Производство на домашен алкохол

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от BMW_POWER » 09 Яну 2019, 6:28

hell's angel написа:
BMW_POWER написа:...


Кажи от какво и в какво ще варим ракията, че стана страшно в тая тема :mhihi:
Засега - там при зелето или в бидоните от него, нищо от новото начинание да не припарва. Ябълките, крушите и дюлите ги остави за по-нататък, че е по- .... бе ще ти трябва повече опит за смислен резултат. :mrgreen:


Eто това са мафиозите

https://www.google.ca/maps/@45.4078201, ... 312!8i6656

musca.com/

Оттам минавам с колелото. Като им докарат грозде и започнат да готвят огнените смеси, цялата улица мерише. Полека. Сега обработвам жената, да вкарам в мазето 3-5 големи дамаджани за вино. Едно по едно ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Chapai » 15 Яну 2019, 8:26

Никога не съм пробвал а пък имам достатъчно сини сливи. Дали може да се произведе вино от тях ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Jordana » 15 Яну 2019, 9:35

Алкохол става от всичко . Достатъчно е захар вода и дрожди за да ферментира . Баща ми преди правеше някакви такива бълвочи от арония :mhihi: Ето ги сливите .
https://www.bgfermer.bg/Article/2414272
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Borymeckata » 15 Яну 2019, 11:00

Що бе, какво му е на виното от арония? Миналата година имахме повече плод и пробвахме да направим - не стана съвсем лошо, като за пръв път. А преди това сме купували и лично на мен ми харесва... :dunno: :dunno:

Щом става вино от малини, не виждам защо да не стане от сливи или от други плодове... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от hell's angel » 15 Яну 2019, 11:56

Chapai написа:Никога не съм пробвал а пък имам достатъчно сини сливи. Дали може да се произведе вино от тях ?


Може разбира се, и после го дестилираш. Иначе само хабиш сливите :mrgreen: - нищо няма в тях, освен малко захари и аромат. Ако се търси нещо различно от грозде, ей така за гъдел - пробвай касис, френско грозде, боровинки разни, арония, както казаха по-горе, че даже и шипки. Поне имат повече танини, дъбилни вещества, флавоноиди и въобще 'с'якви полифеноли.
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2019, 4:37

Преди около година забелязахме странно държание на нашия папагал. Когато му даваме ядълки, круши или други плодове, той внимателно ги сдъвква и получената смес я слага в поилката с вода. Не я пипа по няколко дни, докато не закипи (нямам идея как издържа). Готовата смес я пие активно. В резултат на това трудно се качва до пръчката и така гласовито се цепи, че съседите взеха да ни гледат странно. Един дори заплаши да се оплаче в полицията. Звуците му са копирани навярно от някакви бабуини преди битка (чул ги е по Енимъл планет навярно). По време на запоя минаването покрай клетката не е препоръчително. Нахвърля се на всеки и само желязото ни спасява. Да го хванем с ръка е направо нереално. Яростта му е такава, че орли и ястреби пасти да ядат. С клюна си чупи молив за части от секундата.
Но наскоро забелязахме нещо ново. В сместта започна да слага дървесна кора (бели си я от клончето в клетката) и стърготини. Подозираме го, че иска да си прави коняк пернатото :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от Jordana » 24 Юли 2019, 7:00

Защо го мъчите така това животно , налейте му малко винце в поилката да се почуства и то бял човек . Да чакаш две седмици за глътка алкохол ...това е нечовешко бре :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=P20b5YcX-Zc
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 24 Юли 2019, 7:34

BMW_POWER написа: Не я пипа по няколко дни, докато не закипи (нямам идея как издържа).

Горкото животно...
Колко често му сменяте водата и му миете поилката? Веднъж годишно?
Това трябва да се прави ежедневно, сутрин и вечер...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2019, 2:57

drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа: Не я пипа по няколко дни, докато не закипи (нямам идея как издържа).

Горкото животно...
Колко често му сменяте водата и му миете поилката? Веднъж годишно?
Това трябва да се прави ежедневно, сутрин и вечер...


Стига бе Колега, ти си с чувство за хумор. Не разбра ли, че това е майтап. Преписах го от една група във фейса ;)

Просто се задава сезона на джибрито и "подритнах" темата нагоре. Да видим кой е измил съдовете и докъде е стигнал с подготовката. Тази година има слънце и гроздето трябва да е хубаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от drago_pavlov » 25 Юли 2019, 8:47

BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа: Не я пипа по няколко дни, докато не закипи (нямам идея как издържа).

Горкото животно...
Колко често му сменяте водата и му миете поилката? Веднъж годишно?
Това трябва да се прави ежедневно, сутрин и вечер...


Стига бе Колега, ти си с чувство за хумор. Не разбра ли, че това е майтап. Преписах го от една група във фейса ;)

Свят широк, хора всякакви...
Не разбрах, че е шега. А и след темата за приюта в Дупница...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от zAcK » 25 Юли 2019, 18:46

Търся мнение за ракия от смокини :mhihi: Нещо специфично има ли при приготвянето й?
Вероятно ще им трябва захар? Ако се сложи нерафинирана по-добре ли е? Или направо някакво грозде :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Някой правил ли е подобна, че нещо много съм се зарибил :ok:

P.S. Никога не сме правили вино/ракия със захар, та затова съм малко объркан :mhihi: За гроздовите, там нямам проблеми :lalala: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от N.Mihaylovski » 25 Юли 2019, 20:30

zAcK написа:Търся мнение за ракия от смокини :mhihi: Нещо специфично има ли при приготвянето й?
Вероятно ще им трябва захар? Ако се сложи нерафинирана по-добре ли е? Или направо някакво грозде :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Някой правил ли е подобна, че нещо много съм се зарибил :ok:

P.S. Никога не сме правили вино/ракия със захар, та затова съм малко объркан :mhihi: За гроздовите, там нямам проблеми :lalala: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Защо захар ? смокините са си сладки, береш ги вече като са презрели, като при гроздето берете като не е валяло няколко дни и е топло, повече захар има и по малко вода, и ферментирате, за добавяне на дрожди не съм сигурен какви трябват за да е по стабилна ферментацията, иначе си карате на дивите дрожди мерите захар и алкохол и варите.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от hell's angel » 25 Юли 2019, 22:06

zAcK написа:Търся мнение за ракия от смокини :mhihi: Нещо специфично има ли при приготвянето й?
Вероятно ще им трябва захар? Ако се сложи нерафинирана по-добре ли е? Или направо някакво грозде :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Някой правил ли е подобна, че нещо много съм се зарибил :ok:

P.S. Никога не сме правили вино/ракия със захар, та затова съм малко объркан :mhihi: За гроздовите, там нямам проблеми :lalala: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

С тия снимки, които пуска в селската, едва ли нямаш захаромер :mrgreen: :mhihi: Захарта няма да ти компенсира липсата на зрялост. Смокините ги пасирай преди да ги залагаш. Ако няма да сулфитираш, поне намали pH-то. За културните дрожди, си знаеш, предполагам. Малко пектолитичен ензим няма да навреди, ако искаш всичкия аромат, пък и кашата е гъстак. Ако те мързи да смЕташ, като забъркаш - свиркай :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от zAcK » 25 Юли 2019, 22:25

Имам, имам :mhihi: От истинските, не някое Тамагочи :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И pH-то ще го мерна, ама ще трябва и да се чете. Че нищо не разбирам от плодови ракии.
Иначе, благодаря ви за съветите :bchug: За ензима е добра идея, че тая каша ще е доста гъстичка.
Ще потърся някъде каква захарност може да се очаква от зрели смокини.
Нещо ме притеснява как ще протече ферментацията ако е много ниска :dunno:
В момента нямам представа какво да очаквам като захарност, просто си мъдрувам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. Това в бидона с водния клапан е бяло винце :ok:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Производство на домашен алкохол

Мнение от hell's angel » 25 Юли 2019, 23:26

Аз друго имах предвид, не да караш само на смокини. :ok: Захарта увеличава количеството спирт в крайния продукт, съответно разрежда специфичните за съответния материал ароматни вещества и ароматът и вкуса избледняват. Та затова писах, че няма да ти компенсира липсата на зрялост. :mhihi: Та, заеби тая крива ферментация само от смокини :mrgreen: - мери си захарност и си я докарай според дрождите.
Кофтито на втечняващите ензими е, че синтезират метанола от пектина в плодовете - по внимателно с тях. pH - то :mhihi: .... когато сулфитираш серния диоксид не изветрява напълно, и води до разни ацеталдехиди, органични сулфиди, сярна киселина, че и бави и отлежаването. Най-лесния вариант да се предпазиш от разни нежелани микроорганизми в джибрите, ако не искаш да сулфитираш, е като намалиш драстично pH-тo, примерно с лимонтозу.
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook