Жени, пари и меркантилността в днешно време

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от mangini » 23 Яну 2019, 15:14

Естествено, че за предаването си Карбовски ще изрие тинята и ще покаже възможно най-грозната страна на нещата, нали все пак трябва да предизвика възмущение. Просто казвам, че масово нещата не са кой знае колко по-различни, просто са в по-битов мащаб. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от ildivvy » 23 Яну 2019, 21:22

Мисълта ми беше, да погледнем и от тяхната гледна точка! Толкова 'кифли/чапли', които искат да са 'принцеси', а толкова малко 'мъже',които могат да им предложат това :mhihi: ! Чисто 'математически' не излиза сметката! Тежки времена,в които трудно се правят пари,за да им се предложи нещо по-така! Трябваше всички да сме 'яко пачка',за да имат горките и те "нормален избор"! Понякога чак ги съжалявам :mhihi: ... Търсят,търсят и накрая финишират като самотни майки и се оплакват от трудния живот. Има го и другия момент: нормално момиче,от работа в къщи,от къщи на работа! След време - пак същия резултат! Ами излез някъде,хората да те видят,ти да видиш други хора...и така!

П.П. Не считайте мнението ми за особено сериозно...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от DLVasilev » 23 Яну 2019, 21:51

ildivvy написа:Мисълта ми беше, да погледнем и от тяхната гледна точка! Толкова 'кифли/чапли', които искат да са 'принцеси', а толкова малко 'мъже',които могат да им предложат това :mhihi: ...


„Спомням си, каза жена ми искам да стана принцеса, искам на входа ми да ме очакват лъскави сто мерцедеса! Спомням си казах й, скъпа, ето ключа за москвича! Хващай волана, хващай си пътя… Сбогом за този живот!”
:mhihi: :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от Jarvis » 23 Яну 2019, 23:44

pampo написа: само мацката от Ловеч искаше да прескочи няколко нива на класово развитие, като хване некой с пачка...


Тя вече е прескочила...
Като ученичка беше ''приятелката на хубавата'', сега гледам е поразцъфнала... няма лошо ве, живота е Жунгла а тее миски се хвърлят на разни тигрЕта смело.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от Мордехай » 24 Яну 2019, 7:14

Абе напоследък сера бавно и продължително и понеже не го видях това предаване, та реших да използвам случая и да изгледам първата част, ми те тия трите на мангалки ми мязат, много черни бе. А тая "богатата" па е и грозна на гъз. Само тая с цайсите ме привлече, ма дали щот и аз съм цайсат, дали с големите си.. очи, не знам. Утре ще се насиля и за втората част, гледам че май са други участничките, дано поне са бледолики.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 318и M43TU B19
Мечтае да кара: БМВ 750

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от itan75 » 30 Яну 2019, 16:57

Това е малко показателно в случая.. https://www.facebook.com/tal.guihman/vi ... 906141628/
Не спорете с идиоти! Те най-напред те завличат до нивото си, след което побеждават благодарение на опита си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от dhtj » 30 Яну 2019, 23:55

Jarvis написа:Така и така сте се събрали чичаци с опит, да ви възложа една ситуация, че ми искАха съвет оня ден, а аз простио момък само гъкнах...

Условието е: Млад симпатяга, висок, строен, учен и перспективен. Може да си избира от жените, внимание бол.
Намерил се с красиво, умно и свястно девойче на неговите години, 2-3 години цветя и рози. Нещо обаче трябва да се прави вече...

Вариант А: Скача на дълбокото, 'щото мацето няма грешка, а такова трудно се намира, съответно пръстени, дечурлига - ол ин, но пък погребва едни ергенски мечти за студентско разнообразие до към 35, докато ше е в разцвета на силите си и левъла Мурви ще бъде по-висок.

Вариант Б: Пущи питомото и гОни дивото, 'щото един път се живее дееВа, но пък като дойде момента я дойде свястна, я не, повечето ще са като удавник за сламка да не останат стари моми и по родителски срещи ше го бъркат за дядодо на малкия, което само по себе си е нищо, но голямата разлика има много минуси.

Вариант В: Свободен, предлагайте.


Оо мите, тва "за един приятел питам" се изтърка отдавна. И не се прави, че говориш за жени. Щом си намерил мъжа на живота си - взимайте се. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от drago_pavlov » 02 Фев 2019, 18:43

Е ти му разказа играта :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от BMW_POWER » 03 Фев 2019, 6:39

drago_pavlov написа:Е ти му разказа играта :mhihi:


Дерито е жена, не разбра ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от Borymeckata » 04 Фев 2019, 12:14

Е как ги разбирате кой какъв е... :dunno: :dunno:
Ако не си му бил на кръщенето - няма как да знаеш... кой как се е ориентирал сексуално... то и тогава няма гаранция де... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от BMW_POWER » 04 Фев 2019, 13:58

Borymeckata написа:Е как ги разбирате кой какъв е...



To си личи по писането :dunno: Мъж те храни по един начин, жена по друг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от Borymeckata » 05 Фев 2019, 8:41

Разбирам логиката, но тия заключения са малко "на късмет"... Преди години един приятел - меломан, когато за пръв път чу песен на Анастейша, беше сигурен, че певицата е дебела негърка... После я видя - е, не беше.

Гледам, че са му дали почивка на Джарви - не знам какво толкова е направил/а, малко така по-свободно го даваше, но не вярвам чак толкова да е засегнал/а някого... :dunno: :dunno:

Според мен комерсиализмът и консуматорското отношение се насаждат от медиите. Като седна да гледам нещо по телевизията - на всеки 15 минути ме облъчват с реклами. Сега се сещам - имахме хубава тема за рекламите, защо я зарязахме... както и да е. Та половината от рекламите са как трябва да си взема нещо на кредит - грабни го сега, защо да чакаш, ти го заслужаваш... А пък самите кредити са направо песен - с ниски лихви или изобщо без лихва (за първия месец), без да се гарантира с нищо, връщаш когато и колкото искаш, съответно - може и да не връщаш... И народът граби кредити - за нов телефон, за екскурзия, за ремонт и обзавеждане, за нови пердета... Едно време събирахме пари, за да си купим нещо, месеци наред, но накрая влизаш в магазина, удраш кеш-а на тезгяха и си излизаш с желаната вещ. А сега взимаш каквото искаш и после месеци и дори години го плащаш - за мен няма тръпка в това, няма го радостното очакване... Дори веднъж исках да си купя нещо и гледам цената - еди-колко си лева на месец?!? Обаждам се - ама аз не искам да си взема пералня под наем, искам да я купя...

Искам да кажа, че ако 8-годишно дете седне да гледа някаква анимация, през 15 минути му спират филмчето и му приказват за пари - колко лесно и бързо се взимат (без да си губиш времето да работиш или учиш) и че всички хубави неща можеш да си купиш с тях... И така - с години. И момиченцето пораства, става тинейджърка, после - млада дама... Но с каква ценностна система, обаче?
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от BMW_POWER » 05 Фев 2019, 14:19

Върос на търсене и предлагане. Всяка вървежна карачка е с издути джуки, силиконови цици и присадена конска опашка. Женските го правят заради нас :dunno: Разбирам и приемам, ако една жена си направи кометични промени. Или не е имала цици, или след едно две хлапета са си заминали и си сложи нови. ОК. Ама на плоска батерия да ръгнеш по ХХХкубика от всяка страна ... И после не си признават за болките и не дават да ги пипаш. А ние сме :shock:

Джарвито е женка. Е, може да е и я гримьор, я фризьор ... ама те не се различават много. Имам съмнения и за още един двама юзъри, но при нея си е 100%. Плачехте, че няма жени и никой не ви отговаря. Влиза с шут във форума и започва да прави психологически профили и прави разбор на всеки един. Ми сори, ама това мъж няма да го направи :dunno: Аз даже се учудвам, че много време я изтърпяха.


Ми за хората е важно да са консуматори. А като си набълбукан със заеми, ти си послушен. Превиваш главица и си траеш. Защото иначе след месец си отива колата, след два и къщата... Пак неща, обсъждани в темата за средната класа.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от BMW_POWER » 09 Фев 2019, 1:49

Мацето е вканция, дано да се върне скоро. Бог да поживи модераторите и да я пуснат да философства отново. Беше малко свежа кръв във форума.

Та две истини. Първата е на руски, съжалявам за което :oops:

https://www.facebook.com/groups/Sbornik ... 941472197/


Втората от живота, почти за земеделката тема:

Копаех яма в двора, когато извадих сандък с жълтици. Затичах се да кажа на жената и .... се сетих, защо копая яма.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Жени, пари и меркантилността в днешно време

Мнение от big_dane » 09 Фев 2019, 16:02

Top Gun Maverick написа:Много правилно и преди сме го казвали - каквито търсиш, такива намираш. Има от всички типове жени за който каквото търси към момента. Понеже желанията на хората понякога са различни.
Та край с тая поредна тъпа, тема, честно казано писна от такива както още в началото се отбеляза. Аз поне дори няма да влизам в тая вече. Спрете си фейсбоклука, излезте навън, дръжте се ок с хората и със сигурност ще намерите нормално момиче след време.
Да не ви казвам пък жените какво мислят за нас в днешно време, че ще се отачаяте. За мен един мъж стигнал дотам да мисли, че само с пари може да си намери друг свестен човек от противоположния пол има достатъчно проблеми вътре в самия себе си. Не, че другите нямаме, но поне са с един по-малко. И става много интересно в даден момент когато подобен тип човек(с тези абсурдни мисли)има финанси, коли и всичко материално, срещне някоя жена изглеждаща му на поредната и тръгне да я сваля демонстрирайки дори незабележимо(според него)тия материални неща, а те вземе, че го отреже още от добър ден. Имам такив апознати, после се чудят кое не е наред в тях и как точно тая не ги харесва, даже сами си казват "нали имам пари, коли и т.н." :mhihi: Да не казвам как такава жена от раз веднага и ставаш мега противен защото тя е много над тия неща и по този начин и показваш, че според теб можеш да си купиш всичко с пари,включително и нея, включва веднага ти с какви само си имал работа преди това и просто подминава защото няма време желание и нищо всъщност дори да общува с теб, какво остава за нещо повече.
Ех, живот, хора всякакви.


За съжаление, имам абсолютно същия опит от първа ръка. С приятелката ми се познаваме още от гимназията, но чак няколко години след като завършихме станахме по-близки. В началото неволно се опитвах да я впечатля с материални неща. Груба грешка. Доста бързо ми показа, че това не е начинът и единствената причина да не ми каже чао, е факта че сме приятели от доста дълго време.

А за меркантилността, тя не е от скоро. Имам една позната, много свястно момиче, скъсва си задника от четена, било то за университета или за удоволствие. И една от малкото, които се опитват да успеят сами, а не да се издигнат, като спят с някого. Ходеше, макар и за доста кратко, с някакво леке, чийто родители са доста заможни. Баба й, която открито си казва, че се е оженила за дядо й, защото е имал пари навремето, през цялото време, докато ходеха я юркаше да зарязва учението, защото видиш ли тоя имал пари и тя какво щяла да постигне сама.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], ivanski_2

Последни теми
Facebook