Автомобил карък!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Автомобил карък!?

Мнение от n1k1to96 » 16 Яну 2019, 17:46

Здравейте, колеги! Тъй като искам един вид да се cheer up-на и да видя, че не съм единствен :D , имали ли сте автомобил на който просто не му върви? Историята на моята каръшка 46-ца е следната, от както се преместих в Пловдив, не мога да имам детайл който да не е за боя повече от 3-4 месеца. Тъкмо я наглася, боядисам, полирам, керамики и тем подобни и накрая хооп някой ме чукне, я на паркинг, я в гаража (подземен), я нещо ми откраднат... Тъкмо я бях нагласил, брони, сплитери, добавки и за 2 дни счупени предна и задна броня, като предната е и за лепене. :( До такава степен съм се отчаял, че ми идва да сложа край на цялата тази хамалогия и да я продам...
Та, така, с радост бих прочел и вашите истории. :)
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Bexim » 16 Яну 2019, 17:53

Аз кола повече от 3-4 месеца без да й направя или направят нещо не съм имал...
90-ката на третия месец ми я удариха отзад - надраха ми бронята, нищо фатално. После си я карах така 2 години и нещо. Чак сега я боядисах и седи в гараж..
Ф30-ката излезе от цялостна боя август, декември сам си я треснах отзад в една бензиностанция - ама кат си трябва - стоп и двете части, задна броня и капак. И нея напролет ще я правя. Стопът го смених де.
Да не кажа, че не съм имал БМВ неподпирано отзад.
Купето на първия месец спряха в мен - СМГ-то - е46.
36-цата сам си я одрах в гаража - предна броня и лайстна.
Е30-ката и в нея спряха.
316-ката - в едни клони цялата страница
320д-то - би го градушка, спрях в един таксиджия и пак отзад ме удариха.
Комбито - 330д-то сам си го поломих, че бях млад и много тъп, а то много вървеше.
И така...
За джанти да не говоря. Все си правя планове за някакви мега яки и скъпи джанти, ама не ставам за това. :ok:
Все дреболии, но определено са дразнещи за нас феновете.
Кола кара ли се всеки ден и седи ли на обществени места, няма как.
Споко.. :yes:
Боя има бол, важното е да сме живи и здрави.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Автомобил карък!?

Мнение от terorero » 16 Яну 2019, 17:55

Не е до автомобила, до местоположението му е :mhihi: И аз съм в Пловдив, плащам два гаража - на работа и където живея. Преди година я минаха с ключ половината, боядисах я и пак получих ключе по предния капак, задната броня два пъти боя, предната веднъж, от кофти бордюри и настилки смених чисто нова джанта и гума... Прави каско и тва е :mrgreen:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Автомобил карък!?

Мнение от cerberus » 16 Яну 2019, 17:56

И при мен го има това, но каръка съм си аз, защото с почти всичките ми коли - все едно и също. При мен се проявяват всички "детски болести" до една. Кажи речи не съм имал кола, която да не са й се случили при мен, всичките знайни, и някой от незнайните проблеми. После продавам колата и новия собственик кара 10 години, като само сменя маслото, при това не толкова редвно.... В квартала вече ме знаят, че като вземат от мен кола тя е здрава и безпроблемна, за това с тази последната съм се заинатил, но последните 3 години, през месец, все нещо има за пипване - тук-там... чакам да дойде момента в който ще я карам 10 години и нищо няма да правя... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Benord » 16 Яну 2019, 18:14

Няма страшно,ще свикнеш.Не е от автомобилът това,което си мислите.Аз 17 години карах моята и не беше одраскана даже за този период от някой. Не е гаражна,а и почти всеки ден е била из града.Ама поизгоря и боята от слънцето пък и сина завършваше средно и решихме да е с нея по ресторантите.Та взех че я боядисах с оригиналният си цвят и блесна като слънце.Взех я от бояджията като нова та чак аз и се чудих,колко добре си изглежда.И така първи ден работа всякаква ,цял ден из града.Само за този ден ме ожулиха четири пъти,и две отделни натискания получих като награда.Нямаше спиране някъде без да си намеря нещо ново по колата.Това в рамките на един ден си е живо лазене по нервите! Звъня на бояджията и го питам,каква боя ми е сложил,а той вика искаше хубава,сложих ти най-доброто,защо.Не знам дали е хубава ама си я направил невидима,човече.Нещо хората въобще май не я забелязват.Оня се хили и аз така.Та така и си я карам досега още пет години с проблемите само от първия ден.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Автомобил карък!?

Мнение от n1k1to96 » 16 Яну 2019, 18:24

Явно най-правилното решение е каско, както казва колегата terorero. Но все си мислех, че за вече стар автомобил не е нужно. Или поне в малкия град би било излишно, тъй като 3 години карам същия автомобил в Хасково и Харманли и за тези години нямах нито една драскотина, но явно в големия град има както предимства, така и недостатъци. :)
При първите "удряния" поне не се ядосвах толкова, защото правех по малки ъпгрейди :D докато не се стигна до цял външен M-тех 2 пакет, но вече става втори път боя + керамика... Явно някой иска да минавам вече на раздувки и М3 брони :mhihi: :mhihi:
Много си обичам "старата баба" 46-ца и съм маниак на тема детайлинг :mrgreen: , но след толкова старание и време което отделям, се запитвам дали всъщност си струва това всичкото...
Пробвах да търся кои са извършителите и след разговор с полицията, само ми отвръщат с това, че за да вземат записи от камера (ако има на даденото място) и за да търсят извършител, трябва да пиша жалби, разправии с викане в Районното и евентуално до месец-два можели да намерят кой е извършителя, което моментално ме отказа от всичката тази хамалогия.
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Mladenoff » 16 Яну 2019, 18:57

Твърде стара ти е за каско, но й правиш керамично покритие ? :kuku: :kuku: :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Автомобил карък!?

Мнение от n1k1to96 » 16 Яну 2019, 19:09

Mladenoff написа:Твърде стара ти е за каско, но й правиш керамично покритие ? :kuku: :kuku: :kuku:

Всеки с приоритетите си, нали знаеш :mhihi: Прав си, да, но керамиката си е инвестиция, която си мислех, че ще е дълготрайна. :dummy:
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Автомобил карък!?

Мнение от ogata » 16 Яну 2019, 19:14

Имал съм такъв случай, който се предаваше от кола на кола.

Първото беше субару импреза 2007ма и беше малката беля - счупен мотор 86км след като го купих, драми с окачване и спирачки . По-голямата разправия беше с едно е34 което взех на бартер за субаруто и после ми легна още 15 000 лв и смених буквално всичко по него. След което реших, че няма да наливам пари вече в тая кола и го бартеросах за е39 ... 3 месеца след бартера ме блъсна заек, счупи ми м бронята и от там всичко пак тръгна каръшки ... нея я продадох и прокажената карма спря. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Автомобил карък!?

Мнение от DLVasilev » 16 Яну 2019, 19:55

ogata написа:Имал съм такъв случай, който се предаваше от кола на кола.

Първото беше субару импреза 2007ма и беше малката беля - счупен мотор 86км след като го купих, драми с окачване и спирачки . По-голямата разправия беше с едно е34 което взех на бартер за субаруто и после ми легна още 15 000 лв и смених буквално всичко по него. След което реших, че няма да наливам пари вече в тая кола и го бартеросах за е39 ... 3 месеца след бартера ме блъсна заек, счупи ми м бронята и от там всичко пак тръгна каръшки ... нея я продадох и прокажената карма спря. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Полицаите пристигнали на място установили, че заека се е движел с несъобразена с пътната обстановка скорост. :mhihi:
Мен един пасат Б5 се опита да ме удари с Е28-цата ден след като я регистрирах и заприлича на кола, преди да съм я запалил още на паркинга. Чу се трясък и видях пасат навсякъде по земята :mhihi:
При положение, че брони(и не само) за това чудо се намират само от човека ударен със заек :mhihi: не се оплаквайте за тия нови и масови пвц коли ;)
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Автомобил карък!?

Мнение от ylaine » 16 Яну 2019, 20:52

Аз само искам да знам как точно те блъсна заека :mhihi: Явно сблъсъка е бил челен, така че единственото ми обяснение е, че се е движел срещу теб и е предприел изпреварване, не е успял да се прибере навреме и.. ето ти белята :dummy:

Шегата настрана и аз съм минал през този карък с една кола. Имам книжка и карам от 10 години и служебен, и личен автомобил по поне 40-50 000 км годишно. Имал съм 10 коли.. да 10 :mhihi: но една от тях.. как да кажа, не ми беше на късмет (за което е ясно, че аз съм си виновен). Първо се случи първата ми сериозна катастрофа (и единствена за момента, дано и така си остане), при която слава богу се отървахме без драскотина (аз и тогавашната ми приятелка, вече жена), както и успях да избегна челен сблъсък с друга кола и потроших само моята. Накрая дори излезна, че има за смяна само броня, интеркулер, воден радиатор.. и май това беше :kuku: Получи се много дива каскада, накрая се озовах буквално върху мантинелата, като за 1-2 секунди колата се задържа по корем и след това предницата натежа и заби нос надолу.. а аз още не знаех къде съм и какво се случва.. Няма да забравя, че много хора спряха да питат имаме ли нужда от някаква помощ :bowdown: ,но и много спряха само да снимат :no: Както и да е, едно е сигурно, оттогава карам по доста различен начин и съм благодарен, че урока който ми бе даден тогава.. не беше по-суров.. така че опичайте си тиквите докато е време!
След това оправихме колата и буквално след няколко дни отнесоха вратата, при едно отваряне от страна на приятелката ми, без да види има ли някой. Добре, че тя не пострада! И тогава си казах, край, продавам я. Но, сестра ми вика аз ще я взема :roll: Съгласих се, взе я и след 1-2 седмици я удариха едни мангали с пунто :dummy: Тогава вече яко се филмирах :mhihi: Но колата все още се кара (от сестра ми), вече 2-3 години от последните й инциденти.. може просто да е имала лош период, знам ли :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Автомобил карък!?

Мнение от ogata » 16 Яну 2019, 21:43

Така става .. като карат в обратното, д*йба и зайците :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Benord » 16 Яну 2019, 23:33

Научих от опит защо го правят това зайците.Те имат странично зрение,не като нашето , а и имат тактика за оцеляване като променят посоката си на бягане различна от нормалната логика.Един вид си се имат за по-умни от хищника.Та логиката е да минат между светлините и винаги им се получава челния сблъсък.Наистина много бързо го правят,че даже и не можеш да зяпнеш,камо ли да реагираш.Три сутрини за осем години си събирам пластмасите от канавките,след работа оставени там по нощите на отиване за работа.Няма спасяване,ама пък ще е по-лошо ако се стреснеш нещо и си останеш някъде в царевицата там.Иначе с 80 и на щтрек и пак не помага.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобил карък!?

Мнение от BMW_POWER » 17 Яну 2019, 1:19

Имам чувството, че в някои коли се е вселил лош дух. Преди много години в една бивша работа купиха три коли. Едната от тях се разпра от инциденти. На около 10 000км една кола "влезе" в задната и врата и я навря почти до средата. По някакво чудо купето не беше мръднало. Едни австрийци се навиха да я правят (говоря за ранните 90-те). Изрязаха кривото и снадиха права час. Застрахователите платих, но не е това въпроса. По пътя натам едвам се разминахме с едно излитане при скорост около 140км. Колата накрая я продадоха и новият и собственик уби човек пред Плиска.
За мен си има прокълнати коли и аз бих се отървал от такава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Автомобил карък!?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2019, 8:34

cerberus написа:И при мен го има това, но каръка съм си аз, защото с почти всичките ми коли - все едно и също. При мен се проявяват всички "детски болести" до една. Кажи речи не съм имал кола, която да не са й се случили при мен, всичките знайни, и някой от незнайните проблеми. После продавам колата и новия собственик кара 10 години, като само сменя маслото, при това не толкова редвно.... В квартала вече ме знаят, че като вземат от мен кола тя е здрава и безпроблемна, за това с тази последната съм се заинатил, но последните 3 години, през месец, все нещо има за пипване - тук-там... чакам да дойде момента в който ще я карам 10 години и нищо няма да правя... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ха-ха, аз явно съм "от другата страна"... Техниката се държи прилично при мен, слуша ме и ме уважава. Не съм имал кола или мотор, който да ми е правил сериозен проблем, още повече - на път. Дори и гума не помня да съм пукал, а съм покарал доста, при това половината ми пробег - по "чудесните" северозападни пътища. Най-сериозните ми ремонти са били да сменя по двигателя термостат или свещ, лагери на генератор, помпичка за измиване на стъклото или стъклоповдигащ механизъм - такива работи. Никога не съм правил нищо по окачване, по кормилна уредба, по спирачки, по трансмисия... а всичката ми техника е била N-та употреба, на незнайни километри, италианска и от бартери. Никога не са ме удряли и натискали, всички ожулвания са си били лично мое дело. Абе късмет... :dunno: :dunno:
Иначе машините си обслужвам и подддържам сам - без компромиси. И ги карам внимателно, защото знам, че каквото и да стане - ремонтът ще бъде за моя сметка. Не съм търговец, взимам си кола и мотор само за лична употреба и не обичам да продавам - карам си ги до последно.

Случвало се като продам някоя кола, тя направо да се скапе при новия си собственик, до такава степен, че възниква подозрение - как съм успял да прикрия толкова много и толкова сериозни проблеми? А аз нищо не съм крил - просто при мен проблеми не е имало... :dunno: :dunno: Та с две думи - не купувайте нищо от мен (не че съм тръгнал да продавам нещо, де)... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook