Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от lowrider » 22 Дек 2018, 18:59

Здравейте, колеги, две години се мъча с тоя кенеф е53 с м62б44ту, но най-после нервичките ми не издържаха и реших, че е крайно време за раздяла с това недоразумение.
Поради това, че отново искам бензинов мотор, а и продължаващата политика на БМВ (и не само) да произвеждат външни тоалетни, които са лицеприятни само в периода на гаранцията си, е70 напълно отпада като вариант. Та какво SAV-че да си взема, х3 е83 ми е много грозно, иначе с един м54 масларник щеше да е ултимативният вариант, замислям се за х1 е84, но пословично калпавият н52 ме притеснява и там. Та май няма да е бенве. Нямам никаква представа относно мл500 от 2007ма и Инфинити фх35/45 след 2009та, Range Rover Sport v8, но ми се иска нещо, което да не се налага да ремонтирам всеки месец. Отворен съм за предложения.
Мерси предварително. :)
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Мордехай » 22 Дек 2018, 19:11

Не знам какво е Е53, после ше го вида у нета, ма тва МЛ500 го ползва един приятел и хич не е доволен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Don_Diego » 22 Дек 2018, 19:14

Щом не искаш ремонти значи не гледай range rover sport, близък приятел имаше такъв Supercharged - навъртя повече км в сервиза отколкото на пътя :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от lowrider » 22 Дек 2018, 19:16

Мордехай написа:Не знам какво е Е53, после ше го вида у нета, ма тва МЛ500 го ползва един приятел и хич не е доволен.


е53 е първата х5, какви са проблемите с мл500 имаш ли идея?

Don_Diego написа:Щом не искаш ремонти значи не гледай range rover sport, близък приятел имаше такъв Supercharged - навъртя повече км в сервиза отколкото на пътя :mhihi:
точно за този вариант си мислех, чак не мога да си представя нещо, което да се троши повече от х-а, но явно и англисйкият джентълмен отпада.
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Мордехай » 22 Дек 2018, 19:21

Не съм го питал, ама този който го купи нов от Балканстар много бързо го продаде на мойто приятелче, а той от своя страна май го издържа още две години и после мисля, че черпи по повод, че се е оттървал. Знам че постоянно ходеше в Балканстар за ремонти. Ако ще ти е ценно, мога след Нова Година да го питам, че сега е някъде по света на почивка.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Дек 2018, 19:26

Don_Diego написа:Щом не искаш ремонти значи не гледай range rover sport, близък приятел имаше такъв Supercharged - навъртя повече км в сервиза отколкото на пътя :mhihi:

От 100 места чувам същото за тези джипове- ако видиш такъв на пътя било от или към сервиза..
Тойота Ленд Крузер ако можеш, ама ебати идиотските цени държат втора ръка :shock:
5.0 V8 на Мерц имат проблем до 2009та мисля беше, но ако е оправен- двигателят е куче.
За МЛ-а като цяло не знам много, да не кажа нищо..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Don_Diego » 22 Дек 2018, 19:29

Много трошлив и супер жаден за бензин е британеца. Веднъж го пробвахме на магистралата през нощта, до омв на 160км изпразни 90л резервоар. 2 седмици след това влезе за проблем с дюзите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от firstduo93 » 22 Дек 2018, 19:45

Ml-a го забрави ,особенно с този голям двигател. Имам познат със мл400 преди фейса ,преди няколко години го купи за 15к и със ремонтите му излезе 25к. Чичо ми имаше мл320 фейска от 2008, още като го купи даде 2-3 бона за ремонт. Само масла и филтри беше казал че е 800лв, а ако е 5 литров ще дадеш над 1000лв за въпросната функция. Ровъра го забравяш,няма такъ боклук . За инфинитито нищо не знам,супер са ми грозни.

Ако имаш пари си купи тойота ленд крузър. Те се водят доста здрави. Нисан патфайндър също има добра репутация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от peshehodetz » 22 Дек 2018, 19:45

E70 с N55 от последните една-две години на производство не са чак толкова проблемни, ако намериш добре поддържана кола с история.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Benord » 22 Дек 2018, 19:48

[quote="lowrider"]Здравейте, колеги, две години се мъча с тоя кенеф е53 с м62б44ту...

Май всичките изброени модели,колега ще Ви накарат да си спомняте с умиление за "кенефът",който имате сега след време. След 92-ра някъде нищо читаво не е излизало на пазара.Изводите са си за Вас.Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от Мордехай » 22 Дек 2018, 19:58

А всъщност за какво ти е джип? Аз ако не бях в планинско селище никога не бих се качил на джип. И понякога го карам от яд с надежда да резна някой нахален нещастник из София през калниците или вратите, щото с бмвто си ме засичат, като си мислят, че няма да искам да си я издера зарад някой лайнар, което си е точно така.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от alx » 22 Дек 2018, 20:01

lowrider написа:Здравейте, колеги, две години се мъча с тоя кенеф е53 с м62б44ту, но най-после нервичките ми не издържаха и реших, че е крайно време за раздяла с това недоразумение.
Поради това, че отново искам бензинов мотор, а и продължаващата политика на БМВ (и не само) да произвеждат външни тоалетни, които са лицеприятни само в периода на гаранцията си, е70 напълно отпада като вариант. Та какво SAV-че да си взема, х3 е83 ми е много грозно, иначе с един м54 масларник щеше да е ултимативният вариант, замислям се за х1 е84, но пословично калпавият н52 ме притеснява и там. Та май няма да е бенве. Нямам никаква представа относно мл500 от 2007ма и Инфинити фх35/45 след 2009та, Range Rover Sport v8, но ми се иска нещо, което да не се налага да ремонтирам всеки месец. Отворен съм за предложения.
Мерси предварително. :)


От така изброените Нисан-а е твоето возило...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от madafaka_donkele » 22 Дек 2018, 21:02

Benord написа:
lowrider написа:Здравейте, колеги, две години се мъча с тоя кенеф е53 с м62б44ту...

Май всичките изброени модели,колега ще Ви накарат да си спомняте с умиление за "кенефът",който имате сега след време. След 92-ра някъде нищо читаво не е излизало на пазара.Изводите са си за Вас.Успех!


А баш. Аз бих сменил Е53 или пак с Е53 или Е70 или какъвто и да е друг Х, но с М57 двигател от последните възможни. Нещо от човек, гледано и запазено на колкото се може по-малко км.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от немо » 22 Дек 2018, 21:10

https://www.autobild.de/marken-modelle/ ... nza-suv/1/
;) :winky: 8)
С бензин да ги полееш и да ги запалиш тия французи :mhihi: да им бера лайката :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Дойде ред за подмяна на е53то, въпросът е с какво?

Мнение от In_Memoriam » 22 Дек 2018, 22:01

От мен глас за Grand Cherokee SRT8 или 5.7 Hemi, като от вторите има повече избор, ако не държиш толкова много на динамиката. Точно тези дето си изброил са доказани счупеняци без ML-а.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook