Разочарование

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Разочарование

Мнение от Borymeckata » 06 Дек 2018, 14:19

Добре де, защо решавате, че другият "се е отървал леко" - нали пише, че са му съставили актове?

1. "В този смисъл следва да се посочи, че действително два броя актове са били съставени и на водачът П., но за други нарушение /видно и от приобщените актове на П./, а именно за липса на сключена валидна застраховка „ГО” на управлявания от него автомобил и за шофиране след употреба на алкохол, които нямат пряко отношение към предмета на настоящото дело и са за други нарушени разпореди ва ЗДВП, за които е била съответно ангажирана и административнонаказателната отговорност на това лице."

Два акта (за каране пиян и без ГО) не ми изглеждат като "леко отърваване". Какво трябва повече - да го обесят ли?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: Разочарование

Мнение от blackgod » 06 Дек 2018, 14:22

От това което чета, излиза че адвоката е слаб, понеже не виждам в решението съдиите изобщо да разглеждат хипотезата, че автора е бил неподвижен по време на удара, и че другия водач извършва забранен ляв завой при наличие на двойно непрекъсната маркировка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Разочарование

Мнение от ID A » 06 Дек 2018, 14:28

И моите пет стотинки по темата... Инженер по автоматизация съм, работя като такъв и не съм юрист!

По номера намерих с гугъл мотивите и така представена жалбата ти, не мисля че си прав.

1. Това не е едно кръстовище, а са две Т-образни кръстовища едно след друго. Снимка 2, неговия изглед и знак Г4 се отнасят до първото Т-образно, което свършва на пешеходната пътека, от твоя изглед - снимка 1. Първото кръстовище е и със светофари на всичкото отгоре.
Знак важи до друг знак, който го отменя или първото кръстовище. Пак гледайки снимка 1, на паркинга отсреща до белия Сеат трябва да има нов знак Г4 (направо или надясно след знака). Знак няма. Водим се по хоризонталната маркировка тогава. Пак от същата снимка виждам само стоп линия към лентата в която искаш да завиеш надясно и стрелката на платното за разрешените посоки. Двойната непрекъсната линия или остатъците от нея са след това, на следващата снимка. Ти също нямаш знак за движение надясно след знака, значи теоретично можеш да завиеш и на ляво. Имаш знак, Б.., пропусни тези с предимство.
Няма как да ти отнеме предимство, тъй като няма знак, няма непрекъсната линия и съответно никъде в мотивите няма и дума за забранена маневра.

2. Алкохола и липса на ГО. Наистина преди години, за пиян или без книжка директно го отнасяше без значение дали е виновен за произшествието или не. Радвам се, че са се усетили и глобят всеки за неговите си нарушения.

3. Много слаб юрист. Да си юрист не е достатъчно само да имаш диплома, но трябва и да познаваш законите и прецедентите (съдебната практика). В случая, адвокат специализирал в дела по ЗДвП, няма да се опитва да пише жалби, че са ти отнели предимството, позовавайки се на знак, който се отнася до предишното кръстовище и че другия водач е пиян и без ГО, а щеше да атакува, че в спряло състояние изчаквайки колата с предимство, тя те е ударила, вероятно поради нарушени реакции на водача в следствие на алкохол над допустимите стойности. Защото според мотивите и двамата сте се движили.

Съответно съда се позовава на закона и приема глобата от 200 лв., която е разписана. Даже ми се струва, че са искали и да я намалят, но е нямало как (текста в мотивите, че се налага такава глоба и не може да бъде редуцирана).

Отделен е въпросът, докога ще има "експерти" без книжки, които организират или контролират движението? Защото най-често в общината някоя леля, седи и одобрява кръстовища на база нормативна уредба, без реално да кара кола или да има книжка. Едва ли има друга държава в белите страни с кръстовище да прелива в друго кръстовище. Просто там тази алея ще я свържат още в първото кръстовище и ще си решат проблемите.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Разочарование

Мнение от alx » 06 Дек 2018, 16:13

Jarvis написа:там не се ли гърмите директно на светофара?


аз никога не съм видял някой да излезе да се разправя на пътя... an armed society is a polite society :)

... нито пък съм видял някой да вади и/или размахва оръжие.. въпреки, че много носиме...

по темата нямам мнение защото родните пътища/ маркировка и закони нито са ми ясни, нито мисля, че са ясни на когото и да е било защото има много недоразумения... но абстрахирайки се от всичко - ако наистина онзи е направил ляв завой на забранено- вината мисля, че е негова...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разочарование

Мнение от drago_pavlov » 06 Дек 2018, 17:13

Кроки казва, че са го ударили докато чака, а в решението пише, че е бил в движение.
Първо това да се изясни, после вече може да се мъдри дали е прав или крив.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Разочарование

Мнение от blacksapphire » 06 Дек 2018, 17:16

Съжалявам за колегата, който те е подвел, че си прав в ситуацията. Бизнес като всеки друг. Всичко е изяснено в мотивите на съдиите. Другият щофьор е наказан за нарушенията си, които не са предмет на твоето. Магистратите се водят по буквата на закона, не сме прецедентна правна система. Гневът ти е насочен към неправилните хора.
В такива ситуации, когато още в началото правилно е изяснена вината, се плаща веднага, за да минимизираш щетите. Незнанието не оправдава. Нервите нямат финансово измерение. :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Разочарование

Мнение от host » 06 Дек 2018, 17:22

имат ... неимуществени вреди се водят

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Разочарование

Мнение от mfandakov » 06 Дек 2018, 17:50

Аз съм минал почти същият казус като при колегата,никакъв шанс да си невинен.
Ти си отнел предимство/както и аз/ човека който ме удари нямаше застраховка но не бе пил.
Аз платих 100лв,той 350.

И аз си седях на место и чаках колите а той изпреварваше и бе в лявата лента от дясната ми страна.
Мислех си че нямам вина понеже там където той изпреварваше имаше пешеходна пътека и той просто нямаше работан в това платно.
Нищо не успях да направя,просто след дълги перипетии си платих,не ме бе яд за парите яд ме бе че той нямаше право да бъде там. :bang:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Разочарование

Мнение от Владо » 06 Дек 2018, 20:00

Кроки, ти писа ли някакво възражение на място?
Имай предвид няколко неща, основното: виновното положение на другия водач не те оневинява при твое нарушение! Нищо не ти струва да опишеш във възражение/несъгласие с наложения акт, за което имаш 3 дни! След като излезе решението по акта ти, можеш да се заемеш с адвокат...
Оставам със силното усещане, че виновното състояние на другия водач те заблуждава че си невинен за предизвиканото птп...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разочарование

Мнение от Jordana » 06 Дек 2018, 20:48

Още преди 20 години научих тоя урок по трудния начин - отнемането на предимство си е отнемане на предимство ако ще другия да е най черния дявол на тоя свят . Блъсна ме един таксиджия който в последния момент вместо да завие както се движеше от дясна лента с мигач се престрои и продължи направо . Извърши 2 нарушения преди да ме блъсне . Аз бях спрял в тоя момент , но все пак навлязъл с около 1.5 метра в кръстовището от път без предимство . Естествено че аз бях виновен макар оня си се блъсна сам без да правя нищо . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Разочарование

Мнение от Z3Ro* » 06 Дек 2018, 21:55

Както и съдът е отсъдил, наличието на алкохол в кръвта на другия водач няма отношение към случая с отнетото предимство. На другия водач са съставени актове за установените нарушения. За да се докаже, че колегата е бил спрял, а другият го е ударил, трябват свидетели или записи от камера. Иначе се приема, че предимството е отнето. В съда не се работи с предположения и катаджиите не могат да съставят актове на базата на такива. Да, кофти е ситуацията, но е такъв законът. Същото е при ПТП с алкохол над 1.2 промила и смъртен случай - причиняването на смърт се квалифицира по непредпазливост, въпреки наличието на алкохол над 1.2, което само по себе си е умишлено престъпление...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Разочарование

Мнение от driver69 » 06 Дек 2018, 22:14

Z3Ro* написа:Същото е при ПТП с алкохол над 1.2 промила и смъртен случай - причиняването на смърт се квалифицира по непредпазливост, въпреки наличието на алкохол над 1.2, което само по себе си е умишлено престъпление...

Което само по себе си е доста несправедливо според мен.

Деяне, съжалявам за неприятната развръзка, надявам се да те мотивира да си я караш още по-лъскава и готина 30ката, не са перфектни законите... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Разочарование

Мнение от Z3Ro* » 06 Дек 2018, 22:25

driver69 написа:
Z3Ro* написа:Същото е при ПТП с алкохол над 1.2 промила и смъртен случай - причиняването на смърт се квалифицира по непредпазливост, въпреки наличието на алкохол над 1.2, което само по себе си е умишлено престъпление...

Което само по себе си е доста несправедливо според мен.

Деяне, съжалявам за неприятната развръзка, надявам се да те мотивира да си я караш още по-лъскава и готина 30ката, не са перфектни законите... :)

Да, несправедливости много има в нашия НК, но законите се пишат, за да могат да се нарушават и заобикалят - най-вече тук, в Бг. Майка ми преди години я удариха на светофар по подобен начин - с алкохол и без документи. На нея отново й написаха акт за отнето предимство. Гаранционният фонд съответно не плати нашите щети, а предницата на колата беше за скрап. В същото време пияният я удари не защото няма откъде да мине, а защото не видял, че 30 см. от предницата на нашата колата са навлезли в кръстовището. А майка ми подаде едва предницата заради паркиран кофти бус и никаква видимост... Но това са законите тук... :(

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Разочарование

Мнение от BMW_POWER » 07 Дек 2018, 4:59

Имам горчив опит с въпросните "органи" и Кроки, преглътни и карай напред. Ние виждаме твоята гледна точка, оня другия има друга, куките трета. Т.н. "правораздаване" пък изобщо не искам да го коментирам.

Не знам дали приемат записите от видеорегистратори за доказателство в бг, но тук са си много в реда на нещата. Слагайте в колите и се молете на Бог да ви пази.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Разочарование

Мнение от Z3Ro* » 07 Дек 2018, 7:50

Приемат се, да! И аз мисля, че е хубаво човек да има видеорегистратор, за да не се стига до ситуацията дума срещу дума и да се прилагат праволинейно законите, които невинаги са адекватни на 100%...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2, Jordana

Последни теми
Facebook