отбелязана в самия талон. Колата '92 , на картера '95 - в последствие разбрах, че двигателя е М52 и явно е ремонтен - сменен изцяло гаранционно...
Ако е започнала процедура ще е малко по-трудно, но опитай да намериш втори начин с връзки ;)
Имаш ЛС

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от krasi2bmw » 16 Фев 2019, 13:02

Привет , пробвай с бележка от Дару кар .Ако цифрите които се виждат отговарят на номера от бмв няма как да откажат. Колкото до сегашната малоумна наредба , няма какво да направиш. Преди повече от година купих на дъщеря ми ауди от Търново , колата е закупена от първи собственик и регистрирана без номер преди 10 г. В Кат Шумен при огледа се оказа , че номера е видим , веднага започнаха спекулации , че има интервенция по мотора / колата е на 45 г. жена / Ходих до Порше Варна и ми издадоха документ от който стана ясно , че това е номера на колата . Системата е такава . пробвай с бележка от бмв .

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Фев 2019, 15:28

На тая бележка как да му напишат, че числата са тия две нули след като към днешна дата не се четат? Те ВЕЧЕ са я блокирали, сега му остава само да чака цялата простотия.
Преди 6 години баща ми си вкара една Австрийска Зафира и заради солищата по пътищата там не се четяха 2 или май повече цифри. Просто попълниха талона в КАТ със символите * където не се чете цифрата защото бил корозирал. Но тук има една много голяма особеност, Опела не е БМВ и никой не търси тия неща.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от BMW_POWER » 16 Фев 2019, 15:49

alx написа:
DLVasilev написа:И само в наща малоумна държавица сериен номер на консуматив се гледа под лупа... :censored:
Ааа ма тоя носач е с друг номер сваляме носача за скенер, а и накладките са сменяни без технотест...


това са особености на територията.. иначе нали знаеш какво ще стане каквото крадливо племе сме?

в щатите може да погледнат вин-а (дето се вижда през предното стъкло) ама толкова... това номер на мотора, трансмисията, еку-то... това са неща които не се проверяват на практика никога и никой и не пита за тях.


Кога за последно си регистрирал кола в бг? 2015 регистрирах кола и ремърке. Май го бях описал тук, не помня. В Холандия ремъркето е част от колата и на него се слага допълнителен бял номер, същия като номера на колата. Всяка една го има. Имам фактура от магазина (купено четири дни преди това). На Калотино митничарите казаха, че нямам нужда от документ за внос на ремърке. И тяхно величество КАТ като започна сагата "Дай транзитен номер" и "Няма да го регистрирам без този номер" ...

КАТ София има два начина на регистрация. Първият си е стандартен. От опашка на опашка. Вторият е с едни пари напред (аз минах по него). Платих в правилната будка отпред и не съм чакал на никакви опашки. Водеха ме за ръката от гише на гише без ред и единствено чаках да ме викнат по говорителя за номерата. Оная кака с регистрацията на ремъркето си беше просто куха лейка. Тия на каналите също са без коментар. "Защо си купил това ремърке за 500 евро, тук са по 600 лева китайските". "Да ти дам 600 лева и направо ми го остави" и т.н. и т.н.

Тук удоволствието отнема 10-20мин. Отиваш на гишето с другия човек. "Аз купувам"-"Аз продавам", плащаш таксите, взимаш си номера и кой откъде е. Когато е от дилър (нова или втора употреба), тя е готова с номера и документи. В 99% от случаите резервоарът е фулл.

Авторът на темата, Дару или най-близкият дилър на БМВ. И се моли на Господ предишен собственик да не е сменял двигател (дори да е регистирана тази смяна в КАТ), защото влизаш във филм.
Успех!

320i
320i
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 10.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: Мковица
Детайли за колата: BMW E39 525d Touring 02"titanium silver metallic 354 / BMW E36 318i Touring 98"cosmosschwarz metallic 303.

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от B1ZzY_BMW » 16 Фев 2019, 17:50

Колеги, тези последните две 00, всъщност са измислени в КАТ Пловдив преди 9 години . Последните две цифри са замазани и може би е видно, че не са 00 ! Това е целия проблем . Явно някога някой не си е свършил работата и сега аз ям дървото .... :censored: :censored: :censored:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Отказана регистрация БМВ Е36 в КАТ заради номер на двига

Мнение от Lenco » 16 Фев 2019, 20:44

Дано се оправиш, че идва лято.
Винаги съм мечтал за е36 кабрио, на времето някъде беше обявен за най-красивия кабриолет.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook