6 седмици в Белград

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от Bogat-Beden » 27 Яну 2019, 0:16

Аз съм се губил в Белград, като цяло си е призрачно място, особено ако трябва да се оглеждаш за пешеходци в малките часове.. :paranoid:, пресичат като котки с 9 живота..
Сръбкините са хубави, мамка им :oops:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от TNT » 27 Яну 2019, 0:27

Така е, наистина има много куклички. И им се чупят вратовете като виждат “нови мъже”. Във фитнеса наблизо ще паднат от пътеката направо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от TNT » 11 Мар 2019, 14:51

Престоя малко ми се удължи и прекарах 8 седмици. Хареса ми Сърбия. В много неща са по-напред от нас.

За обмяна на пари в динари... твърдо най-изгодно излиза с карта на Уникредит (нямат такса теглене от банкомат) направо от банкомата. По 3 динара разлика за всеки лев спрямо Тавекс (т.е. 5 стотинки на всеки лев... което си е бая). На много места има възможност за плащане с евро, но винаги излиза по-скъпо. По магазини/бензиностанции също приемат, ама си го смятат по техен курс :lol: Почти навсякъде има ПОС терминали. На путарините (тол таксите) си излиза прилична разликата дали ще платиш с евро или динари. 190 динара (3,15-3,16лв) срещу 2 евро (3,90лв). Другата до Белград е съответно 800 динара и 7 евро. За транзитен превоз не са големи разликите, но при продължителен престой, като моя... с ежедневни пътувания... си става разлика.

Малко авто-гледна-точка :mhihi: Карат по-нови автомобили от нас (поне в Белград). И сравнявам спрямо София. Обаче не могат да шофират. До 4-тата седмица броях как няма ден без катастрофа по пътя. После ми омръзна да броя. А пътищата са им по-хубави и шофират по-бавно от нас. Такива прелитащи с 200+ по магистралите няма. Много са нетолерантни обаче. Ако си мислете, че в България някой не ви пуска да се престроите или включите в движението... покарайте там. Обичат и да засичат. Мигачите са им нещо чуждо.

Пътя като време е много различно. От Пловдив до Белград (с оставяне на 1-2 колеги в София) варираше между 6ч30мин и 7ч30мин. До София е 5ч-5ч30мин. Много зависи в какви часове се движите в Белград. Там е страшното :mhihi: Последното прибиране... качихме се на магистралата, карах 2мин и спрях в задръстването. В София е рай трафика. Само някой да се е оплакал :mhihi: По границите нито веднъж не ни провериха. Само питаха имаме ли нещо за деклариране и купували ли сме хранителни продукти. После "ае тръгвайте". Сърбите ни питаха всеки път откъде идваме. В 70% от случаите обаче бяхме с брандирани коли. Това вероятно е оказало влияние. Никакви пълномощни не са искали никога, само малък талон. Дори, когато ни спираха полицаи с дрегерче. Това обаче не е съвет да шофирате без документи :mhihi:

По-евтино при тях са цигарите (пурите са х2 обаче) и дъвките. Ракия... зависи. Имат доста скъпи, но за 14-15лв имат такива (Стомаклийка), каквито при нас няма за тази цена. Като цяло им е много хубава ракията. Само някаква дюлева опитах, която не ми хареса. Всяка друга беше супер. По заведения алкохола е драстично по-скъп. Най-масовата бира Зайечарско под 4лв няма. В България над 3лв за Каменица даже не знам да има някъде. Ако сравним София и Белград - в сръбската столица са по-скъпи жилищата, МНОГО ПО-ЗЛЕ ТРАФИКА и като цяло стандарта е по-висок. Ама заплатите май не са чак толкова по-високи от софийските. На фона на това, което казаха за средна заплата и тези цени.... не знам как връзват двата края. Някаква магия правят :ok: Като цяло за цените - изброих горе кое е по-евтино. Останалото е същото или по-скъпо. В супермаркета на 90% всичко е еднакво като цени. Цените по хотелите не знам как са, но в този, в който бяхме... бахти скъпите кутийки :mhihi: В моловете всичко беше по-скъпо, освен храната тип Макдоналдс - тя е същата. Няма и нещо по-различно като магазини.

Забележителности нямат чак толкова. Крепостта ми хареса на брега на Дунав и Сава. Много военна техника има. Голям музей на авиацията имат. Много самолети има. Има и части от сваления СТЕЛТ на американците през войната. Има и симулатор на някакъв Боинг. Около 35лв струваше, но е добре да се провери кога и в какви часове работи. Само разбрах, че трябва да чакаме час и нещо, та се отказах. Главната улица не им е нищо особено. Музея на бат Милко (Никола Тесла :mhihi: ) също става, както написах по-рано. Като цяло за 2-3 нощувки мисля, че ще се обиколи всичко.

Грам не ми хареса, че се пуши яко по заведенията. При нас поне преди години ги накараха да направят здрави вентилации. Все още на много места се спазва и забраната. А там е лисичарник навсякъде. И хората с бебета в мъглата :kuku: Но пък нивото на обслужване в заведенията, както и храната е... топ. Като бяхме и по квартални кръчми и кафета, и по централни, и крайпътни. Навсякъде е на ниво.

С телефонната комуникация... за кратък престой операторите ни предлагат пакети по 3-4лв/ден с включени 100минути и 100мб. Трябва предварително да си активирате. За транзитно преминаване бих си го пуснал само заради Waze. За два месеца престой обаче не е оферта и го карахме само на WiFi. Има почти навсякъде, но трябва да си искаш парола. Трябва и предварително да се оборудваш с офлайн навигации. Аз ползвах HERE, но като съм свикнал на Waze и ми се струваше много неадекватна. Колегите с други навигации нещо също не бяха доволни. Не знам кое е най-доброто. Със сръбски карти май няма опция. Преводача ни обясняваше нещо, че имали политика за чуждите граждани... и нямало интернет на картите. Съответно и смисъл няма за такива.

Много военна техника имат. Постоянно се вижда по магистралите. И много бойна авиация имат. А бе, ако искат да ни завземат, ще стане за няколко часа :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от Nickelback » 11 Мар 2019, 16:00

Много приказки, "глупости", а за жените нищо не каза :ok:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от TNT » 11 Мар 2019, 16:04

Бях споменал преди това :mhihi: Красиви са, много им шарят погледите. Все едно не са виждали мъже. Повечето обаче са като от филма Аватар :mhihi: 181см съм и имаше доста по-високи от мен. Като им кажеш, че си българин и още повече се усмихват :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от Nickelback » 11 Мар 2019, 20:15

TNT написа:Бях споменал преди това :mhihi: Красиви са, много им шарят погледите. Все едно не са виждали мъже. Повечето обаче са като от филма Аватар :mhihi: 181см съм и имаше доста по-високи от мен. Като им кажеш, че си българин и още повече се усмихват :mhihi:


Пак нищо не казА :ok: НамазА ли или не?! :mrgreen:
Ако те е срам да пишеш (заради приятелката :roll: ), кажи колегите ти как се представиха или "един прОател така ми каза" :mhihi:
Лесни ли са, трудни ли са, или са си кат' наш'те - златоугоднички? :mhihi: С какво са по-различни или са си същата стока? :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от TNT » 11 Мар 2019, 20:31

Я не съм. Затова се прибирах през някои от уикендите :mhihi: Същата стока са си. Силиконки в Кайени/S класи под път и над път. В заведенията се ослушват някой да им плати сметката. Светнаха им очите, като разбраха, че и командировъчни получаваме :mhihi: Направо прочетох в очите "тука сметка няма да платим". В офисите половината накурвени, все едно няма да ходят на работа, а да ги е*ът. А бе нищо по-различно от България :mhihi: Това е единствената страна, в която не съм се чувствал "в чужбина". В кръчмата след 1 часа вече бяха пияни на гъз ала-студентски град-8 декември.

Интересното беше, че почти нямаше дебели хора. Реално... само един дебел сърбин имаше. Жени дебели нямаше. По-едрички - да, ама без дебелани. За нашите жени е срамно да ядеш сланина, там всичко плющи сланина яко :mhihi: И всяко второ ястие им е увито в бекон. Ама сериозно - даже във фитнеса няма дебелани. А по нашите фитнеси са двете крайности - или яки пичета в клинчета, или прасета в клинчета :mhihi: В един момент чак почнах да си мисля "а бе толкова ми се джаса, че си въобразявам ли", ама не :mhihi:

Иначе "Камелия - Луда по тебе" си е някакъв хит в момента там. От някакъв нов сръбски филм тръгнало. В кръчмата даже на български я пяха :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от Nickelback » 11 Мар 2019, 20:41

Екстра, значи да мисля за нов внос в EU :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от Venelin1111 » 11 Мар 2019, 23:11

TNT написа:
Иначе "Камелия - Луда по тебе" си е някакъв хит в момента там. От някакъв нов сръбски филм тръгнало. В кръчмата даже на български я пяха :mhihi:


Самия филм:
https://djkras.ml/movies/южен-вятър-2018/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от c04 » 12 Мар 2019, 0:25

TNT написа:Иначе "Камелия - Луда по тебе" си е някакъв хит в момента там. От някакъв нов сръбски филм тръгнало. В кръчмата даже на български я пяха :mhihi:

Май оттук-а беше :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от hummer » 12 Мар 2019, 0:47

аз 2011 цялата бях в Сърбия,но по Бор,Жагубица и разни дуги мали градчета :mhihi:
За жените е вярно..не знам кой го е измислил тва ,че Българките са най-красиви,май не е ходил в Сърбия :lol: то всяка трета е тупалка деа :mhihi: . Аз там каруци не видях ..всеки бичи с трактор и влачи дръва :mhihi:
Тия хора си се влачат по улиците все едно си в GTA Vice city :mhihi:
Там поне пих хубава Кока-кола ..нашата е ,като че ли е с двойно повече захар :no:
Всичко друго е така както си го написал

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от BMW_POWER » 12 Мар 2019, 3:01

За какво мислите Клинтън удари Сърбия?

Авторът, качи някоя снимка. Аз не съм се разхождал из Белград от 1992г

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от stas.dakov » 12 Мар 2019, 10:00

Другата седмица ще ходя за 3 дена, може ли да ми кажите най-добрите места за хапване. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от TNT » 12 Мар 2019, 12:22

stas.dakov написа:Другата седмица ще ходя за 3 дена, може ли да ми кажите най-добрите места за хапване. :bchug:
ИзображениеИзображение
Тази е извън Белград. Покрай пътя. Има място и за паркиране. Там обаче беше най-добро. Домашна храна - всичко се произвежда в радиус от 50км. От ракията до салатата и мръвките. Най-уникално беше синя слива увита в бекон. Като фен на мръвките първоначално се отвратих, но това беше най-вкусното. На другите места не мога да препоръчам нищо конкретно. Имахме осигурена храна и не сме обикаляли много много.

Ето и малко снимки от крепостта.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение



Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: 6 седмици в Белград

Мнение от stas.dakov » 25 Мар 2019, 10:55

Беше супер в Белград. Заслужава си да се види. Много приятен град.
Ракията е супер. Мръвките са супер. Има много места, които могат да се видят. :bchug:
Пътя го бива. 1100км отиване и връщане.

Revolut-а работи без проблеми.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook