Черен жип, ама малък...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от dr.peshev » 27 Ное 2018, 8:32

За 1kW високия данък?!Доста дразнещо :mhihi:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от msi200 » 27 Ное 2018, 8:34

Ако няма да ходи на истински офроуд- РАВ4 или HRV къси бази - много са здрави и са сравнително комфортни за придвижване по асфалт.
Другите споменати са пригодени повече за офроуд и са гадни за каране по асфалт, с изключение на Субаруто, ама то не е с 2 врати.
I love the sound of V8 in the morning...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от randity » 27 Ное 2018, 18:02

Момчета, и аз имам същото търсене. Трябва ми джип (SUV) до максимум 6 000лв., задължително 4х4. За жена. Харесах и един Фрилендър, запазен на реален пробег, обаче пък като всяка с претенции :ok:
Та препоръчайте моля нещо в този сегмент, което да не е чупливо, лесно за поддръжка, бензин.
Eй тази ми хвана окото от това, което прочетох до момента, но никъде не пише, дали е 4х4. Та въпроса е, тези има ли ги без кардаМ? :dunno:
https://www.mobile.bg/21505740754047285
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от msi200 » 27 Ное 2018, 18:17

Има ги фабрично само с предно и освен това джамбазите редовно им махат карданите.
I love the sound of V8 in the morning...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от alx » 27 Ное 2018, 18:42

защо не й вземеш една х1 или х2?

мисля, че точно ще и дойде според както описваш ситуацията
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от vvasilev1 » 27 Ное 2018, 18:47

Дъстъра защо го забравяте. Проблем ли е, че е 4 врати?
Евтина поддръжка. Върви добре в кал, сняг, коловози, ниви.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от randity » 27 Ное 2018, 18:50

alx написа:защо не й вземеш една х1 или х2?

мисля, че точно ще и дойде според както описваш ситуацията

Защото бюджета е 6 000лв. :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от host » 27 Ное 2018, 19:17

Разгледай дайхацу модела от моя пост, има бая, само при нужда включва 4х4, през другото време си е на предно.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от mfandakov » 29 Ное 2018, 20:09

22222222222.jpg
Ето това..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 318и M43TU B19
Мечтае да кара: БМВ 750

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от itan75 » 29 Ное 2018, 22:22

Точно преди две години обърнах БМВ-то си на таван на Хаин Боаза :oops: и започнах да търся нещо 4/4.От около година след подобно дълго търсене на Жип и четене на хиляди форуми се спрях на Мазда Трибют 2.0.Търсех нещо хубаво и евтино,което го има само в Кауфланд :mhihi: ,но се оказа,че поради непознатото име върви с около две бинки по-евтино от ЦРВ-то на Онда и горе-долу пак с толкова,че и отгоре от неБезизвестната Рав4.Преди да я спазаря се уговорих с човека след като му оставих капаро,че искам да ми я остави за ден да я огледам добре на подемник при добър приятел,който има квартален сервиз,обаче обурудван с всичко необходимо.На първо място ми направи впечатление в този Трибют в сравнение с трите ЦРВ,които бях качвал на същия подемник е как всичко е направено по нея по-масивно.Полуоските са доста по-дебели,докато на ЦРВ приличат на солети :twisted: и бях чел някъде,че специално,ако се наложи да я закараш на някой къмпинг в пясъка особено,ако се тегли и каравана ги късат.Предни носачи масивни,малко слабо звено идвали,шарнирните болтове,но са отделни от носача и струват около 30лв бройката.Моята Трибютка беше внесена и регистрирана от собственика си месец преди да я закупя,като той беше сменил предни накладки,предни шарнири,масло двигател и въздушен филтър.Аз си смених още свещите,маслото в диференцияла,скоростната кутия и раздатката.След около месец и боднах и чисто нов газов инжекцион БРЦ с бутилка в резервната гума и се родих.Гори на газ около 9л до около 100км/ч и 10-11 градско (Бургас).Нямах търпение да я изпитам как върви и в най-труден терен а именно на пясък.Една вечер от Солниците до пристанището,което е горе-долу 4 километра карах в пясъка и съм просто удивен наистина.После я пробвах в Крайморие и там върви без проблем.Закъсах на пясъка във Бяла :oops: ,като направо си вървеше без грешка,но понеже пясъчната ивица свърши и трябваше да направя обратен завой,спрях и като се опитах да потегля се окопах.След раздумка с местните се оказа,че там пясъка е изключително мек и рехав така да го нарека в сравнение примерно пясъка в Бургас.След почерпка и даване на 20лв повикахме местния тракторист,който пристигна с ЮМЗ и той закъса :mhihi: .Дойде друг трактор мисля беше с НюХоланд с доста по-високи и много по-широки гуми от ЮМЗ-то и издърпа първо него после мен.След отново почерпка от моя страна в местната кръчма ми казаха,че много ПО Жипове от моя са закъсвали на този плаж в Бяла.Джипчето ми е на реални 173 х.км,като аз съм му навъртял около 2х.км,защото имам още две леки коли,а освен това карам камион и не ми остава много време от пътуване с камиона да го карам.Мотора му е най-безпроблемния на Форд,а именно двулитровия,който се монтира в Мондео само,че там е 130к.с. а в Трибют-а е 124к.с. Данъка ми за Бургас е 148лв.Гражданската ми е платена до юни 2019г и при познат застраховател мисля,че ми направи 5% отстъпка стъпи на 169лв.Незнам догодина колко ще е.Ако ги направят както говорят по около 1000лв,колкото и да не ми се иска,ще трябва да се разделя с това иначе прекрасно джипче.Вчера го закарах при моя приятел в сервиза да провери дали има задни накладки.Бяха износени на 50% и имаха още хляб,но реших да ги сменя.Намерих някакви Японски за 43лв и то без отстъпката.Също така мааалко беше омаслено и задно ляво спирачно цилиндърче,но нали все искам всичко да ми е ново смених и него,като цената му беше 29лв.На Пежо-то ми 306 уж вече стар модел и частите трябва да са по-евтини задните накладки куча марка от Евро-то ми стъпиха на 37лв и то с отстъпката :evil: Дано съм бил полезен.
Не спорете с идиоти! Те най-напред те завличат до нивото си, след което побеждават благодарение на опита си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от Мордехай » 29 Ное 2018, 22:24

Тая Тойота RJ къде ще я намериш в добро състояние? 30-годишен автомобил. Милион и една щангички по окачването. Запазените са по-скъпи от чисто ново Джимни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от mfandakov » 29 Ное 2018, 22:27

Има читави KJ70,, да по трудно се намират,но можеш и KJ90/ :yes:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от slatanic » 29 Ное 2018, 22:34

Читави има. Евтини няма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Черен жип, ама малък...

Мнение от msi200 » 30 Ное 2018, 8:59

Такава Тойота 7 серия имах преди, много е гадна за каране по асфалт но извън пътя е супер
I love the sound of V8 in the morning...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook