Влагоабсорбатор ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Влагоабсорбатор ?

Мнение от ogata » 02 Яну 2019, 11:32

Тръгна некъв адски мухъл по вътрешната страна на външната стена на спалнята.
От начало си мислих, че е заради проснатите бебешки дрехи в съседната стая. Всичко почнахме да сушим в сушилнята, но проблема продължи.
Едно време като ерген пръсках квартирите с некви химии миришещи на белина и имах една пошибалка на церезит с едни сини таблетки. Не беше уау, но вършеше работа.
Сега обаче жената мрънка да съм взимал нещо дето струвало 300 лв. (горе-долу варират между 190 и 320 лв)

Насочил съм се към Теси. Доволен съм от урУдите им.
https://www.emag.bg/vlagoabsorbator-tes ... ction=view

Искам да чуя някой набутан вече дали има смисъл и въпросният тип уреди дали върши неква работа или да продължаваме да стискаме за порше 924 и да действаме по обичайната ергенска схема. :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от c04 » 02 Яну 2019, 11:36

Следя, и при мен се мота мухъл тук там :banghead: Уж няма влага, ама :dunno: В кухнята където има най-много изпарения нЕма, у стаята и спалнята почва да се появява :dunno: Имам от ония с таблетките, събира уж нещо, ама и аз си пръскам с церазита :conf: Тези дали не могат прекалено да изсушат въздуха?

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от randity » 02 Яну 2019, 11:38

И аз ще следя. В спалнята сутрин не може да се види през прозореца. Всичко е леш, под килима е направо мокро.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от hell's angel » 02 Яну 2019, 11:52

Вършат работа, заеби тия химии - ще отровите бебока с тая белина. Проветрявайте по-често - за кратко, но широко отворени прозорци.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от streetz » 02 Яну 2019, 11:58

Аз го имам същия проблем най-вече в холокухнята и си го решавам с яко проветряване - сутрин минимум 1 час, най-често 2. Докато се събудят моите хора, вече се е стоплила отново стаята. И въпреки това през няколко седмици в ъгъла на едната външна стена започва да почернява, та пръскам със Savo, което си е чиста белина. Хубавото е, че зимата въздухът навън е по-сух и сравнително бързо спада влажността в стаята след проветряването ... обикновено слиза до 40%. Мислил съм за влагоуловител и съм сигурен, че ще върши добра работа, обаче хем нямам много място, хем детето е в една такава възраст, че е доста бръкливо и веднага ще почне да го ръчка и катери, а и допълнителен шум ще вдига. Та засега го отлагам разхода ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от DLVasilev » 02 Яну 2019, 12:05

Аз използвах такъв на церазид и вършеше работа. Мухъла преди това с парцал с оцет или гъба някаква. Оцета го чисти добре и не мирише дълготрайно като другите химии
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2019, 12:20

Здрасти, имам ей този уред, купувал съм го преди 5-8 години, защото заживяхме в къща без изолация и беше направо страшно. Имам спомен, че нямаше особена файда от уреда, но си работеше и се пълнеше яко с вода. След като изолирах къщата с 10 см фибран, всичко приключи и уредът събира прах на тавана. Ако искаш мога да ти го дам да пробваш дали ще ти върши работа и да го ползваш. Не искам да ми го плащаш, а просто да го дадеш на друг, който има нужда след теб, ако все още е в изправност.
20190102_121651-4045x3034.jpg

20190102_121715-3715x2786.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2019, 12:26

Преди време имахме такъв, интересното бе, че преди години като бяхме със старите дървени прозорци мухъл нямаше, но и вятър имаше в къщата. :mhihi:
Сложете повече климатици на етажа и проблема изчезва. Също и проветряване върши работа. Нашият абсурдна тор бе съвсем обикновен, някакъв син, който го рекламираха много, не е с ток, просто една кутия и в нея нещо си вътре, педя някъде голяма бе, редовно се пълнеше с вода.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 26.01.2008
Кара: 318is;Е36 328i;Е46 330i;E60 530d

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от димитър_81 » 02 Яну 2019, 12:52

randity написа:И аз ще следя. В спалнята сутрин не може да се види през прозореца. Всичко е леш, под килима е направо мокро.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk

Сложи троен стъклопакет, при мен имаше голяма полза. Може да пробвате и с този латекс Термошилд или Супершилд, казват че вършил работа. Аз си реших проблема с троен стъклопакет и външна изолация.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от randity » 02 Яну 2019, 13:01

димитър_81 написа:
randity написа:И аз ще следя. В спалнята сутрин не може да се види през прозореца. Всичко е леш, под килима е направо мокро.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk

Сложи троен стъклопакет, при мен имаше голяма полза. Може да пробвате и с този латекс Термошилд или Супершилд, казват че вършил работа. Аз си реших проблема с троен стъклопакет и външна изолация.
Със стъклопакет е, двоен мисля, с външна и вътрешна изолация.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от ukelichko » 02 Яну 2019, 13:29

Имам такъв уред и аз. Вади вода по два, три килограма на денонощие, но мухъл си има. Външна изолация няма как да сложа, но се замислям за вътрешна. Даже се чудя какъв материал да използвам. Кажете нещо подходящо, което да е тънко и ефективно.
Последна промяна ukelichko на 02 Яну 2019, 13:47, променена общо 1 път
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от c04 » 02 Яну 2019, 13:34

димитър_81 написа:
randity написа:И аз ще следя. В спалнята сутрин не може да се види през прозореца. Всичко е леш, под килима е направо мокро.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk

Сложи троен стъклопакет, при мен имаше голяма полза. Може да пробвате и с този латекс Термошилд или Супершилд, казват че вършил работа. Аз си реших проблема с троен стъклопакет и външна изолация.

В едната стая съм с термошилд, но вече станаха бая години и сякаш взе да изтърва...над прозореца се появи мухъл :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2019, 13:40

За мен най-ефективен е фибранът. Не се разпрашава след време като стиропорите, не се сляга като ватата. Не дишал, ама къщата не е човек, та да диша. Изключително ефективен е. Изолирах цялата къща с десятка и разликата е толкова осезаема, че направо не повярвах. Много късно пускам печки есента и рано свършвам с отоплението през пролетта. Просто изолацията е адски важна.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от ukelichko » 02 Яну 2019, 13:55

Мордехай написа:За мен най-ефективен е фибранът. Не се разпрашава след време като стиропорите, не се сляга като ватата. Не дишал, ама къщата не е човек, та да диша. Изключително ефективен е. Изолирах цялата къща с десятка и разликата е толкова осезаема, че направо не повярвах. Много късно пускам печки есента и рано свършвам с отоплението през пролетта. Просто изолацията е адски важна.

Чувал съм да казват, че фибранът не ставал за вътрешна изолация, но не си спомням точно защо. Не ми дреме дали ще диша, но с тия тухлени стени няма стопляне зимата. А къщата ми е долепена на 20 сантиметра от тази на комшията от едната страна, от другата направо половината е залепена за съседната и няма как да сложа външана изолация. От друга страна едни 10 години един тУпан ме убеждаваше, че си бил сложил вътршна изолация и били мухлясали всички стени по ръбовете. Чак тая година разбрах от жена му, че бил сложил вътрешна изолация само на северните стени :kuku: при което няма как да не се появи мухъл по границите на стените с изолация и тези без изолация.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Влагоабсорбатор ?

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2019, 14:04

Не знам за вътре, но може би е по-добре с вата и гипскартон. Нямам много познания. В момента строя по друг начин - тухла, фибран, тухла и камък най- отвън. Това е най-ефективно.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook