Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от BMWPetar » 09 Яну 2019, 10:18

Здравейте! Имайки предвид, че половината форум е съставен от компютърджии и/или геймъри, предполагам, че ще намеря отговор на въпроса си :mhihi:

Работя по 12 часа на ден пред два монитора. После често се прибирам вкъщи и пускам някой филм, или игра... Логично, от известно време насам, започнаха да ми се изморяват очите, да ме боли глава... Само хубави работи.

Един колега в офиса има очила за работа на компютър, които взех да пробвам и о, чудо - нещата рязко се промениха и даже се изморявам по-малко.

Реших, че и аз ще пазарувам. Нямам никакъв диоптър, така че ме интересува само защитата.

Има го варианта да скоча до оптиката и да ми направят директно каквото трябва там, но попаднах на геймърските очила Gunnar (моделът, който харесах, е PPK).

Цената (150-200 лв) е същата, която бих дал и за другия вариант, мненията в интернет повечето са положителни, така че исках да попитам някой ползвал ли е такива, има ли мнение? Ще се използват основно за работа, по-малко за игри/филми.
Заслужават ли си, дали наистина помагат, или да се придържам към варианта стъкла-рамки в оптиката?

Благодарско!
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от dido0o``` » 09 Яну 2019, 11:12

Вземи си очила от оптиката за работа с компютър. На работа доста хора си купиха Gunner, половината имат минимален диоптер , а ги дават да нямат, съответно доста хора спряха да си ги ползват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от madafaka_donkele » 09 Яну 2019, 11:18

BMWPetar написа:или да се придържам към варианта стъкла-рамки в оптиката?


Ако не искаш да си преевеш и без това изтормозеното зрение си вземи нормални очила за компютър с нормални рамки и стъкла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от empar » 09 Яну 2019, 11:28

+1 за разходката до оптиката и консултацията със специалист.
Аз също се бях наточил на тоя Gunnar, но и двамата офталмолози, които познавам, ме отказаха много бързо.
Правилните очила, почивки на всеки 50-60 минути и упражнения(също е добре да с консултираш със специалист кое е най-подходящо за теб).

Успех!

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от BMWPetar » 09 Яну 2019, 12:21

Идеално, стига ми толкова... Carl Zeiss Blue protect ще реши проблема ;Д
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от host » 09 Яну 2019, 12:24

и почни да пиеш добавки хранителни за очите и виж дали всички екрани са ти настроени правилно цветово и като височина спрямо линията на очите ;) (90% от хората никога не ги настройват) - в нета има 300000 резултата за това как се настройва височината, просто горната линия на екрана да ти е под линията на очите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2019, 12:25

BMWPetar написа:Идеално, стига ми толкова... Carl Zeiss Blue protect ще реши проблема ;Д


Няма ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от Don_Diego » 09 Яну 2019, 13:49

Не се мятай на готови варианти като геймърски очила и тн, отиди на преглед при офталмолог, да ти направи тестовете за фокуса дето са предвидени за хора работещи с видео дисплеи и да провери другите визуси май се казваха и с рецепта от него си правиш очила за работа с компютър (има вариант ако имаш големи отклонения да задължат работодателя ти да ти купи тези очила (май важеше ако работиш над 4 часа на ден с ВД)).
ПП: Тая трудова медицина ми взе здравето докато оправя всичко ама съм научил това-онова :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от Rainbow » 09 Яну 2019, 13:54

Имам gunnar и аз, ползвам го много рядко. Всички gunnar-и имат 0.2 диоптър уж умишлено, но да го имаш предвид ;)

Истината е, че каквито и очила да се ползват без почивки и мигане, няма да го бъде. Пробвал съм и едни капки - изкуствени сълзи ги водят, доста успокояват очите, но и те имат негативна страна - привиква се към тях и окото почва още по-рядко да се овлажнява само -> т.е. без тях ставаш още по-зле след дълга употреба...

Някакви добавки с лутеин ако не помогнат, поне няма да попречат, от време на време. В момента съм си взел някакви да пия и тези дни мисля да мина и през някой лекар да видя какво ще каже, че пък при мен от многото бачкане и всякакви устройства покрай празниците, от няколко дни ми трепти от време на време единият горен клепач и е доста дразнещо (миокимия се води това ако на някой му е интересно).

Кофти е ситуацията, ама то в днешно време почти всички работи включват доста стоене пред компютър, та по-добре няма да става.

Има една програмка EyeLeo -> мен ме кефи, защото напомня да се разкарваш от компа и да правиш някакви упражнения с очите. Другите за цветовете уж редуцират синьото и правят по-тъмни цветовете, но мен не ме кефят, да не говорим, че ако си дизайнер няма как да ги ползваш. Brightness по-ниско и по-висок клас монитор + почивки на всеки 30 или 60 минути е по работеща схема. И е желателно след цял ден в офиса, да не се връщаш у вас и пак да сядаш "на смяна" ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от Zubcho » 09 Яну 2019, 14:35

Купи си едно е30 и го карай всеки ден, и му прави всички ремонти сам. Толкова много време ще ти отнемат, че ще забравиш вечер за филмчета и игри. :D
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от BMWPetar » 09 Яну 2019, 14:46

Zubcho написа:Купи си едно е30 и го карай всеки ден, и му прави всички ремонти сам. Толкова много време ще ти отнемат, че ще забравиш вечер за филмчета и игри. :D


Екстра е идеята, тъкмо няма да има нужда да набивам пари и в симулатор :mhihi:


За ключ е темата, благодаря на помогналите.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от AGD » 09 Яну 2019, 15:27

Провери си модела на мониторите и ако се налага и имаш такава възможност ги смени с flicker free (задължително) и low blue light (опция).
http://www.tftcentral.co.uk/articles/fl ... tabase.htm тук за съжаление базата вече не се обновява,
https://www.rtings.com споменават тези характеристики в ревютата.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мнение за компютърни/gaming очила Gunnar?

Мнение от steeN » 10 Яну 2019, 8:52

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook