Смисълът на живота и живот след смъртта

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 08 Яну 2019, 18:26

Последно има ли живот след смърта ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 08 Яну 2019, 18:40

Както обикновено, давам сламки, а не пряк отговор.
Според мен има, но пак казвам - според мен същественото към момента не е какво има след прехода, а преди него т.е. самия живот.

А настоящето ще определи и бъдещето.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 08 Яну 2019, 19:45

Настоящето ще определи бъдещето , но явно става обратното - бъдещето в отвъдното определя настоящето ....не при всички но при повечето земни жители . 40 девственици например е доста добър стимул да я караш на ориз и вода цял живот :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Яну 2019, 20:41

Или като знаеш, че те чакат ако се взривиш на оживено място в думите Аллах е велик.
А за сънуването и това, което вие казахте, за едното е ясно, че му се вика дежа вю. Но това е просто като нещо изживяно или нещо, което имаш чувството, че си го изживял, а аз говорех да ЗНАЕШ, че си го сънувал.

Колегата пита скоро някой да е помагал на някой там с 2-5 лева, точно преди нова година дадох на една просекиня 2 лева(толкова ми поиска)да си платяла тока(знаех, че ме лъже)и че ще ми ги върнела другата седмица. Просто извадих и и ги дадох. Другата седмица пак дойде, ами отпратих я, редовно отпращам ромите защото те са супер нахални и така са научени да живеят. Иначе съм раздавал не едно неща на този и онзи, а за пари не ми се говори и колко от тях съм "забравил". Баща ми пък е шампион в това последното отношение, чак ме хваща яд в много моменти и като ми изцепи "да не мислиш, че от хубаво ги искат тия пари". Дядо ми и той така говореше, но според моите представи далеч не са хора и двамата да могат да си позволят тия неща, но особено баща ми доста раздаде. Хубавото е, че вече подбира. А искащите надушат ли, че си лабилен психически, милозлив и даваш, направо ти се качват не на главата, ами не знам на кое. Хубаво е човек дава, но не и да прекалява.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от cod-cdbp » 08 Яну 2019, 21:59

В този ред на мисли, се сещам за библейската поговорка за рибата и риболова.
И от там се сещам, че "риболова" не е колосална и непостижима работа, която да се отдава на малцина.
Та много такива са така от мързел, а после и по навик.

ПС Не визирам разни пенсионери.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Benord » 09 Яну 2019, 3:24

В сферата на даване на пари една истинска история:
-Бате,дай някоя стотинка за хляб.Днес не сме яли с децата,няма откъде.
Човека подминава ама му е съвестно и отива в магазина,който е на пет метра от молещия и купува три хляба.
Връща се и му подава торбичката на закъсалия.
-Абе бате,кой ще ти го яде този хляб,бе?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Моджо » 09 Яну 2019, 6:54

Има достатъчно нуждаещи са, които не са мангали по улиците, моля, моля.
За НГ събирахме пари за семейство с 4 деца. Жената на смъртно легло , мъжа и той болен от рак...Общината дига рамене...Ако разрешат ще направя кампания във форума да им помогнем малко.
Купихме лекарства на една жена...пак раково болна.
и те така...
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от sub_eleven » 10 Яну 2019, 7:41

Да ви кажа, където и да погледнеш около нас, и без много да разбираш всичко виждаш - кръговрат и цикличност. Та в тази връзка и с животът е така, бъдете сигурни.

Няма да изпадам в подробности, но в миналото съм оставал за малко без кислород или така да се каже клинична смърт. Тогава от реалността тук, се прехвърлих.... на секундата на друго място. Всичко там ми беше уредено, всмисъл все едно съществувам и там паралелно. Почти нищо не можах да донеса и запазя като спомен. Връщането и буденето тук беше кошмарно, много се стреснах първоначално.

Последното, което искам да кажа е да се фокусираме на живота ни тук и да не пропускаме важните неща. Защото нямаше да живеем и ценим по същия начин ако знаехме, че ще живеем пак или не. Приемете, че точно толкова е трябвало да знаем за наше добро и това е. Аз ви дадох един жокер де, вярвате или не, разказал съм на всеки, когато е станало на въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 10 Яну 2019, 9:04

Ако има цикличност ...в смисъл прераждания , живот след смърта то се предполага че в задгробния лайф пак трябва да си аскет и пуритан за да не си опорочиш после прераждането в земна форма . Или някаква подобна последователност .. земна форма на живот - задгробна форма на живот - извънземна или каквато там следва форма на живот - N на брой пъти неизвестна форма на живот включително и земна .
Логически погледнато ако в задгробната форма на живот получавате 40 девственици , то автоматично си прецаквате следващото прераждане . Вероятно обещанията за щастлив охолен живот са просто уловка , преброяване на дивите зайци или начин да се прихванат приживе потенциалните мераклии за охолен живот в отвъдното ...И оставате с едно прераждане / трансформация ....в такъв случай отвъдното вероятно е пренаселено ако приемем че се намира на земята . Ако обаче е някъде в космоса , или още по лошо под земята това обетовано място то проблема с жилищната площ определено отпада . :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от sub_eleven » 10 Яну 2019, 13:54

Ще поживеем и ще видим... няма да има някой от нас, който да не разбере истината.

Относно цикличността и кръговрата нямах предвид, че вярвам в задгробния живот. Имах предвид, че енергията, живецът в нас не се губи. И смятам, че под някаква форма ще участва пак в живота. Точно в това е смисъла да се репродуцираме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Elesar74 » 10 Яну 2019, 16:19

Смисълът на човешкият живот, е човек да общува със своя Създател, Бог. А след смъртта, следва възкресение. За едни, за похвала, за други, за осъждане.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Jordana » 10 Яну 2019, 16:20

Цялата дандадния в една картинка . Хоп , едно щракване с пръсти и тоя миг наречен живот минава ....но пък задгробните дивотии са вечни :mhihi:
живота.jpg

Да не говорим че доста хора прецакват системата - правят шорткът от позиция 1,2 и 3 към 6 :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Elesar74 » 11 Яну 2019, 15:59

Българите, имаме една поговорка: никой не се е върнал оттам(смъртта), за да каже какво е. И също така, мнозина, ако не всички, смятат, че техните починали близки, роднини и приятели, са на небето и даже ни гледат оттам. Тази кавалкада се води от нар. светци, в чест на които се правят ритуали на определени дни и които се явяват своего рода закрилници на определени хора и професии. Цялата работа се върти около здравето, късмета и изобщо всички добри неща, които могат на някой да му дойдат на ум. В тази залисия, мнозина пропускат, че цитираната по-горе приказка, не е вярна. И тя не е вярна не от вчера, а отпреди да има българи изобщо. Защото Някой се е върнал от смъртта(мъртвите) и Той има какво да ни каже нещо по този въпрос. За разлика от хора, които са имали някакви половинчати опитности, човекът Исус Христос е бил 3 дни мъртъв, положен в гроб, преди да бъде възкресен славно. Какво ли е правил през това време, къде е бил, какво е видял и какво ни казва Той... всичко е записано черно на бяло, всеки може да прочете, стига да иска. Иначе живота си минава и в един момент се озоваваш на две метра под земята. В следващия момент, се озоваваш очи в очи със своя Създател. Какво ще му кажеш, какво ще ти каже Той. Зависи какво ти е било отношението към Неговият Син, човекът Исус Христос, изпратен преди около 2000 г. на земята, за да пролее кръвта Си, за да могат да хората да получат прощение на греховете си и вечен живот. Ако някой смята, че това не е важно и може да мине без него, негова воля. Всеки сам трябва да прецени, кое за него е важно и кое не. Само че не е същото, като да знаеш кой е Христос и да имаш отношение с Него и да живееш така, сякаш Той не съществува.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Яну 2019, 14:26

Добре де, ами като казваш всеки човек и Иисус, тогава какво остава за тези с Аллах, Буда и така нататък? Тази тема става малко религиозна, а такива имаме доста. Сега се мъчим по друг начин да отговаряме на въпросите, чрез религията е ясно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Смисълът на живота и живот след смъртта

Мнение от Elesar74 » 12 Яну 2019, 16:01

Малко са ти объркани понятията, с извинение. Аз не говоря за религия и никога не съм. Аллах, значи Бог, на арабски. А Буда, е човек, отдавна умрял, това е истинското му име: Сидхарта Гаутама Буда, на санскритски. Това са различни неща. А къде е Буда сега? В гроба. Къде е Исус Христос сега? На небето, жив и здрав, неподвластен на смъртта по никакъв начин. Има ли разлика според теб? Защото според мен има, огромна. И кого ти би предпочел да слушаш, някой, който днес може да ти говори, също както аз в момента или някой, който отдавна се е превърнал в прах и пепел? Да, ама ти ще кажеш, глупости, Христос не е на никакво небе. Да, може всичко всеки да каже. Въпроса е каква е истината, а не кой какво говори. За живот след смъртта, няма никакъв начин някой да даде смислен и обективен отговор, нито от тук пишещите, нито от някой жив човек на земята. Защото преживелите тази опитност, не се връщат да ни кажат какво е. Нито някой притежава средство или начин, да установи със сигурност какво става след смъртта. Документира се само физическата смърт на тялото и толкова. Малко красиви думи и хващаш пътя за небето. Нали така беше. Какво става с личността на човека, с това, което казва АЗ, мисли, чувства, анализира и т.н., никой не може да ви каже, само догадки и предположения. Нещо повече, никой не може и няма да ви каже, никога. Защото просто не може. Смъртта е събитие и опитност, по-силно от нас хората и ние се страхуваме от нея, колкото и да се пъчат някои. Никой не умира с желание, нито умира защото много иска. Смъртта е враг на човека, но е победен враг. На тези въпроси има отговор, даден преди хиляди години. Какво е смъртта и откъде е дошла. Само че никой това не го интересува. Проблема тръгва оттам, че хората отричат Бога. Бог, който има власт над смъртта. Само че как може да отречеш нещо, като Бог? Все едно някой да каже, аз не вярвам че Слънцето ще изгрее днес, дори това е много слабо сравнение. Дали ще кажеш нещо такова за Слънцето, то ще изгрее, напук на твоите думи. Така и Бог съществува, напук на всичко, което хората говорят за Него. Дори това, че хората се занимават толкова много да Го отричат, това е косвено доказателство за Неговото съществуване. Бог не съществува защото някой вярва или не вярва в Него. Той просто Е, просто Го има и той е Бог. Нас няма да ни има, ако Него го няма, не обратното. И Той, Бог, се е погрижил, хората(ние), да имаме информация за нас самите, откъде сме дошли и накъде отиваме. Изчерпателна информация при това, записана черно на бяло. По тук дискутираните въпроси, също. За да знаем със сигурност и да не се заблуждаваме. И веднъж в историята, Бог е изпратил един човек, човекът Исус Христос, който се е върнал от мъртвите. И не само се е върнал, ами и е казал какво е. Е, защо ние не слушаме него, а слушаме някакви отдавна мъртви хора?
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook