Странен проблем с флашка.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Странен проблем с флашка.

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2018, 8:38

Тук стана като IT-форум, та реших и аз да питам... :mhihi: :mhihi:

Значи имам си подбрана музика за колата, записал съм я на флашка 32 Gb, USB 2 и понякога я актуализирам (презаписвам). Като свободна памет след форматирането на флашката ми дава 29,7 Gb. и това ми стига точно за музиката.
Изображение

Тези дни покрай „черния петък“ си купих нова флашка за музиката, пак 32 Gb, но USB 3 – по-компактна и се надявах да бъде по-бърза при презаписа.
Изображение

Но установих, че същата музика вече не ми се събира на новата – дава ми с 1 Gb по-малко свободна памет след форматирането – изписва ми 28,6 Gb. Някой има ли идея защо така се получава? И двете флашки ги форматирам по един и същ начин, с еднакви параметри. Новата имаше някакъв софтуер за защита на данните, но аз изтрих всичко, а и да е останало нещо - при форматирането не трябва ли да се махне?

Да не би новата флашка да има някакви дефектни или "заключени" сектори – как мога да разбера? Не е голяма работа, 18 лева дадох за нея, но не мога да я ползвам... Или трябва да си "орежа" музиката с повече от 1 Gb, а това е играчка за цял ден.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от astrapower » 30 Ное 2018, 9:37

Боримечка зависи от производителя на флаш паметта. Не е голям проблем, просто "посвий" малко компилацията :)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Zagy » 30 Ное 2018, 9:40

Някои флашки имат малък криптиран дял за уж антивирусна или някаква друга таква глупост (Transcend имаха такива флашки по спомен) и е трудно да го зачистиш това. Може да е от флаш чипа, или някаква друга особеност, може да е и provisioning проблем (резервни сектори за черни дни) - кой знае... Най-добре си поорежи музиката и действай така.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от speeder88 » 30 Ное 2018, 9:51

Според мен и това, че е 3.0 също оказва някакво влияние, но само предполагам, защото не съм запознат!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от astrapower » 30 Ное 2018, 10:14

Възможно е като цяло да има такъв дял, но точно тази едва ли е таква. Имаше подобни разлики в капацитета и при харддисковете при еднакво обявен от производителя, но не е фатално.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2018, 10:58

Zagy написа:Най-добре си поорежи музиката и действай така.

Да, това е реален и сравнително прост вариант, тъкмо ще си прегледам (преслушам) музиката...

Но просто от спортна злоба ми се иска да реша проблема... Един приятел ми изпрати линк - ще седна да го прочета. Ясно е, че да си изгубиш цял ден заради 1 Gb памет не си струва, просто за екперимента...

http://www.eassos.com/blog/how-to-restore-usb-drive-back-to-full-capacity/
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Superexstatic » 30 Ное 2018, 14:38

Човече, кога ги изслушваш тия 30 гиги музика, та чак и липсата на 1гб е дразнеща? :bowdown: Аз съм с 8 и я се повтори някой трак на две седмици, я не. Практиката е винаги да остава някакъв процент фира. Тука е малко повече, ама явно такъв е конкрентия модел
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от spacepl » 30 Ное 2018, 15:00

И двете ли са форматирани на FAT32?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от alx » 30 Ное 2018, 15:58

тоя сандиск е толкова- 28.6...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2018, 18:23

Да, на същата файлова система ги форматирам и двете... Казвате, толкова си е флашката, да не търся повече? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от DigitalExile » 30 Ное 2018, 18:40

Толкова си е, всичко си зависи от производителя, аз на лаптопа съм с 2 SSD-та и двете се водят 256GB, но реалната памет на едното е 237gb, на другото 238.

Мен друго ми е интересно, събираш си музиката едвам едвам на флашка 32GB и си купуваш USB3 също 32gb?
Защо?
Първо защо ти е usb3 флашка при положение,че на нея има музика и реално не ти трябва тази бързина,
Второ защо не мина на 64gb?

Просто трябваше да си купиш флашка 64gb usb 2.0 и всичко щеше да е наред, е винаги има шанс радиото/грома или каквото е да не чете флашки 64gb, Но това е друг проблем :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Jordana » 30 Ное 2018, 18:48

И двете флашки трябва да са форматирани с еднакъв размер на клъстерите и еднакъв формат на FAT . Разлика от 3 гбт е прекалено само за служебния дял на файловата система . Сложи си някаква програма , например Minitool Partition Wizard и провери какво е на старата съответно ги направи така и на новата размера .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Superexstatic » 30 Ное 2018, 19:02

Дай й още няколко формата и може да стане и по-малко :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2018, 21:40

DigitalExile написа:Мен друго ми е интересно, събираш си музиката едвам едвам на флашка 32GB и си купуваш USB3 също 32gb?
Защо?
Първо защо ти е usb3 флашка при положение,че на нея има музика и реално не ти трябва тази бързина,
Второ защо не мина на 64gb?

Просто трябваше да си купиш флашка 64gb usb 2.0 и всичко щеше да е наред, е винаги има шанс радиото/грома или каквото е да не чете флашки 64gb, Но това е друг проблем :mhihi:

Имам такъв Dension, който имитира чейнджър, включва се без никакви ядове към системата на колата и се управлява от волана:
Изображение

32 Gb ми стигаше точно, не ми трябва повече. Новата флашка си купих, заради компактния размер и бързия презапис, но по-малката полезна памет ме изненада неприятно. Имам и по-големни флашки и "проблемът" има много решения, просто се чудех откъде идва тази разлика в обемите... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Мечтае да кара: ///M

Re: Странен проблем с флашка.

Мнение от Bareck » 01 Дек 2018, 9:59

Аз си взех минлата година https://www.amazon.com/SanDisk-Ultra-Fl ... ndisk+64gb ,обаче вместо 64 gb,ми дава само 32 GB,а и на самата си флашка пише 64 gb.Какво може да и е?Или просто са ми изпратили 32 gb вместо 64. :D

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook