Препродажба на коли нов внос от автокъща?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Empty_Head » 15 Дек 2018, 16:54

Здравейте, отделил съм някой лев като смятам да взема 1-2 брички, който да постегна и да продавам по между другото като допълнителен доход. И тъй като ако се вземе регистрирана кола трябва да я прехвърля на мое име и после пак да я прехвърля на името на купувача, а това отнема много време през седмицата когато съм на работа. Та чудех дали няма автокъщи в София и околноста, които биха могли да ми продадат кола и когато намеря купувач направо да направят документите на негово име и така да облекча малко документална част. Или пък някаква друго подобна система? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Bexim » 15 Дек 2018, 17:28

Да като ти взимат пари на месец за паркинг и не я препоръчват, защото тъй или иначе им плащаш. Ако пък я продадат - взимат ти процент.
Според мен няма никакъв смисъл да се занимаваш с "брички". Броени дни им остават, хората вече не ги искат, еле пък нов внос.
Всеки си кара кой, каквото има, или ако търси нещо да издеяни, то е нещо оправено, че и кусури му намират.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от TNT » 15 Дек 2018, 17:37

На кое му остават броени дни ? Но автомобилите втора ръка, нов внос ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Дано не съм разбрал правилно, иначе е направо за бисерите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Bexim » 15 Дек 2018, 17:53

TNT написа:На кое му остават броени дни ? Но автомобилите втора ръка, нов внос ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Дано не съм разбрал правилно, иначе е направо за бисерите.

Под бричка визирам нещо 15 годин +
Не знам колегата какво има предвид... :lol:
Прав си, гледна точка е.
Аз нов внос дарак не бих взел..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от TNT » 15 Дек 2018, 18:06

Средната възраст на автомобилите в България е 20 години. При средна за ЕС, ако не се лъжа... 12. СРЕДНО. Пазара на "брички 15 години+" изобщо няма да умре в следващите поне 10 години.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Jarvis » 15 Дек 2018, 18:08

Пич, хората ходят до Италия и товарят цели автовози с коли за дооправяне тук за да си минимизират максимално разходите че да остане някаква печалба след пазарлъка, ти искаш да вземеш от тях и да спечелиш... с тия въпроси си много назад в спорта. Пробвай се, ама като хоби в което да наливаш, бизнес е друго.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Kurtov » 15 Дек 2018, 18:18

TNT написа:На кое му остават броени дни ?.


Сигурно колегата има предвид новите с току-що изтекла гаранция :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Bexim » 15 Дек 2018, 18:21

Нямам намерение да споря..
Ботъм лайн:
Смисъл - Йок
:yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от bai_ILIA » 15 Дек 2018, 19:09

Един познат слуша мохабеди от джамбази как лесно се вадят пари и плати едно Е91 330д НОВ ВНОС преди време за 10 бона уж перфектно с история с идеята да го врътне за 13 бона. 200к, но волана беше минал 400-500к според мен. Дойде адска вехтория поне за моите критерии. Наля 2-3 бона и преди седмица превъртя лагер на 200к реални, което е абсурдно ако се подържа правилно този мотор. Колата идва от Италия и маслото сигурно не е сменяно много често :ok: Там даже в дилърите на БМВ лъжат, че го сменят...Колата му сега с "новия" мотор отива на 16-17 бона и уж щеше да изкара 2-3к лесни пари, но се наигра зверски. Сега мрази БМВ дизел :mhihi: Вика как ги карат хората тия дизели...Ей така, не си купуваме вехтории :shock:

Внимавайте с лесните пари, вноса и биткойна...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от host » 15 Дек 2018, 19:16

И аз имам досег до един който уж от доверен "джамбаз" преди няколко години (докато е60 беше кола) на далавера взел някакво 530d... Свалят му го в сервиз... Диагностика? Няма OBD порт... Няма до компа даже цялото окабеляване да OBD.

Познайте дали историята е с щастлив край.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Дек 2018, 19:17

Bexim и да спориш, и да не спориш, все тая. Старите коли скоро не очаквай да се спрат. Някой каза 10 години, аз казвам поне 20, а ти ще ги чакаш да ги спрат колкото махат визите за САЩ от 15 години насам и все уж сме близо, ама според ЕС, а според САЩ сме далеч. :mhihi: Ако искаш да кажеш, че от втора ръка дарак няма полза е друго. Но пак не е точно така защото тия коли там струват по 100 евро(продават ги на кила)и с раходите тук идва на 800 лв. на джамбазите, които ги продават по 2000 поне и пак имат някаква печалба. Тези 100 евро купувача там ги иска колкото да го отървеш от дарака защото си имат плюсчета за изнесена кола, за които е дълго да обяснявам. Там не можеш да дадеш колата на моргата и те да ти платят, а е обратно - ти трябва да платиш за да ти я вземе някой. :mhihi:
Излишно е да обяснявам пък колко народ търси такива коли. Редовно чувам въпроса "няма ли някоя кола за продан" и аз като кажа, че има интернет казват, че били скъпи там и търсели нещо до 1000 лв. което да върви добре, да има винетка, гражданска и да може да се прехвърля, а ако е бензинова само с газ. :shock: На жена ми колата няма продаване точно по тоя повод, понеже е идеална в техническо отношение, но има чукната броня отзад и няма газ. Реално струват под 2000 лв. тия коли(Пежо 306 комби)ама как да я дам след като баща ми я взе за 100 евро от там и направихме ремонт на главата за да е както трябва, сменихме там ремъци и разни други неща, тоест да може да върви идеално и тя ни легна към 1500, а хората не могат да ми дадт повече от 100 лева печалба. :mhihi:

host написа:И аз имам досег до един който уж от доверен "джамбаз" преди няколко години (докато е60 беше кола) на далавера взел някакво 530d... Свалят му го в сервиз... Диагностика? Няма OBD порт... Няма до компа даже цялото окабеляване да OBD.

Познайте дали историята е с щастлив край.

Тая история може да приключи само с щастлив край ако не я кара изобщо. Все ще дойде някой, който да не иска да я гледа в сервиз. Може пък да му се стори като нова, уникат, на реални километри и качваш се и караш.

bai_ILIA написа:Един познат слуша мохабеди от джамбази как лесно се вадят пари и плати едно Е91 330д НОВ ВНОС преди време за 10 бона уж перфектно с история с идеята да го врътне за 13 бона. 200к, но волана беше минал 400-500к според мен. Дойде адска вехтория поне за моите критерии. Наля 2-3 бона и преди седмица превъртя лагер на 200к реални, което е абсурдно ако се подържа правилно този мотор. Колата идва от Италия и маслото сигурно не е сменяно много често :ok: Там даже в дилърите на БМВ лъжат, че го сменят...Колата му сега с "новия" мотор отива на 16-17 бона и уж щеше да изкара 2-3к лесни пари, но се наигра зверски. Сега мрази БМВ дизел :mhihi: Вика как ги карат хората тия дизели...Ей така, не си купуваме вехтории :shock:

Внимавайте с лесните пари, вноса и биткойна...

Хубаво и евтино няма, особено в Германия или Италия. В малките страни е по-възможно, понеже някои коли трудно се продават, но иначе там, няма шанс. Ханс колкото и да има пари знае какво продава. Едно поддържано БМВ винаги си струва парите и винаги излиза по-евтино от другото.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от K_Ilkov » 16 Дек 2018, 15:37

Моя съвет към колегата Празна_глава е да не се занимава с тая търговия.

Щом питаш във форума явно не си наясно с основните хитрости на тази игра. Щом не си наясно, не мисля че тук ще се научиш на джамбазлък.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от ukelichko » 16 Дек 2018, 18:31

И от мен съвет колега: Дръж си парите и чакай да изпдне нещо от някой, който бърза, защото си е купил нова кола или нещо трябва спешно да върне едни пари. На един два месеца се случва по мои наблюдения. Купуваш, слагаш 500 кинта отгоре, защото си му я карал няколко месеца (на новия клиент), правиш хубави снимки, пишеш трогателен текст на ВИП обявите и чакаш да клъвне шаранЯ. Ако не, караш си я със здраве. И в двата случая си на далавера, ако това ще те прави щастлив. Иначе за прехрана този спорт не става особено. Маржовете доста се свиха.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от kikko » 16 Дек 2018, 21:15

Тая игра съм я играл. Купуваш от Дупница,от автовозите по възможност две коли за ти направят още по-добра цена, след това лъскаш,стягаш и продаваш. Всичко това беше супер,но годините бяха 2006/2007- сега НЯМА никакъв смисъл,нещата в този бизнес са вече съвсем различни.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Препродажба на коли нов внос от автокъща?

Мнение от Powerslide » 16 Дек 2018, 22:51

ukelichko написа:И от мен съвет колега: Дръж си парите и чакай да изпдне нещо от някой, който бърза, защото си е купил нова кола или нещо трябва спешно да върне едни пари. На един два месеца се случва по мои наблюдения. Купуваш, слагаш 500 кинта отгоре, защото си му я карал няколко месеца (на новия клиент), правиш хубави снимки, пишеш трогателен текст на ВИП обявите и чакаш да клъвне шаранЯ. Ако не, караш си я със здраве. И в двата случая си на далавера, ако това ще те прави щастлив. Иначе за прехрана този спорт не става особено. Маржовете доста се свиха.


kikko написа:Тая игра съм я играл. Купуваш от Дупница,от автовозите по възможност две коли за ти направят още по-добра цена, след това лъскаш,стягаш и продаваш. Всичко това беше супер,но годините бяха 2006/2007- сега НЯМА никакъв смисъл,нещата в този бизнес са вече съвсем различни.


Потвърждавам написаното.
Големия лев се е правил около тея години 2005 - 2015 (с много джамбази съм говорил по тая тема)
Сега всичко е изсмукано от пръстите , голям зор да продадеш , хората се поотвориха на доста неща , в интернет пишат пълни глупости и им пълнят главите.
От толкова лошото реноме на автокъщите вече колкото и хубава кола да продаваш , клиента не вярва на това което му казваш.
Румънците вече спряха да идват да купуват , гърците и тях ги няма.
На челна стойка се застава пред клиента вече :mhihi: преди ги гонеха клиентите като се правят на много разбиращи , сега няма такова нещо - клиент не се изпуска , надупваш се и се надяваш.
Най - големия проблем е конкуренцията , жестоко е , война е , всеки те плюе.
За да вадиш лев трябва да имаш постоянни поне 20 коли наредени и още няколко по майстори. Кръговрат трябва да има.
Наемите във Варна ги направиха средно по 950 - 1100 лв , има и по 800 все още тук там.
То всеки втори стана джамбаз , май ще е по-добре да направят някакъв лиценз да се плаща и така поне 30 % ще отпаднат.
И последно да напиша за клиентите , 90 % гледат ЦЕНА , не гледат колата !!! Твоята кола може и да е перфектна за парите си , но НЕ... той клиента намерил на 50 метра нататък с 200 лв надолу от твоята цена , нищо че двете коли нямат нищо общо като състояние ............. мога да пиша цяла вечер :banghead:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook