СПА уикенд.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 22 Яну 2019, 12:12

.
Последна промяна acho.rs на 22 Яну 2019, 19:52, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: СПА уикенд.

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2019, 12:58

merx написа:ARTE Spa&Park Hotel

Този е новичък хотел - на снимки изглежда доста добре. Мислех него да посетим, но 2 приятелски семейства ходиха и споделиха, че не са очаровани от цялостното качество на фона на цените. Ще изчакам още един сезон да се осъзнаят къде се намират. Велинград е приятна дестинация, но поради многото хотели там не се намира лесно качествен персонал.

Всичко над 200лв/вечер за стая е баснословна сума за нашия стандарт, ширини и най-вече предлагана услуга. Нали обаче е ски сезон и по зимните 'урорти се жъне мощно с цени х2.
200лв/вечер вървят уж 5-звезден, за съжаление звездите не винаги отговарят на качеството.
Като става дума за настаняване - бих препоръчал да гледате нивото над стандартните стаи (обикновено ги пишат "delux"). Реално са с 10-20-30 лева по-скъпи, но обикновено си заслужава, по-просторни, обикновено с по-хубава гледка и по-чисти/нови.

П.П. Другото нещо, което мога да споделя като опит - за най-ниски цени първо проверете сайта на хотела, който ви интересува или им се обадете. В 90% от случаите имат разни "сезонни оферти" с по-изгодни цени. Например в Роял Спа Велинград по спомен цената за 3 нощувки в Делукс стая е 400-420 лева със закуска и ползване на Фитнес и СПА (тоест няма 150лв/вечер). В един хотел бяхме запазили през Booking, на място ни казха, че цените на рецепция са с 30 лева по-малко от тези през букинг (бяха така добри да прекъснат резервацията в букинг и да ни настанят на по-ниската цена, не всички са така любезни обаче - май беше в Персенк).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: СПА уикенд.

Мнение от andy » 22 Яну 2019, 13:11

Infinity Велинград
нов хотел с много добро СПА и много басейни ползващи се според сезона. (сега се строи още един)
За плуващите - басейна е все празен

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: СПА уикенд.

Мнение от Комбина » 22 Яну 2019, 15:28

drago9205 написа:
Комбина написа:За Бога не ходете в хотел Каменград в Панагюрище!


Колега, кога си посещавал хотела? От последната половин-една година четох добри отзиви. Изглежда е имало и някакви реновации...
Вече преведохме някакво капаро, та май нямаме избор освен да се (раз)убедим от 1-во лице :D



2017, Февруари е било - 300 кинта платих тогава с вкл. закуска.

Не знам какъв и дали е правен ремонт от тогава, но не бих стъпил повече. Спалнята вместо спалня беше две долепени единични легла, външния басейн зимата е затворен защото най-вероятно е замръзнал. Каква минерална вода в Панагюрище? Целия хотел е мислен като почивна станция на Асарел Медет и си е пълен с разни ретро мутри. Аз някъде имах снимки и от банята, че беше като бункер с навити космаляци около канала.

Впрочем, сега отворих да видя резервацията в букинг и гледам от хотела са качили нови снимки, вече лобито и ресторАна изглеждат коренно различно. Успех, дано имаш повече късмет от мен, после да споделиш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПА уикенд.

Мнение от Моджо » 22 Яну 2019, 15:57

Зависи какво търсиш от СПА-то.
Аз си ходя в Баня /до Разлог/ в "Римската баня" - огромен басейн с топла минерална вода. Не хладичка ами топла си + още некви екстри там, сауни, работи... Хотелите с наистина топла вода в басейните се броят на пръстите..
Минус е че нема детски басейн, освен това дето е грамадно джакузи да се ползва за детски.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: СПА уикенд.

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2019, 16:02

Аз лично не виждам смисъла от киснене в басейн ако не се плува в него... съответно ако се плува температури над 27-30 градуса са чист чайник :D

Затова ми хареса в Хисаря - имаше външно джакузи с топла вода, както и 2 малки басейна от тип джакузи вътре. И 3-те са идеални за киснене в топла водичка, а басейнът си беше с коридори - за плуване. Де'т се вика - за всекиго по нещо :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПА уикенд.

Мнение от Моджо » 22 Яну 2019, 16:11

Аз съм с децата. На нас такова ни трябва топло за киснене. 32-34+
Като да се бутам с още 10 деца в басейн с размери на вана не е оферта :)
А така - Персенк в Девин отговаря. Басейн с хладка вода за плуване и малък, топъл детски. Като хотела е хубав.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: СПА уикенд.

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2019, 17:34

Мда, с децата се променят малко критериите. Ами като цяло само 1-2 хотела съм виждал с отделени коридори за плуване - басейните на останалите където съм бил са си топлички и доста удобни за деца. По спомен в Интерхотел Сандански пак беше доста топъл басейна и с много удобна водна връзка към външната част на басейна (около 32 градуса), в Приморец също беше топъл. Даже не си спомням до сега да съм посещавал хотелски басейн където водата да минава за студена (под 27 градуса).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: СПА уикенд.

Мнение от deyan-enchev » 22 Яну 2019, 19:18

Твърдо за Хот Спрингс в с. Баня.

Добро обслужване, адекватен подземен паркинг, чудесно СПА - става идеално и за деца (има и солна стая).
Цените не са 300-400 лева за "обикновена стая", а толкова излиза двустайния апартамент на цени от рецепция. 2018 два пъти бяхме там за по 4/5 нощувки в двустаен апартамент и не сме плащали повече от 400 лв - мога да намеря фактурите.

Храната е много добра, имайки предвид, че сутрин и е HB пакет, с приготвени ястия на място пред гостите.
Детския кът добре организиран с читави жени да гледат малките уроди.


Бохема е друга история, по-нисък клас хотел, НО топлите външни басейни са чудесни - не става много за деца.

Вижте и Къщи край водата в Огняново - ако е по-интимен повода - четвъртата къща, тя има външно джакузи за двама влюбени (за детето пак става, но е куцо :D)

Друга идеална идея е Аква Варвара - във Варвара, външни топли басейни + интимно джакузи на ниво над основните басейни, само да има кой да гледа детето.

Гранд Хотел Велинград ВИП апартамента има много хубаво джакузи вътре до спалнята, за след като заспи детето :mhihi:


ПС: С две деца сме и все таргета за зимно СПА е да има топли басейни, за да си играят и да се уморят по-бързо, да има хубав детски кът, разнообразна храна и да не е безобразно скъпо - единствено Хот Спрингс в с. Баня се приближава до тия изисквания.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 22 Яну 2019, 19:37

deyan-enchev написа:Цените не са 300-400 лева за "обикновена стая", а толкова излиза двустайния апартамент на цени от рецепция. 2018 два пъти бяхме там за по 4/5 нощувки в двустаен апартамент и не сме плащали повече от 400 лв - мога да намеря фактурите.

Щях да пиша, че тия цени са преувеличени и на рецепция ама то па на Ачката му дойде удобно да се похвали че ше кара ски в чужбина :mhihi:

Хот Спрингс е ОК за парите си. И както каза доста близо до истината. Най-важно е, че дори и да е фул хотела в Спа-то и басейните не се усеща да е гмеш. Поне моя опит е такъв. А и е топло за деца, освен в басейна и около него.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 22 Яну 2019, 19:58

Опитах да го изтрия ама форума, ме подведе.
Макар, че принципно трябва да се хвалиш, като караш ски в БГ защото хотеля и карата за двама минават 500лв на ден, а 3ка кебапчета с гряно вино са 40лв горе. Доста по-висок клас сме от Тирол, за тва и по-скъпичко тук. :mhihi:
Цените за студио, всеки може да си провери. Лятото 300лв, зимата 400лв. Радвам се че има фенове. Аз от време на време минавам за спато или бара.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 22 Яну 2019, 20:43

Всичко в БГто е зле преекспонирано от това, което е истината. Аз лично нямам възможност да ходя през уикенд до Италия на ски :dunno: Иначе е факт, че там цена/качество е много по-добро и мога и аз да дам примери ;) ама хората с деца имат известни ангажименти и ограничения, които на теб не са ти известни :)

Ако за теб ските са да ходиш да пиеш вино и да ядеш кебапчета по пистите ... коментар нямам.

Аз обичам да карам ски - в 8.30 съм на лифта и карам 2-3 часа докато дойдат тия с виното и кебапчетата ;) , аз си тръгвам, че ми пречат ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: СПА уикенд.

Мнение от Ganchev__ » 22 Яну 2019, 21:40

Родителите ми ходиха в Hot Springs няколко месеца, след като го отвориха.Може би по-миналата година.Имаше промоция 3 нощувки на цената на 2 или нещо от сорта.Казаха, че е наистина е било най-доброто място, на което са ходили до сега.Най-много ги беше впечатлило точно огромното спа и добрата кухня.Единствения недостатък, който споделиха е, че не влизат напитки в закуската и вечерята, а една вода 700мл е 9лв
Лятото бяха в Арте във Велинград, същата работа с водата в ресторанта. :mhihi: Там спа-то било по-малко, както и басейните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от koziak » 22 Яну 2019, 22:16

Преди месец в хот спрингс, за две нощувки със закуска и вечеря в двойна стая за мен и жента беше 200 на нощувка. Имаше и промоция 4 нощувки на цената на 3. Много доволни останахме. Иначе хора които не са били там споделят, че не са доволни и че цената е 400 на нощувка


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: СПА уикенд.

Мнение от frizzante » 23 Яну 2019, 0:43

А някой да е ходил в хотел Рилец резорт & спа? Да сподели мнение?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook