Питане за глоби за превишена скорост

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от alx » 10 Яну 2019, 16:47

dan-dam написа:
alx написа:
dan-dam написа:Да пиша ли вече, че за трети път го променяш това мнение?...


съжалявам. опитвам се да си напиша мнението по-стегнато. каквато и да е ограничението на ботевградско - все е високо.


:yes:

Иначе доста съм мислил върху "несъобразената". Тук им е много удобно да го използват, за да омаловажават онези останалите които изброих отгоре.
В нормална страна дали ти дали пишат акт за "несъобразена с пътните условия скорост", като скочиш в дупка 30 см с 20 км/ч и си потрошиш колата :roll:


това вече са специфики на законодателството и по-малко на физиката :) но мисля, че това е друга тема.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от Моджо » 10 Яну 2019, 16:48

Ми вероятно ще ти пишат, честно казано. Само че много преди да влезеш в тая дупка 1000 души ще са опищели орталъка да я оправят. И в един момент тия дет трябва да я оправят , за да нема пискане, почват да си вършат работата как требва.
Давам пресен пример.
След Горни Богоров като се отклониш по Подбалканския има един мост. Беше пропаднал афалта и образувал се улей и от двете страни. И кой знае намаля на 60 или влиза в насрещното, че там е по-малък. Ама видимост - йок.
Месеци така...
Накрая съпругата писа на областния управител официално писмо и след 1 месец го оправиха.
Е те така се прави.
ПП За който пътува по тоя път, приемам поздравления във вид на подаръци, че са оправили пътя и не си чупят колите на моста :))))
ППП Сети се ся всички тия дето са се друскали там какво са правили - Деба и държавата, нема ли кой да го оправи, тия само крадат и подобни.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от dan-dam » 10 Яну 2019, 17:06

alx написа:това вече са специфики на законодателството и по-малко на физиката :) но мисля, че това е друга тема.

така де, ама пак там в белите държави някой ще я "съобрази', мястото ще бъде обозначено със съответната скорост и т.н. :)

Моджо написа:Ми вероятно ще ти пишат, честно казано. Само че много преди да влезеш в тая дупка 1000 души ще са опищели орталъка да я оправят. И в един момент тия дет трябва да я оправят , за да нема пискане, почват да си вършат работата как требва.
Давам пресен пример.
След Горни Богоров като се отклониш по Подбалканския има един мост. Беше пропаднал афалта и образувал се улей и от двете страни. И кой знае намаля на 60 или влиза в насрещното, че там е по-малък. Ама видимост - йок.
Месеци така...
Накрая съпругата писа на областния управител официално писмо и след 1 месец го оправиха.
Е те така се прави.
ПП За който пътува по тоя път, приемам поздравления във вид на подаръци, че са оправили пътя и не си чупят колите на моста :))))
ППП Сети се ся всички тия дето са се друскали там какво са правили - Деба и държавата, нема ли кой да го оправи, тия само крадат и подобни.


Е, тука интернет революционери колкото щеш. Баси то и аз влязох в това число с това, че искам едни хора, които получават заплати да вършат това, за което ги получават :mhihi: И твоята съпруга си е загубила времето, да пише писма, да внася сигнали и т.н., понеже някой си е пил кафето и е редил пасианси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от Cyberloner » 10 Яну 2019, 17:33

Не съм чел цялата тема, но мога да кажа, от личен опит, че за 55км/ч над ограничението (засилване от околовърстното да хвана зеленото на "Малинов") глобата е 700лв + 3 месеца без книжка + 1 месец спиране на колата от движение. Та внимавайте как карате, че не е гот :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от Моджо » 10 Яну 2019, 19:05

Е не си прав Дан-дам. Трябва да се ръчкат непрекъснато "отговорните фактори". Не трябва да оставяме нищо е така, белким некой се сети да го оправи. Пътното може да не е знаело. Или е знаело, ма немало бюджет. Не смее само. Мързи ги. Ми ето, пишеш до тоя дет на тех им е шеф и готово. Още 1000 такива писма и ще спре да ги мързи. Оставиш ли нещата на самотек и на добра воля нема да се получи. и това по принцип касае всички, не само държавни институции. 2017 чаках 15 дена да ми доставят нещо от Емаг на Черния петък. Подадох си жалба където трябва, да видиш 2018 на третия ден каквото си бех поръчал дойде. Даже ми се обаждаха специално да ме питат дали всичко е наред.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от alx » 10 Яну 2019, 19:58

това е не само в родината. навсякъде трябва да се ръчка щото ги мързи и не си им важен...

аз и в щатите съм скачал с едни 20ки и много тежка кола в една дупка и ми сряза гумата и ми пукна джантата... обадих се на града да им кажа да си оправят дупката... нищо. заведох дело срещу града един месец след това, на 3тия ден след завеждането дупката я запълниха а месец след това ми платиха и всичките разходи по щетата и делото...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от madafaka_donkele » 11 Яну 2019, 9:08

Cyberloner написа:Не съм чел цялата тема, но мога да кажа, от личен опит, че за 55км/ч над ограничението (засилване от околовърстното да хвана зеленото на "Малинов") глобата е 700лв + 3 месеца без книжка + 1 месец спиране на колата от движение. Та внимавайте как карате, че не е гот :)


Tова от честитка или те спря патрул? Точки взеха ли ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от dan-dam » 11 Яну 2019, 9:19

Моджо написа:Е не си прав Дан-дам. Трябва да се ръчкат непрекъснато "отговорните фактори". Не трябва да оставяме нищо е така, белким некой се сети да го оправи. Пътното може да не е знаело. Или е знаело, ма немало бюджет. Не смее само. Мързи ги. Ми ето, пишеш до тоя дет на тех им е шеф и готово. Още 1000 такива писма и ще спре да ги мързи. Оставиш ли нещата на самотек и на добра воля нема да се получи. и това по принцип касае всички, не само държавни институции. 2017 чаках 15 дена да ми доставят нещо от Емаг на Черния петък. Подадох си жалба където трябва, да видиш 2018 на третия ден каквото си бех поръчал дойде. Даже ми се обаждаха специално да ме питат дали всичко е наред.

Е как да не съм? Аз ако не си върша работата началника ще ме уволни. А там някъде седят едни служители, вземат заплати от моите и твоите данъци и ти трябва постоянно да ги ръчкаш за да си свършат работата. Не мисля, че е нормално. Да, няма нищо лошо да сигнализираш даден проблем. Аз редово го правя. Последно звънях на 112 при последния обилен снеговалеж. Един завой в Петрохан беше доста заледен под снега и имаше сериозно задръстване. Звъннах културно, помолих да изпратят някой да опесъчи и така.
От Емаг тази година чаках почти месец :kuku: Фурната предвидливо си я поръчах директно от Мiele, ама една микровълнова за вграждане я поръчах през емаг... Звънях три пъти. При последното позвъняване ги помолих да НЕ ми я пращат в една събота, понеже си имах планове. Е можеш ли да познаеш за кой ден получих известие, че ще я получа :mhihi: Жалба за тях не мисля да подавам. Алтернативи винаги има. Нито са най-евтини, нито са коректни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от Cyberloner » 11 Яну 2019, 12:16

madafaka_donkele написа:
Cyberloner написа:Не съм чел цялата тема, но мога да кажа, от личен опит, че за 55км/ч над ограничението (засилване от околовърстното да хвана зеленото на "Малинов") глобата е 700лв + 3 месеца без книжка + 1 месец спиране на колата от движение. Та внимавайте как карате, че не е гот :)


Tова от честитка или те спря патрул? Точки взеха ли ти?

Призовка да се явя в районното, от там призовка да се явя в КАТ(ако не се явиш пак има глоба) и в КАТ вече ми показаха снимките и т.н.
"само" 12 точки

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от dan-dam » 28 Яну 2019, 9:42

Малко по темата, която дъвкахме по-горе. На 9-тата минута конкретно за Ботевградско. Както казва, човекът "няма такова животно".
Другото, което ми хареса и отдавна говоря е за персоналната отговорност на "актосъставителите"


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от MartinP » 01 Фев 2019, 15:34

Cyberloner написа:
madafaka_donkele написа:
Cyberloner написа:Не съм чел цялата тема, но мога да кажа, от личен опит, че за 55км/ч над ограничението (засилване от околовърстното да хвана зеленото на "Малинов") глобата е 700лв + 3 месеца без книжка + 1 месец спиране на колата от движение. Та внимавайте как карате, че не е гот :)


Tова от честитка или те спря патрул? Точки взеха ли ти?

Призовка да се явя в районното, от там призовка да се явя в КАТ(ако не се явиш пак има глоба) и в КАТ вече ми показаха снимките и т.н.
"само" 12 точки

За колко време идва призовката или глобата колега

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от andy » 01 Фев 2019, 15:41

Няма кой да знае това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Питане за глоби за превишена скорост

Мнение от Cyberloner » 01 Фев 2019, 15:57

ами за нарушение през Април, призовката дойде някъде Август.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook