СПА уикенд.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: СПА уикенд.

Мнение от Tenata » 23 Яну 2019, 20:03

deyan-enchev написа:
Tenata написа:Абе всичките тука големи "гъзари". Плащате 300 лева на нощувка, а пък БГ-морето много вие скъпо! Гърция било по-еФтино! :bang: :bang: :bang: :bang:

За протокола - Гранд Хотел Велинград!


Да ти споделим освен фиша за заплатата ?

Нашето черноморие има адски малко места не само курорти дето си струват, а отгоре на всичко са единици хотелите в тях, които биват.
Изключение правят някои хотели в к-с Албена и един в Царево - Примеа Бийч.

Отделно в Гърция определено е по-скъпо, ако ходиш на среден или висок клас комплекси/места. По-евтино от нашето няма наблизо, но няма и по-мизерно, нито с по-лошо обслужване, вода и добра храна (ала е дълга тема)

Гранд Хотел Велинград, понеже е най-евтиния хотел, та него даде - малко си противоречиш с позицията си :)
Не е лошо мястото, но мебелите в апартамента, който посетихме, бяха доста стари. За тая цена се очаква по-добре обзаведено помещение - единствено джакузито в банята до спалнята оправдава за мен цената на апартамента там.


Колега, разбраме по-грешно. Просто в темата за почивка на морето се изписват тонове глупости как в България
не ставало за почивка и било скъпо.
Обаче видиш ли в Гърция е тънкана, като мажеш лютеницата на плажа и си викаш “ Бах колко еФтино у гръцко”!

Спирам с офтопа.

България си има доста прекрасни кътчета за почивка или каквото друго си пожелаеш.

Заплата ти, мерси, тя си е за теб!
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 23 Яну 2019, 20:57

Говориш за различни неща ...

В Гърция се ходи на море не заради хотели.
На СПА в Гърция не знам някой да ходи също.

Та както е казал поета - ту партс ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: СПА уикенд.

Мнение от deyan-enchev » 23 Яну 2019, 23:04

Ама нямам лоши чувства аз към никой, отделно бих искал на ЛС яките морски кътчета в БГ.

Гърция за мен и децата е топ щом има риби на 10м навътре в морето, а в БГ има само щипалки и “л@йна”.

Сигурно зависи кой кво иска, ама спирам да разводнявам темата на момчето.

Хот Спрингс СПА рулз. Който е там от нас в средата на Март да пише едно ЛС, че ще водя пак фамилията. Белким си въздишаме по БМВтата заедно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПА уикенд.

Мнение от Моджо » 24 Яну 2019, 10:36

От това лято риби имаше на 1 м от брега.Пасажи. Най-различни. И раци. Абе като не сте ходили от години на нащо нема говорите. Повечето места са зле, ама не навсякъде.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: СПА уикенд.

Мнение от Tsureto » 24 Яну 2019, 13:45

Аз 3 години ходя зимата в Минерал 56 - с.Баня.
Хотелчето е мъничко, но е чисто, стаите са перфектни. Има външен минерален с джакузи, 35 градуса вода и няма проблем да си правиш нощтно къпане и да локяш бирки, стига да не вдигаш шум.
Вкусно се готви и хората са много готини.
Сега средата на Януари ще ходя пак и за двама, закуска и вечеря, за 2 нощувки ще платим 200лв.
Като имаш и спалня и вътрешно джакузи плюс фитнес.
Реално не е кой знае, като големина, баровщина и грандомания, но е перфектно за външен басейн, комфорт, чистота и релакс...

И един off// Утре заминавам за Добринище, но хотелчето няма басейн. Къд епрез деня, може да отида в Добринище на минерално басейнче или нещо подобно..?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: СПА уикенд.

Мнение от djkita » 24 Яну 2019, 23:28

Винарска изба Старосел! Прекрасен комплекс с много добро СПА! Единствения минус е, че няма толла връзка между къщичките и Спа-то.
Иначе водата във външния басейн е 45 градуса и за зимата е разкош!
Мястото е интересно и има какво да се види.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 25 Яну 2019, 20:50

Тоя единствен минус е огромен минусс ако си с чаве.

Разрастна се много с тая апарт част дето направиха иначе е хубаво. Не знам СПАто ако не са го разширили дали е ОК с тия нови места за спане.

Ама автора е майна та вероятно тва го знае ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПА уикенд.

Мнение от Моджо » 25 Яну 2019, 21:51

Утре щях да ходя до Римската баня само за басейн без спане. Ма нещо пак протести готвят та май ще пропусна (
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: СПА уикенд.

Мнение от msi200 » 25 Яну 2019, 22:50

K_Ilkov написа:Тоя единствен минус е огромен минусс ако си с чаве.

Разрастна се много с тая апарт част дето направиха иначе е хубаво. Не знам СПАто ако не са го разширили дали е ОК с тия нови места за спане.

Ама автора е майна та вероятно тва го знае ;)


На Старосел наскоро построиха чисто нов огромен хотел с 4 декара спа, но дочух, че водата в новия басейн била студена.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 27 Яну 2019, 9:22

Моджо написа:Утре щях да ходя до Римската баня само за басейн без спане. Ма нещо пак протести готвят та май ще пропусна (

Спа-то е доста по-добре, отколкото предполага вида на хотела. Единствения минус е че често се пълни с интересни прослойки македонци и сърби и в спато става джунгла. Ходил съм няколко пъти, може така да съм целил просто. А пък ако не ти хареса, великия баненски хотел е на 20 метра :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПА уикенд.

Мнение от Моджо » 27 Яну 2019, 10:28

Аз си ходя в Римската. Главно заради огромния топъл басейн. Колко и народ да има се празен изглежда ))) Само че отиваме с каката сутринта и се връщаме вечерта. Има македонци и сърби, ама то си зависи и кога идеш.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: СПА уикенд.

Мнение от randity » 12 Апр 2019, 15:22

Малко ще повдигна темата, за да изкажа мнение, относно престоят ми в Балнео хотел Свети Спас във Велинград, отличен с 5 (ПЕТ) звезди.

Всичко започна от там, че никога не бях стъпвал в СПА хотел. Приятелката ми само мрънкаше и накрая реших, че е време да видя к'во е т'ва, където ходят тия хора :mrgreen: . Започнах да търся хотели и накрая се спрях на 2 хотела. Акватоник и Арте СПА. По време на работа (че то иначе кога) започнах да ги разглеждам. Мой колега ми сподели мнение за въпросният Свети Спас. Влязох в сайта и след по-малко от 10 минути, вече бях резервирал стая. Изглеждаше супер на снимките.

В сряда, запалих колата и тръгнахме (щото нали през седмицата по-тънко - 150лв. нощувката със закуска и вечеря). Настаняването беше след 14:00 часа, но аз пристигнах към 13:00. На входа към хотела има положен доооста приличен легнал полицай, който с нисък автомобил, трудно няма да бъде закачен - аз закачих :mhihi:. Паркирах покрай една алея и влязохме на рецепцията. Служителите бяха малко изненадани (все едно ние сме първите, които идват в този хотел), но въпреки всичко учтиви. Провериха и казаха, че стаята е готова и можем да се настаним. Супер, попитах ги за паркинг (щото имах жокер от моя колега, че имат подземен паркинг, ама си траят и го пазят за тяхни си хора), отговор - амии, ако сте спряли тук на алеята, не е проблем. Попитах ги учтиво "А паркинг, паркинг нямате ли?". Видяха, че няма да излязат на глава с мен и ме упътиха как да стигна до паркинга. Може би за момента, най-свестния и неизтръпнал човек беше портиера, който учтиво ми предложи да си спра колата пред входа на хотела, след което да ни качи багажа, а после да ме заведе до паркинга. Както и да е, качих багажа, портиера ме чакаше на рецепция и отидохме да оставим колата. След цялата тарапа и искането ми, колата да е на закрит паркинг, най-накрая се отправих към стаята.

Качих се в асансьора, стигнах до стаята, влизам вътре и... два матрака, събрани в едно, и това наречено спалня. Викам си ОК, то почти навсякъде е по тоя начин.. Ама мама му стара, 5 звезди е тоя хотел, толкова ли не могат да сложат по 1 спалня. :dunno: На пода мокет - чистичък. Влизам на вътре, отивам към терасата. Изглед уникален. Към борова гора, тишина, масичка с две столчета. А бе, готино. Върнах се обратно към стаята, поглеждам нагоре (а питай ме що), мазилката тук-таме по краищата паднала. Долу по стените, отново паднала мазилката и те гледа бетон :conf:. Все тая, чаршафите чистички, два халата, кърпи. Мятам аз плувките и газ към т'ва СПА да видя к'во пъ' толкова му харесват. Влизаме към басейна... ми то, ако влезнат 15-20 човека в него, всеки трябва да си хване по едно кюшенце и да не мърда. А към момента имаше около 80 души в хотела (портиера ми каза). Метнахме хавлиите, влизаме в нещо като джакузи, преливащо в детски басейн. Верно, за децата басейна беше готин, ама т'ва джакузи - точно в средата липсват плочки и то доста голямо количество. Навсякъде зеленясало от неподдържане. Поседяхме малко, викам си дай да видиме к'ви други екстри има тука. Имаше един, който му бяха връчили една свирка и играеше ролята на спасител - та той не можеше бос да ходи, ще тръгне да ме спасява - както и да е. Викам му "пичага, тука освен тия две локви, к'во друго има". Той ме гледа умно, вика ми "Е тука, две сауни и една парна баня". Брех, дай да вляза в т'ва да видя к'во е - отварям вратата, вкарвам глава, изкарвам главата, затварям. Викам тука много жега бре. Той ме гледа умно (ник'во чувство за хумор). Викам к'во друго има. Ми е там вънка има две джакузита. Малии, викам е там съм аз. Метам пешкирите на рамо и газ. Излизам вънка и гледа две джакузита, ама от ония маненките, дето събират максимум 4 човека (щото ако сте 5 става много интимно). И разбира се - пълни. Викам ясно, аре пак на двата гьола, барем се поплицикаме малко, че нали за това съм отишъл. Поседяхме малко, пък викам дай да идеме некъде да се разшетаме, тъкмо и да хапнем. Всеки ми вика "Нема к'во да видиш у тоя Велинград, село.." - нема, аз ше ходя да експедиция. Тръгваме да хапнем някъде, влезнах в три-четири заведения - пустош, бомба паднала. Накрая седнахме в едно, ама адски приятно заведения, с тиха музика, приятна обстановка и млад персонал, който то посреща като Бог (тия хотели им разказват играта доста). Сядаме, цените супер нормални. Кафенце 1.50лв, свинска вратна с гъби и картофи - 5.50лв. А бе, за 23лв. се нахранихме прилично, ама нали и гледам да не прекалявам, че после в хотела - блок маса. Трябва да се пълнят чинии, налЕ.

Върнахме се ние в хотела, починахме малко и айде на вечеря. Аз вървя устремено напред, да видя колко много ще ям от всичко. Ресторанта приятен, има доста маси вътре, където не се пуши. Има обаче и затворена лятна градина, където си сядаш и си пушиш без притеснение. Викам си, ей там сме ние. Натоварихме чиниите и сядаме да хапваме.. Ми то, яденето кокал. Умряло от студ. Вечерята започва в 19:00, ние в 19:15 бяхме долу (нали, да не сме баш от най-първите да ме гледат като невиждал ядене :mhihi: ). Викам аре, става. Отивам аз на машинките нещо сокче, водичка. Нъц. Не арбайтен. Върнах се аз на масата, пристига една едра дама и ми мета едно меню. Вика за пиене се плаща. Добре бе госпожа, не ми се карай. Дай една биричка, за момичето едно сокче. Хапнахме, пийнахме, даже по още една бира и сок. Викам каката да ми връчи сметката - то не сметка, то присъда. 500мл. Старопрамен наливна (разбирай разредена 60:40 с вода) - 6лв. :ok: Нема ядове, платих аз и към стаята.

Лягам аз на леглото.. па аз не мога да стигна до приятелката ми, камо ли друго. То кревата толкова изкривен, че в краищата е по-ниско, а в средата един ръб се получил, сиреч пирамидка. :mhihi: Както и да е, преспахме тая нощ, слизаме на закуска. Гледам няк'ви машини за кафе - викам дано работят. Само едната, както и да е. Пускам си кафенце, гледам и диспенсърче с фреш от портокал - супер. Метнах две филийки на тостера (дето само ги стопли) и седнахме да хапнем (пак в лятната градинка, да си пуша и да си пия кафе). Отпивам аз първа глътка кафе.. негърска пот. Пийнахме, хапнахме и айде на СПА. Мятаме плувките, халатите (приличах на доктор Ливайн, ма с прическа), слизаме долу - хоп, табелка - големия басейн днес няма да работи, поради техническа повреда. Евала, едно на нула, викам сигурно ще го оправят бързо. Подминахме ние басейна, викам айде в жакузитата вънка - късмет, няма никой. Блага работа, вънка си вали дъжд, ти си седиш на 50 градуса вода (поне така пишеше). Гледам и няк'ва табела, "препоръчителен престой 10 минути". Как пък не, цял ден ще си кися тука - и верно, половината ден там си седях. По едно време викам айде стига, че гъбясах. Предположих, че са оправили големия гьол, викам дай да видиме. Минаваме - цъ, още е празен. Айде ще седнеме да пийнем по едно кафе е така по халати. Казвам на приятелката ми да иде за по две кафета. Идеално. Едно кафе "Спетема" - 4лв. :ok: После реших една биричка да пийна - Старопрамен кен - 4лв. (а през една врата в ресторанта - 6лв. наливен :mhihi: ). Както и да е, реших да се качим да се поокъпем и на вечеря. Слизаме ние, тоя път яденето топло, ама вкус - нула. Никакъв. Качих се още по-разочарован в стаята.

Тази сутрин обаче, чашата преля. Слизаме на закуска, гледам банички.. идеално. Пускам една негърска пот, слагам две банички в чинийката, малко печено беконче (мръвкар човек). Реших да си сипя и фрешче - останало на дъното от миналата сутрин. Както и да е, излизаме стандартно в лятната градина и... след точно 2 минути покрай мен прелитат двама майстори с гащеризони, нарамили една стълба като пожарникари. И като се почна едно чукане, лопане, тропане, крещене. А бе ад, викам айде, ще го прежаля. Е да, ама като ми кацна една циганка да ми мете в краката, а след това извади един парцал и започна да мие с някакъв брутален препарат не издържах и влезнах вътре. Единия от майсторите минава и "извинете, ама...". К'во извинете, аз съм дошъл на почивка, не на строителна площадка. Правете го това, след като приключи закуската, или иначе казано след 10ч. Седи и ме гледа умно (не е виновен с нищо де, ама..). Влезнахме вътре, ръпам аз баницата - тя ланшна. Студена - кокал. Е вече тотално се изложиха.

Големият басейн с липсващи плочки, джакузито с липсващи плочки (а там се плицикат деца, които като нищо могат да се разрежат). Външните джакузита - готино, ама ако хотела не побира над 300 души, а само 20. Вътре в тях пясък, никаква хигиена. Цените ненормални. Кафе 4лв., бира на басейна 4лв., в ресторанта 6лв. А ако седнеш там да обядваш - под 70лв. сметка за двама души не ги виждам. Отношението на персонала - нулево, гледат те, все едно у тях си отишъл, а не да им оставиш 300+лв. за два дни.

Като цяло в едно съм убеден, аз лично повече никога няма да стъпя в Балнео хотел Свети Спас 5*. Този хотел лично му давам не повече от 3*. За около 80 човека, всичките СПА джаджи са достатъчни, ама портиера като ми каза, че петък и събота имало между 200-250 човека.. Че те тре'а на смени на влизат в басейните. Пълен абсурд.

П.П. Получи се малко дълго, но целта ми е да внимавате с избора на хотели. Очаквах едно, а положението беше наистина трагично.

Поздрави! :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: СПА уикенд.

Мнение от Rainbow » 12 Апр 2019, 16:50

За съжаление това, което си изпитал, ще е положението в 80% от "скъпите" хотели в България :|

Да не говорим как хотели, които са добре в началото, след няколко години са кенеф...
Последна промяна Rainbow на 22 Фев 2021, 17:46, променена общо 1 път
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: СПА уикенд.

Мнение от barty » 12 Апр 2019, 17:07

Хахаха, току що кацнах в Свети Спас :mhihi:. Очаквайте включване :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от Superexstatic » 12 Апр 2019, 17:50

Много ме изкефи как на разреденото степче му викаш фреш :ok: Иначе да, ситуацията е подобна почти навсякъде. Тоя сезон ходих 3 пъти в Спа хотел Елеганс в Огняново. Като цяло много доволен
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook