Препоръчайте ключ за гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Rainbow » 11 Фев 2019, 13:22

Здравейте колеги,

Може ли да препоръчате добър ключ за развиване на болтовете на джантите? Не съм фен на кръстачките, а по-евтините, които съм пробвал, не можаха да изкарат 1 комплект гуми и се предаваха (главно камъните, но и самите ключове се усукват някой път)...

Ако е динамометричен - още по-добре (пък и обикновено са по-дълги т.е. става добро рамо и е по-удобно). Евентуално нещо от рода на гайковерт с достатъчно нютони (за нашите коли макса така или иначе е към 120нм, но предполагам трябва и малко повече ударен за самото начало) на батерия - още по-добре, въпреки че там на добра цена ще е трудно (до колкото знам Makata & Milwaukee са марките там).

Може и някой крик, нисък (че някой не влизат под колата :mhihi: ) да препоръчате също, защото от оригиналните аз не съм доволен (на Е46 крика ми е изпускал пред блока...).

П.С.: Гони се главно добро съотношение цена-качество или дори качество главно, пред просто най-евтиният боклук на пазара - "много е добър, защото аз го имам", да си кажа предварително :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от zvetiko » 11 Фев 2019, 13:46

Rainbow написа:Здравейте колеги,

Може ли да препоръчате добър ключ за развиване на болтовете на джантите? Не съм фен на кръстачките, а по-евтините, които съм пробвал, не можаха да изкарат 1 комплект гуми и се предаваха (главно камъните, но и самите ключове се усукват някой път)...

Ако е динамометричен - още по-добре (пък и обикновено са по-дълги т.е. става добро рамо и е по-удобно). Евентуално нещо от рода на гайковерт с достатъчно нютони (за нашите коли макса така или иначе е към 120нм, но предполагам трябва и малко повече ударен за самото начало) на батерия - още по-добре, въпреки че там на добра цена ще е трудно (до колкото знам Makata & Milwaukee са марките там).

Може и някой крик, нисък (че някой не влизат под колата :mhihi: ) да препоръчате също, защото от оригиналните аз не съм доволен (на Е46 крика ми е изпускал пред блока...).

П.С.: Гони се главно добро съотношение цена-качество или дори качество главно, пред просто най-евтиният боклук на пазара - "много е добър, защото аз го имам", да си кажа предварително :mhihi:


Едно задължително уточнение, което може би при теб не е нужно- дали ще го правиш няколко или повече пъти инструментите трябва да са качествени, за да можеш изобщо да го направиш.

С динамометричния ключ не се развиват винтовете, а прецизира затягането. Динамометричен ключ 1/2" 42-210 Nm - FORCE ще ти свърши работа. Трябва да вземеш и удържител+ съответната вложка. Има и вложки, които пазят джантите.

Ако имаш корозирали винтове и 500 Nm ще са недостатъчни, затова за развиване това:
http://elektrojeni.bg/%D0%B3%D0%B0%D0%B ... t-dcf899p2

Като крик- GEKO КРИК КРОКОДИЛ НИСКОПРОФИЛЕН 3T 100-470mm. Взема се с повече тонове, за да не се случи това, което е станало с Е46.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Rainbow » 11 Фев 2019, 13:53

Благодаря за мнението и аз гледах този на Force в интерес на истината :)

А въпрос (понеже не съм имал никога динамометричен) - ясно ми е, че той се ползва да не го пренавиеш и да си спазиш NM-те, но нали не е проблем с него и да развиеш болта?

За корозията е точно така, но тук мисля, че не ми е фатално това, просто ми трябва за бърза смяна на 4 джанти с такива със сликове и после обратното, с кадърни инструменти, не да се мъчиш като дивак :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Bexim » 11 Фев 2019, 14:43

Аз съм с телескопичен от всеки Практикер/Бриколаж/Баухаус.
Виж камъкът ми пак е от там но мисля е Блек енд Декер.
Така съм от над 3 години и ядове не съм имал. На 3-4 коли си правя смените, а и междувременно имам тук-там ремонти. За любителска употреба е супер!
Като се разпъне рамото е голямо и развива лесно, а затягам с едно на ум, за да не пренавия.

Поздрави! :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от nickstorm » 11 Фев 2019, 15:28

И аз съм с телескопичен от бриколаж, но обикновено при затягането използвам оригиналния на колата, който е доста къс-тип манивела или прибирам рамото на телескопичния. Освен това като сменявам зимния комплект гуми с летния задължително почиствам болтовете с телена четка. Малко медна паста на главината по фланеца също помага...
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от K_Ilkov » 11 Фев 2019, 19:57

https://toolspanda.com/%D0%B2%D1%8A%D1% ... -9136.html

За ключ препоръчвам това. Адски удобно е дълго рамо за развиване. С един гайковерт и нисък крик си готов за гумаджия :)

Крика те съветвам да е лек. По-скъпи са, но е важно, аз взех по-евтин, но е тегав за разнасяне ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Cyberloner » 11 Фев 2019, 20:14

вече 4-та година ползвам лидълски динамометричен ключ.
Имам някои заблежки откъм динамометричните му свойства(може и аз да съм попаднал на кофти брйка не знам, ама "щрак" се чува много рядко независимо на колко нМ е сложен, като го разглобих нямаше нещо кой знае какво да се прецака - пружина + няколко метални елемента, уж просто и ясно), но като рамо за отвиване/завиване на болтовете на джантите е идеален :)
В кутия си е, с 3 броя вложки + малък удължител.

За крик - стадартен крокодил не влиза ли?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от K_Ilkov » 11 Фев 2019, 20:22

И аз имам лидълски, екстра си е.
За развиване не го ползвам, щото мисля, че това би прецакало динамомеричната му функция.

Крика е добре да е нисък, с голям ход и за повече кила. С такъв може задницата да я вдигнеш на дифа направо - доста удобно става ...

Моя е подобен - https://www.autokelly.bg/Product/GV-T830018/216555
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Nickelback » 11 Фев 2019, 20:35

Cyberloner написа:За крик - стадартен крокодил не влиза ли?

Личи си кой не е имал ниска кола :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от krasi2bmw » 11 Фев 2019, 20:53

Здравейте , аз съм с тресчотка която се разтяга , върши перфектна работа/ за около 35 лв./ Това с гайковера не ти го препоръчвам защото ако спукаш гума някьде на сред нищото си оставаш там , няма развиване .

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от K_Ilkov » 11 Фев 2019, 21:17

Развива с гайковерт (ако може) стяга с динамометричния.

За развиване с гайковерт трябва такъв с бая нютони, нищо, че е стегнато на 100-120.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от seimo » 11 Фев 2019, 21:54

Ако няма да отваряш гумаджийница не виждам смисъл от гайковерти и динамометрични ключове. Вземи си един върток на Force примерно този https://www.onlinemashini.bg/vartok-for ... -1-2/23510 заедно с една дълга вложка Force мятай ги в багажника и ще знаеш че имаш евтин ,здрав и прост инструмент дето ще ти свърши работа винаги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от nikola59 » 12 Фев 2019, 1:36

:mrgreen: Хайде и моите 5ст. Купувах това през 2017г.:
- ключ: https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listi ... dition=new
- вложка CR-MO 17мм. ( но сега гледам няма единични бройки от конкретният размер, а цял сет...) : https://www.amazon.co.uk/sockets-alumin ... B01KG2E3NQ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от Borymeckata » 12 Фев 2019, 8:24

Rainbow написа:Здравейте колеги,

Може ли да препоръчате добър ключ за развиване на болтовете на джантите? Не съм фен на кръстачките, ...


Аз ползвам някаква руска кръстачка и ако й отчитам някакъв недостатък - по-трудна е за съхранение в колата. Също при работа трябва да помниш кой беше "твоят" край (с нужното ти камъче), но това се избягва лесно, като го маркираш с малко цветно тиксо.

Иначе има някои предимства... Понеже се натяга с двете ръце (в противоположни посоки), го няма страничния натиск върху главата на болта - предваш му само въртящия момемт. Може да упражниш по-голямо усилие и няма опасност да го пренатегнеш (не можеш да натискаш с крак, дори да искаш). Няма опасност да изгубиш камъчето и нямаш нужда от удължител. Друго, което ми харесва при кръстачката, е че като прикарам болта (да захапе резбата) само я хващам хлабаво в задния край, первам със свободната ръка някой от перпендикулярните й крайща, тя се завърта като перка и болтът много бързо е отвива / завива. Освен всичко това, кръстачката е много по-проста (и надеждна) от всякакви тресчотки и динамометричнми ключове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Препоръчайте ключ за гуми

Мнение от drifty » 12 Фев 2019, 9:16

Аз имах кръстачка също, ама някъде я затрих или остана в някоя от колите при продажба. Та от тогава, вече сигурно 5 години карам с ключ от тия от практикер или подобните магазини - с разтягащо се рамо - бая гуми е развил, нищо му няма. Даже като колегата докара опела за някакъв ремонт, ползвам го пак ключа да развивам разни неща, даже веднъж скъсах болта на теглича на вектрата, но ключа не мръдна от натоварването.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook