Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Bokrael » 11 Дек 2018, 19:11

Търся си нещо около 5000лв. Задължително бензин/газ или бензин метан. Предпочитам да е автоматик (безпроблемен) макар и да е трудно с този тип коли. Най-важното е да е здрав и бепроблемен модел и двигател, така че да не ми коства много пари. Като гледам за тези пари може би най-добрият избор е Фиат Фиорино, тъй като излизат някакви предложения 2010-та/2012-та година, което според мен е доста добре? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от slatanic » 11 Дек 2018, 21:20

Имам 2012 фиорино 1.3 дизел на 100к километра.Няма такъв кенеф.Вози като лагерна колица каквато и е.Къса база малко товари на обем.
Замръзват ми като на пунтото от 94 врати и скорости.Харчи по борд 7.5 градско нафта.Абе кенеф.
Струва малко.Ще кара много.Евтино е.Очаквания да нямаш големи.
Товарил съм му 500 кила вози си ги.И тон да му сложа ще го вози някак.
Ама си е дръгел.
Търси канго или партнер.
И те така.Това не от днес с баничарките ами от 15 години насам ползване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от kikko » 11 Дек 2018, 21:39

Аз също съм за Партнер/Берлинго.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Мордехай » 11 Дек 2018, 22:33

Аз да изкажа едно мнение против Рено и производните, против европейски Форд и произодните. Давам един плюс за Пежо/Ситроен/Фиат, слагам ги под един знаменател, щото са всъщност една марка и се произвеждат на едно място. Бензинови не съм ползвал обаче. В момента лично ползвам произведено от Рено - Опел Виваро 2,5 tdcibtvabcdef - адски неудовлетворен съм. Имам още Форд Транзит 2,2 дизел - боклук, Форд Транзит Кънект 1,8 дизел - боклук, Фиат Дукато 2,2 дизел - много добър, Ситроен Джъмпер 2,8 дизел - изключая двигателя е добър, Ситроен Джъмпи 2,0 дизел - добър е, Пежо Експерт 2,0 дизел - добър е. Имам за резерва Ситроен Берлинго, който не ползвам почти, паля го веднъж годишно да видя дали не е умрял - 1,6 дизел - винаги пали безотказно и работи като излезнал от завода, чак ми е жал, че накрая сигурно ще иде на боклука. Всичко се ползва като "чужда булка кокали няма", пълни се с боклуци и се кара до предел. За мен е важно да не е от Германия/Австрия, че ръждата го убива преди да получи инфаркт. По възможност препоръчвам от Холандия.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: sandanski

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от ilkata » 12 Дек 2018, 8:16

VW CADDY много здраво, но имам впечатления само от дизели

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от kikko » 12 Дек 2018, 8:28

ilkata написа:VW CADDY много здраво, но имам впечатления само от дизели


Имахме служебни. За мен са много шумни и некомфортни. Ако се пътува с тях на дълго е "мъка". Здраво им е окачването,останалото според мен не е. Прехваления 1.9 тди му се счупи всичко,което може да му се счупи,на този иначе прост двигател и това при купени чисто нови автомобили и карани до към 200 000 километра. Та аз не ги препоръчвам.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Jordana » 12 Дек 2018, 8:47

Берлинго партнер , рено . Фиата не го приравнявам в тая светата троица , според мен е по скапан . Форда има здрава ходова част във видовете транзит кънект но много скъпи части и фабрични дефекти . Имал съм и форда фиат и рено и пежо , в момента ситроен. Баничарка бензин ми се струва мисията невъзможна да се намери във видовете берлинго , варианта е само пътническо и да се махнат/пуснат седалките . Препоръчителния мотор от тия години 2000...пета шеста е 1.4 1.6 бензин 16 клапана . Дизел твърдо не бих взел . Мотора е добър за газ и дава нисък разход . Около 9-10 газ средно . Проблем и реното и пежото имат със задния мост , на пежо ситроен заминава лагера втулка на моста - не е скъп около 50 лв бройката но е трудоемка замяната . Лагер главина е отзад , около 100 лв броя така че ако се ревизира целия мост цифрата може да дойде доста солена . При всички случаи трябва да се гледа отзад да е в ред колата като се купува , това е основния проблем при тия коли . За автомат нямам идея какво е положението .
От моето берлинго съм много доволен , навъртях му вече 50к км без особени проблеми но единствения му проблем като го взех беше климатика без фреон . Тоест колата бе в топ състояния . 5000 лв е твърде над таргета за тия години , пежо партнер може да се вземе 2005 или по нова за тия пари .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Bokrael » 12 Дек 2018, 15:51

Аз за пътнически питам (забравих да спомена).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от speeder88 » 12 Дек 2018, 15:56

Parthner/Berlingo си ги има и пътнически! При тях кофтито е, че ако се кара на умирачка е доста вероятно синхронизатор на някоя скорост да даде фира, защото преди имахме маса такива служебни, коит осе караха от кой вкачи и съответно никой не пази и това беше резултата. Иначе имаше и такива които си бяха ОК. Ако се претоварват прекалено много първите модели са с торсион и разкрачваха гумите, по-новите модели предполагм вече са с амортисьори. 1,6 дизела HDI e приличен, само турбо дупката дразнеше.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Jordana » 13 Дек 2018, 18:23

То това дето се прецаква е лагер втулката на моста , не торсиона . Торсиона си е много добре щото берлингото носи 850кг полезен товар , проблема е трудната замяна на тоя иглен лагер с тефлоновата втулка щото се сваля моста .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Boyadjiev » 15 Дек 2018, 0:42

Аз карам партнер, предпоследния. Освен че е много шумно и е баничарка все пак, е доста здраво окачването (на 170 000 и кусур започна нещо да потропва). Иначе харч служебен около 6.5 смесено. Лично извънградско около 5.5-5.7 нафта. Не мисля че има смисъл от газ, тъй като така и така не върви нафтата и нямаш желание да караш бързо, защото е шумно, няма да харчи много :D 1.6 дизела до над 240 000 гледам по други служебни се държи. После почва обслужване.... като съединител примерно, дюзи, окачване и тн.... Бахти здравите Пежа , по над 200 000 в Бг. с някакви супер символични ремонти по окачването само, примерно - тампони на задния мост, биалетка, накрайник :shock:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от Jordana » 15 Дек 2018, 15:03

Има смисъл от газ , щото тия 1.6 бензиновите са по 100 кс и в пътническия вариант си е бонус ...10 кинта на сто км . Отделно че колегата пита за втора ръка не за нова , така че няма нужда от някой дизел на 200к пред разпад убит от каране . Със сигурност няма да прави разход 5.5 . Бензина в читава форма си е най удачен за пътническо берлинго партнер от тия години .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от kikko » 15 Дек 2018, 16:25

Jordana написа:Има смисъл от газ , щото тия 1.6 бензиновите са по 100 кс и в пътническия вариант си е бонус ...10 кинта на сто км . Отделно че колегата пита за втора ръка не за нова , така че няма нужда от някой дизел на 200к пред разпад убит от каране . Със сигурност няма да прави разход 5.5 . Бензина в читава форма си е най удачен за пътническо берлинго партнер от тия години .


Съгласен съм! Дизелите им са супер, но да е нов или на малко километри. Вземеш ли го на 300к километра, ще береш ядове.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от integral » 16 Дек 2018, 19:14

Един глас за Берлингото - имахме 3 такива произведени 2010 година с 1,6 двигател - дизел. Ползваха се като пътнически. Караха се като за последно, често по черни пътища и баири. За 4 години само консумативи, биалетки и крушки на фаровете.
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Препоръчайте ми добър ван/баничарка?

Мнение от N.Mihaylovski » 27 Дек 2018, 0:38

Имам берлинго, кораво куче е, деяни само с моста имат проблем ама за 500 лв се рециклира и става нова кола.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook