Конзола за игра, каква марка и кой модел?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Knoxville_ » 11 Дек 2018, 10:46

Зависи какво играеш. Аз след дОсега с геймпад, никога не бих играл Фифа на клавиатура.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Venko » 11 Дек 2018, 12:37

Колега,

началото на годината започнах да се занимавам с гейминг (т.нар.).
Изключвам РС оборудването, което си взех за луди пари, защото е извън темата, но след тези луди пари и мерене на FPS, графики и т.н. стигнах до извода, че конзолата е истината.

Отидох и си купих PS4 Pro (просто защото е най-доброто на пазара).
Турих му един 50'ТВ и забравих за всякакви грижи.

За игрите - ~100лв са ти новите игри. Пазара е супер динамичен и бързо се обезценяват. Също винаги можеш да трампиш ЦД-та с приятели и да поцъкваш.

Последно - игрова конзола трудно се съчетава с работа, спорт, жена, дете.... абе направо клони към невъзможно. :angel:
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2018, 13:46

Knoxville_ написа:супер запален геймър и няма да играеш поне 1-2 часа всеки ден.


Супер запаления геймър не пада под 6-8 часа в най-лошите дни :mhihi:

Аз имам ПС3 и 5-6 игри за него, но 99% съм играл само на Батълфийлд и само онлайн. Офлайн я изкарах до половината някъде и след като влязох в сървърите забравих всичко друго. Тъй, че кракната игра за мен е безсмислена.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Binev_OuT » 11 Дек 2018, 13:51

Аз се занимавам с конзолата само в неделя и то не винаги.Няма достатъчно време.
Всичко на всичко имам един пес 18ката , турисмото и гта-то , като последната беше към конзолата , тогава диска беше към 65 евра и си бе добър подарък.
Иначе на конзолата не виждам какво може да и стане , освен праха да я затлачва нещо.Трябва да се чисти и от време на време и да се пази от боклуци до колкото може.
Колкото до кракването и през ум не ми е минавало.
Това което харесвам на конзолата е че всичко тръгва веднага бе да мислиш видеокарти кодове , кракове и т.н. шитни , за какво да си развалям кефа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от host » 11 Дек 2018, 14:59

ps4 / xbox нямат вече толкова големи проблеми с охлаждане/дефект на чипове като предното поколение, най-много да вият яко или да се самоизключат ако са 2ра ръка и не са чистени никога професионално. Едно чистене и си в играта.

Да си кракнеш ps4 няма никакъв смисъл ако искаш да играеш най-новите заглавия, просто защото те са на 60 до 99% ориентирани само към on-line игра с други хора и от там да ти продават разни предмети и какво ли не ако си яко зарибен.

Има и тъпаци като мен които играят само 1 - да една - игра на конзолата (от над 10г играя Pro Evo Soccer ) , но в кариерен режим , който не ти трябва нет-а.

Та , за нормалните хора цъкането в нета с други хора си е огромна част от играта. И с вторичния пазар на игрите , които хлапетата на 8-16г сменят супер често и искат само най-новото , просто защото е ново и не им дреме след 2 месеца за която и да е игра, спокойно можеш да си направиш стабилна библиотека от игри на тънки цени.

Ако обаче има 4K телевизор , ps4 pro вади по-кофти кадри в последните игри и по-малка динамична резолюция от XBOX One

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от PolandBall » 12 Дек 2018, 1:14

Venko написа:Колега,

началото на годината започнах да се занимавам с гейминг (т.нар.).
Изключвам РС оборудването, което си взех за луди пари, защото е извън темата, но след тези луди пари и мерене на FPS, графики и т.н. стигнах до извода, че конзолата е истината.

Отидох и си купих PS4 Pro (просто защото е най-доброто на пазара).
Турих му един 50'ТВ и забравих за всякакви грижи.

За игрите - ~100лв са ти новите игри. Пазара е супер динамичен и бързо се обезценяват. Също винаги можеш да трампиш ЦД-та с приятели и да поцъкваш.

Последно - игрова конзола трудно се съчетава с работа, спорт, жена, дете.... абе направо клони към невъзможно. :angel:


Това няма как да е истина поради факта, че врътнеш ли ексклузивите и до там. Всичко останало върви, изглежда и се играе в пъти по-добре на РС.

Големия плюс е кауч ко-оп игрите като MK, Street fighter, Fifa, Gran Turismo.

Минусите са: няма backward compatibility с предните поколения, няма модове за игрите, ниска резолюция, нисък фрейм рейт(малко са игрите които вървят с 60fps), онлайн играта изисква PS+(това не важи за игри които са f2p)
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Superexstatic » 12 Дек 2018, 2:30

Oт така поставения въпрос пс4. Ексклузивите са по-добри от Бокса със сигурност. Реално, на Екса топ игратата ти е само Forza. Не съм толко запален, имам 3-ка и цъкам като остане време, но ми е мерак и 4-ка про да я видя как ще е на 55-ката. Страшни игрици си има, дали.. Red Dead Redemption, The Last of Us, Uncharted, Far Cry, God of War...само да успееш да си съчетаваш времето. Иначе твърдо за и за втора ръка конзоли. Моята я взех май от същия пичага от Младост, дето е споменал Ноксвила и няма грижи
Последна промяна Superexstatic на 18 Дек 2018, 22:07, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от KUM4o » 12 Дек 2018, 4:45

PolandBall написа:
Venko написа:Колега,

началото на годината започнах да се занимавам с гейминг (т.нар.).
Изключвам РС оборудването, което си взех за луди пари, защото е извън темата, но след тези луди пари и мерене на FPS, графики и т.н. стигнах до извода, че конзолата е истината.

Отидох и си купих PS4 Pro (просто защото е най-доброто на пазара).
Турих му един 50'ТВ и забравих за всякакви грижи.

За игрите - ~100лв са ти новите игри. Пазара е супер динамичен и бързо се обезценяват. Също винаги можеш да трампиш ЦД-та с приятели и да поцъкваш.

Последно - игрова конзола трудно се съчетава с работа, спорт, жена, дете.... абе направо клони към невъзможно. :angel:


Това няма как да е истина поради факта, че врътнеш ли ексклузивите и до там. Всичко останало върви, изглежда и се играе в пъти по-добре на РС.

Големия плюс е кауч ко-оп игрите като MK, Street fighter, Fifa, Gran Turismo.

Минусите са: няма backward compatibility с предните поколения, няма модове за игрите, ниска резолюция, нисък фрейм рейт(малко са игрите които вървят с 60fps), онлайн играта изисква PS+(това не важи за игри които са f2p)

За фрейм рейта и резолюцията не съм съгласен. Gran Turismo на ps4 pro na 65инча 4к ТВ с Logitech g29 няма да ти казвам какъв кеф е особено като сложа и ВР очилата. На конзолата хубавото е, че слагаш диска и забравяш. Наскоро колега си взе PUBG за комп и само ядове има с играта и файловете и от стиим все нещо се бъгва, а на пс4 сложих диска на PUBG и само разцъкване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от BMW120 » 12 Дек 2018, 4:54

Knoxville_ написа:И аз се бях надъхал мега гига турбо много да си купувам някакъв Плейстейшън или Хбох, но се уредих с ПС3 от брата на жената. Играх около 1 седмица и оттогава предимно събира прах :mhihi: :mhihi:

Моят съвет, ако не си супер запален геймър и няма да играеш поне 1-2 часа всеки ден, е да си вземеш нещо втора ръка от олх. Поне за мен е без значение дали ще е пс3, пс4 или някой хбох.



точно и аз това си мислех честно казано, да не съм най-запаления за това и се чудя дали да взема една пс3 с много игри и тва е
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Eмилио Димитров » 12 Дек 2018, 8:45

BMW120 написа:
Knoxville_ написа:И аз се бях надъхал мега гига турбо много да си купувам някакъв Плейстейшън или Хбох, но се уредих с ПС3 от брата на жената. Играх около 1 седмица и оттогава предимно събира прах :mhihi: :mhihi:

Моят съвет, ако не си супер запален геймър и няма да играеш поне 1-2 часа всеки ден, е да си вземеш нещо втора ръка от олх. Поне за мен е без значение дали ще е пс3, пс4 или някой хбох.



точно и аз това си мислех честно казано, да не съм най-запаления за това и се чудя дали да взема една пс3 с много игри и тва е


аз направих така, един пс3 хакнат от олх за под 300лв преди година с най-голямата памет. Може да качваш по 10тина игри едновременно, игрите супер елементарно са качват на конзолата. За убиване на неделната утрин в студените месеци с някой френд вместо висене по кафетата, си е напълно поносимо тая сума. 700-800лв за игра 2-3 часа на седмица и за мене е безумие. един минус на тея конзоли са, че пустите кол оф дютита супер бързо се превъртат :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Jarvis » 12 Дек 2018, 9:17

Кол ъф дюти се играе само онлайн ве! Стори лайна е боза почти винаги...
На ПС4 едно гоустс го разцъквах сигурно година и половина всеки уикенд по два-три часа.
Скоро бяха пуснали в месечните игри безплатнo кол ъф дюти блек опс 3, пълна версия, както си му е реда. Не, че щях да си го купя ново, ама стотина лева годишен абонамент ми се стори не чак толкова лошо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от PolandBall » 12 Дек 2018, 20:39

KUM4o написа:
PolandBall написа:
Venko написа:Колега,

началото на годината започнах да се занимавам с гейминг (т.нар.).
Изключвам РС оборудването, което си взех за луди пари, защото е извън темата, но след тези луди пари и мерене на FPS, графики и т.н. стигнах до извода, че конзолата е истината.

Отидох и си купих PS4 Pro (просто защото е най-доброто на пазара).
Турих му един 50'ТВ и забравих за всякакви грижи.

За игрите - ~100лв са ти новите игри. Пазара е супер динамичен и бързо се обезценяват. Също винаги можеш да трампиш ЦД-та с приятели и да поцъкваш.

Последно - игрова конзола трудно се съчетава с работа, спорт, жена, дете.... абе направо клони към невъзможно. :angel:


Това няма как да е истина поради факта, че врътнеш ли ексклузивите и до там. Всичко останало върви, изглежда и се играе в пъти по-добре на РС.

Големия плюс е кауч ко-оп игрите като MK, Street fighter, Fifa, Gran Turismo.

Минусите са: няма backward compatibility с предните поколения, няма модове за игрите, ниска резолюция, нисък фрейм рейт(малко са игрите които вървят с 60fps), онлайн играта изисква PS+(това не важи за игри които са f2p)

За фрейм рейта и резолюцията не съм съгласен. Gran Turismo на ps4 pro na 65инча 4к ТВ с Logitech g29 няма да ти казвам какъв кеф е особено като сложа и ВР очилата. На конзолата хубавото е, че слагаш диска и забравяш. Наскоро колега си взе PUBG за комп и само ядове има с играта и файловете и от стиим все нещо се бъгва, а на пс4 сложих диска на PUBG и само разцъкване.


Ти може да не си съгласен, ама фактите тая работа не ги интересува. :) Първо, пс4 про не е трю 4к. Прото използва един метод наречен чекбординг за да симулира 4к резолюция. Второ, кадрите на много малко игри надминават бариерата от 30фпс. Много често се случва една игра да върви сравнително прилично и точно когато стане големото меле да започне да си лагва сериозно защото конзолата просто няма силата да смогне.

Примера с PUBG е доста неументен. Имам е от как е излезнала. Играта е фундаментално счупена. Видях е днес на ПС-а, същия бълвоч само дето е с намалени детайли. Веднага си исках парите обратно. Конзолата е бюджетно решение. Който иска висока резолюция и висок фреймрейт, ръси 4-5к и цъка, за есички останали PS или Xbone(или и трите :mhihi: )
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от Don_Diego » 16 Дек 2018, 10:49

Има големи намаления на PS4 в озон в момента :idea:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от xela » 16 Дек 2018, 13:22

Преди две седмици си взех PS4 Pro + RDRD2

Мега яката игра!

Може да включите слушалките към джойстика и да не пречиш на другите докато спят :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Конзола за игра, каква марка и кой модел?

Мнение от 3186 » 16 Дек 2018, 14:26

Don_Diego написа:Има големи намаления на PS4 в озон в момента :idea:

Точно! Аз вчера сутринта си взех Слим 500 гб за 400лв. После чак видях разликата с Про-то, та ми е интересно дали ще е значима на телевизора ми(55” Sony, от 2014), който не е 4к така или иначе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook