Разочарование

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Разочарование

Мнение от Kroki » 06 Дек 2018, 0:22

Здравейте,
Искаше ми се да напиша една позитивна публикация тази вечер, но уви това няма да стане. Ще ви разкажа за моят първи сблъсък и изгубената вече, вяра в българските институции. ;)
През 2017-та година живеех в гр. Бургас, ж.к. Изгрев, бл. 183 до Лайф Хоспитал. На 25.11.2017-та малко преди 18:00 часа реших да изляза с личния ми автомобил посока хранителен магазин Велека и да продължа на дясно посока бул. Транспортна.(За хората, които не им е познат района, моля вижте снимката от google maps. Черната кутия съм аз, а бялата е другия автомобил.) Чакайки на кръстовището да дойде моят ред, бях навлязъл частично в пътното платно и изчаквах автомобила пред мен да се изтегли. Докато чаках в спряло положение, автомобил идващ от мое дясно предприе маневра към посоката от която идвам и ме удари в заден ляв ъгъл на задната ми броня. По мое желание, се обадих на 112 да съобщя за пътния инцидент и също така да извикам патрул. Не след дълго полицаите дойдоха и решиха, че аз съм виновен, защото другият участник ми се пада дясно-стоящ. Въпреки несъгласието ми с тяхното решение, те прецениха, че щетите са леки и ни предложиха да напишем двустранен протокол. Поради осъществилото се обаждане от моя страна, трябваше да ни бъдат взети контролни проби за алкохол. Аз показах 0.00, докато другият участник показа 0.8 промила алкохол в кръвта. При създалата се вече ситуация, органите на реда нямаше как да ни оставят да пишем двустранен протокол. След като предоставихме поисканите ни документи, се оказа, че другият шофьор е с изтекла Гражданска Отговорност. Въпреки моето възражение, ми беше връчен акт, заради това, че не съм пропуснал другия шофьор. :)
Средата на март месец излезна Наказателното Постановление и паричната глоба, която ми беше възложена – 200лв. Сигурен в моята невинност реших да обжалвам с адвокат.
На 9.07.2018 излезна решение №1050 на „Бургаският районен съд, 44-ти наказателен състав“ с Председател: КАМЕЛИЯ НЕНКОВА, секретар: Красимира Андонова и съдия: НЕНКОВА. Те потвърдиха наложената ми глоба.

Сигурен в моята невинност го обжалвах отново.
На 30.11.2018 излезна решение №2256 на „Административен съд – Бургас“ с Председател: Панайот Генков, Членове: 1. Станимира Друмева 2. Веселин Белев, при секретаря М. В. и прокурор Андрей Червеняков. Тези господа потвърдиха, че съм виновен. :(

А сега забавните факти на едно, ако ви е омръзнало да четете:
- Другият шофьор е с 0.8 промила алкохол в кръвта. :)
- Другият шофьор е без валидна Гражданска Отговорност. :)
- След като с адвоката ми изискахме справка от община Бургас, се оказва че левият завой или по-точно предприетата маневра от другия водач е абсолютно забранена, дори на снимка 3 ще видите поизтърканата двойна непрекъсната.

Снимка 1 – се вижда къде аз изчаквах да се включа в движението.
Снимка 2 – посоката от която идва другият водач. Веднага след кръстовището ще предприеме маневра на ляво.
Снимка 3 – вижда се двойна непрекъснатата линия, която забранява направата на ляв завой.


Силно се надявам благодарение на свободата на словото, този пост да достигне до Камелия Ненкова, Красимира Андонов, Панайот Генков, Станимира Друмева, Веселин Белев и Андрей Червеняков или до някой друг. Всички те взеха единодушно решението, че съм виновен! ЗАЩО?

В началото на вашите решения пише с главни букви – В ИМЕТО НА НАРОДА. Не ви ли е срам?
Искам да ви попитам кое от изложените факти не ви беше достатъчно, че не зачетохте ЗДП, където ясно е упоменато, че на въпросното кръстовище е забранен левия завой? А положителната пробла за алкохол?

Проблема не е в наложената ми наказание! Разноските по пътните и хонорара на адвоката ми са няколко пъти, колкото глобата. Просто не съм виновен и си търся правата. Да, много по-лесно и евтино щеше да ми е да си платя глобата, но НЕ СЪМ ВИНОВЕН!

Активен шофьор съм и въпреки това, последните 5 години нямам абсолютни никакви нарушения, нито акт, нито фиш, нито снимка за превишена скорост. Дали според вас ще си позволя да „отнема предимството на дясностоящия“ !?

Ако си платя глобата, означава, че съм съгласен с нея.
Ако не си платя глобата и ме спрат за проверка, ще ми вземат книжката.

Готов съм да застана с името си, зад всяка една дума, която прочетохте. Ако имате въпроси – готов съм да отговоря – 0896 091020 – Деян Буджев.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Разочарование

Мнение от Don_Diego » 06 Дек 2018, 0:43

Много тъпо :ranting:
Масово полицаи и магистрати не познават законите, по които се ръководят в работата си :banghead:
Това, че е щял да прави ляв завой е недоказуемо - не го е направил следователно няма как да го санкционират за това, което не е оправдание за това, че си затварят очите за алкохол. 0.8 по всякакви промени си е над нормата и би следвало каквото и да направи въпросния пийняк на пътя да е виновен и да отнесе най-солената глоба предвидена в закона. Правилото за десностоящ не бие употребата на алкохол по маловажност според мен (макар отнемането на предимство да е сред най-тежките нарушения на здвп и да се третира наравно с минаване на червено и не спиране на стоп). Гражданската няма тежест в случая, тя просто утежнява вината на другия участник в птп-то и би следвало на база алкохола и липсата на ГО тия съдии да решат, че не е твоя вината (явно е, че си изряден документално, нямаш предишни нарушения, шофьор за пример дет се вика :lol: ).
Според мен слабо представяне от страна на адвоката :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.07.2008

Re: Разочарование

Мнение от mitkoa » 06 Дек 2018, 5:47

Това с дясно стоящия не го схващам. От снимките и знаците е очевидно, че ти си на Т образно кръстовище и влизаш на път с предимство. Другия е с предимство, но не защото е дясно стоящ, а защото е на и излиза от път с предимство.
Това с алколхола и ГО няма никакво значение когато говорим за причиняване на катастрофата. Могат да са утежняващи вината обстоятелства при доказана вина на другия.
Другото интересно е, че ти казваш, че си бил спрял той докато е минавал около теб..Запречил си неговата лента ли?
В така изнесените факти не виждам как ти можеш да бъдеш виновен на няколко инстанции....освен ако разбира се не спестяваш някои неща....
Съчувствам иначе, страхотен малшанс....а освен глоба и адвокатски хонорари и разправии, си поправял и кола най-вероятно....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Разочарование

Мнение от (bubsa) » 06 Дек 2018, 6:00

Адвоката явно ти е бил много слаб :confused:
Какво точно са ти написали полицаите,че глобата за подобно птп ти е 200лв?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Разочарование

Мнение от Мордехай » 06 Дек 2018, 7:06

Най-лошото е, че точно Кроки не заслужава това нещо. Досега не съм видял спокоен шофьор като него, който никога не се ръчка, на засича, на припира да бърза. Никога не го чух да изпсува някой, който го е засякъл. А ме е возил доста.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Разочарование

Мнение от shlosera » 06 Дек 2018, 7:12

Как изобщо е възможно при положителна алкохолна проба да си невинен!? Алкохол и без ГО, двете най-тежки нарушения и излиза невинен стига...

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разочарование

Мнение от acho.rs » 06 Дек 2018, 7:58

Търси си правата, но тръгнеш ли по и ституции положението е трагично и отчайващо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Разочарование

Мнение от Borymeckata » 06 Дек 2018, 8:34

shlosera написа:Как изобщо е възможно при положителна алкохолна проба да си невинен!? Алкохол и без ГО, двете най-тежки нарушения и излиза невинен стига...

Аз никъде не прочетох, че оневиняват другия шофер... Напротив - сигурно и той ще плаща глоби, а може и да го лишат. Проблемът е (ако разбирам правилно), че са изкаралия нашия Кроки виновен, а не че оня бил невинен...

Съжалявам за проблемите, но... все пак помисли дали има смисъл да продължаваш тая битка? Имал съм подобен случай, бях пострадал в катастрофа, отказах се да съдя виновния, но пак ме викнаха в съда като свидетел - държавата го съдеше. Там (в съда) ме питаха дали искам той да бъде осъден (съдийката беше готина... ама и прокурорката ловеше окото - с руса дълга коса, много добре стоеше върху онова черното, дето се завиват с него... тога ли беше...) - казах, че не искам никой да бъде осъден и искам всички да си идем у дома и да забравим тази история... Така и стана - прекратиха му делото. И до момента съм убеден, че постъпих правилно... Помисли, дори и някога да спечелиш това дело - струва ли си нервите и времето, които ще изгубиш за това? Махай тая грижа от главата си, тегли им една майна на всичките и давай напред - това бих те посъветвал.
Excellent! Steven is my name!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Разочарование

Мнение от Lenco » 06 Дек 2018, 8:44

Kroki написа:.....
...... хонорара на адвоката ми .......

Цялата история е ясна, но на тоя що си платил, не разбрах :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Разочарование

Мнение от madafaka_donkele » 06 Дек 2018, 8:45

(bubsa) написа:Адвоката явно ти е бил много слаб :confused:


Не слаб, ми направо не знам...то с купена диплома адвокат или първокурсник по право ще се справи по-добре...че и пари взел на всичкото отгоре...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Разочарование

Мнение от dr.peshev » 06 Дек 2018, 8:56

Слаб адвокат!Не са виновни съдиите!
Без ГО , този дори няма право да се движи по пътя , пък ако ще и от магистрала да идва.
Алкохол и всички приключва още при катаджиите,камо ли при обжалване!
В София само за грешно поставена запетая падат актове с добър адвокат!
BG :censored: :banghead: :ranting:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Разочарование

Мнение от zvetiko » 06 Дек 2018, 9:25

dr.peshev написа:Слаб адвокат!Не са виновни съдиите!
Без ГО , този дори няма право да се движи по пътя , пък ако ще и от магистрала да идва.
Алкохол и всички приключва още при катаджиите,камо ли при обжалване!
В София само за грешно поставена запетая падат актове с добър адвокат!
BG :censored: :banghead: :ranting:


При спряла кола в насрещно движение ми съставиха акт на мен за"агресивно шофиране, застрашаващо живота на околните, с нанасяне на материални щети". Друг е въпроса, че нито карах агресивно, нито имаше материални щети- попитах къде са- ами там някъде. После ме дръпнаха на страни и ми казаха, че не съм случил на човек, за дамата с колата се обадили от някакво министерство и тя много искала да ми напишат акт, защото се била издразнила, но понеже им беше неудобно сигурно са сложили точка на акта някъде, защото с горните основания глобата беше 20/двадесет/лева. Мисля, че идеята е ясна- как се наричаше строя- мутроолигархичен с елементи на феодализъм в провинцията, а вие говорите за съд, адвокат, справедливост...просто Kroki не е случил на човек, вдига се телефона, казва се човека е наш и е до там. Вчера сипвам бензин на OMV- 1.99лв. как става тази работа за една нощ в пазарната ни икономика...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Разочарование

Мнение от dr.peshev » 06 Дек 2018, 9:42

Това ясно , че живеем в абсурдистан и няма случайни хора ,
на акта да не падне на 2 инстанции в съда , говори за слаб адвокат!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Разочарование

Мнение от host » 06 Дек 2018, 9:52

аз също залагам, че оня с алкохола има човек някъде по системата ... класически прилича на това

почвай да се жалваш по всякакви господари, фейсбуци, и каквито и предавания и журналя се сетиш ... сега покрай бонус-малуса може да ти обърнат внимание

чиста подигравка е това ;)

понякога каквото и да приведе като довод адвоката и каквито и доказателства да имаш съставите са склонни да постановяват противоправни решения , знаейки , че не носят никаква отговорност и нямайки страх от нищо ... просто защото са $$$ убедени или са роднини с някой и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Разочарование

Мнение от mi6obmw » 06 Дек 2018, 10:11

Както винаги съм казвал “ бургаски съд да те съди”, ако сте наистина виновен. Историята показва че убийците на пътя остават на свобода, признали се за наркотрафиканти- лежат на плажа и много други подобни съдени от бургаския съд. Така , че не съм убеден, че вината е само в адвокатчето!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook