Летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Летни гуми

Мнение от vicho » 01 Апр 2019, 14:03

devent написа:Няма какво да се разочаровате, с каквито и гуми да сте на тоя излъскан асфалт как да хванат сцепление :)


vicho написа:и все пак... дали са 19/18/17 ... все тая... толкова прахоляк има по пътищата, че човек все едно кара по лед :(
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми

Мнение от host » 01 Апр 2019, 14:05

vicho написа:
devent написа:Няма какво да се разочаровате, с каквито и гуми да сте на тоя излъскан асфалт как да хванат сцепление :)


vicho написа:и все пак... дали са 19/18/17 ... все тая... толкова прахоляк има по пътищата, че човек все едно кара по лед :(

https://www.youtube.com/watch?v=sGWOTuNkf48

ревю в друга държава , да видим дали са доволни хората

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Летни гуми

Мнение от bai_ILIA » 01 Апр 2019, 14:15

vicho написа:
devent написа:Няма какво да се разочаровате, с каквито и гуми да сте на тоя излъскан асфалт как да хванат сцепление :)


vicho написа:и все пак... дали са 19/18/17 ... все тая... толкова прахоляк има по пътищата, че човек все едно кара по лед :(


по мои наблюдения най-яката гума за софийския "леден" асфалт е...xDrive :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Летни гуми

Мнение от TheDriver » 01 Апр 2019, 15:29

devent написа:Няма какво да се разочаровате, с каквито и гуми да сте на тоя излъскан асфалт как да хванат сцепление :)


Сравнявам ги с миналогодишния комплект, а не говоря по принцип ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Летни гуми

Мнение от Пилев » 01 Апр 2019, 15:52

Проблема на всички или повечето ревюта, е че сравняват нови гуми за малко.
И аз от моите goodyear AS2 или AS3- бях доста доволен първия сезон, втория не толкова и на третия вече се пързаляха доста. И много бързо се изтъркаха, може би заради теглото на колата.
Не мога да кажа, че е лоша гумата, но след сезон-два поведението им се влоши значително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Летни гуми

Мнение от In_Memoriam » 23 Апр 2019, 18:41

In_Memoriam написа:Разгледах го Федерал-а, но за съжаление от всички (включително и тези, които бях изброил, освен R888R) не се произвежда моят размер. При това положение окончателно съм се спрял на R888R и ще пиша отзив като пристигне. Мерси на всички.

Потъркалях ги малко 888-ците. Отзивът е, че втора предавка вече е напълно използваема на хубав асфалт :mhihi: Иначе са доста по-шумни от нормални гуми, като вътре почти не се чуват на лека музика и с шумна генерация, но отвън в далечината шумът доста наподобява този на влак :mhihi: На вода не усещам разлика с нормални гуми. Вероятно на аквапланинг са по-зле, но нямам намерение да ги пробвам. Меки са като дъвка и им се полепват доста камъчета. Това е като цяло.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Летни гуми

Мнение от acho.rs » 24 Апр 2019, 7:08

Пилев написа:Проблема на всички или повечето ревюта, е че сравняват нови гуми за малко.
И аз от моите goodyear AS2 или AS3- бях доста доволен първия сезон, втория не толкова и на третия вече се пързаляха доста. И много бързо се изтъркаха, може би заради теглото на колата.
Не мога да кажа, че е лоша гумата, но след сезон-два поведението им се влоши значително.

Има нещо такова. Бриджстоун Драйвгард-а, който сега започва 3ти сезон има видими следи от износване, при положение че реално няма и 20к км. Явно това е цената за мека рънфлат гума. Гледам, че вече са пуснали "драйвгард" като технология и на Туранца 005, а не като отделен модел, както беше досега.
При всички положение, японската гума остава добър вариант за заместител на класически рънфлАт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми

Мнение от Don_Diego » 01 Май 2019, 22:22

Днес обух W-то с нови Goodyear F1 Assymetric 5 255/40/19 100Y, дот отпреди няколко седмици.
Втория комплект Continental Sport contact 6 не успя да издържи два сезона, но и видя доста повече каране с доста повече даване на газ :angel: :mhihi:
Колата имаше проблем със сходимостта (пичовете от Порше запад просто не бяха направили реглаж, който беше заявен при ремонт по ходовата част :banghead: ) и имаше неравномерно износени гуми, 2 криви и чувствително влошено представяне при спиране.
Новите към момента са по-тихи, след няколко дни ще бъдат засилени по магистралата и ще има повече впечатления
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Летни гуми

Мнение от Dextuar » 01 Май 2019, 22:35

Не знам, но с чисто новите Дънлопи спорт макс рт 2 има места в София на сухо, където на полусъединител и леко газ гумите превъртат все едно са качени на М-ка. Отдавам го на това, че асфалтът е все още сравнително студен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Летни гуми

Мнение от In_Memoriam » 01 Май 2019, 23:08

In_Memoriam написа:
In_Memoriam написа:Разгледах го Федерал-а, но за съжаление от всички (включително и тези, които бях изброил, освен R888R) не се произвежда моят размер. При това положение окончателно съм се спрял на R888R и ще пиша отзив като пристигне. Мерси на всички.

Потъркалях ги малко 888-ците. Отзивът е, че втора предавка вече е напълно използваема на хубав асфалт :mhihi: Иначе са доста по-шумни от нормални гуми, като вътре почти не се чуват на лека музика и с шумна генерация, но отвън в далечината шумът доста наподобява този на влак :mhihi: На вода не усещам разлика с нормални гуми. Вероятно на аквапланинг са по-зле, но нямам намерение да ги пробвам. Меки са като дъвка и им се полепват доста камъчета. Това е като цяло.



Така звучат отдалеч :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Летни гуми

Мнение от M17cH » 02 Май 2019, 9:39

In_Memoriam написа:
In_Memoriam написа:Разгледах го Федерал-а, но за съжаление от всички (включително и тези, които бях изброил, освен R888R) не се произвежда моят размер. При това положение окончателно съм се спрял на R888R и ще пиша отзив като пристигне. Мерси на всички.

Потъркалях ги малко 888-ците. Отзивът е, че втора предавка вече е напълно използваема на хубав асфалт :mhihi: Иначе са доста по-шумни от нормални гуми, като вътре почти не се чуват на лека музика и с шумна генерация, но отвън в далечината шумът доста наподобява този на влак :mhihi: На вода не усещам разлика с нормални гуми. Вероятно на аквапланинг са по-зле, но нямам намерение да ги пробвам. Меки са като дъвка и им се полепват доста камъчета. Това е като цяло.


С времето ако не ги износиш бързо ще започне да им намаля сцеплението. Каучука се втвърдява от множеството топлинни цикли и каране извън температурен диапазон. :yes: Не мисля че ще е супер осезаемо, но на писта се усеща ако караш със стар семи-слик :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Летни гуми

Мнение от vicho » 03 Май 2019, 19:58

rikken-а не е зле в началото... не съм ги грял и спадал...

Изображение
Изображение
Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Летни гуми

Мнение от seimo » 03 Май 2019, 21:55

:OT:

vicho написа:rikken-а не е зле в началото... не съм ги грял и спадал...



Колега това с кое приложение го замери :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Летни гуми

Мнение от Nickelback » 03 Май 2019, 23:30

:OT:

vicho написа:Изображение

Вичка, зле ти е Density Altitude-а, и по-добри времена ще дадеш на по-'ладно и при по-високо атмосферно налягане :yes: Не знам къде е мерено, изглежда София :dunno:

seimo написа::OT:

vicho написа:rikken-а не е зле в началото... не съм ги грял и спадал...



Колега това с кое приложение го замери :bchug:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Летни гуми

Мнение от vicho » 05 Май 2019, 11:27

Nickelback написа::OT:
Вичка, зле ти е Density Altitude-а, и по-добри времена ще дадеш на по-'ладно и при по-високо атмосферно налягане :yes: Не знам къде е мерено, изглежда София :dunno:


тъкмо се чудех, каква е другата величина, ама вече разбрах... :) thanks

"The density altitude is the altitude relative to standard atmospheric conditions at which the air density would be equal to the indicated air density at the place of observation. In other words, the density altitude is the air density given as a height above mean sea level."

на единственото равно място в София - Казичене Drag strip

ако успея да стигна до Сливен другата седмица ще видим там как ще е... и все пак си мисля, че на по-топъл асфалт ще е по-добре, че на 12 градуса със студени летни гуми (те пък и едни гуми) не е ОК :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook