Херния

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Херния

Мнение от SK » 26 Ное 2018, 18:55

Здравейте колеги,
здравна тема :mhihi: мислех да пиша в темата за билдинга :mhihi: защото той е първопричината, но там по-малко хора ще видят. Има ли хора които са оперирани от ингвинална/слабинна херния. Какви бяха симптомите, оперирахте ли се или си търпите. За хората които са минали през операция, колко и как беше възстановителния период, има ли ограничения след операцията? Разбира се че ще се ходи на лекар хирург. Питам защото преди 4-5 години когато се появиха първите симптоми ходих на 3 хирурга за проверка. Единия директно искаше да ме реже, другите казаха че коремната стена е само разтегната и няма смисъл от операция.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.12.2008

Re: Херния

Мнение от istorm » 27 Ное 2018, 0:40

Oтиваш при лекар хирург, херниите се оперират вече безкръвно и колкото по-скоро по- добре!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Херния

Мнение от BMW_POWER » 27 Ное 2018, 6:00

Рязан съм три пъти. Веднъж вляво 1991г и после два пъти вдясно. Сега ги правят по модерно му и няма рязане и шевове. Три дупки - на пъпа и още две по-надолу. Даже не съм сигурен, три или две бяха. Тази на пъпа се вижда леко, надолу не. Мен ме закърпиха, събудиха, накараха ме да пикам и два и половина часа след операцията си бях в къщи. За съжаление сатрапа си остави ръцете (безплатно канадско здравеопазване, така хвалено от някои анонимковци тук :dunno: ) И понеже шефовете отвътре се разкъсаха, минах втора операция, вече с рязане и както пише в старите книги. Пазиш се и общо взето около година много се внимава. Минаха близо шест години от последната операция и преди промяна на времето все още ме "дърпа".
Препоръчвам ти да я резнеш, защото с времето ще започне да ти създава неудобства. Има специални колани за хора с херния. Носил съм, не си е работа. Ножът е за предпочитане.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Херния

Мнение от speeder88 » 27 Ное 2018, 8:30

96-та ме резнаха за първи път, но моята е над пъпа. Тогава си беше класическо - рязане и зашиване. 2014-та явно с растежа ми коремната стена и предишните шевове не са се разбрали и пак цъфна на абсолютно същото място. Ходих на един докстор, който каза, че ще се затвори с времето. Отидох при друг за второ мнение - той каза: "Нямаш още 30, оня луд ли е! Да не можеш повече от чаша да вдигнеш!" Оперираха ме с пълна упойка безкръвно, но този път вече с платно. Имам три дупки отстрани и 4 захващания, които фиксират платното. На следващия ден си бях вкъщи. Единствения дискомфорт е докато позарастне, защото опъва, а ти е бедна фантазията корема в колко от ежедневните операции участва. Въпреки това на 20-я ден почнах да ходя на работа, на 3-я месец пак ходих на фитнес.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Херния

Мнение от boris_dy » 27 Ное 2018, 9:19

Преди около 3 години правих херния, че я имах от дете. Беше станала голяма с времето, но не ми пречеше, а и не бях влизал в болница никога, камо ли пък за операция. 1-2 месеца преди операцията започна да ме наболява на моменти все по-сериозно и отидох на преглед при познат хирург и планирахме ден за операция. Операцията беше по здравна каса + 300 лв за платно от мен. Рязаха ме в петък и в понеделник ме изписаха. На около 15 тия ден ми махнаха шевовете. Първата седмица малко трудно се ходи, че те опъва. На втория месец си тичах нормално, че играя футбол чат-пат, след около година и на фитнес ходих и все още ходя.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 27 Ное 2018, 10:03

Ами то май не остана много за допълване, ама..
Аз имах дефект на коремната стена от близо 30на години, като постепенно това място си стана на херния -слабинна, вдясно. Също съм тренирал с тежести, но не ми правеше проблем. Един два пъти се е заклещвала леко, но успявах да го прибера с ръка в легнало положение.
Реших се и събрах смелост и този януари се оперирах. Четох доста и накрая избрах лапароскопски, при мен беше само с един разрез точно под пъпа. Аз лично избрах да си направя двустранно ( при класическата операция не можеш едновременно). Беше ми здраво от лявата страна, но около 40 процента вероятност има да се появи, та...
Недостатъкът на този тип операция е, че е доста по-скъпа , над 1200 кинта на една страна е - може и повече, ако искаш по-скъпо платно. За възстановяване казват, че е доста по-бързо. Аз все още не тренирам, само се разхождам повечко - което си е препоръчително по принцип.
Като цяло разумният изход е само един - планова операция. Иначе пази боже по спешност при заклещване трябва да го направиш до няколко часа, като е по-сложна и с повече вероятни усложнения, при това сериозни- ако искаш виж повече в нета, да не те плаша.
Ако се чудиш къде, препоръчвам ти при херниолог, има 2-3 имена (поне) в София, Росен Тушев, доцент Атанасов, и т.н..
Успех и не чакай! :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Херния

Мнение от SK » 27 Ное 2018, 10:24

Утре съм на преглед, аз страхове от самата операция нямам, но не ми се нрави въстановителният период, утре ще видим касапина какво ще каже. Благодаря на хората които се включиха :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Херния

Мнение от drifty » 27 Ное 2018, 10:38

Аз от време на време имам притеснения за херния. Под ребрата нещо ме наболява и опъва, но два пъти на ехограф нищо не се видя, всички изследвания са ми перфектни, вдигам тежко, обаче имам чувството че ще ми се пръсне корема по цял ден.. Откриха ми възпаление на стомаха, ама чак пък от там цялата областда я усещам под напрежение все едно всеки момент ще гръмне бомба, не знам...
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 27 Ное 2018, 11:02

drifty написа:Аз от време на време имам притеснения за херния. Под ребрата нещо ме наболява и опъва, но два пъти на ехограф нищо не се видя, всички изследвания са ми перфектни, вдигам тежко, обаче имам чувството че ще ми се пръсне корема по цял ден.. Откриха ми възпаление на стомаха, ама чак пък от там цялата областда я усещам под напрежение все едно всеки момент ще гръмне бомба, не знам...

От кой град си?
Мога да ти препоръчам хирург в Сф или Плевен да те погледнат
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Херния

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2018, 11:51

Възпалението на стомаха няма общо с хернията.

Замисли се с какво се храниш за да се докараш до там.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Херния

Мнение от Borymeckata » 27 Ное 2018, 12:28

Хайде че и мен ме хвана хипохондрията... Симптомите какви са на тая херния?

Един познат каваше, че до 40 години само за един орган знаел, че има. А после научил и за други - бъбреци, дробове, сърце... Честно, ако не бяха тия реклами за "поддържане на сексуалната функция", изобщо нямаше да знам, че имам простата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 27 Ное 2018, 12:34

Borymeckata написа:Хайде че и мен ме хвана хипохондрията... Симптомите какви са на тая херния?

Щом се чудиш, значи нямаш..
Подуто в коремната област (различни места според вида херния), в повечето случаи се прибира в легнало положение, или ако го наместиш с ръка (чува се специфичен звук, това са всъщност червата, които прибираш в кухината)
Най-хубавото е профилактиката, ако тренира човек- да се храни правилно, да приема достатъчно колаген, както и може би най-важното е правилно изпълнение на упражненията и дишането..
Също редовен стомах- тоест пак правилно хранене, контрол над теглото също..
За съжаление има и силен наследствен елемент..
Заздравяването на коремните мускули помага.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Херния

Мнение от Borymeckata » 27 Ное 2018, 12:45

Значи профилактиката е храни с колаген и коремни преси? Сега проверих кои храни стимулират производството на колаген - телешки език и черен дроб (егати... ?!?), месо и риба, бобови култури и плодове с витамин С.
Не звучи страшно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Херния

Мнение от Oblivion » 28 Ное 2018, 13:10

На мен ми откриха ингвинална и пъпна херния миналата година. Планирах тази зима да ги правя през месец ама за нещастие паднах с мотора и си извадих рамото и го отложих за другата година.

От разговорите с лекарите разбрах, че платното ми е около 250-300 лева като едно щяло да стигне за двете места. Също така ми казаха, че стандартно е по-добре и сигурно от ларакоскопска намеса има логика но моята е още в началото и малка някак си предполагам няма нужда чак от отворена...

Моя въпрос към вас е следния: Как да се уверя, че ще ми сложат качествено платно и наистина ли вървят толкова евтино тези платна, също така едно би ли стигнало за двете места :confused:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 28 Ное 2018, 13:24

Oblivion написа:Моя въпрос към вас е следния: Как да се уверя, че ще ми сложат качествено платно и наистина ли вървят толкова евтино тези платна, също така едно би ли стигнало за двете места :confused:

Единственото преимущество на класическия разрез е по-ниската цена, както и че е по-лесно за повечето хирурзи. С лапароскопия не се заема всеки..
Възстановяването е по-бавно, както и теоретично възможността от инфекция на оперативната рана- все пак в единия случай имаш около 2 см и ти махат шевовете на 2рия ден,а във втория е 10на и повече см и шевовете стоят повечко..
Понеже си от София, виж тези две имена, които дадох по-горе, или се поразрови за херниолог.
Един преглед ще ти е макс 50на лв при добър специалист.
Аз също сложих платна по около 300 лв, но сигурно колкото по-скъпо, толкова по добре, мисля че по 1000 лв има някакви швейцарски.
Като се замислиш колко пари даваме и сме дали за стари бангии, каско, бензин,гуми и т.н.. :banghead: :banghead:
Докато си с херния не е хубаво да имаш упорита кашлица, кихане, запек, както и не е много ок да се смееш много силно, колкото и тъпо да звучи.

П.С. И не отлагайте, от само себе си не минава, само става по-голяма и по-опасна.. Друго разумно решение освен операция няма
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook