Колата, която ви "спря тока"...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Nickelback » 07 Дек 2018, 22:22

"Нещо" ме подтикна да пусна тая тема :ok:
Не помня дали нямаше такава или подобна...

Кажете - коя е колата, която е оставила най-силно впечатление и неизличим спомен у вас?
Също така при какви пътни условия се е случило това?
Возили, карали - няма значение!

Най-вече имам в предвид ускорение (старт от място или летящ), пътно поведение, директност на управлението и т.н.
Говоря за чисто физическо силно усещане от машината, а не за сантимент или косвена емоция :ok:
Давайте :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Alpina_Johnnie » 07 Дек 2018, 22:51

На Косьо Ауди С2'ката.
Преди около десет години я даваше на негов служител и наш колега да я кара, кога беше още с варненска регистрация. Колко 100'ици лв сме харчили за бензин за един уикенд... боже, какви времена бяха.
Тази кола вървеше на поразия, и страх не страх, те караше да се смееш само от натиска в корема. Никога повече не съм имал същото усещане ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Jarvis » 07 Дек 2018, 23:02

Е тука ще са едни рибарски истории... :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от alx » 07 Дек 2018, 23:42

кола не може ти спре тока... за това си трябва жена...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Don_Diego » 08 Дек 2018, 0:58

M760Li (с M Drivers package) и червеното седаново свръх напомпано S2. Карал съм доста други топ модели: Aventador, Bentley Flying Spur (W12 с две турбини), McLaren Mp4-12c, Поршета разни (най-мощните са били Cayenne Turbo S и 997 GT2), М-ки, AMG-та, Аudi-та S/RS, Rolls Royce (цялата моделна гама откакто са част от BMW),но първите две винаги ще ги помня и сравнявам всичко с тях. И почти всички съм имал възможността да ги карам "като крадени" :lol:
Разни тежки бронета също съм карал ама грам не бях впечатлен :kuku:

S2-ката беше първата "правена" кола дето ме возиха на цялата газ, още бях малък и не разбирах много от каране и правени коли (и сега съм си бос в тая тема :mhihi: ). Помня само, че беше с някакво брутално окачване и детелината на България и Околовръстното я взимаше с някакви невъобразими скорости дето ако си на задната седалка и не си вързан се търкаляш из колата (лично аз 3-4 пъти съм се търкалял, единия път даже се заклещих между седалките :mhihi: ). Отделно колата беше изпипана много - всякакви малки детайли бяха максимално пипнати и изчистени, все едно е излязла от завода така. Не една и две бегачки е разплаквала. Много маняшка кола с брутално ускорение, звук и външен вид (по моите разбирания е супер стилна и изчистена). В момента още е в движение като мощността май е 681 на колелата, харчи повече полуоски отколкото бензин :mhihi:

М760Li-то ме грабна с цялосто представяне: вървеж, външен вид, интериор, поведение, разход. Може би най-фрапиращо за мен беше как е възможно кола с такива габарити и тегло да се движи по този начин. И докато не изпълни километража да се движи с константно ускорение, нито за миг да не си помислиш че започва да "тъпче" и там е тавана на вървежа. На каквато и скорост и предавка да я настъпиш - излита :conf: . А в спортен режим като започне да гърми в ауспусите..... :twisted: :twisted: :twisted: На място като я форсираш цялата се тресе. А в същото време тънеш в лукс: дърво, кожа, масажи, климатроници, обдухвания, телевизори, звездни тавани и какво ли още не. Абе летиш си първа класа по асфалта :mhihi: . Всеки детайл изпипан до съвършенство - ако е поръчана с "Frozen" цвят, всички външни хромирани лайстни са от бръшнат алуминий, няма нищо лъскаво по колата отвън, вътре няма скърцания, Bowers & Wilkins са може би най-добрата музикална уредба дето съм чувал в кола. Супер маневрена, интегралното завиване е супер яко макар първия път на магистрала с висока скорост да ти се "дръпва" акото :mhihi:
И накрая виждаш разхода и ти се убива всякакъв кеф :mhihi:

Друг път когато ми се е спирал дъха и е преобладавал адреналина беше с един Phantom, дълга база, в много лигаво време и час пик да тръгне да ми се пързаля в кръговото на 4ти км. До дръжките на вратите я бях напълнил колата с адреналин :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от peshehodetz » 08 Дек 2018, 1:47

E23 745i е първото ми докосване до БМВ. Беше някъде началото на 80-те години на миналия век. Мой близък роднина се беше оженил за германка от Франкфурт и на едно от идванията им в България бяха с въпросната кола. До тогава по популярен и разпространен у нас беше Мерцедес, но тази кола остави доста приятни спомени и преживявания у мен. Не само че доста се повозих, но имах и възможността да я покарам малко, макар че все още нямах книжка, точно в този момент все още карах курсовете. От тогава е и привързаността ми към 7-ма серия (без Е65).
От последните модели съм тествал М760i а също и Алпина В7, но като че ли предпочитанието ми е със съвсем лек превес в полза на Алпината.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2018, 9:33

Е30 320i. Годината беше някъде около 1999 или 2000 най-много, нямах книжка даже още защото нямах години. Преди това бях карал само Лади, но по-скоро само ме учеха на тях на подходящите места. Та качих се в тая кола и дадох всичката газ на първа и втора, голям кеф беше, все едно излитах. :mhihi: Може да ви се струва, че преувеличавам, но тогава масово колите още бяха Руски и на всички други им викаха просто западни. Да не говорим, че акциза от 163 коня стоя до влизането ни в ЕС и коли с големи мотори почти нямаше.

Иначе Лада 5-ца ми бе първата реална кола и от нея при хванах манията към задното, само малко пясък търсех на определени завои из града и давах всичката газ на втора и със задницата доколкото може. :mhihi: Та тая кола ме убеди в задното защото западните с предно ми се виждаха скучни сравнимо с нея, колкото и нереално да ви звучи. Зимата просто умирах от кеф да излезна и да се пързалям.

На късен етап вече М5 Е60. Харесваше ми как тая кола си върви спокойно и тихо, а като дадеш газ и звука от двигателя(не толкова от ауспусите, които пак са ОК като ги поптпушиш :mhihi: но е различно)те кара да настръхнеш. Колата върви едно плавно, но безкрайно до колкото ти стиска. Харесваше ми дори друсането в нея, комфортния режим е само на хартия. :mhihi: Гледайте клипове, който не е сядаш в такава кола и ще разберете защо все се клатят камерите, особено на онзи Бразилеца с топ скоростите. :mhihi:
Колата винаги ми е изглеждала една такава масивна, но и спортна. За пръв път усетих какво е да уважаваш способностите на колата защото ако не го правиш и лесно ще те респектира. За пръв път видях, че нямаме пътища за тия коли и много трафик извън града защото тъкмо настъпиш и трябва да намаляш, че си минал 200+ докато издишаш. Шутът при смяна на предавките ми харесваше също много когато е на бърза степен.
Имаше най-най-най хубавото сиво на марката и като цяло един от най-хубавите цветове Silverstone 2. На определена светлина и облаци леко синееше, дори умниците в КАТ я бяха писали светло син металик. Можеше да я миеш изобщо вън и нямаше да разбереш, че има прах по нея ако не се вгледаш.

320i E36 3 пъти го прегрявах и все си вървеше, а с него като бях млад и нахъсан извън града разплаках де що има кола на безумни гонки из трафика извън магистрала. :mhihi: За мен кола на път с насрещно не можеше да ме мине, нещо ми ставаше, бях на 22-24. :mhihi: Дори един с М6 бях разплакваше с малко късмет с трагика в моя полза и презскачане на коли. :mhihi:
Имаше куп брони по нея и бе толкова интересна за хората, че не минаваше ден без поне един човек да не се снима с нея, колкото и странно да ми звучи дори на мен това след 11-13 години. Особено като идех в друг град където не я знаеха, дори чужденците по морето. Голямо значение имаше и това, че колата бе такси, а едноименния филм беше все още на мода. Беше с прави тръби и два двойни ауспуха като М-ките, само по катализатори все пак, че иначе не се траеше без тях като пробвах. Нощем като се гонехме с един приятел маниак на Опел и се чуваше из целия град ако е тихо, а ние сме на изхода където имаше подходящи условия.
На 215 биеше прекъсвач защото кутиите са къси, но редовно ги вдигаше и...грееше както казах. :mhihi:

Като бях малък може би началото на 90-те един братовчед на майка полицай(по това време още тежаха с повече привилегии)беше взел от някъде някакъв Фиат Абарт. Газ по едно нагорнище и тесен път със завои, като совалка ми изглеждаше отвътре с някакви електронни индикатори сигурно за обороти и километри ще да беше. :mhihi:

Най-много съм се впечатлил 97-ма на Златните като се возих за пръв път на банан! :mhihi:
Последна промяна Top Gun Maverick на 08 Дек 2018, 16:22, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от inspite » 08 Дек 2018, 14:18

Само като малък съм оставал наистина впечатлен от кола до такава степен че може да да се каже "спряла тока".Първия случай може би 94г. Мазда 626 III '89 2ка бензин ще да е било. Втория случай по същото време едно Типо , не беше седичи ама пак си вървеше.И на двете коли ме возиха. Траен спомен...Скромно в сравнение с по-горе изброените коли, ама вярно тогава им викаха просто западни коли и бяха WOW...Сега трудно нещо може да ме накара да съм силно вчечатлен така както като бях дете. [WINKING FACE]

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Витанов » 09 Дек 2018, 0:23

peshehodetz написа:E23 745i е първото ми докосване до БМВ. Беше някъде началото на 80-те години на миналия век. Мой близък роднина се беше оженил за германка от Франкфурт и на едно от идванията им в България бяха с въпросната кола. До тогава по популярен и разпространен у нас беше Мерцедес, но тази кола остави доста приятни спомени и преживявания у мен. Не само че доста се повозих, но имах и възможността да я покарам малко, макар че все още нямах книжка, точно в този момент все още карах курсовете. От тогава е и привързаността ми към 7-ма серия (без Е65).
От последните модели съм тествал М760i а също и Алпина В7, но като че ли предпочитанието ми е със съвсем лек превес в полза на Алпината.


Ъп за 745цата, возил съм се 1500км. в такава инцидентно като сменях шофера два пъти за по 200км. предимно магистрални и тази кола просто не се забравя, в каквото и да седна, каквото и да карам тези 400км. винаги ще ги помня. :) Чувствах се буквално като агресивна акула на пътя и при всяко натискане на газта "изяждах" всичко пред мен. Тази специално беше с друго турбо и разпилен мотор на 4 литра и около 350кс. на колелата.. Никога няма да и забравя "грозната" и намръщена предница!
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от turbonetic » 09 Дек 2018, 13:52

Vw corrado vr6 turbo :mhihi:

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от ryan83 » 09 Дек 2018, 17:08

Винаги съм бил запален по БМВ-та..ама колата която ме грабна беше преди 5 години.. S-класа W140 фейс.. 94-та година. Карах я до София на магистралата..пробвах я колко върви..горе долу добре беше :mhihi: Грабна ме като поведение на пътя, външен вид, интериор..стабилност..абе всичко ми харесваше в нея. Уникална кола! Бях така :shock: :shock:
Чувството беше много яко като пристигнах в София..усмивката ми не слизаше от лицето..и другото което ме грабна беше комфорта който ти дава. Не усетих някаква умора от многото километри..тази кола е правена за дълъг път! Комфорта, стабилността, лукса които ти дава са на топ ниво. Вътре всичко беше в копчета..памет на седалки, подгряване, че даже и отзад..дърво..махагонов волан..рингове на километража..кожен салон...направено всичко красиво..яка музика..седалката супер удобна..като седнеш и те грабва..няма такъв кеф..много здрава кола..
Отвън красива..стои като залепена за пътя..задницата супер красива.. :twisted:
Другото нещо беше че е много маневрена..тва също ме грабна тогава.. :shock: :shock:
Като я караш имаш чувството че е като някоя мечка на пътя..голяма, масивна..стъпва тежко и все ядно ''яде'' асфалта :mhihi: :mhihi:
Тая кола за времето си е била невероятна..няма вече такива коли..
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от DLVasilev » 16 Дек 2018, 22:04

Една Уазка дето се вряза в стълб и 2 дни бяхме без ток заради тоя пияница... Ма тва мого отдавна
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от Exclusive89 » 16 Дек 2018, 22:18

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от TNT » 16 Дек 2018, 23:04

alx написа:кола не може ти спре тока... за това си трябва жена...

:yes: :ok:

Чак да ми е спирал тока... предполагам предстои :mhihi: Иначе най-силни усещания съм имал с Е36 320и карано като крадено в дъжд :mhihi: А от вървеж най-впечатлен съм бил от 540и Е39. Както си се возехме комфортно и изведнъж 5 човека за седалките :mhihi: Возил съм се и в доста по-бързи (Корвети, Ево Х...), но не съм бил толкова впечатлен. Основно, защото не са били карани здраво :mhihi: Иначе най-страшното ми пътуване е било с Хонда Джаз 1,4 на газ след един 8 декември :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Колата, която ви "спря тока"...

Мнение от немо » 17 Дек 2018, 0:39

Nickelback написа:Кажете - коя е колата, която е оставила най-силно впечатление и неизличим спомен у вас?

1.Нисан 200SX S13 турбо и задно.....ебаси :shock: ...преди 20 год.
2.Ланча Делта Интеграле пипана...ебаси,що не си обух кафяви гащи.... :shock:
3.Алфа Ромео Спринт около 100 коня,предно и боксер на планински път :shock:
4.Златка на поляната (вчерашно преживяване) :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook