Автомобил карък!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Автомобил карък!?

Мнение от don_gori » 17 Яну 2019, 9:50

Спокойно колега и аз преди години минах по същия път с Е36 :winky: Колата бях си я правил с мерак от до и ме радваше изключително много, докато един ден не се ударих в един чичак с полусмазана Корса олепена с тиксо и найлони :kuku: От там като тръгна назад и нямаше връщане .. оправих я колата след удара пак с много мерак ама се почна, точно след боята капака не е бил затворен и с 80км/ч се отвори, огъна се и ми счупи джама :mhihi:
Как да е и тея неща оправих, после почнаха някакви дребни ремонти стартери, генератори .. все пак нормални неща за 12 годишна кола. Зимата като бях на лекции в София ми задигнаха М лайстните и тасовете 15" :mhihi:
И тях оправих и пролетта колата беше пак светулка за Събора, докато един хубав ден бях решил да си кодирам нещо пред нас .. и понеже нямах лаптоп с COM порт бях свалил настолния компютър :lol: и през джама викам айде да я запаля, пък колата на скорост :lol: От там като се клецна напред ми смачка компютъра и се удари в едни дървении .. резултат - спукана броня, изкривена маска, нагънат капак и потрошен компютър (кутията и видео картата бяха намачкани) :mhihi:
Та тогава реших, че това вече не е моята кола и я продадох .. още ми е много мъчно за нея, но нямаше вече как да отделям толкова много време и финанси понеже семейството е по-важното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Автомобил карък!?

Мнение от host » 17 Яну 2019, 10:29

аз имах един период (при преселението на новите граждани преди около 1-1.5г) когато ми удряха колата на всеки 6м ... дали спрял на светофар някой отзад ще я подпре, дали докато е паркирана ... просто нямах късмет, а и не вземах мерки (да спирам на забутани места, да не пътувам в час пик) ... колата в никакъв случай не е карък , нито пък аз , тия внушения само прикриват лошите решения на собственика на колата и прикритите дефекти от предишни собственици , както и дебилското поведение на всички заобикалящи автомобила

иначе от много хора съм чувал, че колата им била карък ... еми те или не са гледали като са купували или НЕ са склонни да я поддържат и са я купили с идеята "качвам се и карам" ... няма как просто да не са разочаровани и филмирани

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2019, 13:19

Слушайте да ви открехна на един трик:

При първото изкарване на колата за годината, съвсем леко я чукваш с предната броня в някоя ограда, дърво или кофа за боклук. Така за текущата година колата вече е "блъсната", минала си от ред, а пък два и повече челни удара в една година са малко вероятни, чисто статистически... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Bexim » 17 Яну 2019, 14:03

Borymeckata написа:Слушайте да ви открехна на един трик:

При първото изкарване на колата за годината, съвсем леко я чукваш с предната броня в някоя ограда, дърво или кофа за боклук. Така за текущата година колата вече е "блъсната", минала си от ред, а пък два и повече челни удара в една година са малко вероятни, чисто статистически... :mhihi: :mhihi:

Ааа, що бе?
Нали знаеш, че ударен от гръм шансът да го дрънне пак е по-голям :lol:
Иначе и аз за това винаги си карам с поне един кусур. Дето се вика не са ми изложбени колите, карат се.
А и за мен, една кола е направена да се кара! За това ме е яд сега, че черната седи и тъжи в гаража..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобил карък!?

Мнение от alx » 17 Яну 2019, 18:13

няма начин всекиднвената ми кола да й се връзвам. все е чукната, охлузена нещо някъде тропа и тн.

затова решението е коли за всеки ден и коли за уйкенда и тези двете понятия да не се бъркат.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Mpower94 » 18 Яну 2019, 9:25

Е за това, имам едно вдлъбнато на задния калник, личи си и дразни. Всеки ми вика "земи го оправи това работа за 10 минути е". Аз обаче не го правя нека има кусури, така всеки гледа там и никой не ми урочасва колата :mhihi: Дори и да звучи странно, човека е завистливо същество и от едната завист стават тия неща. Зеленото комби го продадох, предната м-броня не и беше догоден цвета, но си го карах така без никакви проблеми. Момчето оправи цвета и на следващия ден се заби във едно дърво, та така...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Tsureto » 18 Яну 2019, 9:58

Добре. А какво да кажем, като почне да се троши ядрото. Имах една е46-за 2.0d 136hp. 2 години я карах и нямаше забележка по окачване, двигател и т.н., трябваше само едни биалетки да се сменят. Понеже исках да вдигна левъла, я продадох тази е46-за на приятел, като идеята беше, че наистина само едни биалетки трябваше да смени, колата си беше топ, обслужвана, гледана, всичко точно. ТА, той я взима и се почват 2 години ходене по мъките. През 2 месеца колата е в сервиз. Всяка година ново окачване. По двигателя, единственото, което не е сменяно са валовете и блока сигурно. :paranoid:
Следователно, мен ми стана много тъпо, щото един вид съм му дал счупена кола, но не беше така, при мен колата беше топ. Просто при него, тотално сдаде багажа. Не е некъв смотаняк, не кара офроуд, просто колата не спира да се троши от както той я взе.
Е, какво да мисля, че е късмет негов, че е обладана от демони или просто чист карък...не знам. :angel: :lol:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Автомобил карък!?

Мнение от DLVasilev » 18 Яну 2019, 10:25

Манете я тая тема, че ония с бонус малуса като видят и ще има да плащаме освен за нарушенията на старите собственици и за техния лош късмет през годините :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Borymeckata » 18 Яну 2019, 10:48

Cvetun написа:Е, какво да мисля, че е късмет негов, че е обладана от демони или просто чист карък...не знам. :angel: :lol:


Не зависи от автомобила, до човека си е... Имам един познат джамбазин, който така ги обясняваше нещата:

Има си хора за всичко - продавачи на коли и купувачи на коли, крадци на коли и плащачи на коли, карачи на коли, трошачи на коли и правАчи на коли, абе всякакви... Всеки човек си има призвание в живота, има си работа, която да върши и никой не бива да се бърка в работата на другите (дето не му е работа). Та ако ти си се родил трошач на коли - вършИ си работата и не се опитвай да ставаш карач, правач или някакъв друг. Ти ще трошиш колите, а друг ще ги оправя... Ако си правач - същата работа, ремонтирай колите, които идват при теб и после ги давай на другите да ги карат и трошат... :ok: :ok:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Автомобил карък!?

Мнение от boris_dy » 18 Яну 2019, 11:41

На мен всички коли са ми карък... :mhihi:
Поне аз много ги пазя и като цяло имам 1-2 драскотини за 18 години по моя вина, но....
Първата ми кола спрях до една рампа в една търговия и след няма и 15 секунди някакъв циганин излезе с една количка натоварена с някакви стекове сол и естествено изтърва количката по рампата, та гледах безпомощно как върви към колата и нищо не мога да направя... :mhihi: След като я оправих, на паркинга на работата бях единствена кола и място много, но един клиент реши, че не е проблем да удари с камиона..
Втората баща ми ми запретна шофьорската врата и я обърна на обратно с едно ремарке, после пак той минал доста бързо през някаква локва и ми хвръкнал декоративния праг / Корса gsi/, а той ми вика: - А бе няква пластмаса май падна ама не ми се връщаше да я взимам... :mhihi: Накрая и някаква комшийка ме удари на паркинга пред нас...
Третата /първото ми БМВ :lalala: / като я взех нямаше забележка никаква, но малко след тва при едно ходене до Доспат в града излезе такава буря, че хвърчаха навсякъде керемиди из въздуха и само гледах от прозореца на хотела как право в колата се забиват... По-късно я бях оставил за един ден в един приятел да ми свърши някаква работа с нея и съответно някакъв го блъсна...
Четвъртата като я взех имаше доста драскотини и направо я пребоядисах цялата и оттам се почна.... :mhihi: Някаква патка спира до мен на паркинга на Кауфланд и си отваря вратата направо в мен..., някакъв пич правим заедно обратен завой един след друг и по средата на завоя спря и включи задна... :kuku: , и баща ми /отново/ ме удари със служебния бус като даваше на заден!
Из между всички тези неща и жена ми се е разписвала с някоя дреболия, но отдавна съм спрял да се ядосвам за такива неща... :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Автомобил карък!?

Мнение от ogata » 18 Яну 2019, 16:49

DLVasilev написа:Манете я тая тема, че ония с бонус малуса като видят и ще има да плащаме освен за нарушенията на старите собственици и за техния лош късмет през годините :mhihi:

E, тва нали се сбъдна вече :mhihi:
Нали заради кофти каране на предният собственик ще плащаш по-висока гражданска :mrgreen:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Boyadjiev » 18 Яну 2019, 17:14

Имах дясно амортесьорче на предния капак за смяна и си го държах развалено за кадем :mhihi: Не знам защо след 4-5 години реших да го сменя и като тръгна на карък, диф, кутия, превъртя биелен лагер докато се прибирах леко пред блока :lol: пропуснат сцепен стержен на клапан в шлайф базата, хврълен комплект бутала, заради сгрешени лунички от стругаря, счупено турбо на 1 мин работа заради кофти мазане, а.к.а. стругаря :mhihi: На сериозни хора уцелих 1-2-3 пъти подред, та после се научих на струг и на фреза да мога да се оправям.... Колегата в работа пръскал нещо навън ?!?!?!?!? - естествено цялата кола бяла в брутална мъгла. После я шлайфа и полира, ама тоя лак на 27 години само това му трябваше и естествено падна :confused:

Абе май съвпаднаха повечето неща с турбинирането :mhihi: Сега съм я наказал с лицето към стената в гаража да се опознаят с турбо сетъпа и да взема да карам белким пак :roll: :mhihi:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Hip-hopotam » 19 Яну 2019, 8:31

Имах един голф 3,постегнах си го.Сложих си хубави джанти,чисто нови гуми,понаправих го малко да върви.Закарах го на цялостно боядисване и смяна на прагове,един калник една врата,това с идеята да избягам от ръждата.Взех си голфчето страхотно,леко свален,джанти ,гуми ,лъскаво абе....чудо.
След два дена тръгвам на почивка,спрях на една пицария да хапна и едни цигани,който стояха на съседната маса,на тръгване от пицарията ме удариха с резервната гума на един джип нарочно.Сгънаха ми вратата,обелиха бронята и избягаха докато вървях към тях.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slatanic

Последни теми
Facebook