Производство на домашен алкохол

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Производство на домашен алкохол

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2019, 17:44

Няма тема по въпроса и реших да се обърна за акъл. Знам, че има специализирани сайтове и форуми, но там просто се потъва в информацията. А на мен не ми се чете. Раздел по раздел, тема по тема. Ще помоля хора с опит, от първо лице да разкажат за магията на домашното производство на огнена вода. Тук италианците продават всичко необходимо. Дори и малки казани (около 50л). Човекът, който се занимаваше с ракията в рода ми си отиде скоропостижно и отнесе много тайни със себе си. Ще ми е любопитно да споделите, кое, къде, какво и как :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 18:53

Трябва да питам бащата, че да ти превеждам. :mhihi: Общо взето с мерак става и с маТриал. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2019, 19:06

Аз ракия не пия, но съм прекарал много време до казана с дядо ми и баща ми, та съм един вид специалист вече :mhihi:
Но трябва с конкретни въпроси. Иначе да се описва целия процес от правенето на материала, през варенето и отлежаването, та до пиенето, си е дълга и широка...
За да свариш хубава ракия трябва хубав материал. От хубав материал можеш да изкараш кофти ракия, ако объркаш варенето, но от кофти материал добра ракия не можеш да изкараш... Без да ползваш добавки де, че иначе и от спирт от аптеката става ракия с правилните химии...
Общо взето слагаш материала в казана и вариш на бавен огън - при 65-70 градуса Целзий се изпарява метиловия алкохол, а при 75-80 градуса етиловия. От 50 литров казан изхвърляш първия половин литър, който е метиловия алкохол и е силно отровен. След това тръгва етиловия, тоест ракията :D
В зависимост от материала ракията "тръгва" с различен алкохолен градус, от 55-60 до 70-75, и тече докато не падне до 40. При 40 градуса спираш да я събираш и започва така наречения паток, който не става за пиене, но може да се събере и да се сложи в казана при следващото варене, тъй като и в него има малко етилов алкохол.
Водата, в която се охлажда серпентината, трябва да се поддържа студена иначе парите не се кондензират и излизат през чучура, вместо ракия :mhihi:
Разрежда се с дестилирана или преварена вода до желания градус. Има таблици в интернет на какво количество колко вода се добавя.
Ако искаш да правиш двойно или тройно препечена, събираш 20-25 литра ракия, добавяш още толкова вода и я вариш пак.
След разреждането се оставя да отлежава поне месец. Отлежаването може да се ускори ако пуснеш въздух да бълбука през ракията, с малко компресорче или помпа за аквариум. Ако нямаш дървено буре може да отлежава в стъклена дамаджана и да и сложиш дъбови стърготини за цвят и аромат.
След отлежаване алкохолното съдържание пада с 1-2-3 градуса, което трябва да се предвиди при разреждането или да се разрежда след отлежаване.
За пиенето не мога да кажа нищо :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Chapai » 05 Яну 2019, 19:20

Като минимум за ракия: Най-подходящ плод – грозде, след него е синята слива. Може и от това което остане след източване на виното ако е достатъчно като му се прибави вода и захар. Иначе можело дори и от картофи... Джибрите от грозде търпят отлагане на варенето, от другите плодове не. Плода се бере в чести съдове – аз се старая повече от жената в кухнята. Бере се не веднага след дъжд – да не са отмити микроорганизмите по плода. Което падне на земята не го взимам пак заради микроорганизми. Мачкам плода с ръчна машинка. Така и не схванах съотношението на плод – вода но го правя на око да ми „харесва”. След това ползвам захаромер и добавям захар така, че общата захарност да е около 24 единици. Бидоните да не са пълни повече от 70 %. С капак. Слагам ги в помещение като търся постоянна температура. Бъркам ги два пъти на ден докато захарноста падне много близо до нулата мерено със същото захаромерче. Постояно пазя чистота по-горе казах защо. Не слагам никакви подправки нито в джибрите нито в казана преди самото варене. Варя ги в общественият казан на селото – там знаят правилата. Не правя преварка . Готовата ракия не я оцветявам за да не променям нещо в нея – харесва ми всичко да е напълно натурално. Съхранявам я в стъклени дамаджани от едно време.Всичко това за лично ползване.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2019, 19:33

Захарност 24 е горната граница - при повече не може да ферментира всичко и има остатъчна захар в материала. Долната граница е 17-18 - при по-малко няма ферментация, а се вкисва, така се прави оцет :mhihi:
Постоянната темперарура трябва да е минимум 15 градуса, при по-малко ферментацията спира, и максимум 25, при по-висока материала ферментира прекалено бързо и губи част от ароматите. Също така не трябва да го пече слънце директно.

Иначе за картофите - става. И от царевица, жито и т.н. Става от всичко, което има захар или нишесте. При нишестето (картофи, царевица) ферментацията е малко по-различна, понеже нишестето трабва да стане на захар и после да ферментира. Но това вече не е ракия, а спирт с аромати.

П.П.: Всички градуси, проценти и т.н. се мерят при стайна температура на течността (20°С), понеже любителските уреди са на принципа на обемното тегло. При различна температура плътността на течността е различна и уреда отчита различни стойности.
Разбирачите берат гроздето следобяд в жегата, понеже когато е най-топло захарността е най-голяма :mhihi: :mhihi: :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 21:02

Защо се разрежда само с дестилирана вода, заради липсата на вкус ли?
Питам, че ми донесоха една 50+, аз Мейкър'с Марк на 45 градуса си го пия като сокче, ама тази ричия надали се прави по такива стандарти :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2019, 21:21

Ако е твърда водата се мъти ракията от варовика. А хлора е ясно какво причинява :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2019, 21:31

Teмата само за рИкия ли е? Щото ние си правим вино - пак е домашен алкохол... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 21:31

Данке Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Z3Ro* » 05 Яну 2019, 22:04

Разреждането се прави по формулата:
Количество ракия*градус в момента/желан градус. Получава се общото количество ракия, което ще се получи след добавяне на вода за разреждане. Пример: 50 литра*70 градуса/45 градуса=77.77 литра общо количество, което значи, че към първите 50 литра се добавят 27.77 литра вода, за да станат градусите 45. Аз разреждам ракията с изворна балканска вода от Петрохан - става и с Девин изворна идеално. За да стане хубав силен материал, трябва бъркане всеки ден по два пъти... Метиловият алкохол се познава по това, че мирише на ацетон.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от bum_bum » 05 Яну 2019, 22:05

Chapai написа:грозде, след него е синята слива.


Щот не си пил читава троянска сливова :mhihi:

А какъв е смисъла да се слага вода, а после захар? Такава е технологията или за повече добив?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Chapai » 05 Яну 2019, 22:12

Подходяща гъстота. А синята слива дава най-много от себе си след гроздето.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2019, 22:22

bum_bum написа:А какъв е смисъла да се слага вода, а после захар? Такава е технологията или за повече добив?

За да направиш от 5 чувала грозде 100 литра вино и после още 100 литра ракия :mhihi:

Общо взето от 1 кг захар излизат 800-900 мл ракия.
1 кг захар в магазина е 1 лв, а 5 кг грозде със захарност 20% са 5 лв...
Та домашна ракия за 7-10 лв литъра е предимно от захар, а плодовете са били колкото за ферментация и аромат :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 22:51

Z3Ro* написа:Метиловият алкохол се познава по това, че мирише на ацетон.
Не съм специалист, но всъщност не се познава, докато не стане вече страшно..
По вкусови качества е идентичен с етиловия!
Хубавото е, че етиловият му е антидот, тоест работеща противоотрова, поне за първа помощ..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Bogat-Beden » 05 Яну 2019, 23:10

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: seimo

Последни теми
Facebook