Смисълът на живота и живот след смъртта

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 21:46

Заглавието е лаконично, но изчерпващо.
Какво мислите по въпроса, или въобще замисляте ли се върху тези неща?
Ако да, как ви повлиява върху важните решения?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 22:20

Скоро се опитах да разсъждавам и обзщо взето нещата отиват както когато почна да разсъждавам колко голям е космоса. Едни думи на Фреди Меркюри от една негова песен много ме провокират "Empty spaces, what are we living for? Abandoned places, i guess we know the score.
On and on, does anybody know what we are looking for?
Тази песен той я пише когато вече знае, че ще умре.
Смисълът на живота...ако сте гледали тоя филм със Скарлет Йохансон "Лщси" той започва с думи подобни на това "Когато един организъм открие подходяща среда се размножава, а когато няма условия за живот става безсмъртен". Та смисъла на живота определено е да се размножиш и така човешката раса да върви напред. Разбира се има много други неща освен самото размножаване като да възпиташ поколението, да му осигуриш още по-добра среда и ценности, но те са вече следствие. Ако си някойкато Айнщайн е ясно какъв е смисъла на живота ти и допринасяш с него към цялото човечество. Тази вечер гледахме "Първият човек" у нас с жената и си говорихме за това как точно великите нации вървят напред понеже са жертвали нещо, някой и т.н.
Ето Китай прати модула на Луната, а ние пуснахме тол системата. Те направиха това успешно. Самият Китай върви напред толкова хилядолетия защото много поколения са жертвали нещо, Русия също, изобщо всяка една велика нация върви поради тази причина напред, другите намират извинения. И това го казвам, понеже ето ние като нация вървим назад и само се оправдаваме, че циганите се множат и ни превземат. Някой нас спрял ли ни е? Хем искам еда имаме деца, хем пък не искаме нищо да дадем от себе си, не искаме да се лишим от никакви удобства и да не жертваме нищо от годините си, та да си поживеем хубаво. А такъв живот обикновено се свързва с куп дранкулки без които определено можем. Както всяка една нация е дала жертви от себе си за да върви напред, така и всеки отделен човек трябва да го направи, а не да търси оправдания в социалната среда(сякаш на човек му трябва много да живее дишайки и хранейки се с нещо)и да реве, че Бойко прави само магистрали и всички крадат.
Та смисълана живота за мен е в това да се размножиш и да осигуриш по-добра среда за своите гени занапред за да го направят и те. Смисълът е и любовта(към всичко обграждащо ни)и тогава идват всички останали неща. Матераилните са на абсолютно не втори, ами просто бонус план - ако ги има ще ги има, като ги няма, здраве да е. С тях не можеш да си купиш живот, а само илюзии и добри преживявания за мозъка. Нещо като наркотик, илюзия, измама и нещо абсолютно не толкова важно.
Живот след смъртта? Иска ни се. Дали, как, кога...дано разберем. Ако не разберем значи това да се рамножиш добива още по-голям смисъл. Защото само така човешката цивилизация ще върви напред и един ден ще видят другите реалност като човек да скача от планета на планета.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 22:27

Супер - тема, обещавам да се включа. За сега ще кажа само, че съм изчел книгите на Майкъл Нютон с голям интерес, но не смятам, че дори и тези книги изчерпват въпроса... Струва ми се, че те разкриват само част от общата картина (лично мнение).

Стремя се да бъда точен с хората и като цяло винаги съм имал късмет, върви ми в живота. Вярвам, че всички живеем, за да се учим. Но усвояваме житейските уроци различно - от първия, от втория или от Н-тия път; по лесния, по трудния или по най-трудния начин... Казано образно - някои хора трябва да настъпят мотиката 10 - 15 пъти, докато на други им стига и веднъж... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 22:28

А колко лесно би било да се учим от грешките на другите, нали? Но както се казва в една Корейска поговорка "да видиш едно нещо 100 пъти не е като да го изживееш веднъж".
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 25.12.2018

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от E60fan » 05 Яну 2019, 22:34

За мен основният въпрос е защо това съзнание. Примерно животните имат само инстинкти и мозък на много ниско ниво,колкото да отидат някъде и да се върнат (примерно кучета и котки). Чудя се какъв е смисъла хората да имат интелигенция като щяхме да можем да оцелеем дори на инстинкти. Щом нашият мозък е по-развит от на животните,възможно ли е да има същества в друга галактика които са още по-развити и виждат живота чрез още по-сложна парадигма. Иначе базовото съществуване вероятно няма смисъл,както дърветата,цветятя и всичко друго съществува без смисъл така може и ние да съществуваме без смисъл.
Живот след смъртта е религиозна идея. Не знам доколко може да се вярва на това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Kurtov » 05 Яну 2019, 22:38

Кво има да гледаш ?
Никой не се е върнал да каже.
Тая тема е за атеисти според мен.
Ако си религиозен, знаеш как е.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 22:43

Borymeckata написа: Казано образно - някои хора трябва да настъпят мотиката 10 - 15 пъти, докато на други им стига и веднъж... :dunno: :dunno:

Това е някаква източна теория, която четох наскоро и в която има доста логика.
Че ние не сме тяло с душевни преживявания, а душа с телесни преживявания.
Има един катил индиец (знам, че е жестоко комерсиализиран, но с причина все пак..)Дийпак Чопра, който казва, че като търсели къде в тялото се намира душата (гърди, сърце, глава и т.н.) се провалят, тоест тялото Е в душата :shock:
Защо питам този въпрос?
Защото без живот след смъртта, без смисъл или без прераждане, изключителният математически и логически баланс на Вселената се губи..
В точните науки винаги 2+2=4
Хуманитарните науки според мен са неточни, защото просто сме още по-назад в тази насока.
Няма логика да е само това, което се вижда..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 22:45

Куртов, аз съм религиозен, но това не ми пречи да си задавам куп въпроси. Особено колкото повече научавам за околния свят, толкова повече стават въпросите.
Между другото покрай Иисус още бая религии са щели да се зародят, но онези другите проповедници обикновено са ги убивали с камъни, а той е знаел, че трябва да умре на кръста като мъченик. Иначе и тая нашата религия е нямало да тръгне.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 22:46

Kurtov написа:Ако си религиозен, знаеш как е.

Не съм.
Въпреки, че отраснах в такова семейство.
За мен религията е опростен и неточен превод на все още необясненото и отчасти на необяснИМОТО.
Имаше много готинка теория, според която Вселената съществува, докато не се разбере сама себе си.
В момента, в който това се случи, би свършило всичко и евентуално-започнало отново..
А относно смисълът- който според западните разбирания е предимно материален успех и содиално положение-слава и т.н..
Пак бях чел умен човек, който казва, че смисълът на съществуването е достатъчен в ..

самото съществуване..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 22:49

Естествено, че е в самото съществуване. Ако не е бил обаче някой преди теб, нямало е и ти да съществуваш, поне е и в този вид. Затова и ти трябва да дадеш своя принос.
А религията всъщност може наистина да е отговор в опростен вариант на нещо необяснимо. Но няма нищо лошо в нея, стига да не ти забранява да си задаваш въпроси и да не тръгваш да убиваш в името на нея. Към днешна дата говоря, едно време ценостите са били съвсем други.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 22:52

Top Gun Maverick написа:Естествено, че е в самото съществуване. Ако не е бил обаче някой преди теб, нямало е и ти да съществуваш, поне е и в този вид.
Проблемът тук е ,че ние се приравняваме с абсолютно всички форми на живот, по-низши.
Само ние сме дарени (или прокълнати) с втора сигнална система - префронтален кортекс, съзнание или както искаш го наречи..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от steeN » 05 Яну 2019, 23:00

Според мен, много се изкривяват както западните така и източните разбирания.
За западняците, не е материалното, а това че се живее 1 живот.
И в този живот трябва да направиш всичко, което искаш защото няма да имаш втори шанс.
"go big or go home". Парите са страничен ефект на това.

Източните имат друго разбиране за света... те вярват в прераждането, от там имат безкрайно време да свършат това, което искат.
От там повърхностното впечатлние ще е, че са мързеливи... не ги интересува нищо и т.н.
В същност и това не е вярно, просто имат друго виждане за тяхното място в света.

Ние може би сме някаква комбинация между двете, щото сме на границата между тези светове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 23:03

Както казах - смисълът на живота ни е да се учим и усъвършенстваме. Аз си представям, че идваме с една основна и няколко допълнителни задачи. Може да бъде например, да се пребориш с някакъв порок, например с алчността. Имаме хора, които ни помагат, респективно - на които ние помагаме в техните задачи. Получаваме нужните "учебни помагала" - всичко необходимо за конкретния урок. Ако трябва да преодолееш гордостта си и да постигнеш сромност и смирение (например), може да ти се даде голяма известност и власт. Ако се справим с основната, има период на почивка и следва нова задача - зависи докъде си готов да стигнеш и колко предизвикателство ще поемеш.

Първите уроци обикновено са много леки, дори не е урок, а по-скоро намек, подсказка. Примерно, може да видиш как изглежда отстрани такъв човек, разтреперан от алчност и лакомия, да видиш колко жалък изглежда и да си помислиш... че понякога и ТИ изглеждаш така в очите на околните... :dunno: :dunno:
За един обективен и самокритичен човек това може да бъде достатъчно. В този смисъл - можеш да почерпиш от чуждия опит и да се поучиш от чуждата грешка, но за целта ти трябват определени качества...

Но ако първият не даде ефект, следващите уроци стават по-тежки и категорични - докато схванеш идеята. На някои хора един живот не им стига - продължават урока в следващия, с все повече бой през пръстите, докато усвоят урока. После има изпит - попадаш в ситуация, в която трябва да направиш някакакъв избор, да вземеш важно решение. Ако вземеш изпита и постъпиш правилно, има награда и дори получаваш помощ - получаваш отвращение към порока, с който досега си се борил. Все едно да започне да ти се гади от цигарите, от които с години си се мъчил да се откажеш... И след като изпълниш основната си задача в ТОЗИ живот - имаш период на почивка. Ти самият решаваш колко дълга да бъде почивката, дали да поемеш нова задача и каква да бъде тя.
Последна промяна Borymeckata на 05 Яну 2019, 23:06, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:06

Borymecka, ти си на немалка възраст, категорично смяташ ли за себе си, че знаеш защо си тук, и ако да- написал ли си си домашното?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 23:10

Хубав въпрос... Категорично - не знам, но предполагам. Като знам какъв съм бил преди години - постигнал съм някакъв напредък и се надявам да е в правилната посока... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook