Съвет за ПТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Съвет за ПТП

Мнение от Borymeckata » 18 Яну 2019, 22:47

Един приятел пострада по същия начин - кара си мотора по главния път и от една пряка изкача някакъв селянин... ама също така нямаше STOP, което си е вярно... Хем го претрепа като куче, хем мотор за няколко хиляди на мекица, хем накрая го изкараха виновен за ПТП-то и плаща акт...
Кофти късмет и обеца на ухото за в бъдеще... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Съвет за ПТП

Мнение от ogata » 18 Яну 2019, 22:50

немо написа:
ogata написа:След някакви години праг, трябва да се извземват книжките на по-възрастното население, май :mhihi:

:OT:
Ти що не ходиш да се правиш на остроумен в някоя друга тема? :bang: :dummy:

Солидарност ли надушвам ? :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Съвет за ПТП

Мнение от немо » 18 Яну 2019, 23:27

ogata написа:
немо написа:
ogata написа:След някакви години праг, трябва да се извземват книжките на по-възрастното население, май :mhihi:

:OT:
Ти що не ходиш да се правиш на остроумен в някоя друга тема? :bang: :dummy:

Солидарност ли надушвам ? :mhihi:

Ще си говорим някой ден...... :winky:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Съвет за ПТП

Мнение от seimo » 18 Яну 2019, 23:42

michev написа:
seimo написа:Не мисля че има смисъл да обжалваш понеже няма стоп което е уникална простотия само по себе си. Интересно ми е обаче какви са тези камикадзета които изкачат така на подобно кръстовище пък макар и да са с предимство. Нали утре няма да е бмв 3-ка ами ще е някой актрос и ще го направи на ваденка там :banghead:

Човека завиваше наляво, гледайки надясно, погледна към мен едва когато ме удари!


Явно му е дотегнал живота. Пак добре че не си му влезнал странично че можеше и много по-лоши последствия да има. Ламарините се оправят :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Съвет за ПТП

Мнение от stony1 » 18 Яну 2019, 23:54

Поради липса на каквито и да е знаци и по смисъла на закона, колегата е винован. Другата кола е дясно стояща и е с предимство.
Има обаче една минимална възможност да излезе чист, но ще му трабва приятелско рамо, казано иначе негов човек, който има достъп до определена информация. По-конкретно - дали случайно на това кръстовище не са поставени пътни знаци, защото някой е забравил. Има такива случаи в нашата родина, както има и кръстовища, на които знаците взаимно се изключват и става още по страшно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за ПТП

Мнение от c04 » 19 Яну 2019, 0:44

При тази ситуация и аз го виждам като да си виновен, а то може и да е имали "Стоп" ама някой да го е краднал :mhihi:. Голяма простотия, но... Аз само си се чудя по тия улици, как успяхте да се блъснете чак така :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Съвет за ПТП

Мнение от Benord » 19 Яну 2019, 16:12

ogata написа:
немо написа:
ogata написа:След някакви години праг, трябва да се извземват книжките на по-възрастното население, май :mhihi:

:OT:
Ти що не ходиш да се правиш на остроумен в някоя друга тема? :bang: :dummy:

Солидарност ли надушвам ? :mhihi:


Това си е директна възрастова дискриминация.Внимавайте,какви ги плещите,защото човек на 90 примерно с главата си не е по-опасен от 20 годишен с гаджето си в колата на баща си.Нека да има някакво уважение.Иначе книжките на никой не са до живот.Има си срокове за подновяване именно заради временно придобиване на права.
Иначе към колегата от темата.Не се е случило нищо опасно. Вече си имате обица на ухото и умната занапред.Този опит с пари не се купува.Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Съвет за ПТП

Мнение от ogata » 19 Яну 2019, 17:01

Мичев го познавам лично и само заради това си позволявам такава реплика, защото знам, че отсреща има чувство за хумор. Другия господин дето реши да ми мутрее тука във форума му пожелавам попътен вятър в живота ;).

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Съвет за ПТП

Мнение от немо » 19 Яну 2019, 18:33

ogata написа: Другия господин дето реши да ми мутрее тука във форума му пожелавам попътен вятър в живота ;).
Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

"Другият господин" контактува ежеседмично с Мичев,уведомен е за събитието доста по-рано,отколкото е научила форумната общност,и понеже въпросният господин определя Мичев като приятел реши,че бъзици точно в тая тема и по тоя повод са неуместни,щото в много по-голяма степен от теб си има представа за какво иде реч ;)
Има голяма вероятност с въпросният господин да си бил по едно и също време на едно и също място (жокери няма да дам) :winky: и е вероятно това да се случи отново,така че нека тонът на общуване да остане в рамките на приемливото ;) :bchug:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Съвет за ПТП

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Яну 2019, 18:43

Светът е кръчма, нека седнем на една маса. :mhihi: :bchug:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Съвет за ПТП

Мнение от mr_petroff » 19 Яну 2019, 19:36

Понеже точно знам за кое кръстовище става дума , мога да кажа ,че този който е уцелил Мичев трябва да е тотален идиот за да изкочи от тази уличка /цялата в дупки,тясна и с голяма гърбица в края/ без да спре.Улицата по която се е движил Мичев е като магистрала пред нея.
Учудвам се ,че са изкарали Мичев виновен , но ако няма стоп там ,май нищо не може да се направи .
Провери за всеки случай дали преди е нямало знак стоп и коя улица е по главна .

П.П.Този Компакт пък от къде го изкопа :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Съвет за ПТП

Мнение от Benord » 19 Яну 2019, 21:13

ogata написа:Мичев го познавам лично и само заради това си позволявам такава реплика, защото знам, че отсреща има чувство за хумор. Другия господин дето реши да ми мутрее тука във форума му пожелавам попътен вятър в живота ;).

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk


Не исках да отговарям,но се чувствувам задължен,за да спазим отношението си добро.Случва се да! Човек си мисли нещо и си прави майтап,пък то обида поражда.Не беше лична ,някаква обида лично към мен и отговорът ми не беше личностен,просто забележка.Даже не очаквах отношение по въпроса.Но минават годините и нещата си добиват все по добра картинност на действителноста и човек проявява чувствителност към определено несправедливи неща.Съжалявам ,определено,че се намесих в личен разговор.Не ми е работа там.
Май същото е сполетяло и колегата.Мислиш си за деня,за любимите,за как да си направиш живота по-добър и...бам.Нещата се обръщат отвратително истински и наобратно и се чудиш това точно откъде ти дойде на главата.Истината е че нещата просто се случват!!!Когато нещата са обратими,нищо не е станало.Запомнете го това от мен.Необратимите,дали справедливо,дали не, се плащат скъпо.
Така че господин ogata нищо не е станало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Съвет за ПТП

Мнение от ogata » 19 Яну 2019, 21:34

Benord написа:
ogata написа:Мичев го познавам лично и само заради това си позволявам такава реплика, защото знам, че отсреща има чувство за хумор. Другия господин дето реши да ми мутрее тука във форума му пожелавам попътен вятър в живота ;).

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk


Не исках да отговарям,но се чувствувам задължен,за да спазим отношението си добро.Случва се да! Човек си мисли нещо и си прави майтап,пък то обида поражда.Не беше лична ,някаква обида лично към мен и отговорът ми не беше личностен,просто забележка.Даже не очаквах отношение по въпроса.Но минават годините и нещата си добиват все по добра картинност на действителноста и човек проявява чувствителност към определено несправедливи неща.Съжалявам ,определено,че се намесих в личен разговор.Не ми е работа там.
Май същото е сполетяло и колегата.Мислиш си за деня,за любимите,за как да си направиш живота по-добър и...бам.Нещата се обръщат отвратително истински и наобратно и се чудиш това точно откъде ти дойде на главата.Истината е че нещата просто се случват!!!Когато нещата са обратими,нищо не е станало.Запомнете го това от мен.Необратимите,дали справедливо,дали не, се плащат скъпо.
Така че господин ogata нищо не е станало.
С 'мутреещ господин' визирах Немо - фантома от операта, който не дава детайли относно персоната си. Част от остаряването и помъдряването е прошката, така че простете невинната ми младежка шега ако случайно е преминала границата на тънкообиднист. Живи и здрави - това е най-важно. :)

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съвет за ПТП

Мнение от Jordana » 20 Яну 2019, 0:51

Трябва да се провери в общината дали наистина по проект тия пътища са равнозначни . Ако не са , и действителното положение да изглеждат като равнозначни е в следствие пропуск и неизпълнение на предписанието от общината то тогава има повод за размисъл . Но ако двата пътя са равнозначни и така фигурират в плана то ясно че няма мърдане .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Съвет за ПТП

Мнение от michev » 20 Яну 2019, 12:59

Огата, Немо, знаем се и няма нужда да излизаме от добрият тон! Как ще процедирам, ще се разбере след като доуточня нещата, благодаря на всички, които взеха отношение. По-важно е друго - частите, за ремонт на колата са събрани, като всички те са ПОДАРЪК, дарени от хора, които ме познават и уважават, това е най-важното за мен! Остана само преден десен М-тех амортисьор.
ПП - Иво, компакта го имам от повече от 2 години :D
only rear wheel drive

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook