Внос на автомобил от чужбина

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Внос на автомобил от чужбина

Мнение от driver69 » 24 Ное 2018, 21:50

Здравейте, колеги, имам едно питане и не намерих достатъчно достоверно инфо в интернет, надявам се тук да обсъдим кое как става.

Казус:
Харесвам автомобил извън България, искам да го закупя и след няколко седмици да го докарам и регистрирам. От автосалона ми обясниха, че няма проблем да го купя да кажем на 1ви и да си направя застраховка и временни номера на 20ти. Въпросът ми е - видях, че има срок от 14 дни, в който мога да регистрирам новопридобит автомобил. Не ми става ясно от кога започва да важи - от момента на придобиване или от момента на изкарване на временни номера и експорт на колата?

Също така каква е глобата, ако е от момента на закупуване и бъде нарушен?

Благодаря Ви предварително! Надявам се темата да е полезна и на други колеги!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Внос на автомобил от чужбина

Мнение от Мордехай » 24 Ное 2018, 22:23

От няколко години вече в КАТ София не се заяждат за забавяне на регистрацията дори и с година, а преди това струваше 50 лв официална глоба. Ако пък ти е много притеснително, хващаш един лист, преписваш си договора за покупка, пишеш си датата, която ти трябва, подписваш продавач, купувач, свидетели, съпруги и прочие и отиваш като победител.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Внос на автомобил от чужбина

Мнение от Bogat-Beden » 24 Ное 2018, 22:48

Не знам доколко ти разбрах въпроса, но временните бг номера могат да се удължават, поне до 3 месеца.
Но Каско не можеш да си направиш с тях (за това не съм на 100 процента сигурен, моя брокер поне така ми каза)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Внос на автомобил от чужбина

Мнение от alekangg » 25 Ное 2018, 10:05

Къде е това извън България? На много места не можеш да си купиш,застраховаш и караш автомобила.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Внос на автомобил от чужбина

Мнение от driver69 » 25 Ное 2018, 13:18

Става дума за внос от Холандия на автомобил, който в момента е регистриран и може да се кара.

Ще Ви държа в течение и в крайна сметка ще синтезирам процедурата, през която съм минал, надявам се да е полезна и на други.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook