Смисълът на живота и живот след смъртта

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от steeN » 06 Яну 2019, 17:54

Тръмп обеща, че ще декласифицира за извънземните, ама... :D

Матрицата е много философски филм, не бива да се приема буквално, според мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от kikko » 06 Яну 2019, 17:56

Top Gun Maverick написа: ...


Колега,съгласен съм с нещата,които написа. След 30 тина години живот,но с доста житейски опит(динамично ми се разви живота) бих казал,че смисъла на живота за мен е човек да е в мир със себе си и със заобикалящия го свят. Единствено тогава,човек живее добре.Много е трудно първо да озаптисаш всички вътрешни копнежи по безмислени материялни неща,да спреш да се тормозиш за всичко изпуснато или непостигнато и да се зарадваш на това,което имаш. Постигнеш ли го следва да успееш да не се ядосваш на всички идиоти около теб и да ги приемеш. Безмислено е да се опитва човек да ги променя.Трудно се постига мойта формула за щастлив живот,но всичко е вътрешна нагласа.
:yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Яну 2019, 18:45

Давам ти съвсем прост пример със ситуацията на пътя. Редовно всички попадаме в някакви ситуации. Колкото повече си на пътя, толкова повече такива има. Излиза ми някой внезапно и ми взема предисмтвото. До мен клиенти подскачат, викат, ще слизат да го бият и т.н. а аз реагирам почти с безразличие. Сега може и да е от това, че съм претръпнал, но няма да е само това. Разсъждавайки трезво се замислям, че да псувам и да се ядосвам нищо няма да променя, нито пък ако слизам да се бия. Нищо добро няма да излезе. Сътоветно щом няма да излезе за какво да го правя? Толкова, следващия, имам си по-важни грижи и често дори им се усмихвам и вдигам ръка в знак на нещо от сорта "няма проблем, на всеки може да се случи".
Някой мен напсувал? Гордост? Сори, да си троши той нервите, себе си тормози, аз имам приоритети и те не включват форми на живот подминати от еволюцията както каза автора на темата. Някой ме плюл, обсъждал, все ми е тя. Има хора вълнуващи се от лакове. Един познат скоро ми звъня да ми мърмори, че моя приятел Зендера не му ударил лайт на един клип, а със Зендера сме просто познати покрай колите. Та...приоритети.

Стийн, философски, ама всеки може да си вади заключения от него. аз гопомня още като бях тийн в ранен стадий. Някои от връстниците ми ме питаха колко пъти съм го гледал за да го разбера. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз букално го разбрах от раз, а после взех да си го разтягам за мен си по различни начини, а то има много. Снимката ти е от там. :mhihi:
Иначе Тръмп ще прави каквото му кажат. Може да се държи като идиот, но главните решения не ги взема той. Това не е Русия. Дори там Путин се съобразява с много хора, какво остава за Тръмп.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 06 Яну 2019, 21:13

Ако искаш да поназнайваш повече, си намери работа в библиотеката на Ватикана :winky:

Иначе, без да критикувам - Маверика повтаря същото, което бях написал изначално, но по-рагърнато.

Като цяло, да живееш в мир със света е някаква утопия, най-вече защото много от хората (ако могат да се нарекат така изобщо), не са на подобно интелектуално-философско равнище.
И от там правят тъпотии. От там едни други си правят далаверата, и колелото се завърта.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от E34 » 07 Яну 2019, 0:04

Гледам на вратата пише "Жени"...с кеф отварям, а то кенеф! :mrgreen: Та така и с таа тема.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от c04 » 07 Яну 2019, 0:49

E34 написа:Гледам на вратата пише "Жени"...с кеф отварям, а то кенеф! :mrgreen: Та така и с таа тема.

:lol: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Bogat-Beden » 07 Яну 2019, 16:02

На който докъде му се простира погледа :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 07 Яну 2019, 19:27

Ако си бил жена в миналите си животи , естествено на подсъзнателно ниво да те влече към женската тоалетна . Възможни са и други причини , но това ми се струва най логично . Липсата на първите няколко прераждания или кармични живота вероятно е фатална при някои хора ??!! :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Яну 2019, 19:47

С риск да ме помислите за луд искам да попитам има ли хора тук, които са сънували нещо и то след това да стане 1:1 истина? Ако има, нека кажат какво мислят по въпроса. Теориите, че просто ви се струва, че сте го сънували не ги приемам защото аз съм убеден, че съм сънувал подобни неща, понеже почва някакъв разговор с някой и аз го знам какво ТОЧНО ще каже в следващите секунди, знам нещо друго, което ще се случи в тоя момент, което няма как да предполагам иначе и се сещам, че съм сънувал това нещо някъде в началото на разговора и от там до даден момент просто се питам как така знам в следващите секунди какво ще последва.
Има ли такива тук или аз съм единствения луд в това отношение?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от ///eMo » 07 Яну 2019, 20:58

Случвало ми се е няколко пъти, сънувам нещо и на следващия ден (или седмица по-късно) то се случва. Стряскащо си е в първия момент.
Как си го обяснявате това? Случайност или има и по-дълбока връзка?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от frizzante » 08 Яну 2019, 0:23

Аз не помня нищо от това което сънувам, но това за което говорите ми се случва. Доколкото знам си има и име - дежа вю. Та не знам дали съм го сънувал, но определено едни 10 секунди са ми като на лента. Последно ми се случи с разговор по телефона относно предстоящо събитие (не се е случвало никога) човека звънна и след първите му няколко думи знаех какво точно ще каже...даже освен това и мястото където съм, начина, самия тон на разговора, цялата ситуация...Странно е. Не се замислям много, че ще взема да се повредя нещо.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от c04 » 08 Яну 2019, 0:28

И според мен говорим за дежа вю. Случва ми се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от 3186 » 08 Яну 2019, 7:59

Аз съм сънувал число, което ме интересуваше силно и нямаше как да зная в никакъв случай. Когато разбрах, че съм “познал” насън ми падна ченето. Така че за мен по-скоро има няква “всевишна сила”.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Моджо » 08 Яну 2019, 13:31

Атеист съм, но много ми се иска да не съм. Не става само с искане, за съжаление.
Вярата помага много и според мен ни прави по-добри. Ама вяра вътрешна, истинска, а не - ми я съм кръстен, значи съм християнин, респ. вярващ.
И под вяра не разбирам религия.
Смисъла на живота го намирам и виждам всеки Божи ден в двете си деца.
Не знам как да го кажа. Това не се казва, изживява се. И всяка вечер благодаря на Бог, че ги има.
Смисъла на живота е също да бъдем Човеци. Да си помагаме. С колкото можем, с каквото можем.
Другите не са ни врагове. И докато го играем "И сам войнът е войн" или "Сам съм, други няма" доникъде няма да стигнем.
Колко от вас помогнаха на някого в нужда? М? Тия дни, последния месец ?
Или е по-важно да си купим някакъв ненужен брамбъзлък, вместо да дадем 2-5-20 лв на някого. Или ако не са пари нещо друго.
Дали има нещо след ?
За себе си нямам отговор. Има достатъчно феномени, които казват, че да, има.
Може би.
Ние сме тук и сега и да бъдем добри не трябва да зависи от това има ли нещо след или няма.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 08 Яну 2019, 14:27

Мисля, че неведнъж съм пускал намеци за творчеството на Булгаков 8)
Там има доста храна за размисъл, но въпросът е да се чете/гледа внимателно и да се анализира задълбочено.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook