Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от slatanic » 01 Дек 2018, 19:45

Помагайте колеги и колежки най-вече коя машина да се вземе.
За сега избора е м/у Зелмер тип Aquawelt Плюс ZVC762ST (VC7920.0ST или Aquawelt ZVC764C.
Другият претендент е Миеле тип Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF3.

Основните изисквания са да има турбочетка за почистване на килими и мокети.Имам бели вълнисти папагали и тъмни мокети.
Имам и две жени с буйни коси дето имат навика хем да им падат хем и да им растат така,че винаги да са като овце преди стригане.
Та проблема е събирането на тия всичките хубавини от мокетите,ламината и плочките.
Прахосмукачките са на сходна цена в момента.
При Зелмера силата на засмукване е значително по-голяма,но и двигателя е 2 пъти по-голям.
Миелето си смуче де и е доста по-тиха.
При миелето имаме качество на изработка на материалите с години напред пред зелмера.
И двете имат всичко нужно за почистване на тоя тип боклук който се натрупва при мен.

НО!

Миелето е с 2 години гаранция.Зелмера е с 4.
Миелето смуче само сухо като има и филтър за миризми който колко работи няма да разбера докато не я натисна на ползване.
За миелето плащам не малък данък марка.
Като цяло ми харесва повече,но няма екстрите на зелмера.

А Зелмера от своя страна идва с набор от една камара приспособления.
Има воден филтър което е супер стига да работи като хората.От там прах на изхода няма да има.
Може да пере мокети,дамаски килими и да смуче акари уж от матраци.
Може да смуче разляти течности.Абе много работи може на книга.
Ама е пластмасово колкото си иска.Да те е страх да го пипнеш.
Как ще е при ползване божа работа.Колко ще изкара пак.
Но има гаранция де.

Та съветвайте.От тия трите ли да избирам.Коя да избера.Друга някоя ако ви дойде дето е ползвана яко по моята схема и сте доволни казвайте.
Ще го мисля до понеделник и ще взимам нещо.
Бюджета до към 500лв.
Поздрави и благодаря за идеите предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Мордехай » 01 Дек 2018, 21:28

Жена ми търсеше преди години качествена прахосмукачка и взехме среден клас професионална Керхер. Много е доволна, досега не се е чупила. Много е мощна. Не помня цената. Понеже ползвам разни други уреди на марката, да си кажем, че частите и консумативите са скъпи и със силно завишени цени, а ако се стигне до ремонт, става на кантар дали да си вземеш нова.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от ivokomandos » 02 Дек 2018, 5:56

Аз имам Миеле Complete C3, доста добре работи, препоръчвам я. Тези за мокро почистване са тежки, големи и неудобни, след всяко почистване трябва да разглабяш и миеш, което е досадно.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2018, 9:19

Аз си правех ремонт на апартамента и купих "промишлена" прахосмукачка от Лидл, такава:
Изображение

Като цяло - свърши ми страхотна работа, събирал съм с нея парчета бетон и мазилка, прах, дървени трески и стърготини, даже пирони, абе всичко... Сега (след ремонта) я ползвам като битова и също върши работа. Корпусът е от неръждаема стомана, също и тръбата. Много е мощна, има различни приставки и доста дълъг кабел. Помислено е за съхранението, когато не се ползва - предвидили са места (фиксатори) за закрепване на цялата "периферия" (тръбата, накрайниците) и за навиване на кабела. Не беше скъпа (120 - 130 лева по спомен) и с 3 години гаранция (като всичката техника от Лидл).

Недостатъци - много е шумна (направо звучи като реактивен самолет...), обемиста е и я продават само с 1 (една) хартиена торбичка. Тъй като не бях сигурен какви други торбички са подходящи за модела, наложи се да купувам от сервизния център на Лидл в София и като цяло доставката на 10 торбички ми отне една седмица и струваше 20 лева. После разбрах, че и други торбички стават... Но торбичките са много големи и при "битово" използване една ми стига за цяла година за целия апартамент (без да се вманиачавам на тема чистота)... :mhihi: :mhihi:

Между другото, и ние имаме папагалчета, но не съм забелязал да създават проблеми с хигиената. Жената им слага нещо като "чорап" на долната част на клетката - така не могат да разхвърлят семена и пера из стаята.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от barty » 02 Дек 2018, 10:59

Имаме Зелмер с хепа филтър от 4-5 години, не мисля че е нещо кой знае какво. Виж, варианта на Боримечката е по-удачен
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2018, 12:13

Е, нищо особено не е лидълската прахосмукачка, но нали колегата пише да споделяме лични впечатления... :dunno: :dunno:

Вече не си спомням, но май бяха 5 торбички за 20 лева... А жълтата тапа в долната част на корпуса е за източване на събраната течност, ако не се лъжа.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 02 Дек 2018, 17:05

След няколко сменени през годините съм се убедил, че колкото е по-проста толкова повече работа върши. Такиви дето готвят, перат с амнайсе филтъра , първо че 10 минути работиш с нея после един час я чистиш, второ че съвсем скоро почва да дава проблеми и трето не смуче повече от най-обикновена. От две години съм с WD 3 на Керхер. Елементарна и удобна. Смуче яко. Е, не е безшумна, обемиста е, ама ми върши идеална работа.
Ако толкова държиш на турбо четка можеш да си купиш отделно само четката.
Имам и перяща, пак на керхер, която може да се ползва и за нормално прахосмучене. Та ако искаш и да переш по-добре такава.
Па това със смученето на акарите го слагам в категорията "фън". За акари има друг лек, ма не му е темата тука.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от DLVasilev » 03 Дек 2018, 7:22

Още един глас за керхер. Имам такова и голямо и малко- риташ, блъскаш хвърляш го, дуракоустойчиво говедо е. Само нафта не съм засмуквал с него да си източвам от колата :mhihi:
Косми от кучето, камъчета, пясък, пепел каквото се сетиш няма проблем. Чисти се лесно, може да се използва с или без торба и не е нещо кой знае колко скъпо. Преди да си взема керхерите имах зелмер. Направо го хвърлих в кофите боклука му с боклук прехвален
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2018, 12:00

Домашната прахосмукачка трябва да е с хепа или воден филтър, че да не хвърля после една камара дребен прах из цялата къща, особено ако има деца.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от slatanic » 03 Дек 2018, 12:14

До тука съм се спрял именно на зелмера,защото е с хепа+ воден филтър.И най-вероятно тя ще бъде.Освен това е най-мощна и освен това има най-много функции за тия пари.
И съм я пробвал и смуче повече от миелето сложени една до друга.Утре ще има промоция в ем ага и ще гледам там дали ще падне,ако не ще я взема от теххххно микссссссс.
После ще пиша.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2018, 12:18

То е важно и след една година колко ще смуче. Че на някои прогресивно им намалява силата, за сметка на шума.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от BaDxBoY » 03 Дек 2018, 15:47

Някой разбиращ от роботи прахусмукачки между нас има ли ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от slatanic » 03 Дек 2018, 15:57

bum_bum написа:То е важно и след една година колко ще смуче. Че на някои прогресивно им намалява силата, за сметка на шума.


То за това е темата.Да каже някой дето я ползвал след една година как е едната или другата.Или друга в техният клас.
Зелмера видимо смуче много повече от миелето.Ама мотора му е 2 пъти по-голям,ама не смуче 2 пъти повече.
Абе ще го мисля утре като видя цените.Миеле е марка която няма слаб уред до който да съм се докосвал.
Но тия 500+лв при нея са маааааалко в повече предвид това което предлага насреща.
Та размисли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2018, 17:35

Самсунг с амнайсе филтъра и двАЕСЕ функции /то па какво ли друго прави освен да смуче, ма това друг въпрос/. LG пак подобна. И двете бяха хвърлени в коша. Като не са били по 100 лв. Едната след 6 месеца, другата след 8.
Сменени с 2 обикновени LG за по 49 лв всяко. Едното си работи до ден днешен (6 години). Другото също, като преживя ремонт на две къщи. Ма понеже ми е малко го смених с Керхера, който си има си филтър, не е като да няма.
Ако ще даваш пари за миеле, аз лично бих погледнал dyson. И то само ако съм решил да ги дам парите е така, за проба, да видя що за стока са.
Колежката има ровента ли там ква беше ,от тихите, каза, че е много доволна.
Роботите какво ? Тия дето стават са 400-500 и нагоре лв. Чисти само прах. Ако има едри боклучки- забрави. Ако имаш много мебели - забрави. Ако стаята е с ламинат/паркет,свободна е по 2-3 часа на ден и ще обира праха - става.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от BaDxBoY » 03 Дек 2018, 18:09

Моджо написа:Роботите какво ? Тия дето стават са 400-500 и нагоре лв. Чисти само прах. Ако има едри боклучки- забрави. Ако имаш много мебели - забрави. Ако стаята е с ламинат/паркет,свободна е по 2-3 часа на ден и ще обира праха - става.


Искам на нашите да им взема за коледа една такава. За сега съм се спрял на iLife a4, v5 или v7, но са ми тъмна индия.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook