Коледни подаръци

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Коледни подаръци

Мнение от BaDxBoY » 03 Дек 2018, 22:31

Мисля, че миналата година имаше подобна тема, но не успявам да я намеря ... както и да е де..

Кажете накратко какво сте взели или ще вземете на роднини,жени,гаджета,любовници приятели и т.н. за празника.На колега също трябва да взимам подарък в размер на 50лв, дето ме вкара в приключение .. Има доста хора (аз) дето никакви ги няма при избора на подаръци и ще е доста полезно да плагиатстваме малко идеи.

Миналата година на гаджето й взех 200лв ваучер от мола, на брат ми му взех обувки, а на наще им взех лап-топ (за 1 година не го включиха и веднъж.)
Тая година още нямам никаква идея,освен да взема на нашите от тези прахусмукачки роботи, но ме притеснява, че ще бъде наказана в килера до живот.

Излейте малко акъл :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Коледни подаръци

Мнение от drifty » 03 Дек 2018, 22:55

След като майка миналата година остана силно разочарована от подаръка ми, който беше книга, а съм я виждал да чете подобен жанр, тази година май няма да бъда Дядо Коледа и нищо никому няма да купувам. Даже в работата ми се падна да подарявам подарък на колежка, която още не е постъпила на работа - ебати каръка - ся какво да и взема на тая, де и на снимка не съм я виждал?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Коледни подаръци

Мнение от TNT » 03 Дек 2018, 23:09

Взел съм за приятелката роза в стъклен буркан (като от Красавицата и звяра :mhihi: ), но най-вероятно ще трябва да добавям нещо, че ще мина много тънко. Откакто взех диамантено бижу, много вдигнах летвата и си го вкарах сам :ok: Но честно казано в този ценови диапазон, за жена по-добър подарък няма. И с най-евтиното сте ударили джакпота. За розата иначе се ориентирах отдалече и я намерих три пъти по-евтино онлайн. На племенника малка количка. Червено 911 8) Реално само той е напълно готов :ok: За останалите ще го мисля, но май ще е нещо от рода на книга/ваучер за книга или билети за културно събитие. Или почивка :ok: Набарах едно магазинче и за парфюми (откъдето на мен все хубави са ми подарявали), та някой може и парфюм да намаже. Миналата година шалове подарявах и уцелих много. Ваучерите са краен вариант за всички.

Като цяло покрай празниците май се очертава най-много пари за бензин да отидат :mhihi: Не обичам да правя скъпи подаръци, не обичам и на мен да ми правят скъпи. Неудобно ми е и някакси се чувствам длъжен после. Предпочитам да уважа повече хора с дребен подарък.

П.П. Добре е, че се пуска по-раничко темата, за да може да се направят и проверки за цените на всичко. Често има разлики в пъти за каквото и да се сетиш, а аз съм три дни болен, ако дам пари за нещо и го видя след 2 седмици наполовин цена :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Коледни подаръци

Мнение от Don_Diego » 03 Дек 2018, 23:22

Болна тема...като цяло съм много против подаряването на подарък само защото е празник и "няма мърдане". Ако цениш/уважаваш/искаш да изненадаш/да върнеш жест и тн можеш да го направиш във всеки един ден на годината, а не веднъж в годината подарък и през останалото време нищо. Не я разбирам тази истерия по подаръците. Също и коледните украси...от средата на ноември :kuku: :dunno:
Иначе нали ми е болна тема, та ме включиха в офисната томбола (трябва да купувам подарък за момиче nerd :conf: ), опитах да взема отпуск - отрязаха ме :mhihi:

На семейството взех билети за състезание от Формула 1, съчетан с екскурзия и уикенд в Будапеща (това реално не е коледен подарък, просто тогава ще им сервирам новината :lol: ).
Племеника ще намаже едно Порше 356B Cabriolet 1:18 от промоцията на OMV. За останалите близки се старая през годината да се отчитам
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Коледни подаръци

Мнение от Jarvis » 03 Дек 2018, 23:27

Миналата година на гаджето гривна Сваровски - към 200-250лв беше по спомен, ама бяхме млади гаджета и щеше да е грозно да се дават повече, не я купувам все пак :lol:
Иначе обичам подарявам екскурзии.
По-скъпо е, но е много по-хубаво, не е ''отбий номер'' и наистина радва човека отсреща, което е и целта на подаръка. За рожден ден ходихме в Париж за 5 дена, за моя на море в Италия, за Коледа мисля някакъв евро трип. По 1 ден във всяка държава, като крайна точка да е Амстердам.
На самия ден подарявам малък сувенир от дестинацията, който загатва на къде отиват нещата.
За Египет - малка пирамидка от тия стъклените в кутийка, за Париж - куличка... нещо такова.
Общо взето подаръкът е за двама ни.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Коледни подаръци

Мнение от c04 » 04 Дек 2018, 0:56

И мен не ме бива с подаръците, още никой не е готов напълно :mhihi:. засега взех една акумулаторна отверка и едни портфейл.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Коледни подаръци

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2018, 5:25


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледни подаръци

Мнение от Borymeckata » 04 Дек 2018, 8:24

Темата наистина е актуална... Аз съм твърдо за практичен подарък - да дадеш на човека нещо, което НАИСТИНА ще ползва с кеф и всеки път ще се сеща откъде го има (за теб). Иначе да му подариш нещо, което ще бутне в някой шкаф и там ще го забрави - няма смисъл... :dunno: :dunno:

За мъже е ясно, стига да познаваш човека и да занеш какво хоби има - бутилка пиене, някой инструмент, нож, часовник, електроника... За жените обаче е проблем. Споделям личен опит - доста добре се приема това ножче (подарил съм вече няколко и отзивите са неизменно добри):
Изображение

Както виждате - има нокторезачка, ножичка, пиличка, пинсета (много важно!) и клечка за зъби. Всичко работи, а ножчето е малко и става за ключодържател. Моделът беше NailClip.

Може да се комбинира с един голям шоколад на Lindt, жените (неясно защо) харесват с цели ядки:
Изображение
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Коледни подаръци

Мнение от Сондьора » 04 Дек 2018, 10:06

Виц за шоколада с ядки:
Една баба всеки ден давала по една шепа лешници на шофьора на рейса.
Та един дена той я пита...а бе бабо от де тия лешници всяка сутрин...
Бабата: От шоколада, чадо, че не мога ги дъвча... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

По темата
Аз (ако нямат определено нещо) давам пари, хем е по-лесно, хем всеки си избира какво да си вземе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледни подаръци

Мнение от Borymeckata » 04 Дек 2018, 10:58

По принцип да се подаряват пари се смята за кофти стил, но и аз с годините стигнах до този извод, особено за близки жени. Козметика, дрехи, обувки, чанти, разни "аксесоари" и бижута няма как да й избера - тя самата се върти с часове из мол-а и нищо не си харесва... Затова - една новичка столевка в хубава картичка с панделка и транспорт до оня мол на околовръстното с Икеа-та, дето е до него. Докато обикалям из Бриколажа, нашата е натъпкала багажника (добре, че не сме с пикап...), после минаваме през Декатлон-а малко по-надолу, май имаше още някакви магазини за мебели и домашни неща пак там наблизо, през Jusk задължително и на тръгване - през Джъмбо на ботевградското шосе...

Парадоксално, но такава обиколка не ми е съвсем досадна, даже понягога и аз претичвам през Икеа-та и си купувам нещо за "служебния" апартамент. В ресторанта правят хубави кюфтенца, има и постни, има и безолкохолно на корем... :dunno: :dunno:

А, един приятел страшно се зарадва на работна маса от Лидл-а за 35 лева. Друг пък вече няколко години не сваля от дънките си един сержантски колан, който му купих от пазара за 10 лева - всякакви хора има...
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Коледни подаръци

Мнение от Jarvis » 04 Дек 2018, 11:30

Сондьора написа: давам пари, хем е по-лесно, хем всеки си избира какво да си вземе.


Демек отбий номер... грозна работа.
Има едно житейско правило - ако подаряваш, то подарявай хубаво! Или не подарявай нищо...
Подаръкът е нещо емоционално, да покажеш на човека че го познаваш и знаеш как да го зарадваш, самият подарък като предмет е символ на това.
Ако толкова не си знаете жените - едно хубаво вино, ама не най-шареният етикет от кварталния магазин. Зависи от жената и намеренията - сладникаво, десертно вино за любовница с картичка, в която да й навържете нещо свързано с нея и сладостта на виното, примерно.
Тежко червено за дама на средна възраст с някви глупости за мъдрост, топлина и любвеобилност... да има няква мисъл в подаръка в която човека отсреща да се припознае, а и да блеснете със сомелиерски познания, макар и фейк, не просто ''на ти едно вино да си пиеш''. Това са евтини подаръци. Скъпите са екскурзии.
На мъже не подарявам, тия лиготии са за жените.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Коледни подаръци

Мнение от Don_Diego » 04 Дек 2018, 14:38

Мойте още един подарък ще получат - снощи пералнята им родила и сега отивам да им избирам друга :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледни подаръци

Мнение от Borymeckata » 04 Дек 2018, 14:41

Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Коледни подаръци

Мнение от Don_Diego » 04 Дек 2018, 14:48

Прегледал съм вече за мнения по темата :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Коледни подаръци

Мнение от alx » 04 Дек 2018, 15:52

аз да купувам подаръци? глупости- за вас дядо коледа няма ли? само оставям камината отворена, слагам примамката (бисквити и чаша мляко за дядо коледа и моркови за елените) и на сутринта автомагически има подаръци под елхата, изпито мляко, наръфани бисквити и остатъци от моркови...

миналата година например явно съм бил много примерен щото под елхата намерих грозен коледен пуловер (мноооо ги обичам) и зимна шапка. толкова бях доволен, че още ми държи и тази година не съм си поискал нищо щото кат се замисля, от нищо не се нуждая дето го нямам
алекс
трабант 601с
разни други возила

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook