Мазда 3 2.2 ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от randity » 15 Дек 2018, 14:38

Аз мога да дам лично впечатление за Мазда 3 2008 година. 1.6 100 коня бензин. Ебати здравата кола с доста високо ниво на оборудване. Кара се от приятелката ми, на реални 107 000км, закупена чисто нова от Мазда в България. Здрава ходова част, като до момента са сменени 2 биалетки отзад и двата предни носача барабар с всичките тампони за около 200лв. Всичко останало е перфектно. Ръжда няма никъде по автомобила. Нещото, което най-много ме грабва в тази кола е начина на управление. Много директна кола, стабилна и устойчива. Определено не очаквах подобно нещо, когато я купувахме. За динамика няма да говоря, все пак е 100 коня :D
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от devent » 15 Яну 2019, 16:59

Здравейте отново.
Първо да благодаря на всички за мненията, ходих да гледам една мазда още тогава и това, което ми направи впечатление, че е яко пластмасова отвътре.. въобще не ме впечатли.. Като вървеж не мога да кажа нищо, защото нямаше номера и не съм я карал, но пластмасарията вътре ме отказа. Отделно, че беше и на едни реални километри, една напудрена :dunno:

И понеже съм пуснал тема, а и да оборя мнението на K_Ilkov, че от тези теми нищо не излиза и авторът забравя за тях - отказах се от Маздата и в крайна сметка успях да си взема по-рано споменатия служебен Голф 7 за личен. Двигателят е 1.4tsi 125 коня(като ще го чипна), 88 000км, карана е само от мен от както е нова и общо взето знам как е поддържан и какво е правено по него и засега съм много доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от barty » 15 Яну 2019, 17:15

Аз също се отказах от Маздата заради евтината пластмаса в салона, а ламарината е като станиол.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от anttonev » 15 Яну 2019, 18:29

devent написа:Здравейте отново.
Първо да благодаря на всички за мненията, ходих да гледам една мазда още тогава и това, което ми направи впечатление, че е яко пластмасова отвътре.. въобще не ме впечатли.. Като вървеж не мога да кажа нищо, защото нямаше номера и не съм я карал, но пластмасарията вътре ме отказа. Отделно, че беше и на едни реални километри, една напудрена :dunno:

И понеже съм пуснал тема, а и да оборя мнението на K_Ilkov, че от тези теми нищо не излиза и авторът забравя за тях - отказах се от Маздата и в крайна сметка успях да си взема по-рано споменатия служебен Голф 7 за личен. Двигателят е 1.4tsi 125 коня(като ще го чипна), 88 000км, карана е само от мен от както е нова и общо взето знам как е поддържан и какво е правено по него и засега съм много доволен.
Би ли пуснал линк към обява, ако има?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2019, 19:28

devent написа:мнението на K_Ilkov,

Всяко правило има изключения :mhihi:

Честито! Получило ти се супер :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от devent » 15 Яну 2019, 21:46

K_Ilkov написа:
devent написа:мнението на K_Ilkov,

Всяко правило има изключения :mhihi:

Честито! Получило ти се супер :yes:



Мерси много :yes: бях се отчаял, гледах някакви тъпи ситроени, хонди сивик и какви ли не навеси, и нищо не ме грабваше и много се товарех. Но важното е, че стана с голфчето накрая, все пак си е 2013-та година и ще мога да го покарам бая годинки. Вярно, не се мести, ама пък е много икономичен - градско 8, извън 5.5. Но пък и аз съм с развалени представи заради 35цата.

@anttonev - нямам обява, мина повече от месец от огледа и е изтрита вече.

@barty - аз ти прочетох тогава мнението, ама “реших око да види, ръка да пипне”. Мнооого беше прав :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2019, 11:17

Да си купиш служебната кола особено ако е различна от бял хладилник тип Рено/Дачиа/Ситроен/малка Шкода си е супер оферта. Ако я пазиш докато я ползваш като служебна и не я даваш на друг във фирмата можеш да си купиш прекрасна кола за разумна цена :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от The Edge » 29 Апр 2020, 0:06

И мен ме накараха да загледам сега една 2.2 печка .. Вярно ли е че разтягали вериги и те искат смяна ?
Иначе като чуя тва за тънките тенекии :lol: .. какво по точно да очакваме от съвременната индустрия - митични калници от немски каски на москвич или невероятно дебелия пластмасов калник на Е90 натам .. :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от don't be » 04 Май 2020, 13:20

The Edge написа:И мен ме накараха да загледам сега една 2.2 печка .. Вярно ли е че разтягали вериги и те искат смяна ?
Иначе като чуя тва за тънките тенекии :lol: .. какво по точно да очакваме от съвременната индустрия - митични калници от немски каски на москвич или невероятно дебелия пластмасов калник на Е90 натам .. :kuku:



Мога да ви кажя от първо лице, не са лоши коли моята е 2011 2.2 фейс 180. Веригата се сменя на 150 хиляди по препоръка от Мазда инъче изкарва и до 200. Много здрава кола е до сега освен консумативи друго не съм сменял. Но вървежа не е като на бмв, може би тези 180 коня от Мазда отговарят на 150 Баварски :lol:
За милиони-няма закони.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от K_Ilkov » 04 Май 2020, 22:33

Само да питам ...

Тоя дизел ли е дизела на Мазда дето маслото се сменя като мине над максимума щото се е напълнил с нафта от дпф-а?

Аз при такава инженерна мисъл от завода бих поставил под съмнение всичко останало :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мазда 3 2.2 ?

Мнение от don_gori » 04 Май 2020, 23:23

Тоя мотор единствено се слави, че се запушва цедката в маслената помпа от там няма хубаво налягане и валовете отиват в кофата с мотора. Имаше някакви размисли и страсти относно вискозитета на маслото което е по предписание на Мазда, че уж трябвало да е друго и затова тея мотори бързо се сдухвали но това отива повече към конспиративните теории. Все пак 2.2 мотора се слага на следващото поколение, както и на последното с разните му там модификации.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook