Черен жип, ама малък...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Черен жип, ама малък...

Мнение от Мордехай » 23 Ное 2018, 22:00

Колеги, трябва да купя двуврато джипче за възрастен човек. Не искам да е дизелово и гледам японските. Какви мнения бихте дали за Сузуку Витара, Сузуку Джимни, Мицубиши Паджеро Пинин или нещо подобно в диапазона на 1998-2008 година.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от host » 23 Ное 2018, 23:40

Нз защо трябва да е 2 врати, но преди 1г купихме за роднина жена Daihatsu Terios... Еми никакъв дерт. 1.6 90кс, на газ носи, и без газ много малко харчи, има си бутон да включиш 4х4... Елементарна, удобна, широка и висока е. Хвърлете им едно око.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от dr.peshev » 24 Ное 2018, 8:37

Джимнито в този клас е номер едно.Единственият му недостатък е , че няма багажник.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от slatanic » 24 Ное 2018, 9:03

Подкрепям за джимнито и багажника,но ако се вози сам седалките падат и има багажник.
Аз чакам да излезе новото да го мисля за основно семейно возило ама да видим. :mhihi:
Пинин твърдо НЕ!Гледай офроуд форума.Писано има много.
За всички изброени се гледа много за ръжди като за конкретният модел се чете къде гният най-много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от acho.rs » 24 Ное 2018, 9:34

Само на мен ли ми се струва, че цените на това Джимни са в небесата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от slatanic » 24 Ное 2018, 9:52

Щото не си гледал цените на ТЛК,Г-класа,Дефендър. :mhihi:
Има защо да е така.Два цели моста,задно,бързи,бавни.Добра проходимост в стоков вид,добри ъгли на атака,нисък разход като за това което предлага поради ниското тегло.
Лошото е че е малка козичка и от там минусите в размерите.
Аз много му се кефя на новото и ако ми пасне на размер ще дебна тестов автомобил или нещо на една две години.
Проблема е че не ги връщат в тоя период.Всичко друго като асортимент се връща,но пустото джимни не и явно има защо.
На новото единственото дето не му харесвам без да съм го карал все още е че няма блокаж на диференциалите.
Ако бяха добавили и това стоково нямаше да има алтернатива на пазара.Дано само не се олеят с цената тук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от Мордехай » 24 Ное 2018, 10:53

Новото го гледах в Германия, прилича наистина на малка Г-класа, вътре не е широко обаче. Ако си над 1.80 ми се струва че не става. Беше 18000 евро с ДДС.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от smamf » 24 Ное 2018, 13:28

Нисан Терано 2 къса база - ще свърши идеална работа. Здрав, висок, проходим, широк вътре, четири човека се возят спокойно, с ок багажник. Задната седалка пада както напред, така и назад, и става спалня :) Една година ползвах такъв за евридейка, екстра е. Карах го предимно на задно, зимата на 4×4, има бързи/бавни скорости. Моят беше 2.7TD, но има и бензинови мотори. Със сток окачване и гуми се катери по места дето Х5 ще мечтае. Ако намерите запазен такъв си заслужава!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Изображение
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от seimo » 24 Ное 2018, 13:36

Тераното е супер ,но моторът за тази джипка е 2.7тд 125кс ,а колегата е писал че иска бензинка. От трите предложени бих взел Джимнито без да се замислям.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от smamf » 24 Ное 2018, 13:38

seimo написа:Тераното е супер ,но моторът за тази джипка е 2.7тд 125кс ,а колегата е писал че иска бензинка. От трите предложени бих взел Джимнито без да се замислям.
Има и бензин варианти, но не са толкова разпространени по нашите земи.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от ogata » 24 Ное 2018, 14:36

Субару форестър.
Стария боксер - 125 коня :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от Мордехай » 24 Ное 2018, 16:22

Трябва да е късо/малко - ще се вози един човек, никога няма да качва багаж повече от една торбичка с покупки и вече му е трудно да маневрира, паркира, та затова възможно по-малък.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от slatanic » 24 Ное 2018, 16:38

За мен дилемата при теб остава само да се намери читаво джимни без ръжда и скрити неволи.С бутнати седалки ще покрие всички изисквания за обем,багаж,проходимост,разход на гориво и данъци.
Мерси за инфото за новото.Аз съм почти 190см и малко не вярвам да се събера вътре,но като дойде ще го пробвам.
Ако не винаги мога да си карам старият зил,но пусто ще ми се нещо новичко което да не се налага да карам на газ и да не му бера еко дизеловите неволи. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от павката » 24 Ное 2018, 19:56

пинин-а го отпиши тотално :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от N.Mihaylovski » 27 Ное 2018, 0:00

Новото джимни е брутално, чакам го да дойде, още нямат налични, записан съм за тест драйв, ако влизам и ми е ок ще го отнеса.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook