Дограма и стъклопакети...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Дограма и стъклопакети...

Мнение от Kambe » 20 Яну 2019, 10:07

Здравейте колеги,
някой може ли да сподели мнения за стъклопакет със стъкло 4 сезона. Незнам какъв стъклопакет да избера за жилището. Ще бъде изложеное юг/запад, като 70% е юг. Четох че К стъкло не е препоръчително за южно изложение, затова отпадна като вариант. Най-голямото ми изискване е , да няма влага...Сградата ще е изцяло изолирана , на тавана ще имам гипскартон с вата. Мерси за мненията
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от zvetiko » 20 Яну 2019, 12:14

При изцяло изолирана сграда и дограма със стъклопакет, малко трудно ще избегнеш конденза- гипсокартона на тавана едва ли ще е достатъчен да поеме влагата. По-добре помисли за някакъв вариант за проветряване и сега направи отворите и електрическата инсталация- има системи за вентилация при, които топлия въздух загрява керемичен детайл при излизането си навън, а студения, който влиза се подгрява от тази топлина. Другия вариант е с принудителна кондензация със съответния уред, но пък има доста недостатъци.
К- стъклото по-скоро е някакъв търговски трик и интерпретиране- да кажем ако при 100% имаме пълна топлоизолация и ако обикновено стъкло изолира 10%, а това с метален окис 15% се обявява, че има с 50% по-висока топлоефективност, което на практика е без значение. Става и за жилища с южно изложение- през зимата не пуска инфрачервените лъчи от отоплителните тела навън, през лятото не позволява да се загрява от слънцето и държи приятно хладно, поне така рекламират. ;)

По принцип моето мнение е по-добре да дам няколкостотин лева в повече за отопление, отколкото да живея в мухъл и конденз- където живея само аз съм без външна топлоизолация и само аз нямам мухъл по ъглите на външните стени. Правилната топлоизолация, при която се избягва появата на мухъл и конденз е вътрешната с гипсокартон, но никой нито я иска, нито се прави...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от mfandakov » 20 Яну 2019, 13:14

Минах през 2 модела ,докато намеря този по долу и троен стъклопакет с азот .
https://www.bluevolution82.com/
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от Cyberloner » 20 Яну 2019, 13:23

zvetiko написа:Правилната топлоизолация, при която се избягва появата на мухъл и конденз е вътрешната с гипсокартон, но никой нито я иска, нито се прави...

Не съм съсем съгласен колега, при правилно изпълнена външна изолация с подходящи материал няма никакви проблеми с конденза. Живея в къща, цялата с PVC дограма и цялата изолирана с EPS, през зимата ползвам една от спалните и за простиране и няма и следа от влага и конденз, камоли мухъл.

Относно стъклопакетите - аз съм с такива и резултат откъм изолация не съм усетил, но се вижда как пропускат доста по-малко светлина. Ползата е, че мебели и настилки, които се осветяват от слънцето практически не се нагряват, недостатък е, че ако са ти малки прозорците ще ти стане и малко по-тъмно в помещението

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от c04 » 20 Яну 2019, 13:56

Това с тези изолации и на мен не ми е ясно. Аз съм с външна изолация с някакъв по-плътен стиропор от масовия използван (дори погледнато от вън, моята изолация е видимо по дебела от на другите), вътрешна пак стиропор+ гипсокартон около джамовете и пвц дограма. Цяла зима в стаята се поддържа 22-23 градуса, 2-3 на ден се проветрява доста и пак има мухъл- главно над прозореца в едната стая, а в другата и по 2 от ъглите :banghead:. Стои си там, а на пролет малко церазит и така до следващата зима.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от Kambe » 20 Яну 2019, 13:58

Прозорците са огромни особено тези на юг, съветвах се с дограмаджията, който ми каза да слагам троен стъклопакет с 4 сезона стъкло. К-стъклото го избягваме за южното изложение, заради парниковия ефект през лятото. Мерси за отговорите :bchug:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от slatanic » 20 Яну 2019, 15:23

Kambe написа:Прозорците са огромни особено тези на юг, съветвах се с дограмаджията, който ми каза да слагам троен стъклопакет с 4 сезона стъкло. К-стъклото го избягваме за южното изложение, заради парниковия ефект през лятото. Мерси за отговорите :bchug:


Амин.И гледайте да не си правите парници.Хората изолират,но и вентилират.Там е тайната да няма мухъл.
Но тук тепърва почват да монтират по масово рекуператори или пък дограма с вентилационни клапи.
Почетете по въпроса не е излишно.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дограма и стъклопакети...

Мнение от zAcK » 21 Яну 2019, 8:46

Аз сложих ето това чудо в дограма KÖMMERLING 88 plus :mhihi: Конденз не съм виждал,
а като барна вътрешното стъкло при най-големите студове в София е по-топло от изолираната стена :mhihi:
Брутално яко е. Стъклата са - външно 2 х 4 мм + 1мм фолио между тях, средно 4 мм и вътрешно 5 мм и пластмасови дистанционери!
Тия дистанционери са си прилично важни, да сведеш до минимум коефицента на топлинно предаване. Точно там е слабото място на повечето дограми,
и затова има конденз. Все пак останалата част е прилично изолирана от въздуха между стъклата и т.н.
Забелязвали ли сте, че кондензът винаги е в краищата на стъклопакета. Според мен е точно от металните дистанционери


А стъклата ги поръчах така с различни дебелини, за да поглъщат максимално шума. В магазина на голяма софийска фирма,
тия де ми вземаха поръчката не знаеха дори, че може така. Даже звъняха на "Кристиан Нейко" да питат дали може :mhihi:

P.S. Не си пробивайте дограмата и т.н. Това са пълни глупости. Клапи, млапи :no: Само ще си съсипете дограмата!!!
През тия смешни пасивни клапи какъв обмен на въздух точно ще се получи? Какъв дебит точно ще има това измислено нещо?
Важно е всичко да ви е топло в апартамента, другото е ала-бала. Ако толкова искате вентилация, пуснете си абсорбатора за 1 мин. :mhihi:
Все от някъде ще ви вкара въздух, при мен иска да отваря входната врата :mhihi:


Влажността в апартамента я меря, винаги е около 50-55% :bchug: Меря я с джаджата на снимката най-долу.
Прилично точна е. За влажност особено е по-точна от дигиталните!

Това ми е показалеца, да се види джамецът каква зла гад е :mhihi:

Изображение

Нещо такова е при мен, но стъклата са 9, 4 и 5 мм :mhihi: Конденз никога не съм виждал.



Изображение


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook