Летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Летни гуми

Мнение от ildivvy » 12 Мар 2019, 10:13

Аз давам глас за NEXEN N FERA SU1 или HANKOOK Ventus Prime3 K125 . Едните ги кара мой колега на Е39 комби две-три лета и е супер доволен! За вторите не съм чул/чел лоши отзиви.Аз ги имам отскоро и за сега съм много доволен,но нямам още километраж с тях...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Летни гуми

Мнение от TheDriver » 12 Мар 2019, 10:23

Аз съм със същия размер на 34ка комби, което се кара доста.

Препоръчвам ти да зачеркнеш HANKOOK. Аз карах един сезон с Вентус Прайм 3 и не съм доволен. Свършиха за норматив, а не мога да кажа, че имаха някакво супер сцепление.
BLUEXXX гумите никога не съм ги харесвал, не мисля че са за големи и тежки коли. А и гаранция тая Йокохама тъй като е нисък клас ще е произведена в третия свят. Освен това е XL, няма шанс да се наказвам с XL на всекидневната ми комфортна кола с толкова високи гуми.

Единственото което ми допадна в тоя размер и да е с цена до 200лв беше TOYO Proxes CF2 гледах и едни Falken-и, но в този размер ги имаше само XL или със старт ДОТ.

Радвам се, че не взех Фалкен-а - на жената купих такива и са Made in Turkey :mhihi:

Не мога да ти дам впечатления за TOYO-то, че нямат и 200км още, но мога да ти кажа, че са Made in Japan, което за мен е огромен плюс. Цената беше около 160лв в bg.avtogumi преди 20 дни. Сега вероятно са повече.

За твоя тип каране обаче аз вероятно бих избрал Рейнспорта - спокойно ще можеш да си ги караш в зимни дни с много вода или киша, но без сняг/лед и минусови температури.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2019, 10:47

Yokohama се произвеждат основно в Япония, но имат проблем с деградация на представянето през годините, т.е. след 2рото лято са кокал и нито държат нито спират
Аз за същия тип каране, но с по-малко км на мойто Е39 сложих Nexen N'Blue HD Plus XL - никакви забележки: комфортни (въпреки XL индекса), тихи и сигурни при спиране/тръгване. Купих ги с резерви, но ме опровергаха тотално с представянето си. Дори мисля следващата година пак да взема същите
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Летни гуми

Мнение от TheDriver » 12 Мар 2019, 11:00

Don_Diego написа:Yokohama се произвеждат основно в Япония, но имат проблем с деградация на представянето през годините..........


Това далеч не е така. Имат заводи в Русия, Индия и някъде из Югоизточна Азия(мисля че Малайзия) - Американските заводи ги изключвам. "Ниският клас" гуми, които идват при нас са произведени в тези локации.

Advan Sport идва основно от Япония, а AD08R мисля че е единстено от Япония.

Bluexxxx и другите им подобни не стават за нищо, потвърждавам го. Но Advan Sport Made in Japan е сериозна гума, имам опит с два комплекта 17ки карани до скъсване и деградация не съм усетил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2019, 11:09

Докато се занимавах с гуми всички C.Drive 2 и спортните им модели бяха произведени в Япония. Тогава открих разликата в страната на производство - немски континентали изглеждаха все едно съм ги правил в мазето у нас сравнени с японска гума :mhihi:
Аз точно с Advan Sport имах проблем - първото лято бяха уникални, второто лято на вода бяха зле, третото хич ги нямаше и за финал едната се пръсна в движение (с не много висока скорост) :shock:

Вече за новите им блудръндрън модели не мога да гарантирам на 100%, но вероятно ги правят в новия си завод, който е пак някъде на изток (тайван или сингапур)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Летни гуми

Мнение от pampo » 12 Мар 2019, 12:02

Колеги, някой има ли опит с тази марка и евентуално модел конкретно, че съм много бос в гумената материя, а характеристиките на тоя модел са супер добри на хартия, както и цената?
DEBICA PRESTO UHP2
Пише, че се произвеждат от Goodyear...
За жалост повечето мнения за тая марка са от преди 8-10 год, в tyrereviews.co.uk има много високи оценки.

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 49341.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Летни гуми

Мнение от vixx » 12 Мар 2019, 17:38

pampo написа:Колеги, някой има ли опит с тази марка и евентуално модел конкретно, че съм много бос в гумената материя, а характеристиките на тоя модел са супер добри на хартия, както и цената?
DEBICA PRESTO UHP2
Пише, че се произвеждат от Goodyear...
За жалост повечето мнения за тая марка са от преди 8-10 год, в tyrereviews.co.uk има много високи оценки.

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 49341.html


С този модел нямам опит, но на две малки коли съм търкалял моделът Фриго (ако не бъркам името) и още един, който изобщо не го помня.
Нямаше никакви проблеми и се представяха доста добре, но са карани градско и бавно. Ако трябва да ги сравня с 20-30% по-скъпите Ханкуук, които са сега на едната кола, Дебицата беше светлинни години напред като сцепление за всичките 3 години, в които я ползвах. Ханкуука е мъртвец след половин сезон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Летни гуми

Мнение от mopasan » 12 Мар 2019, 18:29

pampo написа:Колеги, някой има ли опит с тази марка и евентуално модел конкретно, че съм много бос в гумената материя, а характеристиките на тоя модел са супер добри на хартия, както и цената?
DEBICA PRESTO UHP2
Пише, че се произвеждат от Goodyear...
За жалост повечето мнения за тая марка са от преди 8-10 год, в tyrereviews.co.uk има много високи оценки.

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 49341.html


http://colesa.ru/test/57647 - ето един тест с тестов автомобил BMW
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Летни гуми

Мнение от drifty » 13 Мар 2019, 8:55

Унироял нямат гума за моя размер - 255/40/17, иначе с удоволствие щях да си купя 2 броя за отзад. А като гледам тук, мненията за гумите, на които съм се спрял - Hankook и Falken - не са много обнадеждаващи, та вече не знам каква гума да си взема и ме е яд, че няма унироялки за мен. Ако някой намери някъде да се предлагат в тоя размер, да свирка :)

Иначе ето моите стари унирояли, рейнексперт 3 /14ки/, след като 2 от тях бяха минали 2 сезона и малко, а другите 1 сезон и малко. Видимо нямат износване, държат добре на сухо, но на гладък асфалт приплъзват като ги напънеш, но при нормално каране са супер. Не съм забелязал да се износват кой знае колко, така че колегите, които сте се насочили към тях и не карате много километри - мисля, че ще останете доволни. А на мокро тази гума е просто чудесна. Случи ми се веднъж да вляза в наводнено пространство с прилична скорост и астрата не мръдна въобще. С нормално каране не би трябвало да има никакви ядове. Вероятно същот важи и за рейнспорта като модел. Въпросните 14ки са на между 7 и 15к километра, но изглеждат като нови:

uniroyal1.jpg

uniroyal2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Летни гуми

Мнение от ildivvy » 13 Мар 2019, 8:58

По принцип,след достатъчно на брой мнения,няма да има модел и марка,които да не са 'отречени' от някой! Просто статистика... Затова, най-добре направи това,което си решил!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Летни гуми

Мнение от mopasan » 13 Мар 2019, 9:00

drifty написа:Унироял нямат гума за моя размер - 255/40/17, иначе с удоволствие щях да си купя 2 броя за отзад. А като гледам тук, мненията за гумите, на които съм се спрял - Hankook и Falken - не са много обнадеждаващи, та вече не знам каква гума да си взема и ме е яд, че няма унироялки за мен. Ако някой намери някъде да се предлагат в тоя размер, да свирка :)

Иначе ето моите стари унирояли, рейнексперт 3 /14ки/, след като 2 от тях бяха минали 2 сезона и малко, а другите 1 сезон и малко. Видимо нямат износване, държат добре на сухо, но на гладък асфалт приплъзват като ги напънеш, но при нормално каране са супер. Не съм забелязал да се износват кой знае колко, така че колегите, които сте се насочили към тях и не карате много километри - мисля, че ще останете доволни. А на мокро тази гума е просто чудесна. Случи ми се веднъж да вляза в наводнено пространство с прилична скорост и астрата не мръдна въобще. С нормално каране не би трябвало да има никакви ядове. Вероятно същот важи и за рейнспорта като модел. Въпросните 14ки са на между 7 и 15к километра, но изглеждат като нови:

uniroyal1.jpg

uniroyal2.jpg

Колега Uniroyal не произвеждат изобщо 255 40 17
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Летни гуми

Мнение от drifty » 13 Мар 2019, 9:14

И аз така предполагам, защото никъде не съм попадал на такива в тоя размер. Ама знам ли, може някой колега да извади късмет да изнамери :D Трябва да купувам нещо, че идва М викенда април, а ми се ходи да гледам шоу, а летните джапанки още ги няма :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Летни гуми

Мнение от TheDriver » 13 Мар 2019, 10:05

drifty написа:И аз така предполагам, защото никъде не съм попадал на такива в тоя размер. Ама знам ли, може някой колега да извади късмет да изнамери :D Трябва да купувам нещо, че идва М викенда април, а ми се ходи да гледам шоу, а летните джапанки още ги няма :D


Моето мнение за Falken беше за малък размер 185/65/15 от "Еко" :mhihi: моделите им.

255ци Azenis би трябвало да са Made in Japan и да са на ниво. Преди години карах ZIEX 914 (Made in Japan) и забележки към тях нямам.

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Летни гуми

Мнение от MrManson » 13 Мар 2019, 11:02

От две години търкaлям Falken. За летни избрах Azenis FK 510 , а за зимни HS01. Размерът е 235/45/17. Аз лично нямам забележки към гумите, изключително доволен съм от поведението им на пътя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Летни гуми

Мнение от empar » 13 Мар 2019, 21:08

Колеги, голям зор с намирането на подходяща двойка 225/45/17 и 255/40/17 на културна цена за прохождащ беемвист.
Някой с мнение за HANKOOK Ventus S1 Evo2 K117 и TOYO PROXES SPORT?
Преден и заден Hankook
и
Предно и задно Toyo.

Силно се съмнявам предвид ценовия си клас да са правени в родните страни на производителите си. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook