Машина за вакуумиране?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Машина за вакуумиране?

Мнение от Borymeckata » 22 Яну 2019, 12:11

Проверих и се оказа, че в "Извън темата" (този неизчерпаем източник на житейска мъдрост и всестранна информация) въпросът с домашното вакуумиране на хранителни продукти не е разгледан в детайли. Има отделни проблясъци в темата за свинско и винско, но нищо конкретно...

С две думи - мисля да купувам такова машинка, около 120 лева ми се дават. Има голямо разнообразие на пазара, като цените и консумираната мощност варират в широки граници. Кажете кое да гледам и кое е важно за тия машини? Вчера цял ден четох и останах с впечатление, че важни параметри за тях са вакуума и дебита на помпата, но пък на половината оферти тези неща не ги дават... Консумативите за тях (пликовете за вакуумиране) също изглеждат различни - намират ли се, универсални ли са... ?
Препоръчайте нещо, моля. :bowdown: :bowdown:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Borymeckata » 22 Яну 2019, 12:46

Като се ослушвате и не давате информация - ще продължите да получавате пушената сланина опаквана в черни торби за боклук, омотани с тиксо... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от astrapower » 22 Яну 2019, 14:39

Е, явно и така им харесва :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от dan-dam » 22 Яну 2019, 14:53

И аз ги разглеждах доста време. Бях определил около 100 лв,. Обаче както казваш много не им разбирах параметрите и накрая в лидъл попаднах на тяхната си за 60 лв, взех я направо и съм доволен. Вакуумирам пастърми и луканки и ми върши добра работа.
Иначе ми прави впечатление, че са доста скъпи пликовете.
За сега съм ползвал само ролката, която си беше с машината и още3 бр. по-тесни ролки, които взех тогава пак от лидъл за 10 лв. Обаче много мезета, много нещо и вече ги свърших. Мисля да опитам пликовете с цип, които имат отделен отвор за вакуумиране-в моя комплект има такава приставка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Georgi_G » 22 Яну 2019, 16:07

Borymeckata написа:Като се ослушвате и не давате информация - ще продължите да получавате пушената сланина опаквана в черни торби за боклук, омотани с тиксо... :mhihi: :mhihi:
Ам чи кво им е, да не мислиш, че остава за по-натам! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А по темата, не става ли с прахосмукачка и обикновени пликчета?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Jordana » 22 Яну 2019, 17:40

В лидъл са шейсе и няколко кинта , оня ден ги загледах обаче като знам какъв боклукчарник са пропуснах .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.11.2010
Пол: Мъж

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от plamen_gr » 22 Яну 2019, 18:17

Здравейте, аз ползвам машина за вакумиране от метро и съм много доволен,пликовете са на размер и също се намират в магазина.Най доволен съм от тези които от едната страна са релефни по 20-25 лева са сто броя.Може да се ползват многократно.Ако съм полезен мога да обясна по подробно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Сондьора » 22 Яну 2019, 23:22

Що да не си полезен адаш? Аз също си мислех за тава, че сланината е узряла на терасата и тряя се прибира, а кара най много 6м ...не че после не е добре, но има един дъх лек.
Та кажи, невиждам що да е проблем. И пускайте марки, не само Лидъл, Кауфланд, Метро и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Jordana » 23 Яну 2019, 7:14

Може би ако се разфасова повече продукция има смисъл да се вземе професионална машина с ролка . Тия лидълските са си тяхната марка - silver crest , но не знам колко тона сланина може да вакуумират преди да издъхнат :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от mi6obmw » 23 Яну 2019, 7:31

Като издъхне( до 3 години) може да я върнеш и да си вземеш парите. А пък може и ако не ти хареса пак да им я предадеш в срока.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.11.2010
Пол: Мъж

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от plamen_gr » 23 Яну 2019, 8:09

Моята машина е тази.Вакумирам от ядки до риба и меса.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от Borymeckata » 23 Яну 2019, 8:12

Вчера четох, чудих се и накрая... поръчах това:

Изображение
https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/uchnenski-pomoshhnici/KLARSTEIN-FOODLOCKER-PRO-mashina-za-vakuumirane-30-sm-120W-0-8-bara-12-l-min-nerzhdaema-stomana.html

Харесаха ми приставката "PRO" към сигнатурата, подробното (може би - твърде подробно...) описание и стоманения корпус... Ама не загледах какъв точно е сайта и сега ще чакам две седмици да ми я докарат от Германия... :banghead: :banghead:
А през това време - сланината на балкона...

Бих си взел Лидл-ска, но в момента май няма? Или се намира в някои магазини? Лично мнение - техниката от Лидл в общи линии върши работа и е добра за цената си.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от dan-dam » 23 Яну 2019, 9:03

Да, няма я в момента. Онзи ден търсих за кума, че хареса моята. Въпрос на време е да я пуснат. Аз дебна, за да си взема някоя ролка, че ги пускат по едно и също време.
Иначе и аз до сега нямам греда с уреди от лидъл. Конкретно тази машинка за вакуумирането работи доста добре и нямам оплаквания.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от MrManson » 23 Яну 2019, 15:26

Гледам тъкмо тази събота в Лидл пускат машинка за вакуумиране + пликове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Машина за вакуумиране?

Мнение от PeReZ » 24 Яну 2019, 1:04

Купих си такава машинка от Метро, само че, доколкото помня, цената беше около 250лв. Просто на ухо и по тъпата логика, че щом е по-скъпа, ще е по-хубава (много често ме подвежда тази логика) купих тази и съм доволен от работата, която върши. Единствения ми друг допир до такъв уред беше преди 15 години, когато имахме някаква малко по-обикновена, при която шевът беше прекалено тесен, а и не можеше да работи с гофрирано фолио.
Това за Метео го иша просто като идея за още едно място, в което човек може да хвърли едно око. От Метро си купих и гофрираното фолио и пликове.

ПП: намерих снимка от брошурата, това е моята машинка:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook