СПА уикенд.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 23 Яну 2019, 8:12

K_Ilkov написа:Всичко в БГто е зле преекспонирано от това, което е истината. Аз лично нямам възможност да ходя през уикенд до Италия на ски :dunno: Иначе е факт, че там цена/качество е много по-добро и мога и аз да дам примери ;) ама хората с деца имат известни ангажименти и ограничения, които на теб не са ти известни :)

Ако за теб ските са да ходиш да пиеш вино и да ядеш кебапчета по пистите ... коментар нямам.

Аз обичам да карам ски - в 8.30 съм на лифта и карам 2-3 часа докато дойдат тия с виното и кебапчетата ;) , аз си тръгвам, че ми пречат ;)

Аз в 8:00 пък съм на Бъндеришка поляна ама голям прас, като лифта нагоре тръгва в 8:45 и вече има 500 човека опашка. Все пак съм се изкефи да стана в 6:30 в неделя за да закуся и да се добра до пистите. Да ходи кой дето си иска, все пак парадоксалната ситуация с хотелите в България, ние сме си я създали и подържаме /спонсорираме.
Все пак следя темата, като се надявам да излее нещо повече от всеизвестните туристически капани.

PS: илковия вече може да се радва, от Хот Спрингс минаваш по вип входа и не чакаш 2 часа на кабинките.
Лятото студиото беше 300лв а есента резревацийте за зимния сезон вече минаваха 2400-2500лв за седмица. Явно поради голямото търсене са свалили 20ина %.
При всички положения село Баня е много, много добро място за зимна почивка и спа (само дето е долина и понякога миризмата на пушек от печките е тегава)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: СПА уикенд.

Мнение от deyan-enchev » 23 Яну 2019, 9:27

acho.rs написа: ...При всички положения село Баня е много, много добро място за зимна почивка и спа (само дето е долина и понякога миризмата на пушек от печките е тегава)...


За миризмата съм напълно съгласен. Пролет и Есен ходим там, когато още е хладно и явно ги палят.
Дори на последния етаж където ужким е малко по-високо, мирише достойно вечер. Разбира се само, ако излезеш на терасата или държиш отворено. Вътре в стаята не мирише :lol:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 23 Яну 2019, 10:18

Той хотела пак е малко извън селото и има течение. В самото село, зимата на моменти е нетърпимо. Има села, като Добърско, където въздуха е по-добре през отолителния сезон, но тези селца са доста откъснати и неразвити.
Да допълня, че ако се търси бюдженто решение и основно топла минерална вода, много къщи за гости в с. БАНЯ имат малки басейни, които работят целогидшно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: СПА уикенд.

Мнение от stas.dakov » 23 Яну 2019, 14:13

Grand hotel bansko :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: СПА уикенд.

Мнение от Rainbow » 23 Яну 2019, 14:19

Хот спрингс не е лошо. Подземният гараж искат те да ти паркират колата и да остане ключа в тях, нещо което мен не ми се нрави :mhihi:

Храната на блок (закуска и вечеря е към стаята) ставаше. Но на обяд при условие, че буквално бяхме 2 двойки и си поръчах телешка пържола реар (5 минути преко сили пък им е и топ ястието уж) я чаках един час и накрая я отказах (поне това нямаше проблеми).

Аз бих добавил във Велингранд и Макси - там като цяло винаги съм бил доста доволен, но последно почваше да изглежда как скоро ще има нужда от ремонт, поне спато.

Не съм бил, но доста ми похвалиха и Катарино СПА, та мисля скоро да го видя.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от Ant0n » 23 Яну 2019, 15:24

Каменград - Панагюрище... близки и роднини, ходили през последната година, са доста доволни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от smamf » 23 Яну 2019, 15:40

Някой ходил ли е в Стримон Гардън в Кюстендил да каже как е?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: СПА уикенд.

Мнение от Tenata » 23 Яну 2019, 16:31

Абе всичките тука големи "гъзари". Плащате 300 лева на нощувка, а пък БГ-морето много вие скъпо! Гърция било по-еФтино! :bang: :bang: :bang: :bang:

За протокола - Гранд Хотел Велинград!
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: СПА уикенд.

Мнение от dan-dam » 23 Яну 2019, 16:56

Ние добре изкарахме в Акватоник във Велинград. Преди 3-4 години бяхме и в Бор, пак Велинград, като храната не беше лоша и имаше разнообразие, ама от басейна има какво да се желае.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: СПА уикенд.

Мнение от deyan-enchev » 23 Яну 2019, 17:40

Tenata написа:Абе всичките тука големи "гъзари". Плащате 300 лева на нощувка, а пък БГ-морето много вие скъпо! Гърция било по-еФтино! :bang: :bang: :bang: :bang:

За протокола - Гранд Хотел Велинград!


Да ти споделим освен фиша за заплатата ?

Нашето черноморие има адски малко места не само курорти дето си струват, а отгоре на всичко са единици хотелите в тях, които биват.
Изключение правят някои хотели в к-с Албена и един в Царево - Примеа Бийч.

Отделно в Гърция определено е по-скъпо, ако ходиш на среден или висок клас комплекси/места. По-евтино от нашето няма наблизо, но няма и по-мизерно, нито с по-лошо обслужване, вода и добра храна (ала е дълга тема)

Гранд Хотел Велинград, понеже е най-евтиния хотел, та него даде - малко си противоречиш с позицията си :)
Не е лошо мястото, но мебелите в апартамента, който посетихме, бяха доста стари. За тая цена се очаква по-добре обзаведено помещение - единствено джакузито в банята до спалнята оправдава за мен цената на апартамента там.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: СПА уикенд.

Мнение от drago9205 » 23 Яну 2019, 17:54

Аз не мисля, че черноморието е скъпо, даже напротив - то е най-евтино спрямо другите алтернативи за летни почивки. СПА почивка в повечето 4* (дори 5*) хотел не е (и нетрябва да бъде) повече от 200лв. за нощувка за 2-ма със закуска и ползване на СПА. Реално минаваме за добра СПА-дестинация, а и не е оправдано да пътуваш 1000+км до Румъния да речем само за 3/4 дни СПА(повечето хора толкова почиват, докато морските почивки са 7-8-9 дни и си струва разкарването).

От друга страна Гърция си е световно известна дестинация за летен (и не само) туризъм, разнообразието на плажове/острови/полуострови е голямо, застрояването е доста по-разредено и адекватно контролирано. По нашето черноморие се броят на пръсти огромните плажни ивици с възможност да плажувам без никакви хора наоколо радиус от поне 30м. Цените спрямо България са х2, но пък и екзотиката, качестовто на услугата, самата почивка и преживяване също са х2, а има и много неща, които не са налични при нашето черноморие като еднодневните круизи.

П.П. След едеин определен момент хората търсят почивка и са готови да платят за това, а не да се блъскат в бетонени джунгли, затова и не харесвам Велинград като дестинация (макар и да има доста добри хотели и да е балнео столица), застрояването с хотели ме отблъсква.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: СПА уикенд.

Мнение от MapkoB » 23 Яну 2019, 18:19

Tenata написа:За протокола - Гранд Хотел Велинград!


Ако отиваш да се плацикаш в басейн - става. Не мисля, че е минерална вода, но е горе-долу топла. СПА-то е смешка (поне това, което се включва в основния пакет, масажи и т.н. не съм пробвал)
Храната (ол инклузив, блок маса) - отвратителна! Освен, че имаш 1-2 опции, пилето в едната си беше същото за всичките 3 вечери, само с различно сосче. Поср*х се...
Стаите са прилични, ок, но далеч от представата за 5* хотел...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 23 Яну 2019, 18:33

acho.rs написа:PS: илковия вече може да се радва, от Хот Спрингс минаваш по вип входа и не чакаш 2 часа на кабинките

Язе съм си ВИП сам, качвам се с колата до горе ;)
Кабина не се кефя да ползвам по разбираеми причини.

Като цяло предпочитам Боровец, но темата не е за това, а за СПА :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: СПА уикенд.

Мнение от K_Ilkov » 23 Яну 2019, 19:04

Rainbow написа:Не съм бил, но доста ми похвалиха и Катарино СПА, та мисля скоро да го видя.

Години наред ходехме в Катарино преди да го занемарят ...

След ремонта изглежда доста добре въпреки леко кичозните подобрения, но само минах да го видя ...

Има страхотно лоби за зимата.

Минусите там са малкото СПА, крайно недостатъчни басейни (външния е пълна смешка) и това, че водата не е минерална. Гледах има сайта след ремонта - пише, че е минерална, а преди не беше ... Де да знам, не мога да си представя как това се е променило ...

Иначе мястото е прекрасно, страхотна гледка и извън населено място за разлика от другите :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: СПА уикенд.

Мнение от adovet » 23 Яну 2019, 19:23

andy написа:Infinity Велинград
нов хотел с много добро СПА и много басейни ползващи се според сезона. (сега се строи още един)
За плуващите - басейна е все празен
В момента съм в този хотел и наистина като цена качество нещата са добре. Басейна за плуване наистина е празен в повечето време,СПАто е добре, външното джакузи също. В момента сме на цена 560лв. за три нощувки, закуска и вечеря

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook