Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от don_gori » 22 Юли 2019, 13:13

Колеги я да попитам и аз за малко отзиви :roll:
Понеже сегашната прахосмукачка Samsung замина ще търся нова, ама понеже сме в ремонт и ще трябва да се перат мокети, килими след това направо се чудя дали да не си вземя някоя перяща. Малко са ми съмнителни, та затова питам за мнения. Мисля да дам до 400лв. и за момента съм намерил тези
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... 1-09162219
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... k-09153562
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... p-09066724

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от nikola59 » 23 Юли 2019, 0:34

don_gori написа:Колеги я да попитам и аз за малко отзиви :roll:
Понеже сегашната прахосмукачка Samsung замина ще търся нова, ама понеже сме в ремонт и ще трябва да се перат мокети, килими след това направо се чудя дали да не си вземя някоя перяща. Малко са ми съмнителни, та затова питам за мнения. Мисля да дам до 400лв. и за момента съм намерил тези
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... 1-09162219
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... k-09153562
https://www.technomarket.bg/prahosmukac ... p-09066724

Преди време и аз се чудех, че ми беше омръзнало от боклуци-прахосмукачки да ми изгарят :mhihi: Тази от третия линк я имам май 2-3 години вече, но не съм я ползвал за пране, иначе е перфектна ако не броим това, че е тежичка. ZELMER-а е полска марка.Доволен съм, че я взех навремето. И някакви препарати две тубички имаше в комплекта. Окомплектовката с различни накрайници е доста голяма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Владо » 23 Юли 2019, 9:09

Вдигни леко бюджета, и вземи 4002... нещото работи изключитено добре, кеф ти пране, кеф ти чистене :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Don_Diego » 21 Дек 2019, 15:13

Въпрос за роботите. Сега прегледах новата брошура на Лидл и видях, че са робота на Silvercrest е на промоция и на разумна цена. Модела е 1 към 1 с ILife A7 доколкото успях да разбера от нета, та сравнително евтино му се подменят четки и филтри. Впечатления как чисти някоя от двете машинки и роботите като цяло.
Зимния сезон в моя квартал горят доста печки, избягвам да отварям прозорци освен в дни с по-силен вятър и пак ми се струва, че има повече прах вкъщи. От известно време имам и една кашлица, която свързвам главно с мръсния въздух и сега всячески ще се мъча да намаля прахта поне вкъщи. Ясно ми, че няма да изчисти по-добре от мен, но идеята е всеки ден да чисти преди да се прибера вкъщи, а през уикенда аз да чистя из основи :lol: . Ще свърши ли работа?
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от BMW_POWER » 21 Дек 2019, 18:53

Някъде много назад имаше тема за роботите. Ние имаме един, който е на 10 години. Купихме го на промоция тогава за около $350. Смених му четири батерии за това време. Работи практически всеки ден, без събота и неделя. Сега за черния петък имаше пак промоция и купихме нов. Излезе по-евтин, с повече екстри. Женицата го контролира по телефона и т.н. За стария имам резервна кутия за четки (плюс 2-3 комплекта от тях), още една нова батерия, изонщо една касетка части. Ще им разделим етажите. Внимавай, с какви шарки са ти килимите (пода като цяло). Женицата купи килими с преплетени черни шарки на сив тон. Побъркват роботите, защото имитират край на пода и те спират. Чистят като луди и се навират във всяка дупка, стига да имат достъп. Ние сме с марката Roomba

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Don_Diego » 21 Дек 2019, 19:36

Навсякъде е твърда настилка вкъщи: ламинат в спалнята (напролет ще слагам дървен паркет) и мрамор из коридорите, но пак казвам че ми трябва основно за спалнята.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2019, 20:02

Аз съм с Roborock със сухо и мокро почистване и съм супер доволен. Вярно е, че нямам деца да хвърлят играчки по пода или да цапат с пастели, но роботчето всяка сутрин минава по 2 ръце и събира доста материал. Апартамент 60кв го минава за около 27 минути, защото е систематичен робот и се ориентира добре в пространството посредствон радарна система.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 03 Яну 2020, 21:39

Изображение

От днес с такова. Набързо обиколи по стаите и при все, че беше чистено събра бая прашоляк. Най-ме кефи как си намества дупето в станцията :) Засега доволен пък да видим.
ПП Щях да взимам Румба и аз, но по съвет на консултантите взех Миле-то. В този ценови диапазон нямало по-добро. От всички дето ги гледах всъщност само то има две врътки с четки, а не една. Е, не може се управлява по ви-фи, ама айде ся, нема нужда.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Borymeckata » 14 Окт 2020, 7:16

Колеги, дайте акъл... Това го пускат от утре (четвъртък) в Лидл.

Изображение
https://www.lidl.bg/bg/p/s-misl-za-doma/podochistachka-3-v-1/p44566

Не можах да разбера какво точно прави, освен да смуче боклуците? Бърше пода или какво... :dunno: :dunno:
Струва ли си, според вас? Аз съм със светли плочки в коридора и кухнята и ламинат в двете стаи, събира се доста прах, вълма от вълнените одеала, стъпки от обувки... а страшно мразя да търкам пода, още от казармата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 14 Окт 2020, 7:27

Ти ли ще я ползваш ? Ако няма да си ти - не избирай ти :)
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Borymeckata » 14 Окт 2020, 7:32

Аз ще чистя - през седмицата (докато съм на работа) си живея в апартамента, а през уикенда се прибирам у дома, при семейството.
Понеже съм сам, не си давам много зор с почистването и се събира доста мизерия. Та се чудех, това нещо дали няма да ме спаси от търкането на пода... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 14 Окт 2020, 7:42

ВД2(3) на Кархер + кофа с парцал. Или МОП ако искаш да си по-модерен.
А тази иди я виж на живо, може и да върши работа. Ако обаче четката е като обикновена четка на прахосмукачка какво от това , че пръска вода. То си иска кече :)
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Borymeckata » 14 Окт 2020, 7:54

Да бе, ти ме караш да правя сапунка на пода, като в казармата преди 35 години.
https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D1%81%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Нали вече сме модерни - нови технологии, умни роботи, такива работи... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 14 Окт 2020, 8:02

Роботи има, но не са в тоя ценови клас. Иначе да обикаля и да събира прахоляк робота е ок. Ама само това. И пак ще пускаш прахосмукачка и ще вадиш парцал поне веднъж седмично.
От сапунката по-убаво нема. Е, с четка за зъби може и да не е.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от alx » 14 Окт 2020, 16:02

аз понеже имам два ню фаундленд-а и имам страшно много косми из къщата си купих преди месец един дайсън анимал... супер беше и събираше косми от места дето изглеждаше, че няма нито един косъм... но преди 1 седмица се строши механизма за изпразване... разгледах го- пълен боклук. та за парите (около $500 по спомени) не си струва- определено.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook