Тех ко

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тех ко

Мнение от BMW_POWER » 02 Дек 2018, 16:43

koziak написа:Мда, представяте ли си как заради това че някой дистрибутор е почнай да печели по-малко и заради това свалят качеството на маслото


Всичко е "спред зависи". Производителите си имат цени за дистрибутори на едро. Всеки си има своя политика и аз лично не знам каква е тя. Но благодарение на нея се образува и ценообразуването.

Най-обикновен пример. Аз отивам във фабриката и питам, за да питам какви са условията за работа с тях (беше и попътно и се отбих и от чисто лзбопитство). На входа има надпис:
"Не работим с клиенти. По всички въпроси се обръщайте към местния дистрибутор".
Местният дистрибутор ми дава следните цени продукт Х
Цена на дребно с 20% ДДС - 825 евро
Цена на поръчка под 2500 евро (единична бройка примерно) - 550 евро
Цена на поръчка до 12 500 евро - 508.75 евро
Цена на поръчка до 35 000 евро - 481.25 евро
Цена на поръчка над 35 000 евро - 453.75 евро

Това са цени при отложено плащане 30 дни.

Цени на същият продукт при авансово плащане
Цена на поръчка до 12 500 евро - 481.25 евро
Цена на поръчка до 35 000 евро - 446.88 евро
Цена на поръчка над 35 000 евро - 412.50 евро

Всеки може да вземе калкулатор и да смята надценки и проценти.
Това са цени без ДДС в склада на дистрибутора.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Тех ко

Мнение от alx » 02 Дек 2018, 17:53

Jordana написа:Бардал е почти 100 годишна американска компания , да твърдиш че продава масла само на туземци е малко пресилено :mhihi:
https://www.bardahl.com/


Нищо не твърдя. Само ти казвам какво има в магазините и кой какво (не) налива. Изводите оставям на мислещите. Аз не знам колко са им добри маслата, но знам, че никой не ги ползва в страната на автомобилите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тех ко

Мнение от steeN » 02 Дек 2018, 18:32

Никога не съм виждал опаковка с това през живота си. Сега сефте го google-нах и аз :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Тех ко

Мнение от shlosera » 02 Дек 2018, 18:41

Само да питам колко от вас караха с бардал преди проспиид да започнат да го внасят? Там е една много прехвалена работа....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Тех ко

Мнение от dr.peshev » 02 Дек 2018, 20:24

Бардала се купуваше, защото нямаше ментета. Вече има македонски Бардал. Всяко масло е хубаво, докато не почнат да внасят ментетата.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Тех ко

Мнение от c04 » 03 Дек 2018, 0:44

Е Бардала е прехвален, кастрола е менте, някой ще каже ли с какво е добре да караме :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Тех ко

Мнение от vladi_totev » 03 Дек 2018, 13:13

От Maxcar съм купувал Castrol 10w60 - 5 литровите туби дойдоха с надпис made in Germany, 1 литровите с надпис made in EU (a.k.a Romania).
Поръчвал съм от през фейса в ato24.de castrol - 5 литровите туби дойдоха с надпис made in Germany, 1 литровите с надпис made in Germany.
Бутилки всичко едно и също.
Мотора е M54B30 гори го еднакво.
Скоро ще пробвам и други марки 10w60 от немския сайт. Там bardhal не продават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тех ко

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2018, 13:24

Тия Бардал може и на 200 години компания да са ама само като им видя рекламите тип WS Teleshop и моментално ги забравям като вариант.

Само за протокола- 90% от маслата на които пише 100% синтетика не са синтетика (благодарете на Кастрол за това). И кола, която е направена за каране с 5W-40 не се кара с 10W-60 само щото са и сложени валове или чип. Или дори турбо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тех ко

Мнение от Don_Diego » 03 Дек 2018, 13:29

Ravenol от сайта на производителя. Супер масло, добра цена, 100% оригинал, няма дистрибутори, представители и тн
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Тех ко

Мнение от Bogat-Beden » 03 Дек 2018, 14:07

ENEOS някакви впечатления?
Японско масло, което май няма ментета?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тех ко

Мнение от host » 03 Дек 2018, 14:14

освен в собствените им тестове на 0w50 , не съм виждал някъде другаде да са в топ резулатати по разни клипове
:mhihi:
________________

доста реклама имат в БГ ... но един познат гръмна неговия CRX на Калояново с тяхно масло, колата бая бой беше яла през годините, не тропаше, не гореше и т.н. ... може и просто шанс да е било , и той не твърди да е било от маслото (10w40 си беше обикновено) ... вече сипва Бардал ... нз по рекламите ли ги избира :mhihi: (на съвсем друга кола)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тех ко

Мнение от vld » 03 Дек 2018, 15:53

Тук е истината за момента:
https://www.ravenol-shop.de/
Маслото е ТОП, прави се само в една фабрика в Германия, поръчваш си го директно от производителя, ментаци няма.
Има доволно количество анализи на отработени масла при руснаците и определено резултатите са впечатляващи.
Тоя утрепан кастрол дето се продава тука няма нищо общо с кастрола в Германия.
Там е забранено на тубата да пише пълна синтетика ако не е, а тук на всяка туба го пише...
В Германия има два или три вида кастрол на които пише пълна синтетика всичко останало просто не е.
Та маслото което се продава тук може и да не е менте, просто е по ниско качествено от това което се продава на запад.
Ахх бардал, това става само ако си купиш от това дето е по 60лв за литър, но пък няма смисъл, защото ако си толкова голям маниак можеш просто да си сипеш фюлеринова добавка към кое да е масло и пак да получиш същия ефект.
Те и добавките им за дизел са безобразно скъпи, тая за чистене на ДПФ е 100++лв, а на пазара има такива за под 20лв. които вършат същата работа, ако не и по добра.
Всичко е маркетинг при тия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тех ко

Мнение от steeN » 03 Дек 2018, 20:46

bum_bum написа:Тия Бардал може и на 200 години компания да са ама само като им видя рекламите тип WS Teleshop и моментално ги забравям като вариант.

Само за протокола- 90% от маслата на които пише 100% синтетика не са синтетика (благодарете на Кастрол за това). И кола, която е направена за каране с 5W-40 не се кара с 10W-60 само щото са и сложени валове или чип. Или дори турбо.


Ако вече помня правилно щото минаха 100 години от както ми се четяха тия неща... един интересен факт е, че колкото повече разширяваш диапазона толкова повече дърпаш горната граница надолу.

5-50 примерно е по-рядко от 10-50 про 100 градуса. 5-40 е по-рядко от 10-40 също... т.е. 5-50 е добър компромис за 10-40 (обаче е много по-скъпо)... 5-40 малко не си правиш услуга на стар двигател правен за 10-40, да не говорим за 0-40. Долната граница може и на 0 да я направиш, няма практическо значение, но горната е много важна.

Реално 0-40 е по-рядко от 5-40 е по-рядко от 10-40 и като ТОПЛО, въпреки че индекса не го прави очевидно.

10-60 изобщо не е за "нормални" двигатели и наистина е тъпотия да се налива в М50ки и такива.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Тех ко

Мнение от seimo » 03 Дек 2018, 21:13

Не че ми пука кой с какво масло кара понеже не съм продавач ,но колко пък да е зле бардала :ok:

https://youtu.be/oaIbOTKtE1Q
https://youtu.be/S9TAGO1T7fE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Тех ко

Мнение от sixstraight » 03 Дек 2018, 21:19

steeN написа:
10-60 изобщо не е за "нормални" двигатели и наистина е тъпотия да се налива в М50ки и такива.

Защо, аз имам м50 и го карам с 10в60 :dunno:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook