Херния

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Херния

Мнение от Oblivion » 28 Ное 2018, 13:35

Bogat-Beden написа:
Oblivion написа:Моя въпрос към вас е следния: Как да се уверя, че ще ми сложат качествено платно и наистина ли вървят толкова евтино тези платна, също така едно би ли стигнало за двете места :confused:


Аз също сложих платна по около 300 лв, но сигурно колкото по-скъпо, толкова по добре, мисля че по 1000 лв има някакви швейцарски.
Като се замислиш колко пари даваме и сме дали за стари бангии, каско, бензин,гуми и т.н.. :banghead: :banghead:
Докато си с херния не е хубаво да имаш упорита кашлица, кихане, запек, както и не е много ок да се смееш много силно, колкото и тъпо да звучи.



Добре аз питах два хирурга ако парите не са проблем и желая по-скъпо платно от къде и какво да си купя те ме гледаха ето така :shock: Викат ми момче много се филмираш тези който ще ти сложим се използват в 99% от случаите и вършат перфектна работа.

Значи аз открито казвам, че съм готов да извадя 1000 лева за платно и те ми обясняват, че "стандартното" за 300 лева било правилното не мога да разбера логиката не съм доктор... Не, че парите ми падат от небето ама както ти казваш ако има ползи от по-скъпото, защо нашите родни хирурзи не предлагат такава алтернатива а си държат на стандартните дето всеки може да си ги купи от магазина ( думите на единия).

Благодаря за двете имена по-горе ще ги преслушам и допитам евентуално до тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Херния

Мнение от speeder88 » 28 Ное 2018, 13:40

Тушев със сигурност ще ти сложи по-скъпото! Мен като ме оперира преди 4 години ми мушна едно за 900 кинта!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Херния

Мнение от boris_dy » 28 Ное 2018, 13:42

Ами не мисля, че има как да се увериш какво ще ти сложат... :mhihi: Сериозно, недей го мисли това за качеството на платното. Обикновено слагат от останалото платно на предишен пациент и дали ще им стигне според това което трябва за теб. От повечето пациенти остават част от платната които не се изхвърлят и се ползват и за други. Не е проблем. Ти така или иначе си купуваш платно, но реално не го виждаш, а те си го придвижват по вътрешно-канален ред аптека-хирург. Ти само отиваш до касата с парите. С едно платно могат и пет операции да направят в зависимост от големината на хернията... просто им остава още някой лев освен здравната каса. Тези неща ми ги е казвал приятел лекар и поне при мен беше така...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 28 Ное 2018, 14:38

Това последното ми звучи малко незсериозно, не се обиждай колега, ама това не е лейкопласт да си изрязваш..
Отделно, че при лапароскопията се слага мин. 15х15 см мисля беше , няма как да се слага по-малко, а камо ли изрезки някакви..
Забравих за упойката- при класическата се прави предимно със спинална, а при лапароскопската няма друга възможност освен пълна. Тя просто е малко по-натоварваща за организма, това е.. Но пък по-малко страх и нерви, събличаш се, лягаш и после като се събудиш си готов..
Аз от това, което прочетох, Тушев е ако не най, то поне един от най-добрите. Аз лично не отидох при него заради малко по-дръпнатото му отношение, за мен това има значение (знам, че 95 процента от лекарите ни са така,но..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Херния

Мнение от boris_dy » 28 Ное 2018, 15:30

Няма за какво да се обиждам, просто това ми казаха на мен. А пък лично аз отидох до аптеката в самата болница, платих си платното и ми дадоха само един документ за главната сестра, че съм платил. След това... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Херния

Мнение от speeder88 » 28 Ное 2018, 16:10

Два пъти така пирони плащах! К'во са ми сложили нямам идея, ама и двата пъти си ги поисках и ми ги върнаха!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Херния

Мнение от SK » 28 Ное 2018, 18:49

Минах прегледа днес. Доктора каза...."хернийка". Препоръча операция, с платно (200лв), щото съм бил още млад :ok: и да мога да си дигам на воля.
Лошото...преди 4-5 години ходих на 2-3 хирурка, единия каза имаш, другите казаха нямаш...та преди да легна под ножа, ще отида на още някой да погледне. Не ми се иска да ме режат ако не е наложително, колкото и "рутина" да е операцията.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 28 Ное 2018, 21:09

Тук вече малко като с автомонтьорите работата, пак трябва да се осланяш на реномето и добрата воля на лекаря..
Като цяло общо погледнато нещата не са розови, но нямаме и много избор..
Едно от най-важните неща за колеги преди и скоро след операция- месец / два преди, задължително се спират цигарите!
След операцията- колкото се може по-дълго да не се пуши, страшно пречи на възстановяването, както и като цяло е рисковано..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Херния

Мнение от BMW_POWER » 29 Ное 2018, 5:40

Bogat-Beden написа:Тук вече малко като с автомонтьорите работата, пак трябва да се осланяш на реномето и добрата воля на лекаря..
Като цяло общо погледнато нещата не са розови, но нямаме и много избор..
Едно от най-важните неща за колеги преди и скоро след операция- месец / два преди, задължително се спират цигарите!
След операцията- колкото се може по-дълго да не се пуши, страшно пречи на възстановяването, както и като цяло е рисковано..


Това е несъмнено така. След операцията гледай за диета с по-леки храни. Защото като отидеш в кенефа и се напънеш ... Аз още като кихам и си свивам десния крак. Или се навеждам напред леко.
Пази се сам, за да те пази и Господ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Херния

Мнение от E.5KOV » 29 Ное 2018, 11:18

Силно препоръчвам за лапароскопска интервенция доц. Теодор Атанасов от Софиямед. Шеф е на лапароскопското отделение в хирургията на болницата. Много млад и способен доцент. С внушителна специализация в чужбина и най-важното, невероятно положителен и приятелски настроен към всички пациенти човек. Вторник и петък след 17:00 ч. прави консултации и прегледи в МЦ Полимед и човек може на спокойствие да си обсъди проблема с него и да получи мнението му за евентуална интервенция. След първата ми среща с него, вече бях абсолютно променен и спокоен за операцията. Всичко, което ми каза за диагнозата и детайлите от операцията се потвърди на 100%...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Херния

Мнение от Bogat-Beden » 29 Ное 2018, 11:30

E.5KOV написа:Силно препоръчвам за лапароскопска интервенция доц. Теодор Атанасов от Софиямед. ..

Аз също избрах да се оперирам при него след доста ровене в нета и лични препоръки от оперирани близки при него и Тушев, но оставям колегите да се информират и да си изберат сами :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Херния

Мнение от c04 » 26 Дек 2018, 11:27

Колеги, а за Варна може ли някой да препоръча човек или да сподели впечатления?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook